جدول اعداد انسانی‌ها

جدول اعداد انسانی‌ها

مطالبی که خواهید خواند

کاربرد جدول

بازه‌های رتبه‌ای و درصدی

ضرایب هر درس با توجه به زیر گروه‌ها

موارد بالا را یکی یکی برایتان توضیح میدهم

کاربرد جدول اعداد

جدول اعداد دو کاربرد برای شما خواهد داشت:

1) قبل از هر چیز آخر داستان را می‌دانید و خودتان را برای آن آماده می‌کنید. یعنی می‌دانید برای رسیدن به هدف خود (رشته و رتبه) چه درصدهایی در درس‌های عمومی و اختصاصی نیاز دارید.

2) خودتان را همواره با وضعیت مطلوب مقایسه کنید؛ به جای آنکه با دیگران یا ایده‌آل خود مقایسه کنید. این کار را پس از هر آزمون آزمایشی انجام دهید.

توضیحات بیشتر

شما بعد از هر آزمون آزمایشی ، باید به این جدول برگردید و ببینید با خودتون چند چند هستید. بعد از چند آزمون آزمایشی دستتان می‌آید کجای کار هستید و متوجّه نقاط قوت و ضعف خود می‌شوید و می‌فهمید تا چه حد باید ساعت مطالعه خود را افزایش دهید. 

بازه‌های رتبه‌ای و درصدی

درصد لازم برای هر رتبه چند است

بازه‌های 1.2.3 ( یعنی رتبه های ۱ تا ۱۰۰۰ )، درصدهای مورد نیاز برای کسب رتبه کشوریِ ۱ تا ۱۰۰۰  است  و بازه‌های ۴ و ۵ ( یعنی رتبه های ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰) میانگین درصدها در سهمیه‌های مناطق است.

ضرایب هر درس با توجه به زیر گروه‌ها

اینکه هر درس در زیرگروه رشتۀ مورد علاقۀ شما چقدر موثر و مهم است، موضوعی است که باید درست از آن استفاده کنید. به این صورت که شما وقتی به یک سطح مطلوبی از پیشرفت در همۀ درس‌ها رسیدید، می‌باید به سراغ ضرایب هر درس در زیر گروه‌ها بروید و میزان اهمیت هر یک را بسنجید.

به هیچ وجه از همان ابتدای کار سراغ ضرایب هر زیر‌گروه نروید. اگر قرار است شما ضریب درس را ملاک و معیار قرار دهید، پس باید درس‌های ضریب 1 را حذف کنید یا در اولویت آخر خود بدانید که این کار نادرست است.

چون در همۀ زیرگروه‌ها یک یا چند درس با ضریب 1 وجود دارد. حتی درس‌هایی مثل فلسه منطق، اقتصاد، روانشناسی هم ضریب 1 دارند.

حذف دل‌بخواهی درس‌ها

اشتباه ما کنکوری‌ها این است که ضریب 1 تاریخ و جغرافیا را می‌بینیم اما ضریب 3 و 4 و 2 ریاضی را نمی‌بینیم. چون ریاضی برایمان سخت است و نمی‌خواهیم باور کنیم ضریبش برای رشتۀ مورد علاقۀ من 4 است یا 3 و باید به آن حمله کنم اما ضریب 1 تاریخ را می‌بینم و چون حذف کردن ساده‌ترین راه و کار است، خیلی سریع آن را انجام می‌دهم. این بزرگترین فاجعه‌ای است که یک کنکوری می‌تواند برای خودش رقم بزند. 

اشتباه من را تکرار نکنید

اولین بار که جدول اعداد را دیدم به سراغ رشتۀ روانشناسی در زیرگروه 5 رفتم و درس‌هایی که ضریب 1 داشتند، در ذهنم حذف کردم. این تفکر غلط من باعث شد که هیچ وقت نتوانم با این دو درس حداقل ارتباط را برقرار کنم و خواندنش برایم سخت بود.

یادتان باشد ما این جدول را نه برای حذف کردن و نه برای بزرگ نشان دادن درس‌های خاصی تنظیم کردیم. هدف ما همان دو کاربرد است.

در ادامۀ جدول اعداد، تعداد سوالات، مباحث هر درس و بودجه‌بندی هر مبحث را می‌بینید. 

فایل عکس و نسخۀ با کیفیت pdf جدول اعداد را هم برایتان گذاشتیم که همواره پیش‌رویتان باشد. البته در تمام کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش این جدول اعداد را دارید.

روش درست استفاده از جدول اعداد انسانیها

چگونه از جدول اعداد انسانیها استفاده کنم؟

 

موفق باشید

فایل های ضمیمه

فایل تصویری جدول اعداد انسانی

فایل pdf جدول اعداد انسانی؛ با کیفیت بالا

6 نظر

دوشنبه 14 مرداد 1398

اگه میتونید بیشتر درباره ی تربیت بدنی مطلب بزارید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 17 مرداد 1398

پروژه معرفی رشته ها  در درست تولید محتواست.

لطفا پیگیر مطالب سایت باشید. 

 

مرکز مشاوره انسانی یار

یکشنبه 7 مهر 1398

سلام😊من جزو زیرگروه‌پنجم.تو چندتا سایت دیگه ضریب درس عربیو زدن ۱ و اینجا زده ۲.مشاور مدرسمون هم گفت ضریبش یکه.طبق کدوم پیش برم؟🙁(سارا)

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 8 مهر 1398

سلام سارا خانم. داری مسیر را اشتباه میری. اینو هم خودت بدون هم به مشاور محترم مدرستون بگو:

گزینشی خوندن که شما در پیش گرفتی، کاملا اشتباست. اینکه عربی ضریب 1 داره یا 2، به معنای اهمیت حداقل اون برای کنکور نیست. اون ضریب برای رتبه آوری و ترازسازی شماست. یعنی قرار نیست تعیین کننده مقدار مطالعه و اهمیت شما باشه. به چند دلیل:

1) اگه قرار به اهمیت حداقلی درسهای ضریب1 باشه، پس کسی که زیرگروه 3 را میخواد، نباید منطق فلسفه و روانشناسی و تاریخ و جغرافیا را بخونه؟ دیگه چه درسی مونده براش؟!!

2) استراتژی درست کنکور خواندن در رشته علوم انسانی براساس همون چیزیه که توی مطلب دروس رتبه ساز کنکور انسانی گفتیم براتون. حتما بخونش. حتما با مشاور متخصص علوم انسانی و سایت تخصصی علوم انسانی مشورت کن! 

اما درباره زیرگروه عربی: اون ضریب2 که شما دیدین توی جدول اعداد، برای عربی عمومی هست نه اختصاصی. 

موفق باشید و بمانیدو.رستم جو

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

سلام و عرض خسته نباشی ؛ بنده جزو زیر گروه A هستم و اینجا ضریب عربی ۲ اعمال شده در حالیکه در برخی از سایت ها ۴ هست ؛ لطفا توضیحات لازم رو بدین .با تشکر و قدردانی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 24 مهر 1398

سلام. درس عربی عمومی در تمام رشته ها برای تمام زیرگروهها همیشه 2 هست. اما در عربی اختصاصی بعضی زیرگروهها ضریب2 یا 1 یا حتی 4 هست. 

ﺳﻪشنبه 7 آبان 1398

سلام من میخام تربیت معلم قبول بشم باید کدوم زیر گروه رو درنظر بگیرم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 آبان 1398

سلام. بزودی در مطلبی کامل درباره روش مطالعه برای دانشگاه فرهنگیان خواهم گفت براتون. پیگیر مطالب سایت باشید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 7 آبان 1398

.:آیدی آقای رستم جو رو میدید ازشون سوال داشتم از توی سایت نتونستم پیداشون کنم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 آبان 1398

سلاممم دوست عزیز. نیازی به داشتن آیدی بنده نیست. شک نکنید در سایت انسانیها سوالات شما را میبینم، میخونم و در سریعترین زمان ممکن کاملترین پاسخ موردنیاز شما را خواهم نوشت. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 7 آبان 1398

سلام من دیپلم تجربی دارم میخام کنکور انسانی بدم میخام بدونم تاثیر معدل برای من چجوریه و مشکلی برام پیش نمیاد و اینکه من میخام تربیت معلم قبول بشم باید کدوم زیر گروه رو انتخاب کنم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 آبان 1398

سلام. تاثیر معدل در کنکور 99 هم مثبت هست. برای تغییر رشته ایها هم در صورت اعمال معدل به این صورت انجام میشه:

تاثیر معدل برای تغییر رشته ایهامنبع: صفحه 31 دفترجه انتخاب رشته کنکور 98

برای سوال دوم هم بزودی مطلبی کامل خواهم نوشت و در سایت منتشر خواهد شد. پیگیر مطالب سایت باشید. 

راستییی به علوم انسانی خوش آمدید. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

نظر شما چیست؟