برنامه ریزی کنکور 99 نظام قدیم انسانی

برنامه ریزی کنکور 99 نظام قدیم انسانی

در این مطلب اصول و کلیات برنامه ریزی برای کنکور99 نظام قدیم علوم انسانی را می خوانید. با این توضیحات که در سایت انسانیها برنامه ریزی های متنوعی برای نظام جدید تنظیم و منتشر شده است اما به دلایلی که در ادامه گفته ایم، امکان تنظیم برنامه گروهی برای داوطلبان نظام قدیم وجود ندارد. 

جرء کدام گروه هستید

داوطلبان نظام قدیم ممکن است در شرایط مختلفی تصمیم به شرکت کردن در آخرین کنکور نظام قدیم علوم انسانی گرفته باشند. یعنی ممکن است فارغ التحصیل سال 97 باشید، یا شاغل هستید و قصد ادامه تحصیل دارید و یا حتی خانه دار باشید که تصمیم درست تحصیلات دانشگاهی را برای خودتان انتخاب کردید. در این بین البته داوطلبان تغییر رشته ای هم کم نیستید که قصد شرکت در کنکور انسانی را دارید. 

ملاحظه می کنید که گروه بندی های متفاوتی از داوطلبان نظام قدیم را داریم. به دنبال این دسته بندی، حتما شرایط شخصی و مطالعاتی متفاوتی نیز وجود دارد. که امکان هماهنگ کردن یا اکثریت دانستن هیچ کدام وجود ندارد. 

چرا امکان برنامه ریزی مشترک نیست

بخاطر همین موضوع هم امکان ارائه برنامه ریزی مشترک و متناسب با همه داوطلبان گرامی کنکور نظام قدیم وجود ندارد. زیرا:

پیش فرض قرار دادن هر ساعت مطالعه ای، تنها برای گروهی محدود درست است. مثلا اگر فرض را به مطالعه 60ساعت مطالعه هفتگی به احتساب داوطلب فارغ التحصیل نظام جدید قرار بدهیم، برای یک داوطلب نظام قدیم که شاغل یا خانه دار است، بسیار دشوار است. و نتیجه ای جزء احساس عقب ماندن از دیگر رقبا را برایش نخواهد داشت. -چرا که داوطلب فارغ التحصیل نظام جدید، مسئولیت ها و کارهای یک داوطلب نظام قدیم را به احتمال نزدیک به 100% ندارد- 

برنامه ریزی کنکور99 نظام قدیم علوم انسانی

راهکار پیشنهادی

سعی کردم اصول و مبانی برنامه ریزی درسی ویژه نظام قدیم را برایتان همراه با چند مثال کاربردی از وضعیت های مختلف برایتان بگویم. 

اصول تنظیم برنامه

 1) مشخص کنید هر روز چه مقدار ساعت مطالعه می توانید داشته باشید؛ اما نه با فرض حالتی که توان حداکثری شما باشد. مثلا اگر می توانید هر روز 6ساعت بخوانید، پیشنهادم شروع کردن با 5 ساعت است. 

2) درس هایی که ضعیف هستید را فهرست کنید؛ درس های رتبه ساز را از این فهرست در اولویت قرار بدهید. این ها دروس رتبه ساز هستند: فارسی و دینی عمومی؛ اقتصاد، منطق و فلسفه، روانشناسی و جامعه شناسی.

3) دروس رتبه آوریا کلیدی یا گروه دوم یا هر اسم دیگری، را در طرف دیگر فهرست بنویسید: سایر دروس کنکور. 

4) با دروس رتبه سازی شروع کنید که ضعیف هستید. 

5) قانون دروس رتبه ساز این است: همیشه، درست و دیوانه وار بخوانید! یعنی اگر هم ضعیف نیستید باید همیشه، درست و دیوانه وار بخوانیدشان. چرا؟

چون در این درس ها باید به عالی ترین درصد ممکن برسید. 

6) اما از دروس رتبه آور یا کلیدی یا گروه دوم را باید اصولی و براساس نیاز کنکور بخوانید. مثال می زنم: زبان هرگز نیاز به درصد 100یا 90 یا 80 یا 70 ندارید. رتبه های 1 تا 100 کنکور انسانی زبان را بین 40 تا 60 زده اند. همین طور ریاضی و آمار که با درصد 40 به رتبه زیر هزار آن می رسید. یا تاریخ و جغرافیا که با درصد 50% با درصدهای ریاضی و زبان هماهنگ می شود. 

7) قانون دروس رتبه آور این است: به اندازه نیاز کنکور بخوانید. این درصدها را از جدول اعداد بدانید

جدول اعداد نظام قدیم

فایل با کیفیت تر این جدول اعداد را از اینجا دانلود کنید.

چیدمان درس‌ها در ساعت مطالعه روزانه

تا اینجا برای من مشخص شده که هر روز می توانم حتما 5ساعت مطالعه مفید داشته باشم. درس هایی که باید بخوانم را انتخاب کردم: منطق، عربی، فارسی، جامعه. برای هر کدام 70دقیقه زمان در نظر گرفتم. 

این برنامه را هرگز نه دست کم می بینم، , نه زیاد. تنها چیزی که می دانم این است: تمرکز کردن بر اجرای دقیق آن به مدت 7روز! 

لطفا بهتان برنخورد اما شما بسیار بیشتر از یک دانش آموز نیاز به نظم دارید. پس ساعت مطالعه را بنویسید؛ بعد از آنکه درس را خواندید، نه قبل از اجرا. 

در پایان یک هفته، ساعت هایی که توانستم درس بخوانم را جمع می بندم. باید 35 ساعت بشود نه 30 ساعت. وگرنه کم گذاشتم.

اگر کم گذاشتید

اگر هر روز یا هر هفته از برنامه ریزی خودتان یا برنامه سایت انسانیها یا هر برنامه که دارید، عقب ماندید یا کوتاهی کردید، به جای سرکوفت زدن و احساس ناتوانی کردن در اجرای برنامه و سرچ کردن در سایت ها و کانال ها و کامنت فرستادن برای این و آن مشاور که برایم برنامه تنظیم کند، تنها یک راه دارم:
🔸هفته آینده به جای 35 ساعت، 40 ساعت بخوانم که جبران کنم. فردا به جای 5 ساعت، 6ساعت بخوانم که یکساعت کم کاری امروزم جبران شود. 

یادبگیرید خودتان، خودتان را تنبیه کنید؛ به جای سرکوفت زدن و توسری زدن به خودتان و دست به دامن این و آن شدن و دست به دعا و طلسم شدن برای موفق شدن!

چطور ساعت مطالعه را افزایش بدهید

اول این را بدانید شما کافیست به مقدار مطالعه روزانه 8 ساعت برسید. مطالعه هفتگی 50-60 ساعت برای یک داوطلب فارغ التحصیل کاملا کافیست؛ به شرطی که از زمان شروع این مقدار تا پایان مسیر با همین روندی که گفته ام، پیش برود.

قطعا با چهار کتاب و 5ساعت مطالعه روزانه به جایی نمی رسم. برای همین باید بیشتر بخوانم. اما نه! تا زمانی که همین 5ساعت را به طور کامل و دقیق با پایبندی کامل به مدت حداقل 10 روز اجرا نکردم، اضافه کردن ساعت مطالعه و تعداد کتابها، عملا یک «فرار رو به جلو» است. یعنی وقتی نمی توانم مشکلم را حل کنم و خودم سر حرف و عهد خودم با خودم بمانم، با این نوع انتخاری مطالعه که ساعت مطالعه را به 10 ساعت می رسانم، قصد جبران گذشته و تلاش برای رسیدن به آرزوهایم را دارم. 

امیدوارم این جملاتم را جدی بگیرید و جدی اجرا کنید. پس برای بالا بردن ساعت مطالعه:

1) ابتدا تثبیت ساعت مطالعه؛ سپس اضافه کردن آن. 

2) اضافه کردن نباید بیشتز از 30% ساعت مطالعه قبلی باشد. یعنی هرگز به یکباره ساعت مطالعه را دوبرابر نکنید.

3) پس من از 5 به سمت 6 ساعت می روم، یعنی یک کتاب دیگر از دروس رتبه آور را اضافه می کنم. بهترین گزینه برایم عربی است. (فرض را بر این گذاشتم که عربی رشته دانشگاهیم نیستwink که بسیار هم دوستش دارمheart)

4) 6ساعت مطالعه روزانه را این بار به مدت 4 روز ادامه میدهم که برایم تثبیت شود و بتوانم کاملا با آن جا بیوفتم و راه بیفتم. سپس به سمت 7 ساعت مطالعه روزانه می روم. 

5) زمانی به مرحله 7 ساعت مطالعه روزانه رسیده ام که کمتر از یکماه از شروع این استراتژی مطالعه و برنامه ریزی گذشته است. 

6) زمانی که به 7 ساعت مطالعه رسیدیم (هر کدام از من یا شما، تفاوتی ندارد) در این مقدار ساعت مطالعه باید به ثبات کامل برسیم. سپس آن را افزایش بدهیم. پس حداقل 2 و حتی توصیه می کنم 3هفته آن را اجرا کنید که به تثبیت کامل برسید، سپس به سمت 8 ساعت افزایش بدهید که یک ساعت مطالعه کافی برای شماست تا پایان اسفندماه. 

به درخواست شما عزیزان دو دو هفته برنامه ریزی را با استفاده از توضیحات داده شده، تنظیم کردم. فایل باکیفیت آن را هم می توانید از در بخش فایل های ضمیمه همین مطلب دانلود کنید.

برنامه ریزی کنکور 99 نظام قدیم

با این برنامه موفق می‌شوم؟

گاهی به خیالم می آید:

آیا با این روند لاک پشتی مطالعه که دارم، میرسم؟ 

خیلی محکم به خودتان بگویید: لاک پشتی خواندن اگر تا پایان مسیر باشد، قطعا نتیجه بخش خواهد بود. این را من به شما قول می دهم. 

خلاصه مطالب

1) اگر مستقیما سراغ از ایتدای مطلب به این بخش از آن آمدید که سریع دست گیرتان شود چه گفته‌ام، مطمئنا اجرای برنامه ریزی ام برایتان مشکل خواهد بود. 

2) پس شما و همه عزیزانی که تا اینجای متن را با دقت و حوصله خواندید ابتدا موارد بعدی این را با خودتان حل کنید، سپس توقع موفقیت داشته باشید.

3) من می خواهم موفق شوم، پس باید متفاوت باشم؛ متفاوت از همه آنچه تا دیروز بودم. این تفاوت باید شخصیت من بشود و عادت من! 

4) راز موفقیت در کنکور همین یک چیز است: پیوسته خواندن با وجود ساعت مطالعه نه چندان زیاد. 

چند پیشنهاد جدی

1) از کتاب های نظام قدیم انتشارات مشاوران آموزش به عنوان اولین و آخرین منبع استفاده کنید. مجموعه کتاب های جامع کنکور با تشابه بسیار بالا با کنکورهای گذشته و کتاب های مرور سریع در قالب «قطره قطره»

2) دنبال متن انگیزشی نگردید؛ در همین سایت انسانیها و کانال تلگرامی انسانیها، مطالب انگیزشی خواهیم داشت. از جمله این مطلب: متن انگیزشی متفاوت

3) هر اندازه که دیر شروع کرده اید یا کم کاری کردید، باید به خودتان سخت بگیرید و از خودتان انتظار بیشتر داشته باشید؛ نه اینکه ... 

4) سعی کنید تا اردیبهشت ماه، کتاب ها را یکبار همزمان با مرور بخوانید و برنامه شرکت در آزمون آزمایشی را از آن زمان جدی تر شروع کنید. 

5) وقتی پایه دوم و سوم را تمام کردید، پیشنهاد می کنم در ازمون آزمایشی شرکت کنید. 

 

موفق باشید و بمانید

فایل های ضمیمه

برنامه ریزی در هفته اول؛ پیشنهادی نظام قدیم علوم انسانی

برنامه ریزی در هفته دوم؛ پیشنهادی نظام قدیم علوم انسانی

جدول اعداد انسانیها؛ ویژۀ نظام قدیم رشته علوم انسانی. با کیفیت بالا

19 نظر

ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398

خیلی ممنون از لطفتون،مطلب خیلی مفید بود،فقط اینکه دوتا سوال برام پیش اومد،،، بازه‌ی یک تا پنج همون گروهای انتخاب رشته توی انسانی هستن؟و اینکه روانشناسی جزو بازه‌ی پنج میشه؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 24 مهر 1398

سلام. ممنون از شما. برای سوال اولتون عرض کنم: بازه اول یعنی رتبه 1 تا 100. دوم یعنی 100 تا 500 و.... حتما اگر این مطلب را بخونین به شناخت بهتری از جدول اعداد میرسین: جدول اعداد انسانی‌ها اما هرگز طبق جدول اعداد درس نخونین. بلکه برای رسیدن به درصدهای اون درس بخونین. یعنی استراتژی مطالعتون همون دروس رتبه ساز و رتبه اور باشه و هدف گذاری درصدیتون برای اون درصدهای جدول اعداد باشه. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 24 مهر 1398

سلام خسته نباشید ریاضی و زبان و عربی برام مشکل هست درهفته چن ساعت مطالعه داشته باشم برای این دروس؟! هر روز بخونم یا ن؟!

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 25 مهر 1398

سلام. از این درسهایی که گفتین اول و با جدیت به سراغ عربی برین. یعنی در کنار دروس رتبه ساز که براتون گفتم، عربی را به عنوان درس رتبه اور  و ضعیف در برنامه بیارین. چون نمیدونم در روز و در مجموع هفته چند ساعت شروع کردید، میتونم بگم که حتما اولویتتون با عربی باشه، بعد ریاضی از مباحثی ریاضی پیش دانشگاهی شروع کنید. منتها نه در این مرحله اول. در گام بعدی که خواستین به ساعت مطالعه اضافه کنید و درسی دیگه توی برنامه بیارین، ریاضی را شروع کنین. 

به ازای عربی و ریاضی که درس ضعیف شماست، باید 4 درس از رتبه سازها در برنامتون باشه. همیشه دروس رتبه ساز را همونطور بخونین که توی مطلب براتون توضیح دادم.

بعد از تثبیت پیشروی و ساعت مطالعه ثابت برای این 6 درس به سراغ زبان انگلیسی برین و از روشی شروع کنین که توی این مطلب براتون گفتم: زبان انگلیسی کنکور از صفر تا دَه

تمام این پیشنهادات را با فرض شروع شما از الان بهتون گفتم. اگر زودتر شروع کردید، کمی انتظارتون از خودتون بیشتر باشه، کمی. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 25 مهر 1398

سلامولی ای کاش یک نمونه برنامه دو هفته ای قرار میدادید تا الگو بگیریمبنده میخواهم با آزمون قلم چی پیش برم ، اما دروس ما از بس که زیاد است نمیرسم متاسفانه !!!خواهش میکنم نظام قدیم انسانی رو هم باز براش پست و مطلب بزاریدبگید چطور دروس رو تقسیم کنیم سپاس

پاسخ انسانی ها

جمعه 26 مهر 1398

سلام. حتما سعی خواهیم کرد اینکار را انجام بدیم. سعی میکنم حالتهای مختلف را پوشش بدیم.

البته اگر الگوی برنامه ربزی هماهنگ با کانون میخوام، حتما برنامه ریزی داد شده در سایت را برای آزمون کانون ببینین. البته برای نظام جدید هست اما به نظرم برای الگوبرداری کافی و گویا هست. 

موفق باشیدو بمانید. رستم جو

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام خسته نباشید ببخشی من برنامه مطالعاتی هفتگی دانلود کردم دیدم مال نظام جدیده فکرکردم مال نظام قدیمه چجوری مال نظام قدیمو دانلود کنم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام. به درخواست عزیزان دیگر قبل از شما، برنامه ریزی را در دو هفته براساس مدل پیشنهادی خدمتون تنظیم کردم که در همین مطلب قابل مشاهده و دانلود هست. دانلود کنید، بررسیش کنید، الگوبرداری کنید و مطابق شرایط خودتون برای خودتون تنظیم کنید. 

یکشنبه 28 مهر 1398

سلام وقت بخیر یه سوال و یه راهنمای ازتون داشتممن نظام قدیم تجربیم و اولین کنکورمو ۹۷ و دومیشم ۹۸ دادم و چیزی قبول نشدم،،حالا به نظر شما اگه بخوام کنکور انسانی بدم میتونم حجم مطالبشو بخونم تو این مدت و قبول بشم در تربیت معلمی؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. چندتا موضوع را در نظر بگیرین: تغییر رشته به انسانی به عنوان یک راه آسانتر برای دانشگاه رفتن شماست؟ نه منظورم این نیست که شما در رشته تجربی داوطلب  سختکوشی نبوید! بلکه هدفمند بودن مهم است. شما وقتی 6 سال با رشته تجربی زندگی کردید، حتما خواسته و هدفهایی داشتید که براش رشته تجربی را انتخاب کرده بودید. اما به هر دلیل (تلاش ناکافی. تلاش نادرست.) در رشته تجربی موفق نشدید. حالا بنظرتون رشته انسانی یک مسیر آسان برای رسیدن است؟ رسیدن به کدام هدف؟ قطعا فضای کاری و تجربه شغلی دبیری و رشته های پزشکی و پیراپزشکی  بسیار متفاوت است. به این موضوع دقت  کردید؟

لطفا این موضوع را با خودتان صادقانه حل کنید: من از روز اول هم به دبیری علاقه داشتم. ... امیدوارم این پاسخ شما به خودتان نباشد؛ حالا که می خواهید به دنبال مسیری راحت باشید.

خلاصه آنکه: هیچ مسیری دشوار نیست. هیچ مسیری هم آسان نیست. این ما هستیم که توان تلاش به اندازه لازم و کافی در ان مسیر را داریم یا نداریم. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام.ببخشید با درصد های ادبیات ۴۰ دینی ۷۰ عربی ۲۰ زبان ۰ ریاضی ۲۰ اقتصاد ۸۰ ادبیات ۳۰ عربی ۲۰ جامعه ۶۰ فلسفه منطق ۳۰ روان ۸۰ تاریخ جغرافیا ۷۰رتبم زیر ۵هزار میشه لطفا جواب بدید خیلی نگرانم♥️🙏🙏🙏

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 29 مهر 1398

سلام. تخمین رتبه از الان؟ اونم وقتی تاااازه برای کنکور شروع کردید و هنوز 8ماه مونده! تضمین میدین به این درصدها برسین؟ اگه تضمین میدین که خیلی بده چون 8 ماه برای این درصدها و این درصدها برای 8 ماه !!! 

منظورم اینه که به جای تخمین و نگرانی و استرس و گمانه زنی و .... برنامتون را اجرا کنید و سعی کنید هیچ کاری جز تمرکز دیوانه وار روی درسها نداشته باشید! با این روند موفقیت خودتون را سخت و ضعیف می کنید. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 1 آبان 1398

سلاماستاد چی میشد واسه ما هم برنامه مینوشتید هفتگی ...استاد بخدا ما نظام قدیما بهمون خیلی ظلم شدمخصوصا مایی که کنکور 97 اولین کنکورمون بود چرا؟ چون این بحث نظام جدید و قدیم پیش اومد به کل ما فراموش شدیمو اونموقع که ما کنکوری بودیم من عضو کانال بودم ولی خبری از برنامه نبود :(الآن هم با این استدلال که همه شرایط شون یکسان نیست تو نظام قدیم میگید برنامه میسر نیست گذاشتنتش !ولی استاد ما از شما خواهش میکنم شما از هفته دوم آذر برای ما هم برنامه بنویسید بر اساس برنامه کانون بخدا قسم خیلی ها استفاده میکنند!!!چشم امید ما اول خدا بعد شماست ، شمایید که تنها سایت تخصصی انسانی هستید ، پس چرا نظام جدید رو پوشش میدید ولی قدیم رو نه؟؟؟قدیم زیاد مهمونتون نیست ...یاعلی ، حق نگهدارتان باد

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 1 آبان 1398

سلام.
بله ما متوجه شرایط شما هستیم و مخاطب ما تمام انسانیها هستن.چه نظام جدید و چه نظام قدیم.
هیچ تفاوتی بین گروه های مختلف انسانیها وجود ندارد و  همشون بانیان توسعه آینده سرزمینمون هستند.
اگر مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید دقیقا و کامل توضیح دادیم خدمتون که چرا امکان برنامه ریزی هفتگی وجود نداره. 

امیدواریم این مورد را حمل بر نادیده گرفتن یا کمرنگ شدن نفرمایید. 

موفق باشید. دشتبان

چهارشنبه 1 آبان 1398

سلام ، برنامه ای که گذاشتید دانلود کردم فقط نمیدونم برنامه مشکل دارد یا من اشتباه میکنمچون روز هفتم جلویش خالی است و هیچی نیست !!! درحالیکه در عکس اینطور نیست و عکس اشکالی ندارد و روز هفتم مشکلی ندارد ، اما نسخه PDF مشکل دارد !!!و اینکه اگر میشود جدول اعداد را نسخه با کیفیتش را قرار دهید و PDF باشد ، چون وقتی میخواهیم پرینت کنیم این عکس فعلی تار و بی کیفیت است ، لطفا نسخه با کیفیت و PDF را قرار دهیدسپاس فراوان

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 1 آبان 1398

دوست و همراه عزیز سلام. 

ایراد از فایل آپلود شده توسط سایت بوده، که با فایلهای جدید و به صورت هفتگی در کیفیت بالا جایگزین شدند. 

و در مورد جدول اعداد هم فایل pdf  براتون گذاشته شده بود؛ هم داخل متن و هم در کنار فایل های برنامه ریزی. 

براتون ارزوی موفقیت دارم. رستم جو

چهارشنبه 1 آبان 1398

سلام با عرض خسته نباشید مجدد فایل جدول اعداد نظام قدیم انسانی ( هر دو ) با فرمت jpg و عکس میباشند و PDF نیستند !با احترام

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 12 آبان 1398

سلام خدمت شما. فرمت  عکس هست اما کیفیتش بالاست. اگر چاپ کردید و کیفیت نداشت حتما بفرمایید که پیگیری کنیم برای طراحی با کیفییتش.

بروزرسانی این کامنت در تاریخ 12-8-98:

انسانی عزیز: فایل با کیفیت بارگذاری شد.

 

پنجشنبه 2 آبان 1398

سلام خسته نباشید،من خودم الان تو آزمونای گاج شرکت میکنم و تعداد کتابا زیاده و نمیشه هر روز تعداد کمی خوند،گیج شدم و نمیدونم روزی باید چندتا کتاب بخونم،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ انسانی ها

شنبه 4 آبان 1398

سلام دوست عزیز. این مطالب را بخون و بعدش کارهایی که بهتون گفتم، انجام بدین. 

مطالب: چگونه برای آزمون برنامه ریزی کنیم و البته اون فایل ضمیه که توی همون همین مطلب هست. 

بعد از اون نگاه کن به الگوی برنامه ریزی سایت انسانیها که برای آزمون کانون هست. اینم لینکش: برنامه‌ریزی هفتگی مطابق با آزمون قلم چی 

در مرحله آخر خودت با اون مطلب و نگاه به اون برنامه ریزی، برای خودت یه برنامه ریزی تنظیم کن و به مشاور آزمونت بده که اصلاحات لازم و احتمالی را انجام بده.

موفق باشید وبمانید. رستم جو

پنجشنبه 2 آبان 1398

سلام ، بله بسیار بی کیفیت هستچون رنگی چاپ نمیکنم نوشته ها تار استحتی معمولی هم نگاه کنید میفهمید بی کیفیت هستنداگه میشه نسخه با کیفیت قرار دهیدباتشکر

پاسخ انسانی ها

شنبه 4 آبان 1398

سلامم. چشم حتما فایل  کیفیت بالا را در همین صفحه و در فایل های ضمیمه خواهیم گذاشت. 

ممنون که اطلاع دادید. 

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام خسته نباشید ببخشید من از الان که حدودا 6ماه مونده با روش شما برنامه ریزی کنم موفق میشم چون من اصلا نخوندم تا الان؟؟؟ . نظام قدیم هستم .من روان و اقتصاد و دینی سال 98 بالا زدم اینارو اول بخونم یا بزار بعد خوندن بقیه دروس رتبه ساز؟!؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 21 آذر 1398

سلام و الان فقط باید شروع کنید!
اینکه با برنامه ما موفق می شید یا نه بستگی به عملکرد شما خواهد داشت. قطعا مهم ترین دستاویزتون این دو درس خواهند بود.بهشون چنگ بزنید و هیچ وقت تا کنکور رهاشون نکنید چرا که میتونن رتبتونو بسازن‌ . توجهتون به دیگر دروس رتبه ساز هم باید باشه
موفق باشید.

دشتبان

جمعه 15 آذر 1398

سلام استاد بزرگوار ، من دواطلب ۹۷ کنکور تجربی بودم دو کنکور دادم موفق نشدم ، وقتی مطالعه میکردم خود جوش سراغ دروس تخصصی تجربی نمیرفتم و امسال قشنگ فک کردم دیدم من از اولشم به زور رفتم تجربی ، واقعیتش از اولشم به ریاضی علاقه داشتم اما وقت برای ریاضی کمه ، به انسانی هم علاقه داشتم و بنابراین تصمیم به تغییر رشته از تجربی به انسانی گرفتم ، ولی چون بار اولمه خیلی به مرور نیاز دارم نمیدونم چیکار کنم و مرور رو چجوری تو برنامه بگنجانم ؟ لطفا از هر لحاظ راهنمایی کنید ممنون

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 18 آذر 1398

سلام
خوش اومدید به جمع انسانیها تصمیم شجاعانتون جای تحسین داره. باید بدونید که ماهیت دروس علوم انسانی متفاوت با دروس رشته قبلیتونه.

اولین کاری که لازمه انجام بدید رسیدن به شناخت از این دروس و سپس کنکور شناسی کنکور علوم انسانی هستش بنابراین زمان بگذارید و مقالات سایت+مقدمه کتاب های مشاوران رو بخونید. در مورد مرور باید عرض کنم خدمتتون که با توجه به درس مورد مطالعه متفاوت هستش و میتونه با حل تست های نشان دار،مرور خلاصه هایی که خودتون یادداشت کردید یا حل تست جدید و روش های دیگه انجام بشه. نهایتا مهم ترین مورد برای شما خودباوریه اینکه ایمان داشته باشید با وجود تغییررشته ای بودن میتونید در کنکور علوم انسانی بدرخشید.
موفق باشید
دشتبان

یکشنبه 8 دی 1398

سلام یعنی برای ما نظام قدیمی ها اون برنامه های هفتگی که تو صفحه ی کنکور 99نظام قدیمی ها نوشتید هم کاربردی نیست؟ منظورم برنامه ی هفتگی روزی یه درس هستش که با دروس رتبه ساز آغاز میشه و اینکه برای منی که از امروز شروع کردم جوابگو نیست برنامه هفتگی بنظرتون؟ چون دیر شروع کردم متاسفانه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 9 دی 1398

سلام . برنامه ریزی برای نظام قدیم همین مطلبیه که سوال را ارسال کردید. لطفا با دقت بخونینش

چهارشنبه 2 بهمن 1398

سلام،خسته نباشید من فارغ التحصیل 96رشته علوم انسانی هستم سه سال کنکور دادم ولی موفق نشدم و هنوز متاسفانه شروع نکردم آیاوقت لازم دارم بخونم یا کلا باید بیخیال بشم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 3 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
ممنون از همراهیتون. چرا باید بی خیال شید؟ بودند داوطلبایی که از همین تایم شروع کردن و رتبه برتر هم شدند. اصلا فرض کنیم بخواید کنکور ۱۴۰۰شرکت کنید.
شروع کردن از الان قعطا کمکتون خواهد کرد.
موفق باشید. 
دشتبان

شنبه 5 بهمن 1398

سلام،ببخشید کتاب های مشاوران آموزش را از کجا و چطور میتوانم تهیه کنم واینکه من تازه میخواهم برای کنکور 99بخوانم آیا این برنامه ریزی که روزی 10ساعت ،5کتاب را هر کدام 2ساعت بخوانم برنامه خوبی است؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 بهمن 1398

سلام. با این شماره تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

0216675727 داخلی 203

شنبه 19 بهمن 1398

سلام من فارغ التحصیل ۹۶هستم و دو سال کنکور دادم موفق نشدم و الان یک ماه که شروع کردم ولی یک روز ۵ساعت میخونم و یک روز نمی خونم و الان خیلی استرس دارم بنظرتون چکار کنم ممنون میشم اگه جواب بدین به سوالم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام. لطفا مطلب را با دقت بخونین، راهنمایی لازم گفته شده که چطور به تثبیت ساعت مطالعه برسید.

موفق باشید

دوشنبه 21 بهمن 1398

سلام من رشتم تجربی بوده و با وجود دانشجو بودن تصمیم گرفتم که کنکور انسانی بدم برای قبولی در تربیت معلم...میخواستم بپرسم اگه از الان شروع کنم میتونم؟و اینکه چون هیچ آشنایی از دروس انسانی ندارم،با چه برنامه ای پیش برم بهتره؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 21 بهمن 1398

سلام. در سایت انسانیها شروع برای کنکور انسانی را جستجو کنید. مطالبی براتون خواهد داشت که مطالعه کنید.

موفق باشید

جمعه 2 اسفند 1398

سلام خسته نباشیدمیشه از الان به بعد یعنی از اول اسفند برای کنکور نظام قدیم انسانی برنامه بذارید؟؟؟برنامه های سایت از تابستان شروع شده

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین: شروع از بهمن برای کنکور انسانی 

موفق باشید

نظر شما چیست؟