تغییرات کتاب درسی برای کنکور 99 انسانی

تغییرات کتاب درسی برای کنکور 99 انسانی

تغییرات کتاب‌های درسی منبع کنکور 99 نسبت به کنکور 98 را باید بدانید چون هر سال کنکور از منابع درسی مختلف از سال قبل برگزار می‌شود. 

چرا منابع تغییر می کنند

کسانی که برای کنکور 99 انسانی نظام جدید شرکت خواهند کرد و در کنکور 98 نیز به عنوان اولین بار در کنکور شرکت داشتند (فارغ التحصیل نظام جدید) لازم است تمام منابع مطالعاتی خود را هماهنگ با منابع کنکور 99 تغییر بدهند. چون از کتاب هایی سوال طرح خواهد شد که در این مطلب گفته ایم.

این تغییر منبع لازم است. چون کتاب های درسی برای کنکوری هایی که اولین بار در کنکور شرکت می کنند، متفاوت از کتاب های درسی فارغ التحصیلان است. به عبارتی دیگر وقتی دانش آموز دوازدهمی برای بار اول در کنکور شرکت خواهد کرد، برای بار دوم و بعد از فارغ التحصیلی نمی تواند از همان کتاب های درسی خود به عنوان منبع طرح سوالات استفاده کند؛ مگر اینکه به نسبت کتاب معیار و منبع طرح سوالات کنکور جدید، تغییر نکرده باشد.

اگر نمی دانید کدام کتاب ها منبع طرح سوال هستند و از هر درس چند سوال طرح می شود این مقاله مشاوره را بخوانید: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

منبع معیار طرح سوالات کنکور99

در کنکور 99 از کتاب های درسی دانش آموزانی طرح سوال می شود که سال دهم انسانی را سال 96 گذراندند (سال تحصیلی 97-96) و سال یازدهم را در سال 97 (سال تحصیلی 98-97) و در سال 98 (سال تحصیلی 99-98) در پایه دوزادهم دانش آموز هستند.

پس هر کنکوری 99 نظام جدید که سال قبل نیز در کنکور 98 شرکت داشته، این تغییرات را هم در کتاب درسی خود بداند و هم در کتاب های تست.

منابع کنکور99  انسانی

تغییرات کتاب درسی در دروس عمومی

-- کتاب فارسی دهم چاپ سال 96 که منبع کنکور 99 است، به نسبت کتاب منبع کنکور 98 (چاپ 95) تغییراتی نداشت. اما کتاب فارسی یازدهم تغییراتی را داشته. کتاب فارسی دوازدهم نیز تغییراتی مثل تغییر در درس 16 را داشت.

 -- کتاب عربی معیار کنکور 99 به نسبت کنکور 98 در پایه دهم و یازدهم تغییراتی نداشته و در پایه دوازدهم به طور جزئی تغییر کرده است.

-- کتاب دین و زندگی کنکور 99 نیز در پایه دهم و یازدهم تغییرات جزئی داشته اما در پاپه دوازدهم حدودا 20% تغییرات محتوایی داشته.

-- کتاب زبان انگلیسی برای کنکور 99 همان کتاب زبان انگلیسی منبع کنکور 98 است و تغییر نکرده. 

در مطلب بهترین منابع کنکور99 انسانی نظام جدید فهرست منابع پیشنهادی مرکز مشاوره انسانی یار برای کنکور 99 انسانی، و در مطلب آماده‌باش برای کنکور1400 انسانی منابع کنکور 1400 را بخوانید. 

تغییرات کتاب درسی در دروس اختصاصی انسانی

-- کتاب ریاضی و آمار منبع کنکور 99 تغییراتی به نسبت کنکور 98 نداشته. 

-- کتاب اقتصاد نیز به نسبت منبع کنکور 98 تغییر نداشته است.

-- کتاب فنون ادبی برای درس ادبیات اختصاصی در سال دهم به نسبت کنکور 99 تغییر نداشته اما در کتاب یازدهم این کتاب تغییر کرد. در کتاب سال دوازدهم نیز تغییراتی داشت.

-- کتاب عربی اختصاصی همان طور که در مطلب منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید گفتیم، منبع یکسانی با عربی عمومی دارند. تغییرات این کتاب نیز مانند عربی عمومی است.

-- تاریخ و جغرافیا در هر سه پایه تغییری برای کنکور 99 نداشت.

-- جامعه شناسی در پایه دهم تغییری نداشت اما در سال یازدهم به صورت جزئی در حدود تغییر کلمات تغییر کرده. اما در پایه دوازدهم تغییرات جدی تر بودند.

-- منطق در چاپ اول کتاب درسی که منبع کنکور 98 بود به نسبت کتاب چاپ کنکور 99 کاملا تغییر کرد. همین طور کتاب فلسفه 11 و فلسفه 12.

-- روانشناسی برای کنکور 99 در حدود تغییرات جزئی در منبع کنکور 98 اعمال شد. 

از کدام کتاب تست استفاده کنم

به شما توصیه می کنیم منطبق با این منابع و تغییراتی که در سبک تالیف نظام جدید اتفاق افتاده، از کتاب های ناشر تخصصی رشته انسانی، مشاوران آموزش استفاده کنید. لینک مشاهده کتاب های ناشر تخصصی رشته انسانی: مشاوران آموزش

منابع کنکور 99 انسانی

حذفیات کنکور

حذفیات کنکور 98 را هم می توانید در کتابخانه سایت انسانیها دانلود کنید که احتمال تکرار آن برای کنکور 99 هم وجود دارد: کتابخانه سایت انسانیها

 

موفق باشید :)

دوستدار شما انسانیها؛ مرکز مشاوره انسانی یارheart

فایل های ضمیمه

فهرست منابع کنکور 99 پایه

58 نظر

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

لطفا تغییرات کتابای کنکور ۹۹و۱۴۰۰را هم بگید فقط در کتابای ۱۱و۱۰

پاسخ انسانی ها

جمعه 22 شهریور 1398

سلام. اگر برای کنکور 1400 میخواین کتاب داشته باشید، در این مطلب فهرست کتابها براساس تغییرات را گفتیم: آماده‌باش برای کنکور1400 انسانی

البته تغییرات کتاب درسی به دلیل منتشر نشدن کتابها تا این لحظه امکان نداشته است. 

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

یعنی ما باید منبع جدید بخریم و اون ها رو بخونیم و از کتاب های سال قبلمون نمیتونیم استفاده کنیم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلاممم

بله در کتابهایی که تغییرات داشتند حتما باید اینکارو انجام بدین.

چهارشنبه 6 شهریور 1398

خیلی شرایط دشواری برای ما پشت کنکوری ها میشه امسال

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلاممم

جملتون را تایید یا رد نمیکنم. ولی مطمئنم شرایط دشوار برای همه داوطلبها به نوعی وجود داره. و همیشه هم دیدیم داوطلبان پشت کنکور نتایج خیلی بهتری گرفتند.

هرگز برای کنکور 99 شروع نکنید؛ تا وقتی تصور و نگاه دشواری چندبرابر یا متفاوت از همه دووطلبان را دارید.

ضمنا در این مسیر چندین ماهه، همراهی ما را با خودتان فراموش نکنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 6 شهریور 1398

میشه بگین برای هر درسی کدوم کتاب مشاوران را بخریم؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلاممم

حتما در مطلبی دراین باره کامل توضیح خواهیم داد.

پیگیری مطالب سایت باشید لطفا.

 

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلام کتاب تاریخ دوازدهم نیز تغییر داشته

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 شهریور 1398

سلام. همونطور که در فهرست تغییرات گفتیم، این درس و درس جغرافیا تغییراتی نداشتند. 

شنبه 9 شهریور 1398

نمیشه اعتراض کرد شاید فرجی شد امسال کتاب های سال 98 رو بخونیم اخه نمیشه که خیلی سخت میشه برامون اینجوری ایا اعتراض فایده داره کجا اعتراض کنیم

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 شهریور 1398

سلاممم

همونطور که در پاسخ کامنت دیگه عرض کردم این موضوع کاملا منطقی و درست هست. و به شما هم همون پیشنهاد و توصیه را خواهم داشت.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 9 شهریور 1398

تو رو خدا یعنی کاریش نمیشه کرد ما برامون سخته یه کاری کنید اگه اعتراض کنید فایده داره اخه یعنی چی لطفا پیگیری کنید خواهش میکنم ما باید کتابای سال98 رو بخونیم کجا اعتراض کنیم سایت خاصی داره ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 شهریور 1398

سلام دوست خوب. این قانون یک منطق درست داره. اونم اینکه معیار طرح سوالات هر سال کنکور، کتاب دانش آموزان دوازدهم هست. اگر سوال براساس کتاب شما باشه،پس اون همه داوطلب کنکور اولی  چیکار کنن؟! نمیشه که برای کنکوریهای اول، یکسری سوال جداگانه و برای فارغ التحصیلها  یکسری دیگه.

برای نتیجه گرفتن از مطالعه کنکور، منابع درسی و کمک درسی را حتما متناسب تغییرات  بروزرسانی کنید.

البته که اگر از کتابهای چاپ ویژه کنکور99 مشاوران استفاده کنید، میتونم بگم حز در موارد خاصی مثل کتاب منطق و فلسفه، نیاز به کتاب درسی هم ندارید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 10 شهریور 1398

سلام ببخشيد من خيلي دوست دارم در كنار رشته روانشناسي همزمان رشته مترجمي زبان رو هم بخونم؟؟ايا امكانش هست؟؟و شرايطش چيه؟؟؟و اگر امكانش هست مثلا وقتي در يك دانشگاهي خواستم روانشناسي بخونم ميتونم در همون دانشگاه هم زبان بخونم؟؟؟با تشكر از زحماتتون🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام. تحصیل در دو رشته به صورت همزمان تنها برای رتبه 1 تا 3 کشوری ممکن است. در صفحه 33 دفترچه انتخاب رشته سال 98 اینطور آمده شده:

ممنوعیت تحصیل همزمانموفق باشیدوبمانید. رستم جو

دوشنبه 11 شهریور 1398

توروخداجواب بدیدکجا اعتراض کنیم برای این کنکور 99 ما باید کتابای خودمونو بخونیم خیلی سخته اخه کتابا واقعا تغییر کردن جواب بدین لطفا خواهش میکنم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام دوست خوب.

این امکان تا جایی که قبلا بوده، وجود نداشته. 

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام خب کتاب درسی رو مدارس پخش میکنن وبا توجه به اینکه بچه های ۹۹ که کتابشون عوض شده خودشون هم کنکور دارن ما نمی توانیم ازشون کتاب درسی بگیریم ، چیکار کنیم؟...... آیا منظور شما منابع تستیه؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 شهریور 1398

سلام. میتونین چند درس یا فصل اول هر کتابی که تغییر کرده، از فایل pdf  کتاب درسی جدید  پرینت بگیرین تا زمانی که کتاب درسی در بازار برای فارغ التحصیلان عرضه میشه.

البته اگر کتاب مشاوران اموزش داشته باشید، مگر در مواردی خاص، نیاز به کتاب درسی دارید. مثل مواردی که در یک درس به اندازه ای نیاز به آموزش دارید که از کتاب درسی شروع کنید یا تمرینهای کتاب را هم کار کنید یا ...

موفق باشیدوبمانید.رستم جو

جمعه 15 شهریور 1398

سلام من فارغ التحصیل تجربی نظام قدیم هستم.تصمیم گرفتم انسانی نظام جدید بخونم برای کنکور 99ممکنه لیست کتابهای منبع کنکور و سال انتشار اونها رو دقیق تر بگید؟من واقعا گیج شدم و نمی دونم چه کتابهایی رو باید تهیه کنم؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. در این مطلب سال انتشار کتابهای درسی را کاملتر توضیح دادیم: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

مطلبی که شما الان خوندین و سوالتون را زیر اون ارسال کردید، درباره تغییرات اون منابع هست. 

اما به طور کلی باید اینطور باشه: کتاب درسی پایه دهم چاپ سال تحصیلی 96-97 باشه. پایه یازدهم: چاپ سال  تحصیلی 97-98 و پایه دوازدهم هم چاپ 98-99.

یک پیشنهاد ویژه: کتاب درسی را بعد از کتاب مشاوران تهیه و مطالعه کنید. اون هم در صورتی که بنظرتون نیاز به کتاب درسی بود وگرنه با کتابهای مشاروان خیلی از درسها را کاملا پیش خواهید برد.

توصیه میکنم برای کاهش هزینه هاتون هم که شده کتاب درسی را که الان قصد تهیه را دارید، بعد از کتاب مشاوران تهیه کنید؛ در درسهایی که نیاز دارید. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 21 شهریور 1398

سلام..من امسال دیپلم تجربی گرفتم و کنکور تجربی هم شرکت کردم.برای اینکه ۹۹ کنکور انسانی بدم لزومی ب تغییر‌رشته و این داستانا هست؟!

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 21 شهریور 1398

سلام. نیاز به تغییر رشته نیست. فقط موقع ثبت نام کنکور باید رشته دیپلمتون را همون تجربی بزنین و رشته آزمون کنکورتون هم انسانی انتخاب کنید.

مطلبی درباره داوطلبان تغییر رشته ای: حق انتخاب برای کنکوری‌های 99

موفق باشید. 

یکشنبه 24 شهریور 1398

خاهش میکنم جواب بدید,من دیپلم تجربی دارم و قصد دارم ۹۹کنکورانسانی بدم,شنیدم ک چون سوابق تحصیلیم و معدلم مال تجربیه برا انسانی صفر درنظرمیگیرن و این ینی ضرر.امیدی هس که من رتبه زیر هزار بیارم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 شهریور 1398

ببین عزیز جان . داری خودتو اذیت میکنی با این مهملات . یکی اینکه برای نظام جدید 30 درصد یک جا تاثیر داره . اما برای شما ک نظام قدیمی , 25 درصد سه پایه و 5 درصد پیش دانشگاهی تاثیر داره . اینم جدول تاثیر تغییر رشته ایها

ضریب تاثیر معدل  در تغییر رشته ایها
و بعد هم اینکه دروس عمومی تاثیر یکسانی با بقیه دارند اما دروس تخصصی شما به جز ریاضی تاثیر خیللی کمی دارند و فقط ریاضی تاثیری حدود 15 دارد . 
اما بزار یه چیزی رو در اخر بهت بگم . این چیزا رو بریز دور . اگه تو واقعا درست رو بخونی این چیزا خیلی اهمیت نداره . سخت تلاش کن و خیلی هم تست بزن و به خدا توکل کن ❤️

ریحانه همت یار

دوشنبه 25 شهریور 1398

سلام ، میشه بگید میزان تعغیرات سه کتاب جامعه ، دینی ، عربی برای انسانی ها چه مقدار بوده ، و البته روان شناسی ، تا ما ببینیم چه گِلی باید به سرمون بگیریم 😐 البته اگه دقیق بفرمایید خوشحال میشم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام. جزئیات خیلی ریز و دقیق تمام کتابها نیاز به زمان داره که تنظیم بشه که متاسفانه در حال حاضر امکانش نیست. اما سعی می کنیم در برنامه کاری قرار بگیره چنانچه ضرورت آموزشی داشته باشد.

موفق باشید. انسانی یار

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام ببخشید در توضیح که در مورد تغییر دروس دادید جاهایی که گفتید تغییر جزئی و به نسبت تغییری نبوده آیا لازم هست کتاب درسی سال99را تهیه کنم یافقط کتاب هایی که تغییرات بیشتری داشته مثل جامعه 11و12یا فارسی 11و12و...را تهیه کنیم ؟ممنون

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام. کاری که در کتابهای چاپ 98 صورت گرفته: ویرایش و اصلاحات. بازنویسی، اضافه شدن کنکورهای جدید در مواردی. هماهنگی با کتاب جدید. تصمیم گیری و انتخاب با خود شماست. 

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام ببخشید من نظام قدیم بودم و پارسال کنکور انسانی دادم به چیزی که میخواستم نرسیدم میخواستم امسال دوباره کنکور بدم بنظر شما کنکورنظام قدیم بدم که منابع و کتاب تست هاشو دارم یا برم نظام جدید کتاباشو بگیرم که کلی ام هزینه داره برام ولی اگه نظام جدید بهتر باشه اونو کنکور میدم نظرشما چیه؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام. در این مطلب درباره انتخاب نظام قدیم یا جدید توضیح داده شده: حق انتخاب برای کنکوری‌های 99

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام ببخشید من نظام قدیمم موندم کنکور نظام قدیم بدم یا جدید میگن ک نظام جدید اسون تره نمیدونم کدوم کتابا برای نظام جدید بهتره میشه یه توضحی بدین ممنون.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 27 شهریور 1398

سلام. برای انتخاب کنکور نظام قدیم یا جدید این مطلب را بخوانید: حق انتخاب برای کنکوری‌های 99

و برای مشاوره خرید کتاب به هر کدام از این مطالب برین جواب سوالتون هست: بهترین منابع کنکور99 انسانی نظام جدید و یا راهنمای خرید و معرفی کتابهای مشاوران آموزش. فهرست منابع درسی کنکور نظام جدید را هم در این مطلب بخوانید: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 27 شهریور 1398

کتاب های درسی برای فارغ التحصیلان رو از کجا تهیه کنیم؟؟چه تاریخی میتونیم تهیه کنیم؟؟الان برای سفارش از سایت هم دیر شده

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

اول سلام کنیم. 

و دوم اینکه با داشتن کتابهای مشاوران اموزش تا حد بسیار زیادی از مطالعه کتاب درسی   بی نیاز میشین. مگر در درسهایی که خودتون احساس نیاز کنید. در این صورت باید از بازار آزاد تهیه کنید که طول میکشه منتشر بشه. توصیه میکنم منتظر نمونین و با همون کتابهای مشاوران آموزش مطالعه را شروع کنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام ممنون میشم به سوالم جواب بدین .من امسال کنکور نظام جدید دادم رشته انسانی ولی میخوام سال دیگه باز کنکور بدم اینطور که از مطلب سایت متوجه شدم من باید کتاب فارسی یازدهم و دوازدهم و..کتاب دین و زندگی دهم یازدهم و دوازدهم و ...علوم فنون یازدهم و دوازدهم و ...جامعه شناسی دوازدهم و... منطق و فلسفه ی یازدهم و دوازدهم و ...از چاپ سال جدید بخریم درسته؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام دوست خوب.

همونطور که در متن اصلی اشاره شده تغییرات درسهای منطق و فلسفه بسیار اساسی بوده. کتاب فارسی پایه و دوازدهم هم اونطور تغییر داشتن.کتاب دینی هم تغییراتی در حدود 20% را در متن درسها داشته.

لطفا قبل از انتخاب و تهیه کتاب، خوب و کامل مطمئن شوید که درست انتخاب می کنید و می خوانید؟!

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام فارغ التحصیل تجربی ۹۸ھستم و میخوام برای 99 انسانی بخونم،،من رفتم کتابای درسی دست دوم نظام جدید انسانیرو تھیہ کردم و بابتش خیلی ھم ھزینہ دادم،،حالا شنیدم اصلا اون کتابا فایدہ نداشتہ و من بیخودی ھزینہ کردم،،خواھشا اسم کتابایی کہ کلا ھمہ چیش تغییر کردہ کہ واقعا نیاز بہ تعویض دارہ بگید نہ اون کتابایی کہ کلماتی یا حداکثر یکی دودرس تغییر کردہ!اونایی ضروریہ رو بگین و اینکہ منی کہ تغییر رشتہ ای ام و باید از حالاھا با یہ منبع درسی و کمک درسی خوب ، جدی مطالعہ کنم،،چکار کنم؟ چہ کتابایی؟؟تورو خدا جواب بدین و منو از آشفتگی در بیارین،،کتاب تستا برای کتابای تغییری و غیر تغییری باید برای کنکور ۹۹ بگیرم یا کنکور۹۸؟؟!

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام دوست خوب. متاسفانه شما بعد از انجام کارتون  برای مشورت اقدام کردین. امیدوارم این مشورت از متخصصان را در ادامه مسیر تلاشتون برای موفقیت کنکور، فراموش نکنین.

نمیدونپ کتابهای درسی که تهیه کردین، چاپ چه سالی هستن.چون نگفتین. اما قاعدتا باید اینطور باشن: دهم چاپ سال 96 یازدهم چاپ سال 97 و دوازدهمی که اگر پیدا بشه براتون چاپ همین امسال باشه.

به هرحال همونطور که در پاسخ کامنت دوست فترغ التحصیل عزیز دیگری (که مثل شما اسمشون را هم نگفتن) عرض میکنم:

با کتابهای پایه کنکور یا جامع مشاوران آموزش ویژه کنکور99 شروع کنین و پیش برین.چنانچه در درسی احساس نیاز کردید، به سراغ کتاب درسیش برین. وگرنه با همون درسنامه های مشاوران آموزش شما کامل خواهد شد. موارد شخصی سازی را خودتون باید در طول مطالعه کتابها متوجه بشین. یعنی ممکنه برای یک کتاب، فقط یک یا دو درس خاص نیاز به کتاب درسی بشه براتون و در درسی دیگه اینطور هم نباشه.

موفق باشید و بمانید.رستم جو

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام برای تغییر کتابا کنکور ۹۹ نظام جدید گفتین منتظر انتشار نمونیم و مشاوران بگیریم ینی کتاب تست بگیریم یا آموزش؟رفتیم کتاب فروشی دقیق بگیم چی بدن؟مطمعنید این مشوران ھمون متن درسی کتابا رو دارہ؟چون انسانی بھترین منبعش خود کتاب درسی ھاس!!برای کتاب درسی سال96بہ بعد باید از کجا سفارش بدیم و درخواست کنیم؟چکار کنم؟؟😓

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام. اینکه منبع سوالات کتاب درسی است، شکی نیست. به این معنا در محدوده دانش و مفاهیم کتاب درسی است.نه سطح بالاتر از آن. اما نکته اینجاست سوالات کنکور سراسری مفاهیم و مطالب کتاب درسی را با حفظ سطح آموزش و دانش کتاب درسی، با پیچیدگی ها و چالش های خاص کنکور مطرح میکنند. تسلط بر مطالب کتاب و داشتن مهارت در تست زنی و آشنایی با شیوه های مختلف طرح تست، بخشی از ویژگیهای کتابهای تست هستن.

البته که در کتابهای مشاوران آموزش متن اصلی کتاب درسی نیست. چون نیاز به این تکرار متن نیست. آموزش تخصصی از ناشر تخصصی رشته انسانی در کتابهای مشاوران صورت گرفته.

موضوع دیگه اینکه: دو دلیل داشتم برای اینکه به شما عزیزان فارغ التحصیل یا تغییر رشته ای پیشنهاد دادم که با همون کتابهای پایه کنکور یا جامع مشاوران، شروع کنید و جلو برین و در صورت احساس نیاز آموزشی، صرفا برای کتابهای محدودی که نیاز دارین، کتاب درسی تهیه کنید و بخونین.

دلیل اول اینکه شما به هرحال نیاز به منبع کمک درسی تخصصی خواهید داشت که براب تکمیل یادگیری و البته تستث زنی از اون استفاده کنید   در این موضوع جای شکی نیست. 

دلیل دوم: براساس نیاز آموزشی خودتون که در ادامه مطالعه به اون پی خواهید برد، کتاب درسی تهیه کنید. که هزینه بابت کتاب درسی متقبل نشین، وقتی با منبع تخصصی مشاوران، نیازهای آموزشی و یادگیریتون تکمیل خواهد شد.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 31 شهریور 1398

سلام خسته نباشيد اقا من امسال ديپلم گرفتم و كنكور دادم ولي چيزي كه ميخواستم رو نيوردم،الان برا سال جديد بخوام نظام جديد بدم كتاباي پارسال بخونم و به اين تغييراتي كه در مورد كتابا نوشتيد توجه نكنم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 31 شهریور 1398

سلام. شما اگه میخواین کنکور 99 شرکت کنین باید از کتابهایی استفاده کنید: کتاب دهم چاپ سال 96. کتاب یازدهم چاپ سال 97. کتاب دوازدهم چاپ سال 98 یعنی همین امسالش.

این مطلب توضیحات کامل منایع کتاب درسی را گفتیم: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

یکشنبه 31 شهریور 1398

سلام سایتتون عااالیه متشکر .دو تا سوال داشتم اقتصاد با کد 110221رو توی سایت کتابها سال 97-89زده در صورتی که باید برای کنکور 99 کتاب اقتصاد سال دهم باشه و سال96-97 .شمام همینو زدید اما کتابش برا سال بعدش تاریخ خوردهو سوال بعدی اینکه ینی انسانی فقط 3 تا کتاب عربی دارن ک هم عمومیه هم اختصاصی؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 1 مهر 1398

سلام به عزیز انسانیها و ممنون از شما. 

کتاب اقتصادی که منبع کنکور 99 هست، تغییراتی به نسبت کنکور 98 نداشته. پس زیاد نگران نباشین. توی سایت سازمان چاپ و نشر کتاب درسی، اقتصاد جزو کتابهای سال 96-97 نیست، احتمال بخاطر اینکه تغییراتی نداشته. یا شایدم ... 

اما در مورد عربی: بله درسته. شما 3 تا کتاب درسی عربی دارین که همزمان هم منبع سوالات عربی عمومی بوده و هم عربی اختصاصی. کنکور 98 اینطور اعلام و برگزار شد.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 3 مهر 1398

بهترين كتابا مال كدوم نشريست؟تست چي پيشنهاد ميكنيد؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 3 مهر 1398

سلام. این مطلب را بخونین: بهترین منابع کنکور99 انسانی نظام جدید

پنجشنبه 4 مهر 1398

سلام ببخشید من از کدوم سایت یا کجا میتونم کتاب تغیر کرده انسانی را برای کنکور ۹۹ پیداکنم به صورت pdf

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 مهر 1398

سلام. سایت دفتر تالیف کتاب درسی. 

کافیه توی گوگل سرچ کنین: کتاب درسی.

پنجشنبه 4 مهر 1398

سلام فقط باید بعضی کتاب هارو تغیر داد یاهمه کتاب ها رو چاپ جدید کرد

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 مهر 1398

سلام. درسهایی که تغییرات زیاد داشتند باید چاپ جدید داشته باشید. 

پنجشنبه 4 مهر 1398

سلام ممنون از اطلاعاتی که دادید این اطلاعات قطعی هستن؟یعنی تغییرات همین هاست؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 7 مهر 1398

سلام. در سایت انسانیها سعی می کنیم اطلاعات تخصصی و بروز و درست را منتشر کنیم. 

جمعه 5 مهر 1398

سلام خسته نباشید میخاستم بدونم ک میشه درسنامه های مشاوران خوند چون عالی توضیح داده ودیگه سراغ کتاب نرفت چون کتابا خیلی عوض شدهمیشه سریع جواب بدین چون واقعا نمیدونم چی کار کنم ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 مهر 1398

سلام. البته همونطور که در کامنتهای دیگه توضیح دادیم، شما نهایتا در دو کتاب فلسفه و منطق نیاز به پیش خوانی  از کتاب درسی خواهید داشت. که اون هم بعد از چند درس با کتاب مشاوران پیش برین اگر احساس نیاز کردین، انجامش بدین.

شنبه 6 مهر 1398

سلام خسته نباشید برای کنکور ۹۹ سال دهم معیارش سال ۹۶ وبرای سال یازدهم معیارش ۹۷ و برای دوازهم معیارش ۹۸ ؟منظورم اینکه سولات کنکور از همین سال ها مطرح میشه؟یا ممکنه سال دهم از هر سالی سوال ازش بیاد ؟مثلا ممکنه کتاب دهم چاپ ۹۸ سوال ازش بیاد

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 7 مهر 1398

سلام. قطعا برای کنکور 99 همون چاپ کتابهای میاد که توی متن گفتیم. دهم چاپ 98 برای کنکور 1401 هستش.

دوشنبه 8 مهر 1398

سلام برای درس روانشناسی لازمه که کتاب تست چاپ جدید ۹۸ رو تهیه کنیم یا از همون قبلی میشه استفاده کرد ؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 9 مهر 1398

سلام. کتاب درسی جدید روانشناسی، تغییراتی مثل جابجایی و حذف مطلب داشته. شما با کتاب مشاوران چاپ 98 مقدار کمی مطالب تکمیلی خواهید خواند. انتخابش با خودتون هست. 

دوشنبه 8 مهر 1398

سلام. ببخشید من فارق التحصیل 98 هستم پشت کنکور انسانی. اگه فعلا تا زمانی ک بازار کتاب های درسی روعرضه بکنه به همون کتابای سال قبل بسنده بکنم و تغیرات رو روی pdfبخونم بعدا کتاب هارو تهیه کنم دچار مشکل میشم؟یا شما توصیه میکنید کتاب مشاوران رو تهیه بکنم. چون هنوز کتاب تست تهیه نکردم و بلا تکلیف موندم ک چ کار بکنم. بعد یک سوال دیگم داشتم به جز کتاب مشاوران انتشارات خیلی سبز و میکرو گاج به درد میخوره یا همون مشاوران فقط؟؟؟ ممنون.

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 9 مهر 1398

سلام. همونطور که بارها در کامنت های قبلی همین مطلب تاکید کردیم  شما با کتابهای ناشر تخصصی رشته خودتون شروع کنین، پیش برین. به احتمال نزدیک به 100 در تمام دروس آموزش و یادگیری کامل را خواهید داشت و جز در مواردی مثل فلسفه و منطق، نیازی یه کتاب درسی ندارید؛ که البته این مورد هم شخصی هست. البته مشروط به دو موضوع" 1. از ناشر تخصصی بخونین. 2. هماهنگ با تغییرات کتاب درسی کنکور 99 باشه.

دوشنبه 8 مهر 1398

سلام آخه یعنی چی که تغییرات دادان یکیم به فکر ما بدبختای پشت کنکور باشه

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 9 مهر 1398

سلام. والله چه عرض کنیم ؟!crying

جمعه 12 مهر 1398

سلام کنکور انسانی 99 دو نوع است یا نه

پاسخ انسانی ها

شنبه 13 مهر 1398

سلام. بله دو نوع است. اما با امکان حق انتخاب. اطلاعات بیشتر در این مطلب: حق انتخاب برای کنکوری‌های 99

جمعه 12 مهر 1398

سلام واسه کتابایی که تغیر جزیی کردن هم باید کتاب جدید گرفت ؟اگه زیاد تغییر نکرده که لازم نیست همه اونایی که تغییر جزیی کردن رو عوض کرد

پاسخ انسانی ها

شنبه 13 مهر 1398

سلام. لطفا کامنت های قبلی را بخونین. جواب سوالتون هست. 

شنبه 13 مهر 1398

مااین همه پارسال هزینه کردیم کتاب خریدیم بازدوباره امسالم بخریم یعنی چی این چه وضعشه آخه چراهربلایی ک دلشون خاست سرمادرآوردن؟!!یکم به فکرماهم باشین دیگه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 14 مهر 1398

sad 

یکشنبه 14 مهر 1398

سلام . کتاب های کار درس زبان هم جزو منابع کنکور 99 هستند؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 14 مهر 1398

سلام. به طور رسمی  خیر. اما سوالات درس زبان محدود به کتاب درسی نیست.

فهرست منابع کنکور 98 که به احتمال نزدیک به صددرصد در کنکور 99 هم خواهد بود در این مطلب است: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

موفق باشیدو بمانید

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام من نظام قدیمیم برای دروس نظام جدیدبایدکتابهای چه سالی رو بخونم ؟این تغیرات درسی که گفته شده برای کسایی هست که پارسال کنکورنظام جدیددادن؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

سلام. فهرست منابع اصلی درسی کنکور 99 را در این مطلب بخونین: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

 

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام لطفا اون تغییرات که در کتاب ها افتاده رو صفحشونو با جزئیات بگین که ما تصحیح کنیم اگه این کارو بکنید خیلی ممنون میشیم ما فارغ التحصیلان

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

سلام دوست عزیز. متاسفانه این کار نیاز به زمان زیادی داره که در حال حاضر امکانش نیست. 

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

مثلا تا چند وقت دیگه آماده میشن بعد اللن که نا فارغ التحصیلان میخوایم شروع کنیم واسه کنکور چطور درس بخونیم بخدا فکرم‌‌مشعول شده چطور این کتابارو بخونم میترسم هر چی بخونم الکی وقت خودمو هدر بدم اگه میشه یه راهنمایی بکنین ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلامممم

از برنامه ریزی هفتگی دقیق در سایت انسانیها استفاده کنید که هیچ چیزی براتون کم نذاشته. لینک برنامه ریزی مطالعاتی هفتگی:  برنامه‌ریزی هفتگی برای پشت‌کنکوی‌های 99

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

با عرض سلام و خدا قوتآیا کتاب منطق و فلسفه جامع که شامل سال دهم و یازدهم و دوازدهم باشه از مشاوران در یک کتاب منتشر خواهد شد؟چون چیزی که الان هست جامع نیست؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

سلام. لطفا اطلاعرسانی کتابهای مشاوران اموزش را فقط از کانال و فروشگاه مشاوران آموزش دنبال کنید.

پنجشنبه 18 مهر 1398

سلام ازتون خواهش می کنم لطفا جواب سوالم رو بدین ممنونممن کتاب سیر تا پیاز فارسی یازدهم و دوازدهم رو خریدم واسه کنکور 98 بوده من کنکوری 99 هستم امروز فهمیدم تغیری داشته به جز درس 16 در فارسی دوازدهم چه درسی تغیر داشته؟؟؟و سال یازدهم فارسی چه درس هایی رو تغیر داده؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلام. تغییرات کتاب فارسی در پایه دوازدهم جدی بودند. توصیه میکنم کتاب ناشر تخصصی دروس عمومی برای سال دوازدهم را مطالعه کنید تا هم منبعتون هماهنگ با کتاب درسی باشه و هم پی ببرید چقدر متفاوت هست به نسبت کتاب ناشران غیرتخصصی!

موفق باشید و بمانید . رستم جو

شنبه 20 مهر 1398

سلام برای درسهایی که تغییرات جزیی داشته نیاز هس چاپ جدید بگیریم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلام. در کامنت های قبلی به این سوال پاسخ داده شده است. لطفا چند کامنت قبلتر را مطالعه بفرمایید. 

شنبه 20 مهر 1398

سلام خب ماهای ک کتابامون تغییر کرده کتاب از کجا باید تهیه کنیم؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلام. پیشنهاد ما اینه که با کتابهای مشاوران آموزش شروع کنید و پیش برید و ادامه بدید. که نیازی به تهیه کتاب درسی نداشته باشید؛ مگر اینکه در موارد خاصی خودتون احساس نیاز کنید. از این جهت که درسنامه ها و توضیحات کتابهای مشاوران آموزش، تمام آنچه که شما برای یادگیری نیاز دارید، توضیح داده اند. 

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام .لطفا بفرمایید فلسفه دوازدهم که کلا عوض شده برای کنکور ۹۸باید این کتاب جدید را بخوانیم؟ ممنون

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. بله باید تغییرش بدین به کتاب جدید و همینوط رمنطق و همینطور فلسفه یازدهم.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام من کتاب کارروانشناسی 96پایه یازدهم رو از قبل داشتم وحالا امسال که خودم پایه یازدهم هستم می خوام ازش استفاده کنم می خواستم ببینم می شه یا باید ویرایش جدید بگیرم؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. اینطور متوجه شدم که شما کتاب روانشناسی هدفدار یازدهم را دارید با جلد سبزرنگ که تصویر عینک+مغز را دارد. کتاب هدفدار یازدهم روانشناسی چاپ 98 هماهنگ با تغییرات کتاب  درسی شما متفاوت است. البته محتوای کتاب هم تغییراتی نه زیاد را داشته. انتخاب با خودتون هست. 

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلام.اخه یعنی چی این همه پشت کنکوری وجود داره نصف کتاباهم عوض کردن پس ماچیکاکنیم؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلامsad یکی از خوبیهای بزرگ کنکور اینه که شرایط آزمون یکسان هست برای داوطلبان. امیدوارم با تلاش بیشتر و درست، کنکور سال آینده را موفق  تجربه کنید.

موفق باشید. انسانیها

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

ببخشید ایا امکان اینکه بخوایم کتاب های که تغییر داده شدن رو به صورت تک جلدی سفارش بدیم هست؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 30 مهر 1398

سلام. لطفا در مورد سفارش کتاب با این شماره تماس بگیرید: 02166975727

و یا با این آی دی تلگرام: @moshaveraneamoozesh و جهت لینک مستقیم به آی دی  تلگرام روی این لینک ضربه بزنید: آی دی تلگرام

موفق باشید.

پنجشنبه 2 آبان 1398

سلام ببخشید من رشته م تحربیه میخام انسانی شرکت کنم واسه تربیت معلم باید معدلم چند باشه؟ومعدل دیپلمه تاثیر داره یا هرسه سال؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 2 آبان 1398

سلام. درباره دانشگاه فرهنگیان توضیحات کاملی هست توی سایت. لینک مطالب خدمت شما:

شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان 

جزئیات دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته 98

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان؛ شبیه‌سازی جلسه به همراه سوالات

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 4 آبان 1398

سلام درس جغرافیا هم تغییرات داشته است

پاسخ انسانی ها

شنبه 4 آبان 1398

سلام. تغییرات درس به درس در متن اصلی نوشته و توضیح داده شده است. لطفا متن را با دقت مطالعه بفرمایید.

با تشکر. رستم جو

ﺳﻪشنبه 7 آبان 1398

سلام من ۹۸کنکور دارم ونظام جدید هستم.اگر بخوام ۹۹کنکور بدم کتاب های منطق و فلسفه جدیدلازم دارم؟خواهشا جواب بدین

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 آبان 1398

سلام. بله حتما باید کتاب جدید را بخونین نه اونی که قبلا خوندین.

 

شنبه 11 آبان 1398

سلام خسته نباشین.من کاردانی نرم افزار هستم میخام تغیر رشته بدم انسانی کنکور بدم بنظرت نظام جدید بدم و چون برام سخت میشه میشه بگین بهتره کدوم کتابارو بخونم تا درکش برام بهترشه ؟ شانسی واسه قبول شدن دارم یان ؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام به تو. این مطلب را حتما بخون: حق انتخاب برای کنکوری‌های 99 و البته درمورد منابع مطالعاتی و کتابهایی که میخوای بخونی بنظرم حتما با مشاورت صحبت کن. 

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام می خوام بدونم کتاب های درسی رو می شه از سایت سفارش داد؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام. از کدوم سایت؟!! 

اگر دنبال کتاب درسی با تغییرات کنکور 99 هستید، این پیشنهاد را با دقت بخوانید: با همون درسنامه کتاب مشاوران شروع کنید و برین جلو. در درسهایی که نیاز آموزشی و یادگیری با کتاب را احساس کردید، کتاب درسی تهیه کنید. 

موفق باشید  و بمانید. رستم جو

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام خسته نباشید کتاب های ک زیاد تغیر نکردن رو میشه خوند یا کتاب هارو باید عوض کنم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام درسهایی مثل روانشناسی و جامعه را میتونین در پایه 10.11 با همون کتاب پارسال بخونین ولی 12 را نه. من یه پیشنهاد بهتر دارم برای تمام شما دوستان که فارغ التخصیل هستین: با همون درسنامه کتاب مشاوران شروع کنید و برین جلو. در درسهایی که نیاز آموزشی و یادگیری با کتاب را احساس کردید، کتاب درسی تهیه کنید. 

موفق باشید  و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام ببخشید من فارغ التحصیل نظام قدیمم میخوام کنکور نظام جدید انسانی شرکت کنم با تغیرات کتاب های نظام جدید من برای کنکور ۹۹ باید از چاپ دقیق چه کتاب هایی استفاده کنم؟؟؟؟ یعنی سوالات کنکور ۹۹ از اخرین تغیرات کتاب های درسی طراحی میشه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام. لطفا متن را با دقت بخوانید. در متن مطلبی اشاره شده که فهرست منابع اصلی طرح سوال کنکور 99 نظام جدید انسانی را گفته ایم. این هم لینک مطلب: منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

راستییی در همان مطلب، فایل منابع اعلام شده از سازمان سنجش در خصوص منابع به طور رسمی هم را دانلود می کنید. 

شنبه 18 آبان 1398

خسته نباشید . برای چه کتاب هایی میتونیم فقط از کتابای مشاوران استفاده کنیم و دیگه کتاب جدید نخریم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام. همونطور که قبلا توصیه کردیم شما میتونین با همون کتابهای مشاوران شروع  کنید و نیاز به کتاب را بعد از شرکت در ازمون یا تست زدن براساس نیاز آموزشی و درصد مورد نظرتون تشخیص بدین. چونکه درسنامه و تست های کتاب مشاوران اونقدر کامل هست که شما را تا درصد عالی برسونند.

موفق باشید. انسانیها 

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام.من الان 12 میخونم.اما بنا به دلایلی میخوام کنکور 1400 بدم.در طول همین سال تحصیلی میخوام کتابای دهم چاپ 97 و یازدهم چاپ 98 رو بخونم.میشه لطف کنید بگید چه تغییراتی نسبت به کتابای دهم چاپ 96 و یازدهم چاپ 97 داشتن؟خیلی لطف میکنید چون میخوام بدونم کدوم کتابای کمک اموزشی رو جدید بخرم و کدومارو از همون قبلیا بخونم.

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 23 آبان 1398

سلام دوست عزیز. بررسی تغییرات منابع کنکور 1400 را در زماان مناسبش به طور دقیق خواهیم گفت. متاسفانه الان امکان و زمانش وجود نداره. 

چهارشنبه 22 آبان 1398

سلام من دوازدهم گرافیک کامپیوتر کارودانش هستم آیامیتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 23 آبان 1398

سلام. در قانون نظام جدید داوطلبان رشته های فنی و کارودانش هنرستان میتونن کنکور انسانی شرکت کنند . اما در نظام قدیم این امکان وجود نداشت. اگر هم تغییری   در شرایط ثبت نام ایجاد بشه تا بهمن ماه مشخص نیست. منتهی میتونی از سایت سازمان سنجش بخش سیستم ‍باسخگویی بیگیری کنید.

پاسخ سازمان سنجش به این پرسش شما:

کنکور انسانی برای فنی و حرفه ای ها

جمعه 24 آبان 1398

سلام خسته نباشی ممنون وقتتونو در اختیار ما میزارینمن دیپلم تجربی نظام قدیم دارم امسال میخام نظام جدید انسانی شرکت کنم از سایت شما متوجه شدم تغییراتی به وجود اومده واسه همین تمام کتابای انسانی شامل پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم رو سفارش دادم واسم اوردن اما من همه پایه هارو چاپ98 گرفتم...الان فلسفه یازدهم و منطق و جامعه یازدهم و دینی دهم و یازدهم با چاپ98 رو واسه کنکور99میتونم استفاده کنمم؟؟؟اگه نمیشه باید چیکار کنم دوباره سفارش بدممم؟کتابکارهایی ک روش نوشته ویژه کنکور99 تغییراتش درسته؟مشکلمو رفع میکنه؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 25 آبان 1398

سلام. اگر کتاب جامعه 11 جداست و جامعه 10 جدا باشه، مناسب کنکور نیست. اما اگر روی کتاب نوشته کنکور 99 بله مناسب هست. البته همه کتابهای امسال را چاپ 98 میزنن. توصیه میکنم با انتشارات تماس بگیرین و مطمئن بشیدکه ویژه کنکور هستن کتابهاتون، نه پایه 10.11/

نظر شما چیست؟