شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان

شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان

شرایط عمومی 

1) تابعیت ایرانی

2) اعتقاد داشتن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی در قانون جمهوری اسلامی ایران

3) پای بندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

4) عدم سوء سابقه محکومیت جزایی و کیفری

6) نداشتن اعتیاد به مواد مخدر ، دخانیات و الکل

معیارهای عددی و علمی

1. حداقل تراز 6500  آزمون سراسری در زیرگروه مربوط.

توضیح: رشتۀ علوم انسانی 5زیرگروه دارد و قاعدتا هر زیرگروه نیز تراز خاص خود را دارد. تراز کل هر داوطلب ، میانگین این زیرگروه هاست. چنانچه داوطلبی قصد انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان در رشتۀ علوم اجتماعی را دارد (دبیری جامعه شناسی) باید تراز زیرگروه دوم او حداقل  6500 باشد. یا اگر در رشتۀ ادبیات فارسی می خواهد دبیر شود، باید زیرگروه 1 حداقل تراز 6500 داشته باشد.

چگونه زیرگروه رشته را بدانید

به سراغ جدول اعداد انسانیها بروید که در ضمیمۀ همین مقاله مشاوره (پایان مقاله) گذاشتم، زیرگروه های رشته های مختلف را خواهید دید. این هم تصویر تمام رشته ها و زیرگروه های رشتۀ علوم انسانی که فایل با کیفیت را هم می توانید از ضمیمه دانلود کنید.

زیرگروه ها و رشته های علوم انسانی. بخش اولزیرگروه ها  و رشته های علوم انسانی .بخش دوم

2) حداقل 155 سانتی متر قد برای خانم ها و حداقل 160سانتی متر قد برای آقایان.

توضیح: این حداقل برای دبیری تربیت بدنی متفاوت است: داوطلبان خانم: 158 و داوطلبان آقا: 165 که البته این رشته یک آزمون عملی هم دارند که نمرۀ ان با ضریب4 به عنوان یک درس محاسبه و با دیگران مقایسه

3) بومی بودن داوطلب در رشته - محل اعلام شده.

بومی بودن یعنی چی

4) گذراندن تحصیلات پیش دانشگاهی یا پایۀ دوازدهم؛ یعنی هیچ درس یا درس افتاده و مانده ای تا پایان شهریورماه همان سال که انتخاب رشته می کنید، باقی نماند. 

5) شرط سنی و معدل

این دو شرط چالشی و پرحاشیۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان است که هر سال دچار تغییر شده است. تا سال 96 شرط معدل دیپلم 15 برای داوطلبان کنکور وجود داشت که با تغییر نظام آموزشی و حذف عملی دیپلم که به دوازدهم منتقل شد، این شرط در کنکور 97 برداشته شد. اما شرط سنی با چالش بیشتری روبرو شد. که قبلا داوطلبان با سن 22 سال می توانستند در این دانشگاه انتخاب رشته و پذیرفته شوند که بعد از تصمیماتی به 20 سال کاهش یافت اما دوباره به همان 22سال تغییریافت.

البته دانشجویان این دانشگاه در هنگام فارغ التحصیلی نباید از 28 سال بیشتر سن داشته باشند.

سایر معیارها

1) سلامت جسمی (نداشتن نقص عضو مشهود ، عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج)

2) سلامت روانی

3) برخورداري از استعداد، علاقه و انگيزه معلمي

4) عامل بودن به اخلاق و رفتار متناسب با شأن و جايگاه معلمي

5) برخورداري از قدرت تعامل با ديگران

6) آشنايي با تعاليم ديني، به ويژه قرآن كريم

چه تعدادی دعوت می شوند

به تعداد دو یا سه برابر ظرفیت اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور، از داوطلبانی که واجد شرایط علمی اولیه هستند (مثل تراز و سن و معدل و . . .) به مصاحبه دعوت می شوند. از میان آنها به اندازۀ برابر ظرفیت اعلام شده پذیرش نهایی می شوند.

یعنی ممکن است در این مصاحبه طبق نظر مصاحبه گیرندگان به فرض کسی که رتبه 100 و تراز 7000 دارد پذیرش نشود ولی فردی که رتبه 150 و تراز 6800 دارد قبول شود . این جا همان بخش سخت قبولی است. 

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

ممکن است نفرات کافی از مصاحبۀ حضوری انتخاب نشوند؛ به دلیل نداشتن شرایط کافی و لازم مورد نظر مصاحبه گیرندگان. مثلا 8نفر پذیرفته شوند به جای 10 نفر. در این حالت تکمیل ظرفیت اعلام می شود؛ یعنی دوباره به تعداد 4-6 نفر از نفرات بعدی که انتخاب رشته در اولویت هستند، دعوت می شود و تا زمانی که 10نفر کامل نشود، ادامه خواهد داشت.

بومی‌گزینی در دانشگاه فرهنگیان

همانطور که گفتیم هر داوطلب جزو بومی یک منطقه محسوب می شود. یعنی نمی تواند از سهمیه پذیرش داوطلبان بومی منطقه د یگر استفاده کند و در انتخاب رشته مجاز به آن نخواهد بود. در روند انتخاب رشتۀ دانشگاه فرهنگیان با توجه به نوع بومی گزینی، مشخص شده است که آیا تنها داوطلبان همان شهر یا بخش یا شهرستان می توانند آن را انتخاب کنند یا داوطلبان همۀ استان بومی می توانند آن را انتخاب کنند. 

اما به هرحال اولویت با داوطلبان بومی است؛ به این موضوع بومی گزینی می گویند.

درصدها و رتبۀ لازم برای قبولی

 این که با چه رتبه ای دعوت به مصاحبه خواهید شد؛ باید بگویم بستگی به این عوامل دارد:

1) ظرفیت رشته یا رشته های پذیرش دانشگاه فرهنگیان

2) تعداد کسانی که در سهمیه بومی یا استانی شما واجد شرایط علمی-عددی هستند.

3) تعداد واجدین شرایط که در انتخاب رشتۀ خود دانشگاه فرهنگیان و رشتۀ مورد نظر شما را انتخاب می کنند.

4) اصل بومی گزینی

یعنی ممکن است در شهر شما 5نفر ظرفیت باشد اما داوطلبان آن بومی که واجد شرایط هستند، آن قدر کم باشند که به 10 نفر نرسند، در نتیجه کسی که رتبۀ نه چندان خوب اما تراز 6500 دارد و آن را انتخاب کرده، برای مصاحبه دعوت شود. همین طور احتمال دارد رقابت و خواهان آن قدر زیاد باشد که داوطلب با رتبه 50 دعوت به مصاحبه شود اما رتبۀ  51 خیر!

معیارهای دانشگاه فرهنگیان

معیارهای پنهان

از آنجایی که قبولی در دانشگاه فرهنگیان دو مرحله ای و همراه با مصاحبه شفاهی است بنابراین صرفا تشابه رتبه شما با رتبه قبولی یک فرد در کنکور سال گذشته نمی تواند اطمینان بخش باشد.

برای قبولی نهایی باید حتما خود را برای مصاحبه حضوری نیز آماده کنید .

در سال های قبل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ثابت نبوده و با تغییرات زیادی همراه است . دلیل آن تغییر نیاز به نیروی استخدامی در آموزش پرورش در گذر سال های مختلف است. معیار را دفترچۀ انتخاب رشتۀ همان سال بدانید. 

اشتباه نکنید

از شما انسانیها یک خواهش دارم؛ آن هم مطمئن باشید دبیری انتخاب خوبی برای شما نیست؛ اگر به آن علاقه ندارید یا انتخابش می کنید به این امید که به آن امیدوار شوید. این ظلم را  مرتکب نشوید؛ در حق عمر خودتان، کسی که علاقه دارد و شما جایش را خواهید گرفت، دانش آموزی که به امید شما به مدرسه می آید و مهم تر از همه پیشۀ شریف آموزگاری.

قطعا در طول تحصیل خود تجربه های ناخوشایند از کلاس داشته اید که منشا آن عدم علاقه آموزگار به کار خیلی حساسش بوده و هست. 

لطفا شما این زنجیره را ادامه ندهید. به شما قول می دهم در تدریس بدون علاقه نه تنها موفق نخواهید شد، بلکه شکست بدی هم خواهید خورد! شکسی بد منظورم همۀ اعضاب خوردی و خستگی آخر روز و بیماری های جسمی-روحی با منشا همین خستگی و اعصاب خوردی است. 

این حرفم را به یاد داشته باشید و جدی بگیرید.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دبیران آینده بویژه دبیران آینده رشته های  علوم انسانی که کلید توسعه کشور در دست آنهاست.

 

معلم مشاور

رستم جو

فایل های ضمیمه

جدول اعداد انسانیها؛ ضرایب. زیرگروه ها و رتبه های رشتۀ انسانی

زیرگرو ها و ضرایب انتخاب رشته علوم انسانی

134 نظر
سهیلا زمانی

ﺳﻪشنبه 18 تیر 1398

ینی من که تو استان اصفهانم اگر دبیری فرهنگیان یه شهری دیگه رو بزنم مثلا خراسان رضوی یا خراسان جنوبی یا استان های دورتر اگه ظرفیت خالی داشته باشن بازم احتمال پذیرفته شدنم صفره؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 19 تیر 1398

سلام. اولا امیدوارم با همون سهمیه استان اضفهان پذیرفته بشید. دوما  با توجه به اصل بومی گزینی، براساس سهمیه پذیرش، اولویت برای داوطلبان بخش یا شهر یا شهرستان و استان است.

نوع سهمیه هر رشته از فرهنگیان  در دفترچه انتخاب رشته  مشخص خواهد شد. 

M D

چهارشنبه 19 تیر 1398

سلام من هفته پيش کنکور انسانی دادم و به آموزش ابتدایی علاقه شدید دارم ولی میترسم در زیرگروه5 ترازم به6500 نرسه چون دو درس جامعه و فلسفهمنطق رو صفر گذاشتمولی از طرف دیگه مطمئنم ترازم در زیرگروه1 و تراز کل بالای6500 میشه چون بقیه رو درصد بالا زدمحالا سوالم اینه که درپذیرش دانشگاه فرهنگیان در رشته آموزش ابتدایی تراز زیرگروه5 باید6500 به بالا باشه یا تراز کل 6500 به بالا باشه اوکیه؟؟؟(یعنی اگر تراز کل 6500 به بالا باشه ولی تراز در زیرگروه5 کمتر از6500 باشه نمیتونم رشته آموزش ابتدایی پذیرش بشم؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 19 تیر 1398

سلام . قبل از هر چیز امیدوارم به علاقه شدیدی که براش تلاش داشته اید، برسید.

در جواب سوالتون باید بگم منتظر معیار تراز امسال باشید (که شاید و شاید تغییر بکند؛ کم یا زیاد. البته احتمال تغییرش کم هست) . هم اینکه با توجه به جدول اعدادی که در ضمیمه مقاله مشاوره گذاشتم خدمتتون  می توانید به زیرگروه همه رشته ها  برسید.

موفق باشید ویمانید

رستم جو

Parisa Taghavi

شنبه 22 تیر 1398

سلام وقتتون بخیر واقعا خسته نباشیدی سوال داشتم امروز از ی مشاور شنیدم ک چون جمعیت انسانی ها نسبت ب سال قبل زیاد شده رتبه ها هم کلا تغییر میکنه و مثل سال قبل نیست و بدتر میشه میخواستم بپرس ک این افزایش جمعیت چقدر رتبه هارو تغییر میده و حرف اوشون چقدر درسته؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 22 تیر 1398

خانم پریسا سلام و ممنون از شما.

در مطلب شایعات و خرافات کنکور انسانی درباره برداشت های نادرست از کنکور انسانی میخوانید. 

لطفا این مطلب را با دقت بخوانید. اگر به جواب سوالتون نرسیدید، زیر همان مطلب سوال را ارسال کنید.

 

موفق باشید و بمانید

Parisa Taghavi

شنبه 22 تیر 1398

سلام دوبارهخسته نباشید و مرسی ک جواب سوالمو دادید ، ممنون ک بدون هیچ چشم داشتی براتون اهمیت داریممن دیشب اکثر مطالب سایت رو خوندم ولی مطلبی ک درباره افزایش جمعیت و تاثیر اون توی رتبه ها باشه رو ندیدم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 23 تیر 1398

سلام مجدد به شما خانم پریسا.

باید بگیم این علاقه و تخصص ماست که با شما انسانیها همراه باشیمheart

و اینکه در مطلب شایعات و خرافات کنکور انسانی به طور کلی براتون توضیح دادیم که هرگز خودتون را درگیر این طور  گمانه زنی و  تخمین ها نکنید. به هرحال تفاوتی در اصل تلاش و پشتکار برای موفقیت نخواهد داشت و شما باید کار خودتون را درست و کامل انجام بدین تا بهش برسین. قطعا اگر داوطلبان کنکور زیاد شوند، سهمیه دانشگاه ها  زیاد خواهد و اگر هم کم شود، دلیلی بر ظرفیت مازاد  خالی وجود نداره. یعنی همیشه رابطه مستقیمی بین تعداد داوطلب و ظرفیت دانتشگاه روزانه وجود داره که نسبتی مشخص براساس سیاست های  آموزش و پرورش و وزارت علوم داره. 

براتون آرزوی موفقیت داریم.

مرکز مشاوره انسانی یارyes

Parisa Taghavi

دوشنبه 24 تیر 1398

واقعا ازتون ممنونم ... نمیدونم چ کلماتی ب کار ببرم ک حس خوبم نسبت ب دپارتمان شما و حسن نیت شما رو برسونه... ب قول خودتون ان شاالله همیشه موفق باشید و بمانید❤🥀❤🥀❤🥀❤

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 24 تیر 1398

blushheart

رستم‌جو

یکشنبه 13 مرداد 1398

شرط حداقل قد١۵۵برای خانمهاواقعامیتونه جلوی پذیرش مادرفرهنگیان روبگیره؟؟اخه مگه میشه بخاطریه قد ادم ازعلاقش دست بکشه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 14 مرداد 1398

انشالا که اینطور نخواهد شد. و همونطور که در جواب کامنت دوست دیگرمون (که مثل شما اسمشون را نمیدونیمindecision)  منتظر دفترچه انتخاب رشته بمونید که چند روزه دیگه منتشر خواهد شد. 

دوشنبه 14 مرداد 1398

سلام. خواهش می‌کنم در موردقد بطور واضح به من جواب بدید.من دختری با قد ۱۵۲هستم .اگر همه شرایط دیگر را داشته باشم رد میشوم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 14 مرداد 1398

سلام. مطالبی که خواندید همانطور که به صورت واضح گفته شد، بر مبنای کنکور 97 بوده. دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 تا کمتر از یک هفته دیگه منتشر میشه و حتما براساس اون براتون مطلب را توضیح خواهیم داد. 

لطفا در کامنت ها  اسم خودتون را هم بفرستین.

 

رستم جو

چهارشنبه 16 مرداد 1398

سلام خسته نباشیدمن ترازم 6300شده و برای فرهنگیان مجاز شدم بنظرتون امکان قبولی هست یا نه دعوت به مصاحبه میکنن؟!

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 18 آذر 1398

سلام.

براتون ارزوی موفقیت داریم. دو تا نکته. یکی اینکه منتظر دفترچه انتخاب رشته بمونین که سهمیه و رشته های  دانشگاه فرهنگیان مخصوص بومی  خودتون را ببینین. دوم اینکه توی متن کامل توضیح دادیم که معیار قبولی چیه. لطفا مطلب را کامل بخونین

لطف متن را با ارامش و دقت بخونین.

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

چهارشنبه 16 مرداد 1398

فاطمه از داراب سلام .ببخشید شرایط قبولی دردانشگاه شهید رجایی چه مواردی هست؟وچه رشته هایی داره؟ایاشرط قد هم برای دانشگاه شهید رجایی وجود داره؟ممنون از راهنمایی تون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 16 مرداد 1398

خانم فاطمه سلام.

بزودی دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 منتشر میشه و مطلب را کامل توضیح خواهیم داد خدمتان. چون احتمال تغییرات  در هر یک از معیارها و البته ظرفیت ها  هست.

لطفا پیگیر مطالب سایت باشید.

 

رستم جو

پنجشنبه 17 مرداد 1398

باسلامببخشید امسال دانشگاه تهران رشته حقوق بورسیه هم پذیرش دارد؟فاطمه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 17 مرداد 1398

سلام فاطمه خانم.

دانشگاه تهران رشته حقوق بورسته نداشته و امسال هم در دفترچه چیزی درباره بورسیه داشتن  اشاره نکرده.

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

پنجشنبه 17 مرداد 1398

باسلامببخشید امسال شرایط قد برای خانم ها چطور می باشد؟ممنون از راهنمایی های خوبتون

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 17 مرداد 1398

سلام.

تا این لحظه که جواب کامنتتون را میدم و دفترچه انتخاب رشته 98 منتظر شده تنها دو شرط عددی مشخص شده:

تراز 6500 و معدل کل 14 

حتما به محض انتشار مطلب جدید، مطلب را بروزرسانی خواهم کرد.

 

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

الهه ارمانسلام با رتبه ي 7505 رشته انساني استان قزوين سهميه منطقه 2 شانس قبول تو اموزش ابتدايي چقدره؟ قبول ميشم؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام خانم آرمان.

به چند فاکتور توجه کنید: ظرفیت پذیرش در رشته + اولویت اون برای شهریا شهرستان شما.  البته که باید انتخاب خودتون را انجام بدین چون به تعداد دو برابر را دعوت به مصاحبه خواهند کرد. ترازی هم که دارید، خوبه. 

لطفا قبل از انتخاب رشته، تمام مطالب دفترچه انتخاب رشته را بخونین یا حداقل پیگیر همه مطالب انتخاب رشته سایت انسانیها باشید.

 

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام ببخشید الان که دفترچه اومده آیا امیدش هست که من باتراز ۶۸۰۰ استان کرمانشاه دعوت به مصاحبه بشم؟و دوم اینکه: من در زیرگروه ۳ و ۵و۴ ترازم بالای ۶۵۰۰ شده و نمره کلم ۶۸۰۰ آیا میتونم توی زیرگروه ۱و۲ هم انتخاب رشته کنم؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام به داوطلب خوب انسانی از کرمانشاه.

دو نکته مثبت دارید: 1. تعداد زبرگروه های مجازتون  که گفتین 3زیرگروه هست. 2. امسال ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بیشتر شد. 

ضمنا همونطور که در متن اصلی و جواب کامنتهای  دوستانتون در مطلب جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98 توضیح دادیم، تراز 6500 لازم هست در زیرگروه.

حتما  اون مطلب و کامنتها را هم بخونین.

 

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

باسلام.وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم که من تو شهرستان های تهران هستم و ترازم شده ۷۶۰۰.بنظرتون دبیری فرهنگیان قبول میشم؟درصدهای درس های زیرگروهم هم خوبه و دینی رو ۵۰ زدم.ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. لطفا پاسخ کامنت هایی که امروز گذاشته شدند، مطالعه کنید که سوالتون مشترک هست.

 

جمعه 18 مرداد 1398

سلام وقتتون بخیراز شهرستان های تهران هستم.رتبم ۷۰۰۰هزار شده و ترازم ۷۶۰۰.دوست دارم که دبیری الهیات قبول بشم ولی خب دبیری الهیات تو زیرگروه ۱ هست و دقیقا درس هایی که من بالا بوده درصدم تو این زیر گروه ضریب ۱ داره .بنظرتون شانسی دارم که قبول بشم .تومحل خدمت ماهم فقط ۴نفر دبیری الهیات نیاز دارن.لطفا یکم راهنمایی کنید.ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. همونطور که در جواب کامنت انسانیهای دیگه عرض کردیم، (البته متاسفانه چون اسمتون را نمی گین توی کامنت، الان نمیتونم مشخصا بگم فلان کامنت را مشخص بخونین) شانس دعوت به مضاحبه، با تراز بالا و ظرفیت بالا، بیشتر میشه.

براتون ارزوی موفقیت دارم

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام نازنین هستم از خوزستان، ببخشید برا قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان معدل 3 سال باید بالا 14 باشه؟؟؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام  خانم نازنین.

توی دفترچه اینطور نوشته شده: معدل سه سال دوره دوم دبیرستان:

معدل برای دانشگاه فرهنگیانبه نظر میرسه به این دلیل هست: تا قبل از امسال، معدل کل دیپلم معیار بوده (معدل کل سال سه سال دبیرستان نظام قدیم). حالا معادلش را همون سال اول، دوم و سوم برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفتن؛ یعنی هر دو گروه داوطلب معیار یکسان و برابری دارند.

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام خسته نباشید من ترازم کمتر از ۶۵۰۰هست بعد سهیمه منطقه مون زیاده و تعداد داوطلب دانشگاه فرهنگیان کمه آیا امکان داره با انتخاب رشته منم به مصاحبه دعوت بشم؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام.

طبق شرایط دفترچه انتخاب رشته امسال، باید ترازتون در زیرگروه ها  6500 باشه که مجاز باشید. در کارنامه خود به این بخش برین و مطمئن بشین که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستید یا خیر:

دانشگاه فرهنگیان

البته برای راهنمای دقیق کارنامه خوانی  کنکور این مطلب را بخونین:

توضیح و تحلیل کارنامه کنکور

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

سلام علیکم،ببخشید مزاحم شدم،پرسشی داشتم این بود که رتبه من در سهمیه(منطقه دو) نهایی شد ۵۳۴۹ به فرهنگیان امیدوار باشم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام دوست خوب انسانیها

همونطور که توی این مقاله توضیح دادیم، تراز شما تعیین کننده مجاز به انتخاب رشته بودن است. هرچقدر تراز شما، ظرفیت و تعداد داوطلبان مورد نیاز برای سهمیه شهر و استان شما بیشتر باشه، شانس شما برای دعوت شدن به مصاحبه بالاتر خواهد بود.

زمانی که به مصاحبه دعوت بشین، معیار اصلی و مهم نحوه مصاحبه شما و نمره مصاحبه است که تعیین کننده شانس قبولی شماست.

در واقع قبول و دعوت شدن به مصاحبه فرهنگیان، نصف راه  موفقیت است. چون به ازای هر یکنفر ظرفیت پذیرش حداقل 2نفر دعوت به مصاحبه میشن که نفری را انتخاب کنند با بهترین شرایط. و برای دعوت شدن به مصاحبه، دو عامل تعیین کننده هست: 1) تراز شما هرچقدر بالا باشد، شانس بیشتر دارید. 2) ظرفیت پذیرش سهمیه استان و شهر شما هرچقدر بیشتر باشد شانس بالاتری دارید.

و چون کسی جز سازمان سنجش این آمار جامع را ندارد، برآورد میزان قبولی شما تنها یک تخمین براساس حدس و شاید برای جلب نظر شما باشد:

1) تعداد کسانی که در سهمیه شما مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستند.

2) تعداد کسانی که مجاز هستند و دانشگاه فرهنگیان را انتخاب می کنند.

3) تراز داوطلبانی که دانشگاه فرهنگیان را انتخاب می کنند و با تراز بالای خود، شانس دعوت به مصاحبه بیشتری دارند.

نکته

لزوما همه کسانی که تراز و رتبه بهتری دارند، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نمی کنند. یعنی علاقه همه داوطلبان قبل از شما، همگی دانشگاه فرهنگیان نیست.

چکار کنید

شما انتخاب خودتان را انجام بدهید اگر شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را دارید و در زیرگروههایی که مجاز هستید، اگر رشته مورد علاقه تان  ظرفیت دارد، این کار را حتما انجام بدهید و هرگز فریب این جمله را نخورید: ترازت پایینه، نمیاری، بیخودی انتخابت را نسوزون! 

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

باسلام مشاور گرامی ممنون از راهنمایی باارزش تون. آیا امسال توی دفترچه انتخاب رشته درمورد قد هم شرطی نوشته شده؟باز هم تشکر می کنیم

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام به شما  انسانیهای همراه.

البته که گفته شد و توضیحات کاملش هم در مطلبی هست که ویژه دانشگاه فرهنگیان 98 نوشتیم.

لینک مطلب هم جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

سلام خسته نباشید من ترازم7095رشته تجربی هست آیا دعوت به مصاحبه میشم

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام.مشابه سوالتون در کامنت های  قبلی ارسال شده و کاملا جواب داده شده. لطفا به کامنت های  تاریخ همین امروز  مراجعه کنید.

براتون آرزوی موفقیت داریم.

 

مرکز مشاوره انسانی یار

شنبه 19 مرداد 1398

سلام آیا به رتبه ده هزاربرای تربیت معلم امیدی هست؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مرداد 1398

سلام. اولا براتون آرزوی موفقیت داریم. و اینکه لطفا کامنت های  همین مطلب را مطالعه بفرمایید که سوال شبیه شما را پرسیدند.

 

موفق باشید و بمانید

یکشنبه 20 مرداد 1398

سلام میشه درباره مصاحبه دانشگاه فرهنگیان توضیحاتی بدین

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مرداد 1398

سلام. حتما اینکار را خواهیم کرد. و حتما شما هم مطالب درخواستی دیگرتان را برای ما ارسال کنید؛ ولی خوشحال میشیم مشخصاتی از همراهان خودمون بدونیم. اسمتون را هم بگین.

 

رستم جو

دوشنبه 21 مرداد 1398

سلام خسته نباشید،ببخشید من سهمیه۵ درصدی دارم با رتبه ۶۸۰۰ و تراز ۵۸۰۰ از منطقه۳ آیا امکان دعوت به مصاحبه هست؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام همانطور که در متن کامل شرایط و رتبه لازم براتون توضیح دادیم رتبه دعوت شدگان براساس تخمین و کاملا گمانه زنی  هست. کار درست اینه که شما انتخاب های  خودتون را داشته باشید.

(کامنت های  شنبه 19 مرداد را مطالعه کنید)

موفق باشید و بمانید

رستم جو

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام خسته نباشید.بارتبه۹هزار منطقه سه انسانی،و تراز ۷هزارو۴۰۰ احتمال قبولی دارم تو دانشگاه فرهنگیان؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام و ممنون.

به سوال شما که شبیه سوالات ارسال شده قبلی هست، در کامنت های  قبلی همین مطلب جواب داده شده. لطفا کامنت دیگران را مطالعه کنید.

 

چهارشنبه 23 مرداد 1398

در رشته ي انساني استان قزوين سهميه منطقه دو زير گروه اول 6500 زير گروه دوم 8000 زير گروه سوم 8000 زير گروه چهارم 6600 زير گروه پنجم 7000 احتمال قبوليم چقدره در فرهنگيان؟ با رتبه ي 7000

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مرداد 1398

سلام. هر زیرگروهی که تراز بالاتری دارین شانس دعوت به مصاحبتون بیشتر هست؛ اگر بخواینه براساس اولویت بندی  انتخاب کنید.

 

جمعه 25 مرداد 1398

سلام من رشته تجربی هستم و چون علاقه ای ندرم میخوام برای کنکور 99 انسانی بخونم میتونم یکسال با کمک منابع خوب رتبه خوبی بیارم؟ ممنون از زحماتتون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 27 مرداد 1398

سلام. به جمع انسانیها خوش اومدین. تاخیر پیش آمده در جواب سوالتون بخاطر مشکل فنی سایت بوده که از این بابت عذرمیخوایم.

البته که اگر با منابع تخصصی ناشر تخصصی هر رشته ای  شروع کنید و پیش برین با روش مطالعه درست همون رشته تا بعد از خط پایان (نه تا رسیدن به جلوی خط پایان)، موفق خواهید شد. 

از این لینک به صفحه ویژه کنکور 99 برین: برنامه ریزی و مشاوره کنکور 99 انسانی

 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام من فرهنگیان مجازنشدم اما بدلیل شرکت درآزمون عملی تربیت بدنی فقط رشته تربیت بدنی برای فرهنگیان مجازشدم ضمنا ازشهرما فقط من آزمون عملی رفتم آیادعوت به مصاحبه میشم یا نه کسی دیگر ازشهردیگری دعوت میشه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. شرایط دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در متن کامل مطلب توضیح داده شد. لطفا مطلب را با دقت مطالعه کنید.

براتون آرزوی موفقیت داریم.

 

انسانی یار

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام من دوسال آخر دبیرستان استان کردستان بودم و سال اول زنجان سهمیه منطقه 3 بهم تعلق نگرفته و9000 منطقه دو شدم آیا به مصاحبه دعوت میشم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. همونطور که متن توضیح کامل داده شده، برای دعوت شدن به مصاحبه این فاکتورها را باید در نظر گرفت:

اما این که با چه رتبه ای دعوت به مصاحبه خواهید شد؛ باید بگویم بستگی به این عوامل دارد:

1) ظرفیت رشته یا رشته های پذیرش دانشگاه فرهنگیان

2) تعداد کسانی که در سهمیه بومی یا استانی شما واجد شرایط علمی-عددی هستند.

3) تعداد واجدین شرایط که در انتخاب رشتۀ خود دانشگاه فرهنگیان و رشتۀ مورد نظر شما را انتخاب می کنند.

5) اصل بومی گزینی

و . . . 

 

موفق باشیدو بمانید؛ رستم جو

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

چرا باتراز 7000برا مصاحبه فرهنگیان دعوت نشدم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام.

پاسخ سوال شما مشابه سوالات دیگه در کامنتهای دیگران داده شده است.

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام خسته نباشید .ببخشید من کنکوری منطقه ۳ هستم ترازمیانیگنمم بالای ۷ هزاره معدل کلمم ۱۶ خودمم متولد ۷۷ ام ولی واسه مصاحبه دعوت نشدم ....میشه یکم راهنماییم کنید که چرا؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام. طبق اطلاعیه سازمان سنجش دلیل مجاز شدن یکی از این دو حالت است: 1️⃣ شانس قبولي در اولويت هاي بالاتر از كدهاي مربوط به رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص را دارا مي باشید.
2️⃣ فاقد حداقل نمره علمي لازم براي معرفي در اين مرحله مي باشید.

دلیل اصلی عدم پذیرش هر داوطلب در کارنامه نتایج نهایی اواسط شهریور یا کارنامه سبز معلوم خواهد شد که آبان ماه منتشر خواهد شد. 

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام . وفتی توی کارنامه دانشگاه فرهنگیان مجاز نشده بودیم . باید باز هم به تراز زیر گروه ها توجه میکردیم ؟ که به 6500 برسه

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام. داوطلبی که به تراز و معدل حدنصاب نرسیده باشه، مجاز نشده است.

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام خسته نباشید من با توجه به اینکه رتبه و ترازم خوب بود اما معرفی دانشگاه فرهنگیان نشدم باید چه کار کنم؟من ترازم ۶۸۷۱ و رتبه ام ۳۵۶۶شده

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام. دلایل عدم پذیرش داوطلبان برای دعوت به مصاحبه فرهنگیان را در پاسخ کامنتهای دیگران توضیح دادیم. 

براتون ارزوی موققیت در انتخابهای دیگه را داریم.

انسانی یار

چهارشنبه 6 شهریور 1398

با سلام چرا سازمان سنجش جواب منطقی به دانش آموزان عاشق شغل مهم وحساس معلمی نمیده؟!مگه میشه باتراز یازده هزار ورتبه زیر ۱۵۰ منطقه سه دعوت به مصاحبه نشیم ولی همکلاسی من با رتبه ۱۲هزار دعوت بشه؟؟یعنی لازمه معلم شدن درس نخوان بودن یا احیانا کم هوشی هست؟!واقعا متاسفیم برای چنین سازمان سنجشی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلام. 

رشته علوم انسانی آنقدر بزرگ و بینادین هست که فعالیت در هر کدام از حوزه های این علم، نتیجه های مفید و موثری در سطح کلان و جزء جامعه خواهد داشت.

باز هم میگیم: بزرگ فکر کنید؛ به تغییرات بزرگ فکر کنید. چرا یک کلاس درس یا یک مدرسه یا حتی یک شهر! بزرگ فکر کنید.

موفق باشید. انسانی یار

چهارشنبه 6 شهریور 1398

باسلام و خدا قوتلطفا شما صدای ما رابه گوش رییس سازمان سنجش برسانید.ای کاش تلاش نکرده بودم وبجای رتبه زیر ۲۰۰،رتبه ۱۵ هزار میشدم تا الان با خیال راحت بفکر مصاحبه وبعد هم معلمی بشوم تا بتوانم دانش آموزانی ضعیف مثل مسوولین سازمان سنجش تربیت کنم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلام پسر خوب/ دختر خوب

هرگز اینطور نیست که  رتبه کسب شده نشان دهنده موفقیتتون نیست. یا تنها زمانی موفق محسوب میشین که به مصاحبه دعوت بشین. 

قطعا اموزش و پرورش و رشته علوم انسانی به اندازه ای  مشکلات آموزشی-مدیریتی داره که همه انسانیها میتونن گوشه ای از این مشکلات را برطرف کنند.

این را هم بدونین که تنها راه برون رفت از مدیریت ضعیف و ضعف مدیریتی، با رشته های علوم انسانی است؛ نه دیگر رشته ها. قطعا وقتی رشته شما انسانی هست، گره بزرگی را میتونین با رشته و تخصص خودتون باز کنید.

به تغییرات بزرگ فکر کنید! 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلام بار دومه کنکور دادم پارسال مصاحبه رد شدم ترازم امسال 7600 رشته ي انساني سهميه منطقه دو. پارسال تا رتبه 7600 گرفته بودن من رتبم 7505 ولي حبه دعوت نشدم راهنماييم کنيد چطوري تکميل ظرفيت شرکت کنم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 7 شهریور 1398

سلام. تکمیل ظرفیت یک انتخاب رشته قطعی و فرصت دوباره حتمی نیست که اتفاق بیفته. همونطور که توی متن توضیح دادیم بستگی به اون عوامل داره.

پیگیر اطلاعیه های  سازمان سنجش باشید. 

براتون آرزوی موفقیت دارم. رستم جو

جمعه 8 شهریور 1398

سلام.خیلی ممنون بابت سایت بی نظیرتون.من میناهستم ازمشهد.ببخشید من دارم برای کنکور۹۹ میخونم رشتمم انسانیه وازهمه لحاظ هم شرایط قبولی رو دارم فقط از لحاظ شرط سنی من یکم مشکل دارم ینی مهرماه ۹۹ میشم ۲۳ سال.وشرط سنی هم که ۲۲ سال تمام هستش.ازاین بابت خییییلی ناراحتم.اما چن روز پیش توی یه سایت دیدم که نوشته دارن تلاش میکنن شرط سنی رو ۲۴ سال کنن ویه نفرهم نوشته بود تو تلوزیون شبکه ۴ گفتن بحثش شده که شرط سنی رو ۲۴ سال کنن ایا واقعت صحت داره این موضوع؟؟شما اطلاعی دراین زمینه دارید؟؟سپاس بخاطر توجهتون به رشته ی علوم انسانی.به امیدروزی که همه مردم ایران ارزش واهمیت رشته انسانی را درک کنند.سپاس.

پاسخ انسانی ها

جمعه 8 شهریور 1398

مینا خانم از مشهدالرضا سلام.

چندسالی هست که شرایط دانشگاه فرهنگیان هرسال تغییراتی میکنه.از شرط معدل گرفته تا قد و وزن و سن.

اما نکته مشترک هر سال چیزی بوده که توی دفتزچه انتخاب رشته اعلام میشه.که بعیده تا قبل از انتشار دفتزچه، خبر مطمئنی از اون منتشر بشه.

مهم اینه که شما برای هدقتون تلاش را شروع کنین.و این تنها کافی نیست. بلکه نباید چیزی کم بذارین. اگر شرایط بیرونی و خارج از کنترل شما برای رسیدن به هدفتون ممکن بود، که تلاشتون را داشتین و حسرتی نخواهید داشت. و در غسر اینصورت به انتخابها و علایق دیگه میتونین جدی فکر کنین در زمان انتخاب رشته.پون رتبه و تراز دانشگاه فرهنگیان به اندازه ای  خوب هست که قدرت انتخاب خوبی داشته باشین.

نتیجه اینکه از تلاشی دریغ نکنید.

 مطالب دیگر در سایت انسانیها را برای دانشگاه فرهنگیان بخونین.مثل جزئیات اون در دفترچه انتخاب رشته 98 

 

موفق باشید و بمانید.رستم جو

جمعه 8 شهریور 1398

سلام خسته نباشید من امروز رفتم گزینش و مصاحبه خوب بود سخت نبود ولی بعد از انجام مصاحبه یه برگه میدادن میگفتن برو برای گزینش مال بعضی از بچه ها روش نوشته بود رشته قبولی مثلا ابتدایی یا دبیری مال م چیزی نبود یعنی قبول نمیشم من خیلی نگرانم این یعنی من رد شدم میشه جواب سوال منو بدین لطفا

پاسخ انسانی ها

جمعه 8 شهریور 1398

سلام. براتون ارزوی موفقیت داریم.

یه نکته مهم را یادتون باشه که برلی پذیرش دانشگاه فرهنگیان فقط مصاحبه خوب کافی نیست.شما باید معاینه و تایید پزشکی بشین و بعدش در تحقیقات محلی هم به معیارهای لازم برسید.

منتظر اعلام نتایج نهایی در ده روز آخر شهریور بمانید.

موفق باشید و بمانید.رستم جو

یکشنبه 10 شهریور 1398

سلام، دلبر هستم از تهران ،این که بیان می کنید که اگر کسی تراز علمی ،کمتر از ۶۵۰۰ هم داره ،انتخاب رشته بکند!!!! ،با گفته سازمان سنجش کاملا متضاد هست ،وحق بقیه افرادی که ترازشان از ۶۵۰۰ بالاتر هست را ضایع می کند.چون شرط اختصاصی فرهنگیان حداقل تراز علمی ۶۵۰۰ هست .

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام به شما دوست عزیز.

اینکه کسانی دیگر که ترازشان کمتر از 6500 هست، انتخاب رشته خودشان  دانشگاه فرهنگیان بزنند، جایی از متن یا کامنتها گفته نشده. چون همچین امکانی وجود نداره. داوطلبی که تراز معیار را کسب نکند، مجاز به انتخاب رشته نیست.

احتمالا برداشت شما از این جمله باشد که گفته شده: شما انتخاب های  خودتان را داشته باشید.....

ضمنا در سیستم انتخاب رشته، داوطلبی که رتبه و تراز بهتری دارد، در اولویت نفرات بعد از خودش هست. یعنی ظلمی به هیج داوطلبی نخواهد شد.

موفق باشیدو بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 12 شهریور 1398

سلام من فوق دیپلم فنی وحرفه ای دارم انسانی کنکوردادم امسال فرهنگیان غیرمجازشدم رتبه مم خوبه ولی دلیلشونمیدونم میشه کمکم کنیدتادلیلشوبدونم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 شهریور 1398

سلام به شما.

معیارهای عددی شرط مهمی برای مجاز شدن هستن. تراز، معدل و سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان مهم هستند.

لطفا مطلب را با دقت بیشتری دوباره بخونین. 

البته مطلب جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98 هم میتونه بهتون کمک بیشتری بکنه.

موفق باشیدو بمانید. رستم جو

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام من رشتم تجربیه اما واسه سال بعد می خوام انسانی کنکور بدم وتربیت معلم قبول بشم اما قدم ۱۵۲ .می خواستم بدونم رتبه خوب مب تونه این نقصو جبران کنه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام. در سال 98 شرایط مصاحبه و قبولی دانشگاه فرهنگیان برای قد  تغییر کرده. در این مطلب توضیحات این تغییر و شرایط بیشتر و البته تجربه داوطلبان حاضر در مصاحبه را بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان؛ شبیه‌سازی جلسه به همراه سوالات و همچنین مطلب: جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98 حتما شرایط سنی را هم در نظر داشته باشید. موفق باشید و بمانید. رستم جو

محمد جهانگیری

جمعه 29 شهریور 1398

سلام محمد هستم دختر من در صلاحیت های عمومی دانشگاه فرهنگیان رد شده و من ۱۷ سال پیش محکومیت کیفری داشتم ایا این محکومیت می تواند در مردودی ان دخیل باشد

پاسخ انسانی ها

جمعه 29 شهریور 1398

سلام آقای محمد. با عرض پوزش، سوال شما خارج از حوزه تخصصی سایت انسانیهاست که جوابی دقیق و درست به سوالتون داده بشه. با ارزوی موفقیت برای دخترخانم شما، صمیمانه پوزش میخوایم

جمعه 29 شهریور 1398

با سلام من از کجا می توانم سوالم را مطرح کنم

پاسخ انسانی ها

جمعه 29 شهریور 1398

سلام. با ارسال سوالتون در زیر مطلب مرتبط، در سریعترین زمان ممکن جواب داده شده و برای مشاهده جوابش هم باید به کامنتهای همون مطلب مراجعه کنید بعد از چند ساعت.یا کمتر

ﺳﻪشنبه 2 مهر 1398

با سلام افشین هستم از خوزستان من پارسال کنکور دادم معدلم کم بود نه صدم حالا که امسال شرط معدلو برداشتن به ما زنگ زدن که مصاحبه بدیم اما هنوز بهمون جوابی ندادن باید از کجا پیگی ری کنیم ؟ جواب بدین لطفا

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 3 مهر 1398

سلام افشین جان

نتایج اعلام شده است باید از جایی پیگیری کنی که به مصاحبه رفتی.

موفق باشید.

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام . منظورتون از معدل ، معدل نهایه یا میانگین معدل سه سال؟ و در دعوت به مصاحبه اگر دو نفر مثلا تراز ۷۰۰۰ داشته باشند ولی یک نفر معدل ۱۷ داشته باشه دیگری معدل ۱۹ یکسانند؟ منظورم اینه که با توجه به تراز هست و اگر معدل بالای ۱۵ بشه فرقی نمیکنه؟ در کل معدل تو دعوت به مصاحبه مهمه یا قبول شدن در مصاحبه؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

سلام. معدل کل دیپلم معیار بوده تا امسال. برای سالهای بعد اگر تغییر کند فقط باید دفترچه را دید. 

و اما برای مصاحبه: نمره مصاحبه شما با سایر نمراتتون جمع و نتیجه نهایی را مشخص میکنه. 

مطلب مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را بخونین که توی سایت هستش.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

سلام.برای دعوت به مصاحبه اگر دو نفر با مثلا تراز ۷۰۰۰ وجود داشته باشن ولی یکی معدل ۱۸ و دیگری معدل ۱۹ داشته باشه فرقی ندارن؟ یعنی برای مصاحبه فقط تراز مهمه و معدل فقط برای مجاز شدنه و برای دعوت شدن تاثیری نداره ؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

سلام. شرط معدل برای مجاز شدن شما در انتخاب دانشگاه فرهنگیان  به عنوان فیلتر حساب میشه که اگر کمتر از 14 باشه، اعمال میشه. نتیجه نهایی ترکیبی از این نمرات شماست در تراز کنکور + نمره مصاحبه + گزینش و امتیازات خاصی که به اینها اضافه بشه مثل حافظ قرآن بودن و . . . 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 25 مهر 1398

سلام خسته نباشید ایا امکان دارد همانطور که امسال دانشجو تربیت معلم زیاد گرفته شد سال اینده نیز همانطور باشد؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 26 مهر 1398

سلام. هیچ چیزی ازش معلوم نیست تا زمانی که خبر رسمی از مسولین و البته در دفترچه انتخاب رشته اعلام میشه. 

لطفا به شایعات مخاطب جذب کن، توجه نکنید . اصلا. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 25 مهر 1398

سلام.ببخشید میخواستم بپرسم من ک تهرانم اگه بخوام دانشگاه فرهنگیان برم باید رتبه ام چقدر باشه؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 26 مهر 1398

سلام . مطلبی که در اون سوالتون را ارسال کردید، جزئیات بیشتری از رتبه را اعلام کرده. لطفا با دقت بخونینش

موفق باشیدو  بمانید. رستم جو

شنبه 27 مهر 1398

سلام خستہ نباشید من ساکن درتھران ھستم و سال اخرتحصیلمو یعنی پیش دانشگاھی رو ھمینجا خوندم ولی دوسال ماقبل پیش دانشگاھی رو یعنی دوم وسوم رو کرج استان البرز برای ھمین بومی محل تولدم ھستم یعنی استان اذربایجان شرقی میشم البتہ مدرک دیپلمم برای ھمین تھران ھست،برای دانشگاہ فرھنگیان میتونم تو تھران بخونم و یاکدرشتہ ھای استان تھران رو تو انتخاب رشتہ بزنم و محل خدمت چجوری میشہ برای سال ۹۹لطفا راھنمایی کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام. معیار بومی بودن شما در کنکور سراسری به طور کامل در صفحه دوم این فایل راهنمای انتخاب رشته  دانشگاه فرهنگیان توضیح و شرح داده شده است. لطفا فایل را دانلود و با دقت مطالعه کنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام ،من سال چهارم دبیرستان یک درس رو تبصره زده ام مشکلی برام ایجاد میکن،دوباره میخوام برای کنکور بخونم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. هر داوطلب کنکور99 که در دانشگاه قبول شود باید حداکثر تا 31-6-99 تمام درسهای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی را نمره قبولی دریافت کند. حتما به دایره امتحانات اداره اموزش و پرورش یا مدرسه خودتون برید و از وضعیت معدل و نمره مورد نیاز قبولیتون بپرسید. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام خسته نباشین من قبلا به شما پیام داده بودم من از استان فارس شهرستان لار هستم منطقه ی2رتبم 9819وترازم7305 بود ودعوت به مصاحبه شدم ومردودشدم به هسته گزینش که زدم گفتن رتبتون بالا بود ومصاحبه نمره اوردین .وقتی کارنامه سبز اومد متوجه شدم برای اموزش ابتدایی25نفر جلوم هستن ایا امکان داره تو تکمیل ظرفیت بیارم؟؟؟؟تازه امسال گفتن فرهنگیان تکمیل ظرفیت نداره ایا حقیقت داره؟؟؟؟؟وشهر ما کمبود معلم داره لطفا جواب سوالمو بدین یاسمین از لار

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

یاسمین خانم سلام. امیدواریم هروقت و هرجا کگه هستید موفق باشید. ما هم از منابع و اخبار موثق و معتبر برای پاسخ به کامنت های  ضروری شما استفاده می کنیم. متن خبر رسمی تکمیل ظرفیت امسال را از این لینک بخونین. 

البته سال گذشته تکمیل طرفیت در 20 آبان اعلام شد. 

دوشنبه 29 مهر 1398

ببخشید من متوجه نشدم کدوم لینک؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

همون کلمه «این لینک» را که بزنین، به صفحه مربوط منتقل میشید

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام وقت بخیر من کنکوری ۴۰۱ هستم تو بزرگسالان درس میخونم الانم ۱۹ سالمه دوست دارم تربیت معلم قبول شم میخواستم ببینم اگه من تیر ماه کنکور بدم مرداد ۲۲ سالم شه گفتن که مصاحبش آخرای مرداد هستش برای تربیت معلم قبولم میکنن؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. لطفا با دقت به این تصویر نگاه کنید:

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

منبع: دفترچه انتخاب رشته سال 98 صفحه 2 که اصل دفترچه را هم براتون گذاشتمش که از این لینک دانلود کنید.

البته این سال تولد هر کنکور، یکسال بیشتر می شود. و اینکه معیار سن و تولد شروع تحصیل یا همان روز اول مهرماه است که نباید از  22 سال بیشتر باشد. 

و نکته دیگه اینکه قوانین ذکر شده برای کنکور 98 بودند. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام . اگر کسی مجاز به انتخاب رشته بشه ولی دعوت به مصاحبه نشه چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ به جز تراز ،معدلشم تاثیر داره تو این موضوع؟ یا فقط تراز مهمه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. اگر معدلش یا ترازش کم باشه، مجاز نمیشه. اگر مجاز شد و انتخاب رشته فرهنگیان زد و دعوت نشد، دلایلش واضحه: کسانی بودند که تراز و رتبه و معدل بهتری از شما داشتند. اگر متن را با دقت مطالعه کنید، بهتر توضیح داده شده. بخش «چگونه گزینش می شوید» را بخوانید!

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلام وقت بخیر و خسته نباشید ،اینکه خیلیا میگن مصاحبه فرهنگیان خیلی سخته و نباید امیدوار باشی که قبول شی حتی اگر رتبت بالاباشه،درسته؟میشه راجب مصاحبش یه راهنمایی بکنین!؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلام. من سوال اول شما را با سوال از خودتون جواب میدم: پس چطور هر سال چندهزار نفر قبول میشن؟ دانشگاه فرهنگیان را بیکار فرض کردند که هر سال از چند هزار نفر مصاحبه بگیره و بگه کسی قبول نیست! حتی رتبه های  بالا !!

لطفا شنیده های دیگران را اندکی تامل و تحلیل کنید؛ مثلا رشته ما انسانی و رشته تحلیل و تحقیق است!

منطق می خوانیم که در مغالطه های دیگران گرفتار نشویم. فلسفه می خوانیم که سفسطه دیگران ما را فریب ندهد. 

اما در مورد مصاحبه: براتون کاملا جلسه مصاحبه، سوالاتش و شرایطش را شبیه سازی کردم. در این مطلب: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان؛ شبیه‌سازی جلسه به همراه سوالات کامل بخونش پسرخوب/دخترخوب

موفق باشید و بمانید. رستم جو 

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

آخرین رتبه قبولی برای دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ خواهشن جواب رو کامل بدن اگر فعلا مشگل داشته باشه

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلام. از الان برای کنکور 1400 اگه بخوام بهت بگم! میشه  پیش گویی پسرخوب/دخترخوب.

اگه مطلب را کامل بخونی، متوجه میشی که چه شرایطی برای تراز و رتبه داره. البته در دانشگاه فرهنگیان به دلیل رقابت زیاد هچقدر تراز و رتبه بهتری داشته باشید احتمال دعوت به مصاحبه و قبولی نهایی هم بیشتر هست. پس با تمرکز دیوانه وار روی دروس رتبه ساز و تسلط بر دروس رتبه اور، از همین الان برای کنکور 1400 شروع کن.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 3 آبان 1398

سلام خواستم بدونم من که سال اولمو اصفهان خوندم بعد اومدم منطقه ۳ و متولد منطقه ۳ هستم بومی کجا محسوب میشم

پاسخ انسانی ها

شنبه 4 آبان 1398

سلام. لطفا به این تصویر با دقت نگاه کنید:

شرایط بومی دانشگاه فرهنگیانمنبع: دفترچه پیوست انتخاب رشته کنکور 98 صفحه دوم ک فایل کامل اون را از این لینک میتونین دانلود کنید.

شما مشمول بند  ب  میشین برای دانشگاه فرهنگیان. اما برای سایر رشته ها، طبق این قانون که تصویرش را براتون گذاشتم، طبق سهمیه استانی محسوب میشین که از نظر امکانات، برخوردارتر و بهتر هست:

روش تعیین سهمیه کنکورمنبع: دفترچه انتخاب رشته اصلی کنکور 98 صفحه 18 که از این لینک میتونین فایل کامبش را دانلود کنید

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 6 آبان 1398

سلام ببخشید من معدلم ۱۳هست ایافرهنگیان قبول میشم..ببخشید برا ی افزایش معدلم باید چکارکنم ایاراهی هست

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 آبان 1398

سلام. در سال 98 معدل لازم 14 حداقل بوده. بخشنامه ترمیم معدل را از اداره آموزش و پرور شیا مدرسه خودتون پیگیری کنید. البته نگفتین که کدوم معدلتون 13 هست. چون معدل معیار دانشگاه فرهنگیان، کتبی و نهایی نیست. بلکه مجموع سه سال را می خواد. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 10 آبان 1398

سلام ستاره هستم من پشت کنکور رشته تجربی هستم میخام کنکور انسانی بدم و فرهنگیان قبول بشم آیا قبل ثبت نام برای کنکور انسانی باید امتحانی بدم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 11 آبان 1398

سلام خانم ستاره. اگر فارغ التحصیل هستید، نیازی نیست. فقط در زمان ثبت نام کنکور دیپلم را تجربی و رشته آزمون را انسانی بزنید.

راستی این مطلب را هم حتما بحونید: چگونه در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم

موفق باشید وبمانید. رستم جو

جمعه 10 آبان 1398

سلام خسته نباشین من پشت کنکوری تجربی هستم اما امسال میخام کنکور انسانی شرکت کنم آیا آزمونی قبل ثبت نام لازمه؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 11 آبان 1398

سلام. قطعا اینکه آزمون شرکت کنید یا نه، نیاز به شناخت بیشتر و بهتری از شرایطتون داره. حتما هم با مشاور حرف بزنید و هم اینکه به این موضوع خوب فکرکنید:

 از آزمو.ن چی میخواین؟ سنجش مطالبی که خواندین؟ آیا میتونین به حجم کتابهای درسی هر آزمون برسید؟ چقدر میتونین با کیفیت خوب مطالب را تموم کنید؟ 

راستی این مطلب را بخونین: آزمون برم یا نه و البته : مهارت های آزمون آزمایشی

موفق باشید و بمانید. رستم جو 

یکشنبه 12 آبان 1398

سلام خسته نباشید ی سوال دارم ببخشید من معدلم 13.58میخوام بدونم اگه رتبه خوبی بیارم دانشگاه فرهنگیان قبول میشم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام دوست عزیز. در دفترچه انتخاب رشته سال 98 تاکید شده که شرط معدل باید و حتما 14 باشه و بیشتر از آن.

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام ببخشد سهمیه ایثارگران چقد تاثیر داره تو تراز من دیده بودم که با تراز 6200 مجاز شده بودن یعنی 300 تا رو تراز میزاره کخ مجاز شده لطفا پاسخ دهید

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام. درباره سهمیه های انتخاب رشته به این مطلب برین  و بخونین که کدام سهمیه بهتر است: 

سهمیه‌ها و رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام .من دانشجوی روانشناسی پیام نور ترم ۳ هستم .رشته دبیرستانم تجربی بوده .واسه کنکور ۹۹ میخوام انسانی شرکت کنم واسه دبیری قدم ۱۵۲ هستش.و متولد ۱۶ .۷۸.۹ هستم ایا به نظرتون شرکت کنم و شانسم رو امتحان کنم یا واسه سن و قد رد میشم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام. شرایط قد و سن لازم هم در این متن مطلب و هم در دفترچه انتخاب رشته توضیح کامل داده شده است. تصمیم گیری به عهده خودتون هست. 

امیدواریم موفق باشید

جمعه 17 آبان 1398

سلام خسته نباشدمن دیپلم تجربی دارم و می خوام سال دیگه در کنکور انسانی شرکت کنم معدلم معدل کل دوره ی متوسطه من ۱۳.۵ هستش می خواستم بدونم اگه تو کنکور رتبه خوبی بیارم میتونم برم دانشگاه فرهنگیان .

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام. معدل موردنیاز فرهنگیان 14 هست. شرط سنی و شرایط دیگر هم در همین مطلب کامل توضیح داده شده که بخونین. 

البته برای ترمیم معدل میتونین اقدام کنین. این مطلبش هست: ترمیم معدل چیست و چگونه ترمیم معدل کنید؟

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 17 آبان 1398

سلام،منم علاقه ی زیادی به دانشگاه فرهنگیان دارم،می خواستم بپرسم که آیابارتبه ی هزارهم میشه امید به دانشگاه فرهنگیان داشت؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام. لطفا متن را با دقت بخونین. تراز لازم و شرایط را کامل توضیح دادیم. البته اگر میخواین بدونین چطور بخونین که موفق بشید این مطلب را بخونی: چگونه در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام خسته نباشید کسی که دیپلمش تجربی باشه ولی معدل کلش زیر 14 باشه بعد دیپلم مجدد انسانی بگیره ، برای ثبت نام کنکور میتونه با دیپلم انسانی رشته های فرهنگیان تجربی مثلا آموزش زیست شناسی رو قبول بشه ممنون میشم جواب بدید .

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام دوست عزیز. متوجه سوالتون نشدیم. لطفا با جزئیات لازم و واضح سوال را ارسال کنید. 

شنبه 2 آذر 1398

سلام امسال باید کنکور بدهم باید چه کتاب هایی را بیشتر بخونم....و خودم علاقه زیاد به روانشناسی و جغرافیا دارم.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 آذر 1398

سلام دوست عزیز. براتون ارزوی موفقیت دارم. 

حتما  از استراتژی دروس رتبه ساز و رتبه اور برای مطالعه استفاده کنید. ما براساس این روش، براتون توی سایت انسانیها برنامه ریزی داریم که هر هفته گذاشته میشه. 

برای آشنایی بیشتر با دروس رتبه ساز این مطلب را بخونین: دروس رتبه ساز کنکور انسانی . همچنین لینک مطلب برنامه ریزی سایت: برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 99 انسانی

البته اگر علاقتون روانشناسی هست مطلب ویژه معرفی این رشته را هم از دست ندهید:  معرفی رشته روانشناسی و رتبه لازم برای قبولی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

سلام من دانشجو ترم یک دانشگاه دولتی هستم با توجه به اینکه درخواست لغو محرومیت ندادم و کنکور ۹۹محروم هستم میخواستم بدونم اطلاعاتی از ظرفیت فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ وجود داره یا اینکه تخمین و نظر شما درمورد پذیرش معلم چیه؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 آذر 1398

سلام. تخمین، پیش بینی و  گمانه زنی درباره مقدار ظرفیت پذ یرش سال های آینده در دانشگاه های فرهنگیان بیشتر از حدس و گمان نیست. تنها منبع رسمی برای این تخمین، دفترچه انتخاب رشته همان سال کنکور است. 

راستییی حواستان به محدودیت سنی دانشگاه فرهنگیان باشه. 

موفق باشید

دوشنبه 11 آذر 1398

سلام من هرچقدر خوندم مطالبو پاسخ سوالمو نمیگیرم.سوالم اینکه مثلا ظرفیت 10نفره تو دبیری ادبیات و من اگه اونو انتخاب کنم و بین اون10نفر نباشم دیگه رشته ی دیگه ای از فرهنگیان رو نمیتونم انتخاب کنم؟خب من از کجا بدونم که قبول میشم یا نه که برم یه رشته ی دیگه ای رو انتخاب کنم؟!

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 آذر 1398

سلام دوست عزیز. شما در زمان انتخاب رشته، فقط یک انتخاب که ندارید. تا 150 رشته و دانشگاه را می تونید انتخاب کنید. هر کدام از انتخاب هایی که نیاز به مصاحبه ندارند، دیرتر اعلام میشه و انتخاب های نیازمند به مصاحبه ابتدا اعلام میشه. بعد از اینکه مصاحبه ها اعلام شد، داوطلب هایی که در رشته های مصاحبه دار (نیمه متمرکز) قبول شدند، همون رشته براشون به عنوان قبولی نهایی اعلام میشه و اگر کسی در رشته های نیمه متمرکز قبول نشه، انتخاب های  دیگر او بررسی میشود و نتیجه تمام این حالت ها، همزمان اعلام میشه. 

امیدوارم با این توضیحات متوجه روند اعلام ننایج شده باشید. در غیر اینصورت در کامنتی دیگر ارسال کنید که براتون توضیحات بیشتری داده بشه.

موفق باشید

دوشنبه 11 آذر 1398

سلام خسته نباشید ببخشید حداکثر با چه رتبه ای میتونم دبیری مطالعات اجتماعی دانشگاه پردیس طالقانی قم قبول بشم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 آذر 1398

سلام دوست عزیز. لطفا متن را با دقت بخوانید. پاسخ سوال شما داده شده است. 

موفق باشید

ﺳﻪشنبه 12 آذر 1398

سلام خسته نباشید ببخشید حداکثر با چه رتبه ای میتونم دبیری مطالعات اجتماعی دانشگاه پردیس طالقانی قم قبول بشم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 آذر 1398

سلام. لطفا مطلب را با دقت بیشتری مطالعه کنید. پاسخ سوالتون داده شده است. 

چهارشنبه 13 آذر 1398

برای اموزش ابتدایی نه اگه دبیری یک رشته رو بخایم انتخاب کنیم هم باید اون شرایط بومی بودن رو داشته باشه اخه من شنیدم مثلا امسال دبیری عربی قطبش کرمانشاه بوده

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 13 آذر 1398

سلامممممممممممممم

فرقی با هم ندارن از نظر شرایط. منبع شنیده شما را اطلاعی نداریم که چی بوده یا چه کسی متاسفانه و نمیتونیم دربارش چیزی بگیم. 

چهارشنبه 13 آذر 1398

سلام اگر رتبه زیر صد کنکور را بیاری به محاسبه هم نیاز داری؟ یا نه قبولی!

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 13 آذر 1398

سلام. اگر متن اصلی مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید نوشته شده که ممکنه در مصاحبه کسی پذیرفته بشه که رتبه اون پایین تر از رتبه های بهتر بوده. اما این قانون همیشه نیست. مجموع نمره و تراز و رتبه و معدل و مصاحبه و گزینش شما تعیین کننده قبولیست.

موفق باشید

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام..خستہ نباشید..من متولد۷۷/۶/۲۳هستم میخاستم بدونم آیامیتونم سال ۹۹فرهنگیان قبول شم..راستي احتمالش هست ڪه سن ب ۲۴سال تغییرڪنه..ازتون خواهش میکنم جواب بدین خیلی برام مهمه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام دوست عزیز. طبق چیزی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 اومده و تصویرش را براتون گذاشتم، حداکثر سنّ مجاز برای این دانشگاه 22 سال است. 

حداکثر سن مجاز دانشگاه فرهنگیان

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام خسته نباشید من ریحانم میخواستم بپرسم امسالم ظرفیت دانشگاه فرهنگیان زیاده یا ن چون خیلی علاقه دارم دانشگاه فرهنگیان عربی بخونم❤ هنوز کنکور ندادم ولی استرس اینو دارم که قبول میشم یا ن

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 آذر 1398

سلام خانومِ ریحانه
الان برای استرس داشتن واقعا زوده شما کلی فرصت دارید تا برای رشته ای که مد نظرتونه تلاش کنید ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هنوز مشخص نشده و بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد اما شرایط عمومی پذیرش توی این دانشگاه معمولا تغییر چندانی نمی کنه.
موفق باشید حتما این مطلب را بخونین: چگونه در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم

دشتبان

جمعه 15 آذر 1398

سلام،شنیدم قراره شرایط سنی به۲۴سال تغییرڪنه..آیاواقعاهمیجوری هستش ڪه میگن سن واقعاتغییرمیڪنه...ممنون میشم اگہ جواب بدین..

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 آذر 1398

سلام. لطفا به اخبار و اطلاعیه هایی جز چیزی که توی دفترچه انتخاب رشته، سازمان سنجش و دانشگاه فرهنگیان می خونین اعتماد کامل نکنید. 

ﺳﻪشنبه 19 آذر 1398

باید چند درصد عربی جواب بدیم برای تربیت معلم رشته انسانی ؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 21 آذر 1398

سلام. لطفا این مطلب را  با دقت بخونین: دروس مهم برای دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید.

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام به تیم خوب انسانی ها.شنیدم امسال ظرفیت پذیرش دانشجو معلم زیاده چون خیلیا بازنشسته میشن.میخواستم بدونم سال 1400 هم همینطوره؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها

تا اعلام ظرفیت پذیرش توسط سازمان سنجش نمیشه اظهار نظر قطعی کرد اما شما که کلی فرصت دارید چرا جوری تلاش نکنید که بی هیچ برو برگردی قبول بشید؟

با آرزوی موفقیت برای شما دبیر احتمالی آینده

دشتبان

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام من یازدهم انسانی هستم میخواستم بدونم سال 1400چقدر داوطلب میخواد

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 4 دی 1398

سلام به شما دهمی عزیز . نمیشه پیش بینی کرد اما طبق آمار ها هرساله جمعیت داوطلبان کنکور علوم انسانی رو به افزایشه.
موفق باشید
دشتبان

پنجشنبه 5 دی 1398

سلام‌خسته نباشید حجت هستم از منوجان کرمان ببخشد برای قبولی دانشگاه تهران رشته حقوق باید چه درصد هایی بزنیم چه رتبه داشته باشیم چه ترازیلطفا جواب بدید ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 دی 1398

سلام به شما آقای حجت،حقوق دان احتمالی آینده:) می تونید در جدول اعداد انسانیها(همین سایت)درصد های لازم برای قبولی در حقوق و دیگر رشته ها رو ملاحظه بفرمایید. اما به صورت کلی برای قبولی در این رشته و دانشگاه باید رتبه برتر باشید.اصل ضروری رتبه برتر شدن چیه؟ پیوسته و با تمرکز خوندن دروس رتبه ساز. حالا بعد از اون به طور ویژه تر لازمه روی دروس ضریب بالای زیرگروه یک وقت بذارید.
موفق باشید
دشتبان

چهارشنبه 11 دی 1398

سلام خسته نباشیدمن دوازدهم رشته الکتروتکنیک هستم و میخاهم در کنکور انسانی شرکت کنم چون علاقه شدیدی دارم و هدفم فرهنگیانه.. میخاستم بدونم اگر ترازم زیر 6500 شد و قبول نشدم میتونم سال بعدش یعنی 1400 در کنکور شرکت کنم و به فرهنگیان برم (منظورم اینه که من یک سال عقب میفتم ولی اگر ترازم بالای 6500 شد دانشگاه فرهنگیان منو قبول میکنه)

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 12 دی 1398

سلام به شما همراه هنرستانی انسانیها

امیدواریم همین امسال با تلاش و جدیت کافی به هدفتون برسید اما اگر سال بعد هم مجدد براش بجنگید چیز خاصی رو از دست ندادید.

بنابراین با آرامش کامل به مطالعه دروس رشته جذاب  علوم انسانی بپردازید:)

موفق باشید.

دشتبان

پنجشنبه 12 دی 1398

سلام من مریم هستم از کرمانشاه معدل راهنمایی من ۱۷/۲۴ به بالا نرفته امکانش هست در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم الان رشتم انسانی هستش

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز
امیدواریم به آرزتون برسید،با تلاش و جدیت.
دبیری جامعه شناسی به زیرگروه پنج مربوط میشه و در این زیرگروه دروس جامعه شناسی و روان شناسی ضریب بالایی دارن اما به هر حال شما باید ابتدا روی تمام دروس رتبه ساز تمرکز کنید و بعد روی این دو درس ویژه تر کار کنید.
ما نمی تونیم با اطلاعات کمی که در مورد شما داریم تشخیص بدیم چی درسته چی غلط و شما خودتون با مشورت خونواده باید برای این مورد تصمیم بگیرید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام من5درصد سهمیه ایثارگری دارم ودرمنطقه دو هستم برای دانشگاه فرهنگیان کدوم رو انتخاب کنم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام. در دفترچه انتخاب رشته سهمیه هر کدام از داوطلبان مناطق و سهیمه های خاص جدا مشخص است. 

شنبه 21 دی 1398

سلام علی از ساری،من معدلم18،رتبه 13000،تراز6800رفتم مصاحبه و 95گرفتم...انتخاب رشته فقط شهر خودم و زدم،بومی استان و نمیدونستم و اینکه پدرم برام انتخاب رشته کرد، گناهی نمی دونست که مثلا قائمشهر و بابل و ...میتونست بزنه،قبول نشدم...آیا واقعا انتخاب رشته مشکل داشت؟ فقط40انتخاب انجام دادیم.کاش فقط آموزش ابتدایی میزدم،به نظر شما اینطوری شانسم بیشتر بود؟پدرم بنده خدا،مریض شد و همش خودشو مقصر میدونه ایشون و مادرم فرهنگی هستن...دوباره دارم می خونم،برام دعا کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.

به هر حال هراتفاقی پارسال افتاده تموم شده و شما و خانواده عزیزتون نباید بهش فکر کنید چون سودی نداره و این افکار فقط آزارتون می ده.

معدل و تراز شما بسیار عالی و امیدوار کننده هستش.

ان شالا که با تلاش مستمر و روشمندی اممسال حتما به هدفتون خواهید رسید.

موفق باشید.

دشتبان

یکشنبه 22 دی 1398

سلام خواهش میکنم جواب بدید چون خیلی احتیاج دارم به جوابش من دوساله کنکور میدم اما قبول نمیشم البته نظام قدیم هستم و به دلیل خیلی مشکلات نتونستم بخونم من مشکلاتم خیلی زیاد بوده و بخاطر همین تا الان نخوندم و شرایطم برای خوندن مساعد نبوده اما الان تصمیم گرفتم بخونم و سوالم هم اینکه من میخوام نظام جدید بخونم و 50درصد سهمیه جانبازی دارم میخواستم بدونم که با خوندن کتاب های دوازدهم (به غیر زبان و ریاضی)و کتاب های روانشناسی ،اقتصاد،منطق و فلسفه میتونم دانشگاه فرهنگیان رو بیارم تورو خدا جواب بدید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 23 دی 1398

سلام به شما دوست عزیزمون.

چرا که نه!هیچ وقت برای شروع دیر نیست البته که باید جانانه جنگید.

ریاضی و زبان رو حذف نکنید به هیچ وجه و برای اینکه یک کلیتی از مسیر و کار هایی که باید انجام بدب دستتون بیاد توصیه می کنم مقالات سایت رو یک دور مطالعه کنید.

اگر جایی برایتون مبهم بود در کامنت های بعدی با کمال میل پاسخگو خواهیم بود.

موفق باشید.

دشتبان

دوشنبه 23 دی 1398

سلام نازنین از استان گلستان.اگر سال دهمم معدلم 14 یا 15 نباشه امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان را ندارم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما نازنین خانم از شمال کشور.
شرط معدل فرهنگیان به این صورت هست:
دارا بودن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه ی دوم (  دهم ، یازدهم و دوازدهم).
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

دبیری اموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان رشته انسانی زیرگروه چندم است

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

این رشته در زیرگروه 5 رشضته علوم انسانی دسته بندی می شود.

موفق باشید.

دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام.خسته نباشید و ممنون بابت سایت خوبتون،بنده سال12کاردانش هستم که اون موقع بخاطر علاقم رفتم رشته عکاسی و معدلمم هم اون موقع بالا بود هم الان 20،ولی الان شدیدا علاقه پیدا کردم به معلمی مخصوصا دبیری،و از مهر ماه همین امسال شروع کردم به خوندن درس های انسانی،و انشالله دیگ میرم برا کنکور1400،توی آزمون هم قلمچی شهرمون(اهواز)هم ثبت نام کردم، ولی درس عربی و زبان وبعدش ریاضی رو مشکل دارم،همایش ها رو هم میرم ولی بازم عربی و زبان مشکل دارم!شما نظرتون چیه؟؟بسته معلم خصوصی پرش خوبه؟با استاد خصوصی بگیرم همینجا؟(قیمتشون هم600/700تومن)لطفا کمکم کنید!!!

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.
خوش اومدید به جمع انسانیها. ممنونیم از همراهیتون. اول یک مدت سعی کنید این دروس رو به صورت خود آموز و با استفاده از کتاب های ناشر تخصصی رشته انسانی یاد بگیرید(مسلما خواهید تونست و معدلتون گویای توانایی شما هست) و بعد برای رفع اشکال و تثبیت یادگیری دبیر بگیرید.(عموما دبیر حضوری بهتر نیازهای دانش آموز رو پوشش می ده). امیدواریم بعد از کنکور ۱۴۰۰خبر معلم شدنتون رو بدید بهمون:)
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 28 دی 1398

سلام خسته نباشین من خیلی خیلی دوس دارم که یا دبیر ادبیات بشم یا معلم ابتدایی و الان دوازدهم انسانی ام معدلم ۱۷اس و درس زبانم ب شدت ضعیفه و تو کنکور نمیخام بزنم و تو شهر قم هشتم اگه بخام انتخاب کنم میتونم فرهنگیان شهرهای دیگه هم بزنم یا نه و تا حالام تو قلمچی و گزینه دو و … شرکت نکردم ولی خودم تست میزنم ممنون میشم پاسخگو باشین #فاطمه هستم

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما خانم فاطمه،همراه عزیز انسانیها .
در همین فرصت باقی مونده روی درس زبان سرمایه گذاری کنید چرا که برای کسب رتبه خوب نباید هیچ درسی رو صفر جواب بدید. چجوری شروع کنید؟
صفر تا صدش در ترمینولوژی درس زبان گفته شده. انتخابش که می تونید انتخاب کنید اما به ندرت پیش میاد که از سهمیه دیگر شهرها پذیرش صورت بگیره.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 28 دی 1398

سلام ببخشید من رشتم علوم انسانیه...به قبولی در دبیری دانشگاه تربیت دبیر تهران یا هر دانشگاه خوبی علاقه دارم...میشه بگید واسه این شغل باید ربته چند داشته باشم؟یا اینکه کدوم دروس رو باید سعی کنم بهتر بزنم تو کنکور؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام. مطلب را با دقت بیشتری بخونین لطفا

یکشنبه 29 دی 1398

سلام خوبی ببخشید تربیت معلم باید معدل نهایی باید چند باشد خواهش جواب بدیدن

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 بهمن 1398

سلام. مطلب برای پاسخ به همین سوال است میتونین بخونین و مطالب بیشتری هم دستگیرتون میشه

دوشنبه 30 دی 1398

سلام ببخشید شرایط سنی داره قبولی تو دانشگاه فرهنگیان یعنی سن بیشتر از برساند و باشه قبول نمیکنن

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 بهمن 1398

سلام. نخیر قبول نمیکنن متاسفانه

ﺳﻪشنبه 1 بهمن 1398

سلام مینا هستم از کاشمر من منطقه ی سه هستم و سه ساله کنکور میدم برای دانشگاه فرهنگیان و رشتم انسانیه ولی قبول نشدم و بخاطر مشکلات از الان میخوام شروع کنم آیا امیدی هست به قبول شدنم در دانشگاه فرهنگیان یا نه؟ و من معدل کلم ۱۳/۵۰ هست آیا قبول میشم یا نه از تون خواهش میکنم جواب بدین

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 بهمن 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین: شروع از بهمن برای کنکور انسانی

موفق باشید

ﺳﻪشنبه 1 بهمن 1398

سلام میشه حداقل و حداکثر رتبه برای قبولی رو بگید.ممنون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 بهمن 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین: درصدهای لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام وقت بخیر من رضا هستم از ایلام. رشته تجربی درس میخوندم.الان میخوام کنکور انسانی بدم.۲۳سالمه میتونم آموزش ابتدایی قبول بشم. شرایط معدل برا ما نظام قدیما که میخوایم نظام جدید امتحان بدیم چطوره؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
سلام به شما دوست عزیز با توجه به این بند که در دفترچه ثبت نام قید شده، "داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 1/7/1377 به بعد ) " شما شرط سنی رو برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ندارید‌. اما راه های دیگری هم برای معلم شدن وجوو داره که در مقاله"فرهنگیان از نگاهی متفاوت" خدمتتون گفته شده.
موفق باشید همراه عزیزمون از ایلام.
دشتبان

دوشنبه 7 بهمن 1398

سلام خسته نباشید.ببخشید من نظام قدیمی هستم و میخام برای کنکور امسال شرکت‌کنم‌ میخاستم بدونم شرط معدل برای ما نظام قدیما معدل کل دیپلم میشه یا میانگین سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 8 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
شرط معدل برای هر دونظام به این صورت هستش. دارا بودن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه ی دوم (  دهم (دوم)، یازدهم(سوم)و دوازدهم(چهارم)).
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 8 بهمن 1398

با سلام بهار هستم می خواستم بپرسم کسی که دارای سهمیه ایثار گری ۳۰ درصد باشه درکنکور کمکی بهش می کنه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام. داوطلبان هر سهمیه در کنکور بصورت جداگانه با همدیگه رقایت میکنن و رتبه بندی میشن.

رقایت در هیچ سهمیه ای بهتریا راحتتر از اون یکی دیگه نیست. چون ظرفیت قبولی هر سهمیه براساس تعداد داوطلبان لون سهمیه هست.

موفق باشید

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام رویا هستم.ببخشید از استان فارس.مطمنم که رتبه ی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰میارم ولی چشمامم دوتاش یک ونیم ضعیفه و عینکی هستم با عینک مشکلی ندارم ممکنه که بخاطر همین مورد رد بشم؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام. انشالا که به رتبه که گفتین برسین.

شرایط سلامت چشم و عینک زدن را هم در دفترچه انتخاب رشته بخونین. 

یکشنبه 13 بهمن 1398

سلام میشه لطفا بگید سال۱۴۰۰برای دبیری زیست چه قدر فرهنگیان شهید رجایی اصفهان قبول میکنه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 13 بهمن 1398

سلام .میتونین این مطلب  را بخونین: ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور 99 و 1400

موفق باشید

دوشنبه 21 بهمن 1398

مهدیه از بیرجند سلام من یازدهم تجربیم و میخوام تقیر رشته بدم تا در انسانی راحت تر فرهنگیان قبول شم به نظرتون تجربی شانسش بیشتره واسه قبولی فرهنگیان یا انسانی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما خانم مهدیه.

رقابت در تمام رشته ها وجد داره و درصورت عدم علاقه به دروس این رشته در رشته جدید کسب موفقیت بسیار دشوارتر هم خواهد بود.

بنابراین اگر هم چنین تصمیمی دارید ملاکتون باید علاقه و شناخت سبک دروس دو رشته باشه نه استفاده از شرایط ظاهری اون رشته برای رسیدن به فرهنگیان.

موفق باشید و بهترین تصمیم رو بگیرید.

دشتبان

چهارشنبه 23 بهمن 1398

سلام من برای کنکور انسانی ثبت نام کردم و دارم میخونم ..دیپلم کامپیوتر نظام جدید دارم...علاقه خیلی زیادی هم ب اموزش ابتدایی دارم،‌ بعد منی که دیپلم کامپیوتر دارم و کنکور انسانی قراره بدم میتونم فرهنگیان برم دیگه؟😁

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.

خوش آمدید به انسانیها.

درصورت احراز شرایط لازم چرا که نه.

امیدوارم آموزگار موثری برای نسل های بعدی باشید.

موفق باشید.

دشتبان

 

ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

معصومه.مسلام خسته نباشید از شهرستان بجستان هستم از توابع خراسان رضوی.سه سال پیش کنکور داشتم دادم و قبول هم شدم ولی ب دلایلی نرفتم...رشته ام ریاضی و معدل یازده .الان دارم میخونم برا دبیری ابتدایی!ایا امیدی هست؟البته تو رشته انسانیمیشه راهنماییم کنید؟برای دبیری دوره ی ابتدایی،رشته انسانی فقط باید تو دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرد؟یا نه!و اینکه برای این رشته کدوم درس ها رو باید بیشترزد و چند درصد باید زدببخشید خیلی حرف زدم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام به شما دوست عزیز.
خوش اومدید به جمع انسانیها. 
با توجه به این بند که در دفترچه ثبت نام قید شده، "داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 1/7/1377 به بعد ) " شما شرط سنی رو برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ندارید‌.
اما نا امید نشید چرا که راه های دیگری هم برای معلم شدن وجوو داره که در مقاله"فرهنگیان از نگاهی متفاوت" خدمتتون گفته شده.
برای شروع کار هم روی دروس رتبه ساز ‌‌تمرکز کنید و کم کم بقیه دروس رو اضافه کنید.
موفق باشید همراه عزیزمون از بجستان.
دشتبان

دوشنبه 5 اسفند 1398

با سلام،فاطمه هستم.من اولین باره سوال میپرسم.ولی همیشه راهنمایی هاتون رو دنبال میکنم.من میخوام دبیری ابتدایی قبول بشم.توی انتخاب رشته باید فقط دبیری ابتدایی رو بزنم؟اونم فقط شهرستان خودم؟نظام قدیم.متولد ۷۷/۱۱/۱۴

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 اسفند 1398

سلام. این مطلب را بخونین در سایت: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان98

موفق باشید

دوشنبه 5 اسفند 1398

همون فاطمه هستم.من اونقدر از رتبه و تراز دلهره ندارم اما از انتخاب رشته نادرست نگرانم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 اسفند 1398

بله فاطمه خانم باید هم براتون مهم باشه چون انتخاب رشته مهم هست. حتما مطالب مربوط به انتخاب رشته را در سایت بخونین بهتون کمک میکنه .

اما شما برای انتخاب رشته میتونین 150 انتخاب داشته باشی./

لطفا راهنمای انتخاب رشته را بخون.

موفق باشید

یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام من علاقه شدیدی به معلمی دارم .خواستم از شما بپرسم تو کنکور باید چه رتبه ای رو بیارم تا معلمی قبول شم؟؟؟درضمن من در منظقه ۳ هستم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1398

سلام. این مطلب رابخونین: درصدهای مورد نیاز برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام من علاقه شدیدی به معلمی دارم .خواستم از شما بپرسم تو کنکور باید چه رتبه ای رو بیارم تا معلمی قبول شم؟؟؟درضمن من در منظقه ۳ هستم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین:درصدهای لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید

دوشنبه 12 اسفند 1398

سلام من معدل دیپلمم احتمالا زیر ۱۴ بیاد یعنی من دیگه نمیتونم به این شغل برسم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1398

سلام. نه دیگه عزیز جان متاسفانه

یکشنبه 18 اسفند 1398

سلام. من معدل دیپلمم ۱۳/۸۷صدم اگه تو کنکور قبول بشم می تونم به دانشگاه فرهنگیان برم یا نه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 18 اسفند 1398

سلام. شما با معدل کمتر از 14 اصلا مجازبه انتخاب رشته نمیشید عزیزجان

موفق باشید

پنجشنبه 29 اسفند 1398

سلام .وقتتون بخیریاسمن هستم...ی سوال دارم من توی آزمون های گاج شرکت میکنم و بالاترین ترازم 6300میشهامیدی هست ب دبیری؟!!!!!!؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 29 اسفند 1398

سلام. لطفا  سوالات تخمین رتبه و رشته خود را صرفا با پشتیبان موسسه خود در میان بگذارید.

موفق باشید

شنبه 20 اردیبهشت 1399

سلام امیر حسین هستم از کرج ..قبولی های پردیس ابولقاسم فردوسی رو مطالعه میکردم که با رتبه ۳۵هزار کشوری منطقه ۲ آموزش ابتدایی مجاز شده بود .آیا این رتبه برای آموزش ادبیات هم کافیه ..البته این حداقل رتبه قبولی بود

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 21 اردیبهشت 1399

سلام. هر سال این رتبه فرق میکنه. معلوم نیست

یکشنبه 21 اردیبهشت 1399

سلام من یازدهمی هستم در رشته شبکه ا نرم افزار درمورد رشته فنی هم دانشگاه فرهنگیان هم همینطوره ؟ اگر زدم فرهنگیان و قبول نشدم باید دوباره کنکور دانشگاه دیگ رابدم؟لطفاا کمکم کنیند من خیلی به معلمی رشته خودم علاقه دارم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

سلام دوست خوب

مشاوره و خدمات این سایت فقط برای رشته انسانی هست

یکشنبه 21 اردیبهشت 1399

لطفا درباره رشته فنی حرف بزنید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

با عرض پوزش، خدمات این سایت فقط برای رشته علوم انسانی هست

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

سلام من سال دیگ میخام انتخاب رشته کنم و از همین الان عاشق دبیری هستم و میخام برم انسانی من حفظیاتم خوبه و دوس دارم دبیر تاریخ یا جغرافیا بشم میشه یکم بگید ک دانشگاه این رشته ها کدوم استانها هس؟ و تو مصاحبه چ چیزایی لحاضه؟؟؟؟ ممنون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

سلام. مطالب مربوط به دانشگاه فرهنگیان در سایت را از بخش جستجو کاملا بخوانید

جمعه 26 اردیبهشت 1399

سلام من ۲۴ سالمه و رشتم انسانی بود دوست داشتم اموزگار استثنایی بشم راهی هست؟البته یک لیسانس هم گرفتم

پاسخ انسانی ها

شنبه 27 اردیبهشت 1399

سلام. شما محدودیت سنی دارید  و امکان انتخاب رشته دبیری نخواهید داشت

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399

سلام.خسته نباشین.وقت بخیربا معدل ۱۳،۹۸ نظام قدیم اصلا اصلا اصلا امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو ندارم؟؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 1 خرداد 1399

سلام. اگر بتونین ترمیم معدل شرکت کنید بله.

البته محدودیت سنی نباید داشته باشید

جمعه 2 خرداد 1399

سلام نگینم از یاسوج من رشتم تجربیه ولی میخوام 99انسانی کنکور بدم هدفمم فرهنگیانه ولی معدلکلم 13/5اگه با ترمیم معدل معدلم بره بالا ایا فرهنگیان مجاز میشم اخه بعضیا میگن ترمیم معدل حتی اگه معدلمم بره بالا تاثیری نداره ممنون میشم راهنمایم کنید

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 7 خرداد 1399

سلام. ترمیم معدل برای رسیدن به معدل حدنصاب دانشگاه های خاص مثل فرهنگیان هست

یکشنبه 4 خرداد 1399

سلام وقت بخیر.من کنکور ۹۸ دعوت به مصاحبه نشدم .تراز کلم بالای ۷ هزار بود ولی زیرگروه پنج ۶۴۶۵ بودم.شهرستانمون فقط اموزش ابتدایی و اموزش مشاوره میخواست.بخاطر زیرگروه ۵ دعوت نشدم ؟؟؟؟ینی اگر زیرگروه پنح بالای ۶۵۰۰ میبودم و بقیه زیرگروه ها هرچی میخواست باشه ... دعوت میشدم ؟؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 7 خرداد 1399

سلام. در خصوص دعوت به مصاحبه یا قبول  نشدن عوامل زیادی  تعیین کننده هستند

یکشنبه 4 خرداد 1399

ببخشید برای فزهنگیان کدوم معدل باید بالای ۱۴ باشه ؟؟؟ نظام قدیم انسانی هستم .

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام

معدل کل سه سال دیپلم

یکشنبه 4 خرداد 1399

ببخشید برحسب زیرگروه دعوت میکنند مصاحبه ؟؟من آموزش ابتدایی دوست دارم و میخوام درسای زیرگروه ۵ رو بخونم تا ترازم بالا بیاد توی اون زیرگروه حالا اگر رقیب هام از من تراز زیرگروه پنجشون کمتر باشه ولی بقیه زیرگروه هاشون و تراز کلشون بهتر از من باشه ...من دعوت میشم مصاحبه ؟ یا اونا ؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام. شرایط مصاحبه و دعوت به مصاحبه را در سایت قرار دادیم.

از بخش جستجوی سایت، کلمه فرهنگیان را  جستجو کنید

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام یه سوال پرسیدم ازتون گفتین برو سایت بخون من کامل سایتو خونده بودم ولی جوابمو نگرفتم ...این سوالمه میشه همینجا جواب بدین ؟؟؟👇👇👇 سوال :برحسب زیرگروه دعوت میکنند مصاحبه ؟؟من آموزش ابتدایی دوست دارم و میخوام درسای زیرگروه ۵ رو بخونم تا ترازم بالا بیاد توی اون زیرگروه حالا اگر رقیب هام از من تراز زیرگروه پنجشون کمتر باشه ولی بقیه زیرگروه هاشون و تراز کلشون بهتر از من باشه ...من دعوت میشم مصاحبه ؟ یا اونا ؟پاسخ

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 7 خرداد 1399

سلام. برحسب رتبه و تراز شماست که آیا مجاز به دعوت برای مصاحبه هستید یا نه.

ضمن اینکه از فهرست سایت، بخش جستجو، کلمه  فرهنگیان را سرچ کنین.

شنبه 10 خرداد 1399

سلام خوبید میگم من معدل یازدهم۱۳/۴۳دهم ۱۴/۸۵آیا مجاز به فرهنگیان هستم ویه سوال دیگه ترمیم معدل برا فرهنگیان میشه یانمیشه میشه توضیح بدید ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 11 خرداد 1399

سلام. شرایط و معدل لازم در متن توضیح داده شده . لطفا با دقت بخونین

یکشنبه 11 خرداد 1399

سلام خسته نباشید من زهرا موسوی از خوزستان هستم 'یه سوال داشتم اگه توی کنکور ریاضی رو اصلا نزنیم ایا برای قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم مشکلی پیش می آید؟؟؟با تشکر

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 12 خرداد 1399

سلام از بخش جستجوی سایت که وارد بشین درصدها و روش قبول شدن دانشگاه فرهنگیان را در مطلبی ویژه توضیح داده ایم

پنجشنبه 15 خرداد 1399

سلام من فاطمه شادروان از بندر عباس هستم.البته تو شهر نیستم وتوی یه مدرسه ای درس خوندم که قبلا سهمیه داشت یعنی منطقه دو بود.ولی شنیدم که الان سهمیه نداریم.چون جایی که درس خوندیم دیگه جز مناطق محروم نیست؛و شده منطقه۱.میخواستم بدونم اگه این خبر صحت داشته باشه.تاثیر سهمیه تو رتبه کنکورم چطوره؟و اینکه من خیلی مشتاق دانشگاه فرهنگیان هستم.و می‌خوام اگه بشه تو همین فرصت بخونم و قبول بشم.واینکه مشخص نیست تاریخ واقعیه آزمون کنکور کی هست؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 16 خرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
با توجه به اینکه در زمان تحصیل شما منطقه دو محسوب می شده همبن سهمیه براتون اعمال خواهد شد.
تاریخ مشخص کنکور پنج شنبه 30اُم مرداد ماه هستش.
امیدواریم به رشته و دانشگاه مورد علاقتون برسید.
دشتبان

پنجشنبه 15 خرداد 1399

سلام مجدد؛من بسیار بسیار مشتاق قبولی دانشگاه فرهنگیان هستم.میخواستم بدونم می‌تونم توی چهل و پنج روز (یعنی از ۱۵خرداد که امتحانات نهایی تموم میشه تا ۳۰مرداد )به هدفم برسم.البته با شروع تقریبا صفر.اگه هیچ سهمیه ای نداشته باشم.بازم می‌تونم قبول بشم؟؟؟ البته متاسفانه هنوز مشخص نیست که کنکور ۹۹ در تاریخ۳۱خرداد باشه یا بیست روز بعد‌ امتحانات نهایی؟!خواهش می‌کنم جواب بدین.من خیلی استرس دارم.

پاسخ انسانی ها

جمعه 16 خرداد 1399

سلام دوست عزیز. 

تلاش برای کنکور 1400 را از همین امروز شروع کنید.

جمعه 16 خرداد 1399

سلام.یعنی هیچ امیدی نیست،که بتونم همین کنکور امسال فرهنگیان قبول شم.آخه هستن کسانی که تو مدت کم موفق شدن.من سختمه بی خیال کنکور امسال بشم.چون اوایل سال خیلی زحمت کشیدم.خیلی ...فقط از وقتی که مدارس تعطیل شد.متاسفانه نتونستم بخونم.توروخدا روحیه مو سرد نکنین.وبهم راهکار بدین.فاطمه شادروان

پاسخ انسانی ها

جمعه 16 خرداد 1399

وقتی نمیتونین بیخیال خواسته ای بشین، پس برای تلاش کنین؛ بدون اینکه به نتیجه فکر کنین یا منتظر تایید و امیدواری دیگران باشید

موفق باشید

دوشنبه 19 خرداد 1399

سلام من متولد تير 78 هستم ، آيا ميتونم تو کنکور 1400 فرهنگيان قبول بشم؟ ممنون ميشم جواب بدين با تشکر

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 19 خرداد 1399

سلام. سن نهایی برای دانشگاه فرهنگیان1400 هنوز مشخص نیست

یکشنبه 25 خرداد 1399

سلام خسته نباشین اگر در امتحان نهایی،یا کلا درسی رو بیفتیم با توجه ب تراز بالایی ۶۵۰۰میشه رفت تربیت معلمی یا نه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 25 خرداد 1399

سلام. در امتحانات نوبت تابستان (مرداد/شهریور) فرصت جبران خواهید داشت

یکشنبه 25 خرداد 1399

اگه در امتحان نهایی یک کتابو بیفتیم و اونو تبصره بزنیم مشکلی برای رفتن به فرهنگیان پیش میاد یا بهتر است اونو تو شهریور امتحان بدیم؟ .درحالی که تمامه شرایط را برای رفتن به فرهنگیان داشته باشی ورتبه هم خیلی خوب باشدوبقیه درسا هم نمره خوب داشته باشی. میشه برام توضیح بدید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 26 خرداد 1399

سلااام

شرط لازم برای قبول شدن دانشگاه فرهنگیان، فارغ التحصیل شدن هست . معدل لازم هم که 14 هست

چهارشنبه 4 تیر 1399

سلاماگه بقیه شروط قبولی دانشگاه فرهنگیان رو داشته باشی ولی با قد 152 امکانش هست که پذیرفته نشی؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 5 تیر 1399

سلام. انشالا که پذیرفته خواهید شد

شنبه 7 تیر 1399

سلام بنده ساکن شهرستان مه ولات هستم در دفترچه انتخاب رشته۹۸ نوشته بود ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۷ نفر برای مهولات و اولویت با منطقه بومی(مهولات و شهرستان های مجاور)حالا میخواستم بدونم بنده که ساکن و متولد خود شهرستان مه ولات هستم نسبت به شهرشتان های مجاور که جزو منطقه بومی محسوب میشوند اولویت دارم.

پاسخ انسانی ها

شنبه 7 تیر 1399

سلام. اگر جزء سهمیه اونجا و بومی اونجا حساب بشین بله اولویت دارید

دوشنبه 9 تیر 1399

سلام ببخشید میخواستم بدونم برای فرهنگیان که شرط معدل هست، این معدل کل سه سال رو چطور محاسبه میکنند؟ به طور عادی جمع میکنند و تقسیم بر 3 میکنند؟ یا مثلا سال دوازدهم ضریب بیشتری داره..چطورییه؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 9 تیر 1399

سلام. بله همینطوری حساب میشه بدون ضریب

شنبه 14 تیر 1399

سلام ببخشید شرط معدل اگر زیر 14باشه نمیتوانیم برویم دانشگاه فرهنگیان درسته

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 تیر 1399

سلام. نخیر امکانش نیست

شنبه 14 تیر 1399

سلام خسته نباشید من خیلی خیلی به رشته دبیری دانشگاه فرهنگیان علاقه دارم من بومی استان چهارمحال و بختیاری هستم واماردهم دانشگاه شهرکردی بشم چیکارکنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 تیر 1399

سلام. در بخش جستجوی سایت کلمه فرهنگیان را  سرچ کنین مطالب مفید وراهنمایی لازم براتون میاره

شنبه 14 تیر 1399

Zahra2سلام خسته نباشين ميخواستم بپرسم برا دانشگاه فرهنگیان معدل کل سه سال مهمه ؟یا معدل کتبی نهایی؟ کدومشون مد نظر قرار میدن

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 تیر 1399

سلام. لطفا متن را با دقت مطالعه کنید

دوشنبه 16 تیر 1399

سلام. ببخشید میگن واسه کنکور معدل مهمه معدل کل یا معدل کتبی نهایی نظام جدید منظورمه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 16 تیر 1399

سلام. معدل کل

نظر شما چیست؟