اهمیت تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی

اهمیت تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی

جزو کدام گروه هستید

 1) تاریخ-جغرافیا را اصلا نمی خوانید؟ 2) تاریخ-جغرافیا را خیلی جدی گرفته‌اید؟ 3) قصد دارید چندماه آخر تاریخ-جغرافیا بخوانید؟

اهمیت واقعی و درست تاریخ-جغرافیا در کنکور انسانی به چه اندازه است؟ چندبار این دو درس را باید خواند؟ این دو درس تا چه اندازه در رتبه داوطلبان تاثیر دارد؟

قبل از هرچیزی، بهتر است نتیجه درصدهای هر کدام از داوطلبان کنکور انسانی در گروه هایی که گفتم را بدانید:.

درصدهایی که خواهید زد

1) برای گروه اول معلومه که توی کارنامه در بهترین حالت صفر میاد. گفتم بهترین حالت چون گاهی این گروه از کنکوری ها سر جلسه آزمون سراسری به گمان آسان یودن سوالات، کارهایی انجام بدن که منجر به منفی زدن این درس خواهد شد.
2) و 3) این دوگروه داوطلب تا زمان برگزاری به دو گروه تقسیم می شوند که دو نتیجه متفاوت را خواهند داشت.  حالت اول اینه که کتای های مورد نظرشون را میخونن و تموم میکنن و مرور هم میکنن و درصدهای خیلی خوب یا قابل قبول به نسبت تلاششون هم میزنن. حالت دوم اینه که کتاب های مورد نظرشون را اگر و اگر هم تموم کنند، مرور نخواهند کرد. که در این صورت نتیجشون هم میتونه منفی باشه، هم صفر و هم یه درصد متوسط رو به ضعیف.

به جرات می گویم خیلی کم داوطلب کنکور انسانی  را دیدم که درس تاریخ و جغرافیا را جدی تر از ریاضی و زبان و عربی نداند. و برای این دو درس، زمانی بیشتر اختصاص نداده باشد و نگرانیش برای این درس بیشتر از هر کتاب دیگری نباشد؛ حتی بیشتر از ریاضی و زبان و . .

به این صورت که گمان می کنند چون حجم مطالب زیادی دارد، هرگز از پس تمام کردن آن برنخواهند آمد. و درصد بسیار بسیار پایینی را خواهند زد. ترس از این درصد خیلی پایین، آنها را وادار می کند که تحت هر شرایطی این دو درس را مهم بدانند.

وقتی می گویم تحت هر شرایطی، یعنی حتی در حالتی که سه ماه مانده به کنکور، برای برنامه ریزی می آیند.

بر اساس همین نیز راهکاری را به شما پیشنهاد می دهم.

بسته های پیشنهادی مطالعاتی

اگر فرض را بر این بگذاریم که همچنان از 6کتاب منبع کنکور برای 30سوال کنکور، سهم هر کتاب 5سوال است (مانند آنچه تاکنون رایج بوده) برای 20سوال آن سرمایه گذاری خواهیم کرد. 20سوال حتمی و قطعی که جدی پاسخ بدهید. البته این تعداد سوال در حالتی است که قبل از بهمن ماه این مطلب را بخوانید.
برای بهمن ماه به بعد، باید کاری دیگر انجام دهید.

این بسته را براساس این نتایج به شما پیشنهاد می دهم:

اهمیت تاریخ جغرافیا در کنکور انسانیاهمیت تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی

نگاهی به این اعداد و ارقام که بیاندازید کاملا پی می برید که این درس را نباید زیر 30 بزنید. اما خیلی از کنکوری ها از رسیدن به همین درصد پایین هم بازماندند. چون اغلب  در گروه دوم و سوم هستند که در ابتدای همین مقاله مشاوره برایتان گفتم.

با این دانسته ها، فرض را بر دو حالت می گیرم: یا شما این مطلب را قبل از نیمسال اول می خوانید و خیلی دیر نشده و یا بعد از امتحانات دیماه به فکر تاریخ جغرافیا خواندن افتاده اید و به این مطلب رسیده اید. 

کارهایی که در هر دو حالت باید انجام دهید را با توجه به جدول های داده شده خواهم گفت. 

شروع در بازه تابستان تا دی ماه

6کتاب منبع را یکبار دیگر مرور کنیم: تاریخ دوازدهم. جغرافی دوازدهم. تاریخ دهم. جغرافی دهم. تاریخ یازدهم. جغرافی یازدهم.
کاری که می کنید این است: دو کتاب دوازدهم را همان ضمن سال دوازدهم می خوانید. کافیست هر روز که این درس را دارید، تمام کارهای لازم آن را انجام بدهید؛ از تست زدن گرفته تا حاشیه نویسی و خلاصه نویسی. که در این مطلب کامل توضیح داده ام درست خلاصه بنویسید.

4کتاب دیگر می ماند. اشتباه اکثر کنکوری ها این است که همزمان سراغ هر 4کتاب می روند. یا هیچ کدام از 2 کتاب را به آخر نمی رسانند و کارشان ناقص می ماند.

برای 4 کتاب پایه

کافیست روی دو کتاب دهم یا یازدهم از تاریخ و جغرافی متمرکز شوید. مثلا تاریخ دهم و جغرافی دهم. این دو کتاب را به موازات مدرسه در روزهای پایانی هفته که برای دروس پایه دارید، پیش ببرید. کاری که ما در برنامه مطالعاتی هفتگی تنظیم کرده ایم. لینک برنامه: برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 99 انسانی یا این برنامه مطالعاتی: برنامه‌ریزی هفتگی برای پشت‌کنکوی‌های 99

اشتباهاتی که نباید مرتکب شوید

1) به دیگر کتاب پایه تغییر مسیر ندهید، تا زمانی که دو کتاب انتخاب شده را تمام نکرده‌اید. اگر بتوانید همان دو کتاب پایه را که شروع کرده اید، به پایان برسانید، کار لازم و کافی برای تاریخ و جغرافیای کنکور را انجام داده اید.
2) در قدم بعدی باید مرور و مرور داشته باشید. از بهمن ماه (بعد از امتحانات نیمسال اول) تا آخر اسفند فقط برای مرور نیمسال اول از دو کتاب دوازدهم و دو کتاب پایه  اختصاص دارد.

3) لطفا حرف گوش بدهید و تا قبل از پایان تعطیلات عید کتاب جدید پایه بعدی را شروع نکنید!
4) در آزمون های عید و بعد از بهمن ماه نتیجه زحمات نیمسال اول خود را که ببینید، به این روش و استراتژی بیشتر  مطمئن خواهید شد.

شروع بعد از بهمن ماه

اگر به هر دلیلی بعد از بهمن ماه این مطلب را می خوانید، کاری که باید بکنید این است:

1) دو کتاب پایه دوازدهم در نیمسال اول را به خوبی مرور کنید. همزمان که نیمسال دوم را با مدرسه پیش می برید.

2) سعی کنید تا پایان تعطیلات عید نیمسال اول  و دوم این دو کتاب را تمام کنید. بخصوص کتاب جغرافی دوازدهم که حجم بسیار کمتری دارد. دقت کنید: هر دو کتاب دوازدهم تاریخ و جغرافیا را تا پایان تعطیلات عید تمام کنید.
3) بعد از تعطیلات عید تا اول خردادماه فرصت دارید که روی یکی از دو کتاب پایه دهم یا یازدهم تاریخ یا جغرافیا متمرکزشوید و به پایان برسانید.  تا اینجای کار شما 3 کتاب را با آرامش و تمرکز به پایان خواهید رساند.

کتاب های دیگر لازم است؟

تصمیم گیری منطقی در هر برنامه ریزی یکی از اصول مهم است. منطق این است که شما وقتی دیر شروع می کنید، با همین 3 کتاب کارتان را پیش ببرید. قطعا نتیجه ای که در این روش خواهید داشت، بستگی به کارهایی دارد که برای دیگر درس ها انجام می دهید. وقتی از بهمن ماه شروع می کنید، قطعا اولویت هایی که دارید، با اولویت های داوطلبی که از تابستان یا مهرماه شروع کرده، متفاوت است. پس روی درس های کلیدی و رتبه ساز دیگر متمرکز شوید و به این مسیری که برایتان تعیین کردم، کاملا پای بند باشید. دروس کلیدی و رتبه ساز را در این مطلب بخوانید:علوم انسانی و کنکور آن

منبع مطالعه

به شما کتاب تاریخ و جغرافیای انتشارات مشاوران آموزش ناشر تخصصی علوم انسانی را پیشنهاد و توصیه می کنم. که خوشبختانه توانسته با 80% تشابه با سوالات کنکور 98 هم به شما کنکوری ها کمک کند و هم ما را به انتخاب کتابهای مشاوران آموزش مطمئن ترترتر از قبل ساخته است.
انتشارات مشاوران آموزش کار انتخاب کتاب را برایتان آسان کرده. کتاب های تاریخ و جغرافیا به صورت جداگانه در دو جلد پایه و دوازدهم برای کنکور چاپ شده اند.
موفق باشید و بمانید.

39 نظر

دوشنبه 25 شهریور 1398

برنامه مطالعاتی که برای ازمون قلم چی منتشر کردین این دروس رو مد نظر گرفتین یا خودمون باید برنامه ریزی کنیم؟!

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلامممم

برنامه قلمچی براساس بودجه بندی آزمون تنظیم شده. لطف بفرمایید برنامه را که دانلود کردید، تمام دروس را خواهید دید. لینک دانلود برنامه ریزی هفتگی: برنامه‌ریزی هفتگی مطابق با آزمون قلمچی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 27 شهریور 1398

سلام ما که گزینه دو هستیم با چه برنامه ای پیش بریم ؟؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 27 شهریور 1398

سلام. موسسه گزینه دو بصورت هفتگی به داوطلبان خود برنامه ریزی خواهد داد. 

چهارشنبه 27 شهریور 1398

با سلام و ممنون از کانال خوبتون.لطف میکنید سوال مرا هم پاسخ دهیددانشگاه فرهنگیان در رشته ی تربیت بدنی هنوز دعوت به مصاحبه نکرده است؟چون به یاد دارم سالهای قبل در این رشته کمی دیرتر اقدام میشد؟میشه بفرمایید اگر هنوز دعوت به مصاحبه انجام نگرفته از چه تاریخی شروع خواهد شد؟و اطلاع رسانی به چه صورت است؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 27 شهریور 1398

سلام. لطفا اخبار و اطلاعیه ها را از سایت سازمان سنجش پیگیری کنید. 

چهارشنبه 27 شهریور 1398

سلام با توجه به ضریب تاریخ و جغرافیا در کنکور برای زیرگروه ۱،چند ساعت مطالعه رو در هفته برای این ۲ درس پیشنهاد میدین؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام . اولویت شما باید دوازدهم باشد . دوازدهم ک باید حتما خوانده شود . اما از بین دروس تاریخ و جغرافیا پایه (4 کتاب), شما میتوانید 2 کتاب را انتخاب کنید . یکی تاریخ و یکی جغرافیا . 
این انتخاب بستگی به علاقه و میزان تسلط شما داره . مثلا اگه تاریخ دهم رو بیشتر از یازدهم دوس داری , اونو انتخاب کن . 
البته پیشنهاد میکنم, اگر وقت داشتی, خلاصه تمام کتاب ها رو بخونی . اما مسلما به وجود ضریب یک برای این دروس , وقت کمتری باید روش گذاشته شه . تایمت بستگی به خودت داره . اما خوب در کنار دوازدهم , یک زنگ در هفته احتمالا براش کافی باشه .

از برنامه ریزی های  همین سایت انسانیها میتونی الگوبرداری کنی.

چهارشنبه 10 مهر 1398

چند درصد سوالا از دهم چند درصد یازدهم و چند درصد از دوازدهم است؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 10 مهر 1398

من هم سلام دارم خدمت شما دوست عزیز.

اگر متن را که با دقت و حوصله نوشته شده، شما هم با دقت و حوصله بخونین، کاملا و دقیق گفته شده.

موفق باشید. رستم جو

یکشنبه 1 دی 1398

سلام پشت کنکوری هستم تاریخ جغرافیا و جامعه رو با تست خوب میخونم به نظر تون اگه زبان رو نخونم و ریاضی رو کم بزنم رتبه ی خوبی میارم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام به شما دوست خوب فارغ التحصیلمون‌ اگر هدفتون رتبه خوبه هیچ درسی رو نباید حذف کنید. بین درصد های شما باید تناسب و هماهنگی باشه تا رتبه خوبی رو کسب کنید و به عنوان مثال جامعه۱۰۰در مقابل تاریخ و جغرافیای صفردرصد،اتفاق جالبی نمیتونه باشه. بنابراین توصیه می کنیم بجای حذف کلی یک درس برخی مباحث دشوار یا اونایی که کم تسلط دارید رو حذف کنید و بقیه قسمت ها رو با دقت مطالعه کنید موفق باشید دشتبان

ﺳﻪشنبه 10 دی 1398

سلام خسته نباشید من دانش آموز رشته ی تجربی هستم و قصد دارم بعد از گرفتن دیپلمم کنکور انسانی بدم اگر امکانش هست راهنماییم کنید که چه کتاب هایی باید تهیه کنم چون اصلا با این رشته آ‌شنا نیستم ممنون.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 11 دی 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین: تغییر رشته از تجربی به انسانی در کنکور امیدارم براتون مفید باشه

پنجشنبه 15 اسفند 1398

سلام ممنون و سپاس از راهنماییتون من کلاس دوازدهم هستم الان اواسط اسفند ماه هستیم اما من مطالعه ی روزنامه واری نسبت به دروس داشته ام بنظرتان چگونه در کنکور موفق میشوم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 15 اسفند 1398

سلام.منظورتون از مطالعه روزنامه وار؟ حتما نیاز به مشاوره و برنامه ریزی جدی و منظم دارید و حتما با یک مشاور متخصص رشته خودتون همراه باشید

موفق باشید

جمعه 8 فروردین 1399

سلام خسته نباشید ببخشید من یازدهم انسانی هستم ولی نه کتاب های دهم خوندم و نه یازدهم با تست باید چه کار کنم ؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 18 فروردین 1399

سلام به شما دوست عزیز.
اولین مورد اینکه بدونید شما فرصت کافی برای مطالعه تمام دروس رو دارید.
بنابراین با آرامش کامل روی یادگیری عمیق مطالب تمرکز کنید.
پیشنهاد ما این هستس در این فرصت به وجود اومده دروس یازدهم رو به صورت کامل مطالعه و خلاصه نویسی کنید به طوری که بعد از امتحانات خیالتون از بابت یازدهم راحت باشه‌.
در اینصورت در فاصله بین یازدهم و شروع دوازدهم می تونید به مطالعه دهم،مرور یازدهم و حتی پیش خوانی جزئی دوازدهم بپردازید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام.مخواستم بدونم اگر درس ریاضیرو اصلا تو کنکور انسانی اصلا نزنمم میشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خوب باید دید چه رتبه ای مدنظرتونه.
اگر هدفگذاریتون کسب رتبه برتر باشه باید بگم متاسفانه نمی تونید با داشتن درصد صفر در کارنامتون همچین رتبه ای رو به دست بیارید.
راستی می دونستید با مطالعه ترمینولوژی ریاضی می تونید دیدگاهتون رو به این درس تغییر بدید و در فرصت باقی مونده به درصد قابل قبولی دراین درس برسید.
موفق باشید. 
دشتبان

شنبه 6 اردیبهشت 1399

سلام میخواستم برای رشته دبیری تاریخ دانشگاه فرهنگیان درکنکور انسانی باید دروسو چند درصد بزنم وکدوم دروس بیشتر بکار میان

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 8 اردیبهشت 1399

سلام. مطالب سایت درباره دبیری را بخونین کاملا توضیح داده شده است 

یکشنبه 7 اردیبهشت 1399

سلام من از تجربی به انسانی تغییر رشته دادم تاالان خوندم ولی خوب نخوندم از الآن این سه ماه باقی مونده رو می خواهم روزی 12ساعت بخونم واین که درصد های حدودی برای رتبه ی زیر 8000 چنده واین که از بین سه کتاب تاریخ وسه کتاب جغرافیا کدومشون رو در این زمان باقی مانده بخونم در مورد جامعه شناسی هم کدوم کتاب از این سه سال رو در زمان باقی مونده بخونم در مورد دیگر درس ها مشکلی ندارم هدفم دانشگاه فرهنگیان است کمکم کنید متشکرم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 8 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خوش اومدید به جمع انسانیها.

۱_هدفگذاری روی ساعت مطالعه خیلی اصولی نیست.
بجای اون بهتره برای این مدت یک برنامه ریزی اصولی داشته باشید.

۲_درصد های هر ساله با توجه به سطح کنکور و داوطلبا و موارد دیگه متغیرن.
باز بجای توجه و تمرکز روی این مورد بهتره به کیفیت مطالعتون فکر کنید تا حدااکثر درصدی که می تونید رو در تمام دروس کسب کنید.

۳_بستگی به هدفگذاریتون داره ولی به طور کلی تاریخ و جغرافیای دوازدهم زودبازده تر هستن.

با آرزوی موفقیت و رسیدن به هدفتون
دشتبان

یکشنبه 8 تیر 1399

سلام میخواستم حداقل چند درصد باید جغرافی وتاریخ را بزنیم تا بتوانیم دانشگاه فردوسی مشهد یا فرهنگیان قبول بشیم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 تیر 1399

سلام. برای تاریخ و جغرافیا بین 30 تا 50درصد

یکشنبه 8 تیر 1399

سلام چجوری میتونم درس های تاریخ وجغرافیا سه پایه رو بخونم میترسم یادم بره چون خیلی زیاده

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 تیر 1399

سلام . از برنامه ریزی داده شده در سایت  الگوبرداری کنید

جمعه 13 تیر 1399

سلام من سال اخر هستم این یک هفته هست دارم واسه کنکور میخونم ولی متاسفانه نمیدونم روزی چند کتاب بخونم گیج شدم دارم با برنامه راهبردی قلم چی پیش میرم نمیدونم کار درستی میکنم یا نه لطفا راهنماییم کنین متشکرم

پاسخ انسانی ها

جمعه 13 تیر 1399

سلام. پیشنهاد ما برنامه ریزی ارائه شده در همین سایت هست که به صورت دقیق و منظم بهتون گفته شده چه کتابی  از صفحه چند تا چند روزانه بخونین و . ...

جمعه 13 تیر 1399

سلام من میخوام دانشگاه فرهنگیان قبول شم ولی نمیدونم چه کتابهایی بیشتر بخونم وحداقل روزی چن کتاب بخونم

پاسخ انسانی ها

جمعه 13 تیر 1399

سلام. در بخش جستجوی سایت کلمه فرهنگیان را سرچ کنین مطالب کاملی براتون میاد

جمعه 13 تیر 1399

سلام اگه زبان رو اصلا جواب ندیم رتپمون پایین نمیاد واسه دانشگاه فرهنگیان

پاسخ انسانی ها

جمعه 13 تیر 1399

سلام. اگر بقیه درس ها بالا بزنین، خیر.

ﺳﻪشنبه 31 تیر 1399

سلام.آیا اعدادی که در کتاب تاریخ هست همه رو باید حفظ کنیم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 31 تیر 1399

سلام. به حذفیات کنکور در ابتدای کتاب درسی مراجعه کنید

جمعه 10 مرداد 1399

سلام برای درس تاریخ مباحث یک توضیح میاد کادر های ابی رنگ منظورمه تو مقدمه کتاب یک چیزی گفته ولی متوجه نشدم .و اون خط های زمانی چطور ؟ جز سوالات کنکور هستن و باید خوند ؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 10 مرداد 1399

سلام. هنوز برای اعلام حذفیات زود هست. اما میتونین از مقدمه کتاب درسی یا سایت سازمان سنجش پیگیری کنید

شنبه 11 مرداد 1399

سلام میشه مثلا تاریخ ۱۰و ۱۱ رو خوند و اصلا جغرافی نخوند؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 11 مرداد 1399

سلام. لطفا مطلب را با دقت بخونین

یکشنبه 26 مرداد 1399

سلام .ممنون بابت وقتی که میذارید.یه نظر شما دروس پایه باید توی چند ماه جمع شع

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 27 مرداد 1399

سلام :)
جواب سوالت بستگی به سطح دانش اموز داره . ممکنه یکسال کامل هم برای دانش اموز سطح پایین در ریاضی کم باشه اما برای کسی ک سطح خوبی داره ممکنه ۶ ماه کافی باشه .
همچنین بستگی به زمان مطالعه هم دارد . هرچه زمان بیشتری در ماه صرف ریاضی بکنی مسلما زودتر تموم می شود.
موفق باشی

یک پیشنهاد برای مطالعه:

مرور و جمعبندی به روش رتبه های برتر

پنجشنبه 20 شهریور 1399

سلام ببخشيد ميخواستم بپرسم اگه واسه كنكور همون تاريخ و جغرافياي دوازدهمو بخونيم كافيه ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 22 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

مطلب زیر را بخوانید:

چرا باید تاریخ و جغرافی را جدی بگیرید  (متن،لینک دار است.)

چهارشنبه 26 شهریور 1399

سلام عرض میکنم ببخشید میشه فقط جغرافیا دوازدهم خوند وهدفم حقوقه باید کدوم درسارو خوب بخونم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 26 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

لطفا مطلب زیر را در همین سایت انسانی ها بخوانید.

چرا باید تاریخ و جغرافی را جدی بگیرید

همچنین در همین سایت عبارت جدول اعداد را در قسمت جست‌وجو سرچ کنید. 

ﺳﻪشنبه 8 مهر 1399

سلام من میخوام از همین حالا که اول مهره شروع کنم و با برنامه ی قلمچی پیش برم فقط نمیدونم که باید چجوری بخونم یعنی مفهومی بخونم یا باید تاریخ ها و سلسله مراتب رو هم حفظ کنم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 8 مهر 1399

سلام خدمت شما.

اگر کنکوری 1400 هستید مطلب  برنامه‌ ریزی هفتگی برای کنکور 1400 انسانی  را بخوانید. 

پنجشنبه 29 آبان 1399

ببخشید بعضی از مشاور ها میگن تاریخ و جغرافیا کتاب تست لازم ندارم میخواستم بپرسم کتاب تست لازمه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 2 آذر 1399

سلام این موضوع بسیار به خود شما و ویژگی های شخصیتون بستگی داره و یک قائله کلی رو نمیشه به همه گفت و بعضی از افراد صرفا کتاب درسی رو مطالعه میکنن و موفق میشن ولی بعضی از افراد با داشتن کتاب تستی موفق میشن   باید ببینید اگه درصورت مطالعه درست در آزمون های تستی موفق عمل نمی کنید کتاب تست بگیرید تا متوجه اشتباهاتتون باشید و اون ها رو رفع کنید .
حدیثه کریمی

یکشنبه 9 آذر 1399

سلام من رشته انسانی هستم تمام درسهارو تست میزنم و خیلی عالی هستن و اصلا نمیخوام تاریخ و جغرافی رو بخونم. چقدر تاثیر داره تو کنکورم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 11 آذر 1399

سلام واقعا نمیشه گفت چقدر تاثیر داره چون هر سالی نسبت به سال دیگه متفاوته و اصلا چیز قابل پیش بینی نیست و بالعکس پیشنهاد میشه که هرگز درسی حذف نشه و شما هم تمام تلاشتون رو کنید که این دروس رو هم  مطالعه کنید و هنوز فرصت دارید این دروس رو بی اهمیت ندانید و این دروس هم در جای خودشون دارای اهمیت هستند و حذف اون ها کار مناسبی نیست . 
حدیثه کریمی

ﺳﻪشنبه 9 دی 1399

سلام وقت بخیر ایا کتاب جغرافی استان هم در کنکور سوال دارد؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 9 دی 1399

سلام خسته نباشید ، خیر سوالی نمیاید 

چهارشنبه 24 دی 1399

سلام .رشته علوم ومعارف هستم پایه دوازدهم هیچ کتابی را بلد نیستم برای کنکور آیا میشود از الان به طور جدی درس خوند برای کنکور ۱۴۰۰

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 بهمن 1399

سلام به شما 
بستگی به خودتون داره که بتونین الان روزی ۶ ساعت و یا بیشتر درس بخونین 
پیشنهاد میکنم اول مطالب پایه یازدهم و دوازدهم رو بخونین و اگه زمان داشتین سراغ پایه دهم هم برید 
نگار رفیقی

چهارشنبه 15 بهمن 1399

سلام مهارت های جغرافیا تو کنکور سوال داره؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 22 بهمن 1399

سلام بله سوال طراحی میشه حتی ممکنه از سوال ممنوع ها هم طراحی بشه 
نگار رفیقی

دوشنبه 20 بهمن 1399

سلام اگرکسی بخواهر استاد دانشگاه شود بارشته انسانی درکنکور چه رشته روباید انتخاب کرد??

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 23 بهمن 1399

سلام رشته مشخصی نداره شما هر رشته ای که قصد دارین تدریس کنین رو باید بخونین مثلا اگه میخواین اقتصاد تدریس کنین باید اقتصاد بخونین و تا مقطع دکترا باید پیش برین 
نگار رفیقی

دوشنبه 20 بهمن 1399

سلام میخواستم ببینم اگه کسی بخواد استاد دانشگاه بشه چه رشته ای روباید توکنکور بزنه ????

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 23 بهمن 1399

سلام 
رشته خاصی نداره اما هر رشته ای که قصد تدریسش رو تو دانشگاه دارید باید اونو بخونید مثلا اگه قصد دارید استاد جامعه شناسی بشید باید رشته جامعه شناسی بخونید و تا مقطع دکترا پیش برید 
نگار رفیقی

پنجشنبه 30 بهمن 1399

سلام خسته نباشید چه درساییو حذف کنم رتبم پایین نمیشه؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 30 فروردین 1400

سلام 
بستگی داره چه رشته ای بخواین شرکت کنید 
برای مثال اگر تو طیف رشته های مدیریتی میخواین شرکت کنید میتونید روی عربی تخصصی و علوم و فنون کمتر توجه کنید اما اگر قصد دارید رتبه بالا داشته باشید هیچ درسی رو نباید حذف کنید 
نگار رفیقی

دوشنبه 30 فروردین 1400

سلام وقتتون بخیر،من پشت کنکور انسانی هستم(نظام جدید)سال ۹۹ کنکور دادم ادبیات تبریز قبول شدم،به نظرتون امسال شانس قبولیم توی رشته حقوق تهران،اصفهان و تبریز میتونه چند درصد باشه؟ضمن اینکه توی کنکور ۹۹ درس جغرافیا سوالاش به شدت دشوار بود کاملا استنباطی و مفهومی،خواستم بدونم آیا تاریخ و جغرافیا درسایی هستن که ضریبشون باهم حساب میشه یا جدا چون قصد دارم جغرافیا رو نزنم مشکلی پیش نمیاد؟یعنی سر هم حساب میشن؟ممنون میشم به این چند تا سوالم جواب بدین

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 اردیبهشت 1400

سلام به شما 
اگر قصد قبولی در رشته حقوق رو دارید باید همه درس ها را بخونید و درصد هاتون بالای ۷۰٪ باشه چون تعداد کمی هر سال برای حقوق برداشته میشه و  باید جزو رتبه های زیر ۵۰۰ باشید 
بله ضریب تاریخ و جغرافی باهم حساب میشه ( کلا درصد این دو درس باهم حساب میشه) 
نگار رفیقی

شنبه 4 اردیبهشت 1400

وای من هر چی میخونم یادم میرهههههه

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

سلام 
خب از خلاصه نویسی هل و جدول های مقایسه ای در درسنامه ها استفاده کنید و یا اگه وقت دارید سعی کنید خودتون خلاصه ها رو بنویسید و مقایسه ای بخونید 
برای مثال در تاریخ یازدهم که دوره های مختلف دوره اسلام رو یاد میگیرید وقتی بخش اقتصاد در هر دوره رو میخونید در جدولی که اقتصاد همه دوره ها رو نوشتید اضافه کنید و اینجوری هروقت بخواین بخونید و مرور کنید مسائل مربوط به اقتصاد هر دوره رو باهم میخونید 
نگار رفیقی

دوشنبه 6 اردیبهشت 1400

سلام و وقت بخیر. من الان توی فرصت باقی مونده باید بین ۳۰ درصد زبان یا ۳۰ درصد تاریخ‌جغرافیا یکی رو انتخاب کنم. زیر گروه ۱ هستم. کدوم یکی ازین دوتا به نفع من هست؟ آیا به نرم افزارای تخمین رتبه میشه برای میزان تاثیر هریک، اعتماد کرد؟ خیلی ضروریه ممنونم که پاسخ میدین

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

سلام به شما 
خب تاریخ و جغرافی در زیر گروه ۱ ضریب ۱ داره اما زبان در همه گروه ها ضریب ۲ داره و زدن حتی یک تست درست در زبان خیلی بیشتر از تاریخ و جغرافی روی رتبتون تاثیر داره 
تقریبا قابل اعتماد هستن اما همیشه در نظر داشته باشین که اون نرم افزار ها طبق ظرفیت های سال قبل تخمین میزنن همیشه بین ۵۰۰ رتبه تغییر وجود داره 
نگار رفیقی

دوشنبه 13 اردیبهشت 1400

سلاپ و خسته نباشیدببخشید استان شناسی در کنکور بر روی جغرافیا می اید یا خیر استان شناسی نداریم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 اردیبهشت 1400

سلام به شما 
خیر از کتاب استان شناسی در کنکور سوال طراحی نمیشود و فقط از سه کتاب جغرافی سوال طرح میشه 
نگار رفیقی

یکشنبه 16 خرداد 1400

سلام خسته نباشیدمن اگه به هیچ سوال تاریخ جواب ندم ولی از ۱۵ سوال جغرافی حداقل ۱۲ تا جواب درست بدم درصدم ب ۲۰ (درصد تاریخ و جغرافیا باهم به ۲۰ ))میرسه؟ منظورم اینه ک تو محاسبه درصد تاریخ و جغرافی باهم حساب میشن یا جدا؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 20 مرداد 1400

سلام به شما. درصد ها باهم محاسبه می شوند و اگر شما به ۱۲ سؤال پاسخ درست بدهید، نزدیک ۱۳ درصد کسب خواهید کرد.
فاطمه ابراهیمی

 

شنبه 22 خرداد 1400

سلام ببخشید همونطور که میدونید حجم تاریخ و جغرافیا فوق العاده بالاست. حالا خوندن بیشتر بدانیم‌ها برای کنکور ضروریه؟ اصلا از اونها میاره؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 7 مرداد 1400

سلام به شما. در ابتدای کتاب درسی حذفیات کنکور آمده است که می توانید به آن مراجعه کرده و مطلع شوید.
در کل سعی کنید بیشتر تمرکز خود را روی متن اصلی کتاب بگذارید ولی برای اطمینان خاطر، بیشتر بدانیم ها را هم‌ حدالقل یک بار روخوانی کنید.
 

 

پنجشنبه 14 مرداد 1400

سلام من دانش اموز دهم انسانی هستمامسال هیچی نفهمیدم واسه کنکور استرس دارم که از پایه دهم بیاد چیکار کنم 😓😭😭😭😭

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 شهریور 1400

سلام به شما 
نگران نباشید هنوز وقت برای جبران هست میتونید توی تابستون درس ها رو خودتون بخونید و یا اگه امکانش رو دارید معلم بگیرید تا درس هایی که خوب یاد نگرفتید رو بهتون یاد بدن. یا از درسنامه کتاب های تستیک پایه دهم انتشارات مشاوران آموزش استفاده کنید. اما به خودتون سخت نگیرید و هر روز رو برای درس نذارید. و الان که میخواید وارد یازدهم بشید سعی کنید درس هاتون رو همون ابتدا خوب یاد بگیرید و کنکوری هم بخونید. 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟