جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98

جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98

افزایش ظرفیت پذیرش

در سال 97 دانشگاه فرهنگیان به طور کلی 13898 نفر را در برنامۀ جذب داشت. اما در سال 98 با افزایش ظرفیت پذیرش، در مجموع 14729 نفر را جذب می‌کند.

در کنکور امسال دو برابر ظرفیت اعلام شده برای هر کد رشته، دعوت به مصاحبه می‌شوند. یعنی اگر در رشته مورد نظر شما 4 نفر نوشته شده، 8 نفر دعوت به مصاحبه خواهند شد تا از بین آن‌ها 4 نفر انتخاب شوند.

اگر 8 نفر واجد شرایط دعوت به مصاحبه نشدند یا 4 نفر قبول نشدند، چه اتفاقی می‌افتد؟ 

جواب این سوال و روش کامل دعوت به مصاحبه را در مطلب مرتبط آن بعد از خواندن دقیق و با آرامش این مقاله مشاوره بدانید. (شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان)

معیارهای عددی دانشگاه فرهنگیان

معیارهایی که مهم است: 1) تراز 6500 باشد 2) حداقل معدل 14 در دوره دوم متوسطه 3) حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه؛ یعنی متولد 1-7-1376 به بعد باشید. در دقترچۀ انتخاب رشته تاکیدشده:

نه معدل و نه سال تولد، برای هیچ داوطلبی استثناء قائل نمی شوند.

حداقل قد و وزن

خوشبختانه امسال داوطلبانی که علاقمند به دانشگاه فرهنگیان هستند، شانس بیشتری دارند. چون حداقل قد و وزن برای تمام رشته‌های دبیری و حتی رشتۀ دبیری تربیت بدنی  حذف شد و این اختیار به دانشگاه‌های تربیت معلم داده شده تا خودشان در این مورد تصمیم بگیرند. 

معیار شنوایی و بینایی

داوطلبان باید توانايي شنيدن صداها و اصوات معمولي را داشته باشند. در صورت لازم، بعضی دانشگاه‌ها تست شنوایی را خواهند گرفت. اما برای داوطلبانی که محدودیت شنوایی دارند، حداکثر 30دسی بل است.

آیا داوطلب می‌تواند بجز دانشگاه فرهنگیان، رشتۀ دیگری قبول شود؟

در بند (د) مورد هشتم تاکید شده که داوطلب پذیرفته شده نباید در هیچ رشتۀ دیگری پذیرفته یا در حال تحصیل باشد. چون تحصیل در دانشگاه فرهنگیان به صورت تمام وقت است. البته یادتان باشد شروع کلاس‌های دانشگاه فرهنگیان از ترم دوم (بهمن ماه) است.

محروم‌های دانشگاه فرهنگیان

دانشجویانی که در کنکور سراسری98 شرکت کردند اما تا تاریخ 29-12-97 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف قطعی نداند، نمی‌توانند دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند. این قانون شامل دانشجویانی است که در دورۀ روزانه دانشجو هستند. 

نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان

معیار اصلی نحوۀ پذیرش اصل «بومی گزینی» است. این اصل را به طور کامل در این مقاله مشاوره توضیح داده‌ام: شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان.. اما چون آن مطلب به اندازه‌ای مهم است که توصیه می‌کنم حتما بعد از این مقاله مشاوره بخوانید، اینجا هم توضیح خواهم داد. 

اصل «بومی گزینی»

جلوی هر کدام از رشته‌های دانشگاه فرهنگیان در دفترچۀ انتخاب رشته، نوشته شده است: 

اولویت پذیرش با داوطلبان .... در این حالت داوطلبان آن شهر یا شهرستان یا بخش در اولویت هستند. مثل این موارد: 

شرایط دانشگاه فرهنگیان در غیر اینصورت نوشته شده: مخصوص داوطلبان بومی...... که شامل بخش یا شهرستان یا استان است. یعنی داوطلبانی که جزو آن گروه نیستند، نمی‌توانند کدرشته را در انتخاب رشتۀ خودشان وارد کنند. 

نکتۀ مهم: اگر برای یک کد رشته نوشته شده باشد مخصوص داوطلبان بومی شهرستان .... یا شهرستان‌های ...... اما داوطلبان آن شهرستان، به حد نصاب نرسند، اولویت با داوطلبان همان استان است که  آن كد رشته را انتخاب نمودهاندنه استان‌های دیگر! 

مدت تحصیل، خدمت و محل خدمت

هر داوطلب پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان تا 4 سال از مزایای دانشگاه فرهنگیان بهره‌مند خواهد شد و اگر به هر دلیلی در این مدت موفق به فارغ‌التحصیلی نشود، دانشگاه در مورد شرایط ادامه تحصیل او تصمیم می‌گیرد. البته حداکثر سن فارغ‌التحصیلان  نباید بیشتر از 28 سال باشد که به آن‌ها اجازۀ تدریس داده شود.

نکته مهم دیگر اینجاست که همین الان با دقت در دفترچۀ انتخاب رشته بدانید که قرار است در کدام شهر یا شهرستان بعد از فارغ‌التحصیلی خدمت دبیری را انجام بدهید. ضمن آنکه حداقل خدمت دبیری دوبرابر مدت تحصیل است. 

یک خبر خوش برای علاقمندان تربیت‌بدنی

اگر به تربیت بدنی علاقمند هستید ولی دو دوره روزانه مجاز نشدید، می‌توانید آموزش تربیت بدنی (دبیری تربیت بدنی) را در انتخاب رشته خود بزنید. به شرطی که در آزمون عملی تربیت بدنی در روزها 4و5و6 مردادماه 98 شرکت کرده باشید.

 

سوالات خود را بعد از خواندن با دقت این مطلب و مطلبی که در متن، لینک آن را گذاشتم، بفرستید. 

امیدوارم با علاقه و شناخت درست از علوم انسانی، دبیری را انتخاب کنید؛ چون دانش آموزان انسانی نیاز دارند؛ به دبیرانی که علوم انسانی را حفظی ندانند و جدی بگیرند.

 

موفق باشید و بمانید

46 نظر

جمعه 18 مرداد 1398

سلام توی دفترچه سال 98 اشاره ای به شر سنی نشدهصفحات 35و36و37و64این به معنی حذف شرط سنی است؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام.

توی اصل دفترچه انتخاب رشته بله اشاره نشده است. اما صفحه 64 دفترچه اصلی بند شماره 5 گفته که شرایط کامل را در دفترچه پیوست اعلام کردند. این مطلب هم براساس هر دو دفترچه نوشته شد.

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

با رتبه ۴۰۰۰ انسانی میتونیم تربیت معلم بخونیم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام. 

در مطلب شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان براتون کامل توضیح دادم رتبه و سهمیه بندی چه تاثیری در قبولی داره و شما ببا هر رتبه ای چه قدرشانس قبولی دارید.

در واقع این مطلب به عنوان بخش تکمیلی اون قاله مشاوره هست و بجز بخشقوانین و تغییرات معیار و عددی، توضیحات کامل نحوه قبولی و مصاحبه اون مطلب شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان هستش. 

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام ، من واسه دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم ولی فقط دو تا از زیر گروه ها رو بالای ۶۵۰۰ شدم !! آیا تو زیر گروه های دیگه حق انتخاب ندارم؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام.

صفحه 37 دفترچه انتخابرشته اینطور گفته شده:

شرایط دانشگاه فرهنگیان

جمعه 18 مرداد 1398

ممنون از توضیحاتتون

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

blush

رستم جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام خسته نباشید.اینکه میگیدمثلابرای منطقه شما١٠نفردبیرعربی نیازهست روبایدازکجابفهمیم؟؟کدوم سایت مراجعه کنیم؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام. هیچ سایتی لازم نیست.

به دفترچه انتخاب رشته مراجعه کنید.

لینک دانلود مستقیم دفترچه را با  حجم کم و فشرده  براتون توی فایل های  ضمیمه این مطلب گذاشتم: 

راهنمای انتخاب رشته 98 انسانی

(به انتهای مطلب، قبل از اولین کامنت  مراجعه کنید)

 

موفق باشید و بمانید

رستم  جو

جمعه 18 مرداد 1398

سلام من یکی از دوستام رتبش۱۵۰۰۰ و ترازش۶۵۰۰؛مجازش شده برا فرهنگیان رشتش هم انسانیه😑ولی یکی از دوستای تجربیم ک نظام قدیمیه شده۸۰۰۰و مجاز نشده برا فرهنگیان😟چجورشده ک اینجورشده

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام.

یکی از شاخص های اصلی تعیین تراز تعداد داوطلبان هست. به تفاوت تعداد داوطلبان رشته ها  باید دقت کنید.

 

جمعه 18 مرداد 1398

من یه سوال دارم معدل کدوم سال رو مد نظر قرار دادن برای فرهنگیان ؟من معدلم 13/93شد با تراز 6500 و این معدل میتونم سال بعد فرهنگیان قبول شم؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام. طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 معدل سه سال دوره دوم دبیرستان (اول. دوم. سوم) معیار است. که همان معدل دیپلم نظام قدیم گفته می شود. مجموع معدل سه سال دهم.یازدهم و دوازدهم هم می شود.

معدل دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید و بمانید

جمعه 18 مرداد 1398

سلام یکی از دوستام رتبه ش 16000شده و اما ترازش 65000مجازم هست برای تربیت معلم بنظرتون شانس قبولی داره

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام.

باید ببینین تویزیرگروهها چطور هست. ضمنا ظرفیت پذیرش استان و شهر اونها به چهصورت هم باشد، مهم است.

حتما این مطلب را بخوانید تا بهتر بدانید شذایط و رتبه  لازم برای دعوت شدن به مصاحبه چگونه خواهد بود:شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان

 

رستم جو. 

شنبه 19 مرداد 1398

سلام من رتبم شده ۹۰۰۰هزار منطقه ۲بنظرتون شانسی برای دبیری دارم مثلا دبیری تاریخ ترازمم بالای ۷۰۰۰شده و اینکه فقط دبیری مد نظرمه ن اموزش ابتدایی لطفا جواب بدین

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. مشابه سوالتون قبلا توسط داوطلبان دیگه ارسال شده و به طور کامل در کامنت های  این مطلب جواب داده شده:

شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان

(لطفا به کامنت هایی برید که به تاریخ تایید و نمایش همین کامنت خودتون هست. چون اکثر داوطلبها کامنتهاشون را بدون اسم میفرستن، مجبوریم با ذکر تاریخ به کامنت ها آدرس و ارجاع بدیم.

لطفا کامنت هاتون را با اسم بفرستین برای این موارد مشابهenlightened)

 

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

سلام من نمیتونم بین علوم تربیتی دانشگاه تهران و تربیت معلم تصمیم بگیرم 😢😢میشه راهنمایی کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. فرض را بر این میذارم که شرایط رتبه و ترازتون در زیرگروهها طوری هست که هر دو را میتونین انتخاب کنین. چون جزئیات بیشتری نگفتین.

پیشنهادهام برای شما:

1) میتونین به کد رشته های دانشگاه فرهنگیان فکر کنین که به رشته علوم تربیتی نزدیک هستن. مثل آموزش علوم اجتماعی یا آموزش مشاوره و راهنمایی. (این برای حالتی هست که بخواین هر دو را داشته باشید و اون تصوری که از علوم تربیتی دارین، در این دو رشته هم باشه. البته اگه استان شما این ظرفیت ها را داره  و شما هم احتمال قبولیتون در اون زیاده)

2) از فارغ التحصیلان علوم تربیتی درباره درس ها  و فضای رشته بپرسید. فضای رشته دانشگاهی و و احدهای درسی. 

3) تجربه ای که دیگران از انتخاب علوم تربیتی داشتند. 

در کل اینکه تفاوت بارز ولی کوتاه مدت این دو رشته در بازار کار هست و گرنه شما اگر با علاقه و جدیت وارد رشته علوم تربیتی بشین، زمینه های کاری که برای یک فارغ التحصیل موفق وجود داره (نه رشته شما، بلکه هر رشته ای  برای هر فارغ التحصیل هدفدار و با علاقه و شناخت از رشته ای  که خوانده) کمتر از دبیری و معلم نیست. در انتخابتون ارجحیت را به علاقه بدین. انتخاب با علاقه، موفقیت خیلی بیشتری از حالتی خواهد داشت که انتخاب تضمین شده باشد؛ چه فرهنگیان چه علم تربیتی!

 

براتون ارزوی موفقیت دارم

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

سلام وقتتون بخیر مهلت پرداخت فیش علاقه مندی۶۹۰۰ت به دانشگاه فرهنگیان تا چه موقعی هست؟🙇

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. این فیش همزمان با فعال شدن سامانه ثبت انتخاب رشته قابل تهیه از سایت سنجش هست و تا زمانی که انتخاب رشته باز باشه، میتونین از طریق سایت سنجش اون را بخرین. 

اینو گفتم که چند نفرتون این پیامو کامنت کردین که فهمدیم نگران این تبلیغات الکی شدین: اگه فیش را بلافاصله نخرین، به منزله انصراف از دانشگاه فرهنگیان هست. . . 

سیستمش به این صورت هست که شما برای وارد کردن کدهای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در فرم انتخاب رشته خودتون، نیاز به وارد کد اون سرایال خریداری شده دارید. یعنی تا زمانی که میشه انتخاب رشته کرد و امکان خرید اون سریال باشه، میتونین تهیه کنید. 

جان من مثل یه دانش آموز واقعی علوم انسانی، تحلیل کنید و بیخودی درگیر این عنوان های  جذاب «سایت و کانالهای الکی مخاطب جمع کن»  نشین!

خودتون از سایت سازمان سنجش روزی چند بار ببینین. من الان نگاه کردم همین دوتا بیشتر نبود:

کارت 6900تومانی

من اینو عصر امروز دیدم که 19-5-98 هستش. آدرس صفحه خرید کارت های مورد نیاز برای انتخاب رشته: 

سامانه خرید کارت اعتباری سازمان سنجش

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

شنبه 19 مرداد 1398

سلام من میخواستم بدونم من اگه دبیری زبانو اول بزنم و بعد آموزش ابتدایی و بعد از مصاحبه با وجود امتیاز کافی با توجه به ظرفیت دبیری زبان که توی شهر ما1 نفره اگه کس دیگه ای انتخاب بشه اونوقت من شانس آموزش ابتدایی روهم از دست میدم؟یا اگر امتیازم کافی بشه زبانو رد میشم و میتونم آموزش ابتدایی شرکت کنم؟لطفا اینو برام توضیح بدین که شرایطش چطوریه

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 مرداد 1398

سلام. شما دو رشته شرکت کردید. اما یک انتخاب رشته خواهید داشت و مجموعا 150 انتخاب برای هر دو رشته. 

درسته که شما می تونین 150 انتخاب را بدون محدودیت در دوره و نوع گزینش انتخاب کیند اما از هر فرم انتخاب رشته هم یک کد به عنوان کد دعوت به مصاحبه فرهنگیان انتخاب می شود به شرط آنکه ظرفیت باقی مانده باشد و شما شرایط آن را داشته باشید. 

 

از همکارانم در گروه مشاوران علوم انسانی (آقا سجاد و آقای جعفری) تشکر میکنم که در جواب این سوال با بنده همفکری و همراهی کردند. 

رستم جو

یکشنبه 20 مرداد 1398

سلام من رتبم 7145 و تزامم 6666 معدلم 16/66 مجاز شدم برای انتخاب رشته فرهنگیان بنظرتون قبول میشم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مرداد 1398

سلام. مشابه سوالتون قبلا توسط داوطلبهای دیگر مطرح شده و کاملا در کامنت های این مطلب پاسخ داده شده. 

شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

دوشنبه 21 مرداد 1398

سلام ببخشید من امسال تراز لازم برای فرهنگیان رو کسب نکردم ومتولد ۷۸ام یعنی شرط ۲۲ سال سنی وسال بعد نمیتونم فرهنگیان شرکت کنم راهی هست برای التماس که شرط سنی رو افزایش بدن ممنون میشم از جوابتون

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 21 مرداد 1398

سلام. چندسالی هست که شرط سنی همین 22سال بوده و همیشه هم تاکید شده که کوچکترین ارفاقی در این زمینه نمیشه و این موضوع در دفترچه انتخاب رشته برای معدل و سن  تاکید شده. اما شما را از پیگیری شخصی موضوع  ناامید نمیکنم.

رستم جو

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام ببخشید من امسال تراز لازم برای فرهنگیان رو کسب نکردم ومتولد ۷۸ام یعنی شرط ۲۲ سال سنی وسال بعد نمیتونم فرهنگیان شرکت کنم راهی هست برای التماس که شرط سنی رو افزایش بدن ممنون میشم از جوابتون

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام به شما دوست خوب و انسانیهای عزیز

 لطفا قبل از ارسال دوباره سوالات، کامنت های  قبلی تایید شده را ملاحظه کنید. که سوال شما هم جرو آنها اگر نبود، مطمئن باشید سوالتون در اولویت پاسخگویی هست و برامون هم مهم هست که به تمام سوالات مرتبط با سایت جواب بدیم. 

پاسخ سوال شما قبلتر  داده شده و در همین صفحه قرار دارد.

 

با تشکر

انسانی یار

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام اولا خدا قوت و تشکر بابت وقتی ک میزارین واسه پاسخ :)من امروز انتخاب رشته کردم. واسه دانشگاه فرهنگیان چرا نوشته فرهنگیان آزاد؟! یعنی باید شهریه پرداخت کنیم ؟! هر رشته از فرهنگیان انتخاب میکردم همینو مینوشت !!

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام. اولا براتون آرزوی موفقیت داریم.

بعد اینکه چون دقیقا نگفتین کدوم کدرشته ها و  سهمیه و ... فقط میتونم دو نکته را بگم: 1) دفترچه انتخاب رشته و دفترچه پیوست را که در این مطلب براتون گذاشتم، دانلود کنین و بخونین: راهنمای انتخاب رشته 98 انسانی

2) این مورد را توجه کنید:

شرایط دانشگاه فرهنگیان

ﺳﻪشنبه 22 مرداد 1398

سلام من ترازم ۷۰۰۰ به بالاست شرط قدی برای دانشگاه فرهنگیان وجود داره؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مرداد 1398

سلام. درباره شرط قد در متن  کاملا توضیح داده شده. لطفا مطلب را با دقت بخونین

چهارشنبه 23 مرداد 1398

لطفا سايت هاي قبلي تون رو هم آپديت کنيد ممنونم🌹

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مرداد 1398

سلام. سایت های  قبلی ؟

لطفا ادرس سایت را میفرستین که مدنظرتون هست؟

چهارشنبه 23 مرداد 1398

اها شما ادمين همين سايت هستيد فقطرشته ي انساني منطقه 2 زير گروه يک 6500 زير گروه دو 8000 زير گروه سه 8000 زير گروه چهار 6600 زير گروه پنج 7000 چقدر شانس قبولي در قزوينو دارم؟ من پارسالم مصاحبه رفتم ولي رد شدم خوب ندادم مصاحبه رو

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مرداد 1398

؟

برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان هر زیرگروهی که تراز و رتبه بهتری دارین، شانس دعوت به مصاحبه بالاتری دارید. البته اگر شرط سنی 22 سال با حداکثر تاریخ تولد 1376-7-1 را داشته باشید.

موفق باشید 

انسانی یار

چهارشنبه 23 مرداد 1398

سلام. داوطلب کدوم استان هستیم فقط باید از اون استان انتخاب کنیم مثلا مینویسه مخصوص داوطلبین استان اردبیل یعنی نمیتونیم از استان قزوین و بقیه انتخاب کنیم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 مرداد 1398

سلام. اگه سوالتون در مورد دانشگاه فرهنگیان هست، هر داوطلبی باید از سهمیه استان بومی خودش باید انتخاب کنه. 

لطفا در سوالاتتون جزئیات لازم را بگین.

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

پنجشنبه 24 مرداد 1398

سلام. توی اموزش زبان عربی پردیس علامه طباطبایی ارومیه داخل پرانتز جلوش نوشته (محل تحصیل مرکز اموزش عالی شهید مطهری خوی)یعنی من اگه پذیرش شدم باید برم خوی تحصیل کنم؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 مرداد 1398

سلام.

به این سرستون در جدول انتخاب رشته فرهنگیان دقت کنید

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان98محل خدمت و محل تحصیل را اشتباه نگیرید!

محل خدمت یعنی باید اونجا درس بدین. ولی محل تحصیل یعنی اونجا فقط درس میخونین(دانشگاه) و بعد برمی گردین همون محلی که توی دفترچه گفته سهمیه اون شهر هستین. 

موفق باشید؛ رستم جو

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام من ترازم ۶۷۸۱ شده و به مصاحبه معرفی نشدم باید چه کار کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام. در اطلاعیه سازمان سنجش تاکید شده که اعتراض داوطلبان درباره نتایج به هیچ وجه بررسی نخواهد شدsad

لینک مشاهده اطلاعیه در سازمان سنجش: اطلاعیه سازمان سنجش درباره دانشگاه فرهنگیان

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام‌ جواب‌ رشته‌ی‌ آموزش‌ تربیت‌ بدنی‌ دانشگاه‌ فرهنگیان‌ کی‌ می‌آید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام. لطفا پیگیر اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش باشید. از این لینک

یکشنبه 24 شهریور 1398

ببخشید‌جواب‌آموزش‌تربیت‌بدنی‌دانشگاه فرهنگیان‌همراه‌باسایر‌رشته‌ها‌آمده یانه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلامم . با ارزوی موفقیت. لطفا به اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش از این لینک مراجعه کنید.

پنجشنبه 18 مهر 1398

سلام شنیدم فرزندان فرهنگیان میتونن بعد از بازنشستگی والدین برن و معلم بشن درسته این حرف ؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلامو متاسفانه منبع اخبار شما را اطلاعی نداریم و البته هم در مورد شرایط استخدام خاص هم اطلاعی نداریم. 

جمعه 26 مهر 1398

سلام رشته آموزش تربیت بدنی فرهنگیان، از ترم بهمن شروع میشه؟ یا مهر ماه؟چون من داوطلب پذیرفته شده مربوط به کد۱۱ هستم.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام. لطفا به توضیحات داده شده در کارنامه نهایی کنکور مراجعه کنید که توضیحات کامل برای هر کد را هم ارائه کرده است. 

اما به طور کلی رشته های دانشگاه فرهنگیان و رشته های با پذیرش نیمه متمرکز از نوبت دوم سال تحصیلی شروع می شوند.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 5 آبان 1398

سلام..من امسال یازدهم می خونم و اولین باری هست تو آزمون قلم چی شرکت کردم و ترازم حدود5000 و رتبم هم 3634 هستش به نظرتون تا سال بعد اگه ترازم رو به 6500برسونم می تونم فرهنگیان قبول شم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 آبان 1398

سلام به شما دوست عزیز انسانی
در این آزمون ها به رتبه ات توجهی نداشته باش در آزمون های قلم چی تراز ملاک و بسیار مهم است و خصوصاً تراز درس به درس حائز اهمیت است. به این دلیل که یازدهمی هستی و اگر میخواهی ارزیابی صحیحی از عملکرد درس هایت داشته باشی با استفاده از تراز مربوط به هر درس از الان نقاط قوت و ضعف را پیدا کن. مثلا در درس فارسی در اولین آزمون ترازت 6000 شده است در آزمون بعدی سعی کن افزایش تراز در این درس داشته باشی اینگونه که سعی کنی سوالای را که شک داری نزنی تا نمره منفی نگیری. یا اگر درسی نقطه قوت است و مثلا تراز 6500 به بالا را دارد باید سعی کنی تا این نقطه قوت را حفظ کنی و ارتقا دهی. 
اگر با این نگاه آزمون دهی مطمئن باشی در سال کنکورت پیشرفت چشمگیر خود را خواهی دید😍
در ضمن در مطلب"مهارت های آزمون های آزمایشی" اهداف درست آزمون دادن مطرح شده است
اهداف درست آزمون دادن را بدانید:
1)خودتان را بسنجید
2)در جا نزنید
3)شبیه سازی کنید
حتما این مطلب را بخوان.
یکی دیگر از نکات مهم آزمون دادن تحلیل آزمون یعنی تحلیل سوالاتی که درست پاسخ داده ای، سوالاتی که اشتباه پاسخ داده ای و سوالاتی که پاسخ نداده ای. به همین جهت توصیه میکنم مطلب"چگونه آزمون خود را تحلیل کنیم" را بخوان.
با آرزوی موفقیت برایت❤️زینب سلیمی

دوشنبه 4 آذر 1398

سلام آیا درسته که برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان دانش آموز های نظام قدیم شانسی برای پذیرش ندارند و اولویت با نظام جدید هاست

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

سلام. بله همین طوره که گفتید و شنیدید؛ اما به این شرط که محدودیت سنی، معدل،تراز و شرایط دیگه برای داوطلب نظام قدیم وجود داشته باشه. یعنی اگر داوطلب نظام قدیم محدودیت سنی داشته باشه، نمیتونه انتخاب رشته فرهنگیان داشته باشه. و این به نظرم تنها موردی هست که داوطلب نظام جدید را در اولویت میذاره. وگرنه هیچ داوطلبی به نسبت هیچ داوطلب دیگری در هیچ موردی اولویت نداره تا زمانی که در مقایسه معدل، تراز، رتبه و شرایط گفته شده در مطلب نباشند.

موفق باشید

جمعه 6 دی 1398

سلام من متولد ۱۴/۸.۷۷ هستم میتونم در پذیرش دانشگاه فرهنگیان قبول بشم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 دی 1398

سلام دوست عزیز. این مطلب را می تونین بخونین: شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان

یکشنبه 8 دی 1398

سلام می خواستم بدونم ک دانشگاه فرهنگیان تهران رشته دبیری تاریخ را دارد برای رشته های علوم انسانی... هرچی تو اینترنت سرچ میکنم برام مشخص نمیکنم 😭😥یکی کمک کنه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 9 دی 1398

سلام. باید منتظر دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 بمونی عزیز جان. زمان مطالعه را با سرچ توی اینترنت از دست ندین. 

یکشنبه 8 دی 1398

سلام خسته نباشین پس کی جواب سوال منو میدین 😢

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 9 دی 1398

سلام. سوال شما؟!

دوشنبه 9 دی 1398

من مشهد مدرسه ی نمونه درس میخونم علاقه به فرهنگیان دارم به نظرتون با چه رتبه ای میتونم مشاوره قبول بشم...آیا این درسته که میگن امارقبولی فرهنگیان در رشته های انسانی بیشتره ؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 11 دی 1398

سلام به شما همراه مشهدی انسانیها
قبولی در فرهنگیان(و به صورت کلی رشته های نیمه متمرکز)علاوه بر رتبه به فاکتور های دیگه ای هم بستگی داره(ظرفیت پذیرش دانشگاه در اون سال،انتخاب این دانشگاه توسط دیگر داوطلبان و... بنابراین نمیشه رتبه تعیین کرد اما با توجه به افزایش تقاضا برای این دانشگاه در سال های اخیر توصیه می کنیم برای کسب رتبه زیر۱۰۰۰وارد میدان رقابت بشید. خیر این حرف لزوما درست نیست و اساسا این مقایسه نمی تونه منطقی و درست باشه.
موفق باشید دبیر احتمالی آینده
دشتبان

ﺳﻪشنبه 10 دی 1398

سلام من دیپلمم رو تهران گرفتم والان هم تهران زندگی میکنم.برای فرهنگیان زمان انتخاب رشته میتونم شهرهای دیگه رو بزنم/؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 12 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها
بله اما احتمال پذیرش شما در ظرفیت اختصاص یافته به شهر های دیگه بسیار پایین خواهد بود.
در واقع اگر ظرفیت اون شهر ها با متقاضیان بومی خودشون پر نشه اولویت های دیگه رو بررسی خواهند کرد که با توجه به تقاضای بالای سال های اخیر بعیده این اتفاق بیفته.
موفق باشید
دشتبان

پنجشنبه 12 دی 1398

سلام ببخشین من یه سوال ذهنمو درگیر کرده من میخوام معلم جامعه شناسی شم و درصد این درسم هم بالاست یعنی 90راحت میزنم فقط نمیدونم چه درسایی تاثیر بیشتری داره و میگن که دانشگاهش فقط تو کردستانه درسته به نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز
امیدواریم به آرزتون برسید،با تلاش و جدیت.
دبیری جامعه شناسی به زیرگروه پنج مربوط میشه و در این زیرگروه دروس جامعه شناسی و روان شناسی ضریب بالایی دارن اما به هر حال شما باید ابتدا روی تمام دروس رتبه ساز تمرکز کنید و بعد روی این دو درس ویژه تر کار کنید.
ما نمی تونیم با اطلاعات کمی که در مورد شما داریم تشخیص بدیم چی درسته چی غلط و شما خودتون با مشورت خونواده باید برای این مورد تصمیم بگیرید.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام وزن چقدر باید باشه مثلا خانم اگه قدش ۱۶۵باشه و ورنش ۱۰۰ کیلو باشه رد میکنن از مصاحبه

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام. مهم تر از اینها سلامت کامل جسمی است. باید توسط پزشکان معاینه در مصاحبه سلامت جسمی شما تایید بشه. 

چهارشنبه 25 دی 1398

سلام.یعقوبی هستم.متولد ۷۵رشتم تجربی بوده الان جدی دارم برای کنکور انسانی میخونم اما الان با خوندن این مطالب ب کل ناامید شدم چون دو شرطی ک اصلا ازش کوتاه نمیان رو ندارم معدل دیپلمم ۱۳.۷۲شده و سنم هم یکسالو نیم از اونی ک شرطه بیشتره...ولی ی مطلب هم همینجا خوندم ک نوشته بودن اگر نیرو بخان دعوت میکنن برا مصاحبه منکه رشتم تجربی بوده و تجربی تحصیل کردم میتونم امیدوار باشم با رتبه و تراز خوب قبول بشم فرهنگیان یا حداقلش دعوت بشم؟؟ممنون میشم جوابمو بدین

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام عرض می کنیم خدمت شما جناب آقای یعقوبی.

متاسفانه باید عرض کنم که شما حتی اگ ررتبه برتر بشید بدلیل نداشتن شرایط ذکر شده دعوت به مصاحبه نخواهید شد.

موردی که خوندید سوالی بود ک هدوستان پرسیده بودن ممکنه ظرفیت های مناطق دیگه رو قبول می شیم ودر جواب اون پرسش این جواب رو داده بودیم.

جایی برای نا امیدی وجود نداره چراکه اولا رشته های خوب دیگه کم نیستن و در ثانی شما میتونید با تحصیل دیگر رشته ها و از طریق آزمون استخدامی اموزش و پروش دبیر بشید.

موفق باشید.

دشتبان.

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام خسته نباشیدبا توجه به شرط سنی 22 سال در بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان یعنی اینکه کسانی که سال اولی هس که کنکور میدن نمیتونن پذیرش بشن؟ واینکه سهمیه منطقه 3 چه مزایا و معایبی داره؟ نگین - یازدهم انسانی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما نگین خانم،همراه یازدهمی انسانیها

خیر این بند به این معنی هست که نباید سنتون از22سال بیشتر باشه.

سهمیه ها به طور کلی تفاوت چندانی ندارند چرا که به هر حال رقابت در خود داوطلبان اون سهمیه هم برقراره بنابراین بدون توجه به این مقایسه ها مطالعتون روادامه بدید:)

موفق باشید.

دشتبان

چهارشنبه 23 بهمن 1398

سلام اگه سهمیه فرزند جانباز داشته باشی آیا واسه تربیت معلم از شرط سن مستثتی میشی؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما.

خیر شرط سنی در هر صورت برقراره.

موفق باشید.

دشتبان

دوشنبه 19 خرداد 1399

سلاماگر درسی رو خرداد افتاده باشیم اما شهریور پاس بشیم و بقیه شرایط رو داشته باشیم امیدی برای مصاحبه و پذیرش هست؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1399

سلام. لطفا جدی تر به وظیفه معلمی نگاه کنید. امیدواریم روزی برسه که شرط معدل پذیرش برای وظبفه حساس معلم شدن بالاترین معدل و تراز و روحیه برای دانش آموزان این سرزمین باشه. نه معدل 14 و تراز  6500 که حداقل هایی بسیار بسیار پایین تر از شان  معلم شدن هست.

یکشنبه 1 تیر 1399

منکه تو قطب چهارم هستم به هیچ عنوان نمیتونم دانشگاه قطب ۱یا۵قبول شم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 3 تیر 1399

سلااام

شنبه 15 شهریور 1399

سلام . میشه در مورد معاینات پزشکی داوطلبان خانوم دانشگاه فرهنگیان یه توضیحی بدین ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 15 شهریور 1399

سلام

در معاینه، جنسیت تفاوتی نداره. 

یکشنبه 30 شهریور 1399

سلام خسته نباشین...توی کانال دانشگاه فرهنگیان خوندم که نوشته بود فرزندان ایثارگر زیر 6500 دعوت به مصاحبه میشن؟ آیا درسته ؟ اگه درسته چکار باید بکنم😔🙏💔

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 31 شهریور 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خیر همچین موردی صحت نداره و داشتن شرط تراز ضروری هستش.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 31 شهریور 1399

سلام وقتتون بخیر من ترازم7050و رتبم13هزار در استان بوشهر آیا شانسی واسه دعوت در مصاحبه دارم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 8 مهر 1399

سلام ممنونم ،اگر برایتان مجاز به فرهنگیان ثبت شده باشد شانس دعوت به مصاحبه را دارید "شقایق ذکری امیر "

پنجشنبه 3 مهر 1399

سلام خسته نباشید ی سوال داشتم اگر من اولویتم در انتخاب رشته اول فرهنگیان باشه بعد از اون روانشناسی تهران اگر فرهنگیان قبول بشم میتونم نرم یا نه دستگاه بطور خودکار فرهنگیانو واسم انتخاب میکنه؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 4 مهر 1399

سلام زنده باشید، در فرآیند انتخاب رشته هرآنچه برایتان اولویت دارد و قبولی در آن برایتان مهم است را در اولویت قرار بدید 
که چه بسا با قبولی در آن خوشحال شوید 
اگر در اولویت اول قبول نشوید به اولویت دوم شما نگاه می کنند و همینطور به ترتیب
"شقایق ذکری امیر"

پنجشنبه 3 مهر 1399

سلام دوباره خسته نباشید ببخشید میخواستم در موردی از شما مشورت بگیرماول میخواستم بپرسم با رتبه ۵۶۰ انسانی و۴۰۰در زیر گروه پنج میتونم روانشناسی دانشگاه علامه یا دانشگاه تهران بخونم؟ کنکور ۹۹ودوما من بین دانشگاه فرهنگیان و روانشناسی تردید دارم و به هردو علاقه یکسانی دارم میشه راهنمایی کنید چجوری تصمیم بهتری بگیرم.و ی سوال دیگه بهترین دانشگاه علوم انسانی یا روانشناسی کشور کدوم دانشگاه هست؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 4 مهر 1399

سلام زنده باشید حتما به مقاله  درباره دانشجومعلم شدن چه می دانید؟
مراجعه  کنید جواب سوال خود را می گیرید 
دانشگاه های (تهران ،بهشتی ،علامه ، خوارزمی، الزهرا ) دانشگاه های خوب ایران هستند 
شما حتما با یک مشاوره به صورت خصوصی صحبت کنید و راهنمایی بگیرید.

دوشنبه 14 مهر 1399

سلام می خواستم بدونم ک دانشگاه فرهنگیان تو دو نوبت دانشجو میگیره مثلا پیش اومده ک ینفر بعد اعلام نتایج ب مصاحبه دعوت نشده اما یک ماه بعد دعوت شد این چطور ممکنه؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 14 مهر 1399

سلام دانشگاه فرهنگی ورودی بهمن ماه نیز دارد

نظر شما چیست؟