روش مطالعه ریاضی و آمار انسانی

روش مطالعه ریاضی و آمار انسانی

برای موفقیت در ریاضی، باید دیوار ترس از ریاضی را خراب کنید و با قدرت ریاضی بخوانید. در پایان این مطلب می دانید ریاضی رشته انسانی را باید چگونه خواند؟ و چگونه نخواند؟اهمیت درس ریاضی در رشته انسانی تا چه اندازه است؟ برای رتبه مورد نظرتان، چه درصدی در ریاضی باید بزنید؟ 

درک نیاز مبرم به ریاضی!

ریاضی و آمار در رشته انسانی، یک درس زاپاس نیست. با درصد زدن در این درس خیلی خیلی از رقبا جلو میزنین. ولی اشتباه شما چندسات:

1) فکر میکنین نمیتونین بخونینش 2) فکر میکنین نیاز به درصد بالایی دارین توی این درس 3)فکر میکنین به ساعتهای بسیار زیادی مطالعه نیاز داره، طوری که از درسهای دیگه میوفتین.

ولی اینطور نیست. اینجا روش مطالعش را میگم بهتون و حتما حتما توصیه میکنیم برای اینکه بدونین چطور با کمترین زمان مطالعه به درصد 40 برسین که برای رتبه زیر هزار کافیه، ترمینولوژی ریاضی و آمار را از این لینک دانلود کنین و بخش ویژه دانش اموزیش را بخونین.

روش مطالعه ریاضی

در روش مطالعه ریاضی ، مرحله یادگیری و پرکاری تستی بسیار مهم است .

یادگیری زمانی است که شما مطالب را میخوانید و در ذهن شما نقش میبندد اما برای تثبیت مطالب و جلوگیری از بهم ریختگی ذهنی،  نیاز به تمرین و تست زیاد دارید : یعنی پر کاری تستی .

 در ریاضی کافی است مطلب را بفهمید. وقتی با درک کامل و با اعتماد به نفس مسئله ای را حل کنید، بسیار هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود . و هر چه میگذرد ، در درصد بالا زدن مشتاق تر می شوید.

پرکاری تستی یعنی دیگه کتاب و جزوه را بذارین زمین و دست به خودکار بشین برای تمرین حل کردن و تحلیل روش حل که اشتباهات و نکته ها و ریزه کاری ها و میانبرها را کشف کنین.

روش مطالعه ریاضی و آمار انسانی

ریاضی را اینطور بخوانید و نخوانید 

ریاضی، متن نیست که با چند بار خواندن در ذهن جا بیفتید. ریاضی بازی اعداد با ذهن است و باید انقدر این چرخش اعداد و فرمول ها را تمرین کنید تا در ازمون ها و امتحانات دچار سردرگمی نشوید.

اشتباه کردن در درسی مانند ریاضی طبیعی است. پس اگر اشتباه میکنید، نگران نباشید و ادامه دهید. گاها این اشتباهات باعث میشه شما اعتماد به نفس خود رو در حل مسائل از دست بدهید و دیگر به سراغ حل آن مسائل نروید .

اما این کار واقعـــــــــا اشتباه است. شما باید انقدر در تمرین ها و هنگام مطالعه اشتباه بکنید تا دیگر مغزتان ان اشتباهات را در سر جلسه تکرار نکند .

پس باید غلط حل کنید و اجازه بدهید سوتی هایی که مغزتان ممکن است سر جلسه انجام بدهد را سر تمرین انجام دهد .

سطح سوالات ریاضی کنکور

در مورد سطح سوالات هم باید بگم که درست است که سولات ریاضی بسیار متنوع است اما باز هم یک محدودیتی دارد و اگر شما سعی کنید تست زیاد حل کنید ، می توانید با اکثر سوالات آشنا شوید و با دیدن سوالات سورپرایز نشوید .

باید بگم که سطح سوالات کنکور در سطح تقریبا آسان کتاب نیست . اما بسیار سخت هم نیست . تقریبا میتوانیم بگوییم تقریبا 80 تا 90 درصد سوالات ریاضی کنکور قابل حل است .

یک مثال

اگر بتوانید تست های زیاد و متنوع حل کنید و با اکثر سوالات آشنایی پیدا کنید در مواجهه با سوال دستتان می آید که باید از چه راه حل و از چه فرمولی استفاده کنید . مثلا به سوال زیر از کتاب تیزشیم نگاه کنید:

در این مثال شما با دیدن کلید واژه مجموع شش جمله اول باید یاد فرمول مجموع دنباله هندسی بیفتید. و همین برای حل سوال کافیست. 

دوباره اشتباه نکنید

کتاب های اختصاصی رشته خود را انتخاب کنید؛ نه ریاضیات رشته های دیگر.

یعنی چی؟ 

یعنی اینکه اگر ناشری در ریاضیات رشته های دیگر تخصص دارد، دلیل برای نوشتن کتاب خوب ریاضی و امار رشته انسانی نیست. چرا که ریاضی و امار علوم انسانی، به زبان انسانیهاست؛ نه ریاضیات مهندسی! بیشتر بخوانید: کتاب خوب ریاضیِ انسانی 

29 نظر

یکشنبه 14 مهر 1398

سلام من خیلی وقتا برنامه میریزم برای مودم ولی نمیتونم بهش عمل کنم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398

سلام. این مطلب را در سایت انسانیها بخونین: چگونه به برنامه‌ریزی خودمان پایبند باشیم

و البته پیشنهاد دیگرم اینه: از برنامه ریزی های سایت انسانیها یا استفاده کنید یا الگوبرداری کنین.

شنبه 25 آبان 1398

سلام خسته نباشید.من سال دهمم در مدرسه تیزهوشان.و توو این دوماهی که گذشته واقعا احساس میکنم در درس ریاضی صفرررم باتوجه به نمره هایی که میگیرم.نمیدونم به خاطر جو مدرسه ست یا واقعا خودم مشکل دارم.نمیدونم چیکاربایدبکنم بلدم ولی اشتباه جواب میدم.😭

پاسخ انسانی ها

شنبه 2 آذر 1398

سلام دهمی عزیز!به جمع انسانی ها خوش اومدید.

اینکه گفتی صفررررک یعنی شما صفر می گیرید؟ اگر اینطوره که بعید میدونم،؛ حتما نیاز به برنامه و تلاش و مطالعه ویژه دارید. اما اگر اینطور نیست که شما حداقل نصف سوالات رو جواب میدید. این یعنی چی؟یعنی ذهن تحلیل گری دارید و به راحتی می تونید ریاضیات رو بفهمید.جای چی خالیه این وسط؟ تمرین،تمرین و باز هم تمرین. رشد شما در ریاضی رابطه مستقیم داره با تعداد چرک نویس هایی که تولید می کنید.

موفق باشید دشتبان :)

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام خسته نباشید. من انسانی میخونم و تو دروس حفظی عالی ام ولی تو درس ریاضی خیلی ضعیفم والان که کلاس دهم هستم نمره های ریاضیم خیلی بده و باعث میشه معدلم که خوبه بیاد پایین.خیلی تمرین میکنم ولی جواب نمیده. راه حل رو تو امتحان مینویسم اما میبینم جوابم غلطه. احساس ناامیدی میکنم و ریاضی برام یه کابوس شده.نمیدونم باید چیکار کنم.لطفا کمکم کنید.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 4 دی 1398

سلام به شما هزار و چهارصدی عزیز
سپری کردن یک ترم با علوم انسانی رو به شما تبریک می گم. به عنوان یک دانش آموز انسانی چند تا نکته رو همیشه یادتون باشه:
۱_هییییچ درسی حفظی نیست و اگر شما در درسی قوی هستید به معنی تسلط شما و استفاده از روش های درست مطالعه است نه قوی بودن حفظیات که یک جمله بی معنی هستش.

۲_یک دانش آموز انسانی به اندازه یک دانش آموز تجربی و ریاضی استعداد یادگیری ریاضی رو داره.
ذهنی که منطق رو درک می کنه به سادگی در ریاضیات هم می تونه رشد کنه.
۳_از امروز تا همیشه به خودتون و رشتتون ببالید.
علوم انسانی زیر بنای توسعه کشوره و شما علوم انسانی خوان ها آینده سازان توسعه کشور.
نهایتا برای راهکار های عملی در مورد درس ریاضی به اتاق علمی این درس مراجعه کنید  و حتما ترمینولوژی این درس رو هم به دقت مورد مطالعه قرار بدید‌.
موفق باشید
دشتبان

دوشنبه 16 دی 1398

باسلام وخسته نباشید من زهرا هستم کلاس یازدهم من بشدت از کمک شما نیاز دارم مخصوصا تودرس ریاضی بخاطر اینکه پس ازسالها بی اعتنایی به درس ریاضی واهمیت ندادن به نمره این درس نسبت به سایرین حالا ب خودم اومدم میبینم ک یکی از بقول خودتون دروس رتبه ساز رو نسبت بهش بی توجه بودم .واینکه آیابا قلبی آکنده از تنفر به ریاضی میشه شروع ب ریاضی خوندن کرد؟؟؟ چه جوری؟ از کی؟ لطفا از شما خواهش میکنم کمکم کنید . باتشکر و خداا قوت فراوان پایدار باشید...

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به شما زهرا خانم،دوست عزیز انسانیها
زهرا خانم کاملا میفهممتون. من هم دقیقا همین وضعیت رو در اول دبیرستان داشتم و ضعیف بودم در ریاضیات و از نظر روانی هم بدم میومد از این درس.
اما نهایتا تونستم موفق باشم در این درس و این سد ذهنی رو بشکونم. با مطالعه ترمینولوژی درس ریاضی خواهید تونست تمام اونچه که برای شکستن این سد ذهنی و مطالعه موثر ریاضی لازم دارید رو به دست بیارید. ترمینولوژی در بخش کتابخانه سایت قرار داره که رایگان دانلود کنید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام من امسال کنکور دارم وقتی تست میزنم تو ی ساعت نیم فقط بیستا یا پونزده تا میزنم.. میخام شصت بزنم تو کنکور ب نظرتون ی سری از مباحث رو حذف کنم؟ از کتاپای پایه

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام. هم در این مطلب و هم در مطالب دیگه اتاق علمی ریاضی و هم در ترمینولوژی ریاضی و امار کاملا توضیح دادیم که چطور از صفرشروع کنید و به درصد  موردنیازتون برسید. مطالب و منابع گفته شده را بخونید.

موفق باشید

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399

سلام من می خواهم ریاضی مو قوی کنم ریاضی قبلاً داخل راهنمایی 7یا 6,10بو ولی یه کتاب گرفتم حل کردم ریاضی و از 0به 16,75رسید حالا می خواهم قوی تر شم برای کنکور به معلم گفتم گفت باید ریاضی سال نهم رو خوب بخونی

پاسخ انسانی ها

جمعه 2 خرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خوشحالیم بابت تصمیم تحسین برانگیزتون و همچنین پیشرفتی که داشتید.
قدر معلم با سوادتونو بدونید.
ایشون راهنمایی بسیار هوشمندانه ای ارائه کردن.
جزئیات این راهنمایی رو می تونید در ترمینولوژی درس ریاضی مطالعه بفرمایید.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399

عالی بود

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399

blush

ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399

با سلام من امسال کنکور دارم و در کنکور ۹۸ ریاضی رو ۲۵ درصد زدم ولی الان میخوام برسونم به ۱۰۰ به نظرتون بدون تست زدن و فقط حل مسائل میتونم آخه کتاب تست ریاضی ندارم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399

سلام. لطفا مطلب را با دقت بیشتر بخونین. البته مطالب مرتبط با درس ریاضی در اتاق علمی ریاضی و امار هم هست

پنجشنبه 15 خرداد 1399

با سلام و خسته نباشید فراوااان خدمت شما و دوستان عزیز با اجازتون میخواستم توی کنکور ۹۹ رتبه یک بیارم شما میدونید درصد اای مورد نیاز رتبه یک چنده؟؟چون تو هر سایتی میزنم هرکی یه درصدی میده...لطفا راهنماییم کنید.😔

پاسخ انسانی ها

جمعه 16 خرداد 1399

سلام

میانگین کمتر از 70% نباشه.

پنجشنبه 26 تیر 1399

سلام .من در ریاضی نمره ی متعادل دارم ولی روی مباحثی که آسون تر و تسلط ام بیشتر زیاد تر کار میکنم .و درس هایی که میفهمم هر چقدر کار کنم متوجه نمیشم کمتر بهشون توجه میکنم ولی با این حال از شون رد نمیشم .به نظرتون این کار درسته ؟حداقل درصد خوب برای ریاضی کنکور چند هست ؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 تیر 1399

سلام. در اتاق علمی ریاضی  براتون مباحث و موضوعاتی که ساده و لازم برای کنکور هستند را پیشنهاد دادیم. مطالب را با دقت بخونین

دوشنبه 30 تیر 1399

سلام برای کامتان گذاری باید چی کارکنم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 30 تیر 1399

مشخصات و شماره تماس خودتان را مثل همین سوالات در کامنت ارسال کنید 

یکشنبه 5 مرداد 1399

سلام من معدلم 18: 38 شد امسال میخوام برم رشته انسانی من کلا تو ریاظی ضعیف هستم و هچوقت ن تونستم بهترین روش پیدا کنم در کارنامه ریاظی شد 9 و این اصلا نمره خوبی نیست در کلاس ریاظی هم حالم خوب نیس و هیچی ن میفهمی و واقعا واسم خسته کننده و خوابم میاد و واقعا هیچی از ریاظی ن میفهمم من معدلم خوبه ولی ریاظی باعث شد نرم کم بشع واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 5 مرداد 1399

سلام.

مطالب ااتاق علمی ریاضی را در همین سایت بخوانید

چهارشنبه 15 مرداد 1399

سلام من سال یازدهم انسانیم ریاضی مدرسه ام بیسته اما واااااقعا توی تست هیچی بلد نیستم توروخدا بگین چیکاار کنم

پاسخ انسانی ها

جمعه 17 مرداد 1399

سلام. مطالب اتاق علمی ریاضی را با دقت بخونین

چهارشنبه 15 مرداد 1399

سلام خسته نباشیننن من واقعن به کمکتون احتیاج دارم من سال یازدهم انسانیم ریاضی مدرسم ٢٠ ولی تست اصلا یک دونه ام بلد نیستم و همیشه یا نمیزنم یا منفی میزنم خیییلی تست زدم بده اصلا وقتی تست هارو میبینم نمیتونم حل کنمشون بگییییید من چیکار کنم خییلی بع کمکتون احتیاج دارم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 16 مرداد 1399

سلام دوست عزیز. مطالب اتاق علمی ریاضی را دنبال کنید. در کتابخانۀ سایت انسانی ها راهنمای روش مطالعه ریاضی و آمار را دانلود کنید. 

چهارشنبه 15 مرداد 1399

سلام خسته نباشیننن من واقعن به کمکتون احتیاج دارم من سال یازدهم انسانیم ریاضی مدرسم ٢٠ ولی تست اصلا یک دونه ام بلد نیستم و همیشه یا نمیزنم یا منفی میزنم خیییلی تست زدم بده اصلا وقتی تست هارو میبینم نمیتونم حل کنمشون بگییییید من چیکار کنم خییلی بع کمکتون احتیاج دارم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 16 مرداد 1399

سلام خدمت شما دوست عزیز. مطالب اتاق ریاضی و آمار را بخوانید. همچنین فایل راهنمای روش مطالعه را از کتابخانه سایت انسانیها دانلود کنید. (کلمات لینک دار است.)

چهارشنبه 12 شهریور 1399

سلام میشه بپرسم شما کی هستی وماداریم با کی حرف میزنیم خودتون رو معرفی کنید البته اگه اشکالی نداره وبعد به نظرتون این خنده داره که کسی که می خواد تازه از فردا روی کتاب ریاضی رو باز کنه وتوی درس ریاضی زیرصفره اگه بخواد میتونه ریاضی رو تو کنکور ۱۴۰۰ریضی روصد بزنه بدون نیاز به مشاورو پرداخت هزینه های سنگین لطفا اگه ناراحت نمیشیدجواب بدید

پاسخ انسانی ها

جمعه 14 شهریور 1399

سلام خدمت شما. 

ریحانه همت یار هستم دانشجوی روانشناسی دانشگاه تهران.

روش مطالعۀ ریاضی انسانی برای کنکور 1400 (این مطلب را بخوانید و حتما مطالب اتاق ریاضی و آما را در سایت انسانیها دنبال کنید.)

همچنین در کنکور، اصلا لازم نیست درصد 100 در درس ریاضی کسب کنید.

چگونه دیوار ترس از ریاضی را خراب کنید؟

ﺳﻪشنبه 18 شهریور 1399

سلام خانوم همت یار من نمیتونم مشاوره خصوصی بگیرم چون هزینه لازم روندارم خواهش می کنم شما اگه می تونید به من کمک کنید با این شماره تماس بگیرید تا بهتون بگم خواهش میکنم امیدم به شماست

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 26 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

خدمات مشاورۀ خصوصی نداریم و مطالب همین سایت را دنبال کنید.

یک پیشنهاد  به شما:

 سی دی مشاوره ای پرواز انسانی ها را از سایت مشاورات با تخفیف ویژه خریداری کنید. 

 

چهارشنبه 19 شهریور 1399

سلام وقتتون بخیر 🌸🌸من ریاضیم صفره و کنکوری ۱۴۰۰ انسانیم .میخوام شروع کنم ریاضیمو بخونم اما نمیدونم از کجا !یه کتاب کمک درسی خوب بهم معرفی کنید لطفا ک در سطح مبتدی ریاضیو بهم یاد بده سیر تا پیاز خوبه ب نظر شما؟من خیلی سردرگم شدم که از کجا شروع کنم .چه کتابیو تهیه کنم یا از چه مبحثی شروع کنم لطفا کمکم کنید😭

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 19 شهریور 1399

سلام خدمت شما. 

مطالب اتاق ریاضی و آمار را حتما دنبال کنید. در آنجا پی خواهید برد چه برنامه ای برای ریاضی و آمار باید داشته باشید. 

پیشنهاد ما تهیۀ کتاب ریاضی و آمار جامع انسانی از انتشارات مشاوران است. (متن لینک دار است.)

یا برای تهیۀ کتاب با شمارۀ 02166975727 داخلی 203 الی 205 تماس بگیرید. 

چهارشنبه 9 مهر 1399

سلام من انسانی دهم هستم همه درسام خوبه فقط به من بگین که زبان.عربی‌‌. ریاضی رو چطور بخونم..... ممنون میشم ار شما

پاسخ انسانی ها

شنبه 12 مهر 1399

سلام به شما دوست عزیز.

اولین کار شما این باشد که منابع تخصصی برای این دروس تهیه کنید.

منابعی که شامل درسنامه کامل، پرسشهای تشریحی و سؤالات چهار گزینه ای باشد تا شما را برای امتحانات مدرسه و کنکور آماده کند.

پیشنهاد ما تهیۀ مجموعه کتابهای پایۀ دهم از انتشارات مشاوران آموزش است، برای خرید کتابهای تخصصی برای درس‌های مد نظر خود، وارد سایت مشاوران شوید. 

 

شنبه 3 آبان 1399

سلام من دهم انسانی هستم و من رشته ای رو دوست دارم که تو کنکور ریاضی ضریب 4 هست و من اون رشته رو خیلی عاشقشم ولی تو ریاضی ضعیفم و تو این اوضاع کرونایی که کلاس ها مجازی است دیگه بدتر شده ...چیکار کنم ریاضیم خوب شه؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 آبان 1399

سلام به شما.

مطلب زیر را بخوانید:

ریاضی دهم ؛ اهمیت شروع پایه‌ای ریاضی

همچنین به زودی برنامۀ مطالعاتی برای شما دهمی ها قرار خواهیم داد؛ پیگیر مطالب سایت باشید. 

شنبه 3 آبان 1399

سلام ازتون خواهشمندم در مورد زیرشاخه های انسانی به خصوص رشته مدیریت و انواع اش مطالب بزارین تا شناخت بیشتری داشته باشیم نسبت به زیرشاخه هاش با تشکر

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 دی 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما ، چشم حتما سعی می کنم اینکار براتون انجام بدیم.

 

دوشنبه 26 آبان 1399

من هرچقدر تلاش میکنم ریاضی رو بخونم انگار فقط وقتم‌و‌انرژی ام رو برای کل روز گرفتم بعدم اینکه یادم میره امتحانو میبینم انگار هیچی بلد نیستم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 28 آبان 1399

سلام . 
شاید اعتماد به نفس مواجه با ریاضی  رو نداری و با اینکه شاید بتونی به تمام سوالات جواب بدی باز هم یه ترس یا عدم اعتماد به نفس باعث میشه همه چی یادت بره . اما به نظرم تسلیم نشو . ریاضی درسیه ک با تمرین و تکرار برات خیلی راحت میشه . به مطالعه ات ادامه بده و توی امتحان و ازمون ها به سمتش برو تا شکستش بدی :) 

بازم سوالی داشتی بپرس❤️

ریحانه همت یار


سلام به شما 
همه ما هر درسی و هر کاری رو میتونیم انجام بدیم فقط باید شیوه درستش رو در پیش بگیرین اگر پایه دوازدهم هستید از کتاب هدفدار ریاضی دوازدهم استفاده کنید  که از لینک زیر میتونید خریداری کنید  :

کتاب هدفدار ریاضی و آمار دواردهم

درسنامه ای که داره هر بخش رو با مثال توضیح داده و مطلب رو وقتی در قالب سوال میبینیم و رفته رفته سطح سوال ها بالاتر میره با درس هماهنگ میشید بعد از درسنامه ازمون تشریحی داره که کمک میکنه راه حل هارو یاد بگیرید و انجام دهید به ترتیب بعد از تشریحی ها سوالات چهارگزینه ای داریم میتونید ۱۰ سوال( پشت سر هم نباشه ۱۰ تا رندوم باشن مثلا سه تا در میون) رو جواب بدید به پاسخنامه تشریحی برید و تست رو تحلیل کنید بدون تحلیل تست زدن بی فایدس برای اطلاعات جزئی تر میتونید به این مقاله مراجعه کنید

روش مطالعۀ ریاضی و آمار انسانی؛ از منفی تا 40درصد

هر سوالی داشتید کامنت کنید 
نگار رفیقی

دوشنبه 26 آبان 1399

سلام من انسانی هستم و تو مطالب حفظی خیلی خوبم.ولی بخاطر آنلاین بودن مدارس ریاضی رو متوجه نمیشم هیچ کلاسی هم نیست که شرکت کنم.برای پیشرفت درس ریاضیم چیکار کنم؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 28 آبان 1399

سلام . 
درس ریاضی ، درسی نیست که بشه حفظش کرد . تو باید اول هر مبحث رو‌ خوب یاد بگیری و بعد هم تمرین و تکرار زیاد داشته باشی . 
مثلا برای مبحث تابع ، باید ضابطه ، نمودار ها و بعد انواع تابع و سهمی ها رو یاد بگیری . از کتاب های کمک آموزشی یا فیلم هایی ک اموزش میدن استفاده کن تا مباحث برات جا بیفته . متاسفانه تو این شرایط فقط خودت باید به فکر خودت باشی و دنبال یاد گرفتن باشی . با کمک کتاب ها و اینترنتی که در اختیار داری ، روی مباحث تمرکز کن و سوال و تست زیاد حل کن . 

بازم سوالی داشتی بپرس❤️
ریحانه همت یار

یکشنبه 7 دی 1399

سلام من ریاضیم خوبه میتونم 50 تا 60 درصد رو بزنم اما سر جلسه کنکور استرس و عدم تمرکز باعث شد 10 درصد فقط بزنم . امسال دوباره دارم میخونم چیکار کنم ؟؟😭😭😭

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 7 دی 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز ، خسته نباشید . خوبه که علم کافی دارید و با خیال راحت می توانید بگویید 50الی 60 درصد را می زنید. 

شما باید سعی کنید بر خودتان مسلط باشید و در منزل خود را در شرایط آزمون قرار دهید . تا از استرس شما کاسته شود  .

می توانید برای افزایش تمرکز بر مقالات زیر کلیک کنید:

راه کارهای افزایش تمرکز

چگونه موقع درس خواندن تمرکز کنم

"شقایق ذکری امیر"

جمعه 26 دی 1399

سلام خسته نباشید مطلب‌تونو خوندم ، من امسال سال آخرمه و میخوام تو کنکور ۱۴۰۰ انسانی شرکت کنم، همه‌ی دروس رو هم خوب میزنم و تستاشونو تمرین میکنم ولی به تستای ریاضی که میرسم گیج میشم و اصن کلاً از کنکور دادن ناامید میشم... مطالبی که معلم‌مون یاد میده هم اصن از زمین تا آسمون با اون سوالی که تو کنکور میاره فرق میکنه...میشه بگید چطور باید ریاضی‌رو واسه کنکور ۱۴۰۰ انسانی بخونم...؟ در حدی که به ۵۰ ۶۰ درصد برسم کافیه برام ولی همونم نمیتونم...بعضی وقتا مثلاً دارم یه مطلب ریاضیرو یاد میگیرم بعد میرم دفترچه تستای سالای گذشته رو نگا میکنم اصن یه چیز دیگست و هرچی با اون فرمولش برم جلو بازم جوابم اشتباه در میاد در حدی که فک میکنم کلاً خوندن ریاضی وقت تلف کردنه و نمیشه هیچی ازش فهمید...لطفا راهنمایی کنید تشکر...

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 بهمن 1399

سلام دوست گرامی.
هنگامی که می بینید دبیر شما در حد کنکور درس نمی دهد، باید حتما از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید. در درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی، هردرس به طور مفصل توضیح داده شده و به شما یاد می دهد که هنگام مواجه شدن با سوالات کنکور، چه طور آن ها را حل کنید. پیشنهاد ما به شما کتاب های هدفدار و کتاب های جامع مشاوران است.
موفق باشید.
فاطمه ابراهیمی

چهارشنبه 6 اسفند 1399

سلام من سلطانی هستم و کلاس نهم هستم من به شدت به رشته انسانی علاقه‌مند ام و من همیشه ریاضی ام خوب بوده و کمتر از ۱۷ نشده بودم اما وقتی یکبار نمره ۱۵ گرفتم دیگه از ریاضیات متنفر شدم و دیگه نتونستم خوب بخونم چون علاقه ای بهش نداشتم و به عنوان یک درس که به هیچ دردی نمیخوره نگاه کردمالان من چند تا سوال دارم یکی اینکه کتاب ریاضی و آمار رشته انسانی در چه حدی در آن ریاضی کار شده؟دوم اینکه چطور این تنفر از ریاضیات را از بین ببرم ؟ هر کاری میکنم نمیتونم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 30 فروردین 1400

سلام 
نمره کم باید انگیزه شما رو بیشتر کنه نه اینکه شما رو متنفر کنه (توی متوسطه دوم خیلی پیش میاد توی امتحان های اول تون نمره پایین داشته باشید و اینکه بخواین متنفر بشین کار رو برای خودتون سخت میکنه)
در مورد سطح ریاضی انسانی بستگی به خود فرد داره اما درکل سطح آسونی داره و مسئله پیچیده و غیر قابل فهمی نداره 
برید سراغ کتاب ریاضی تون و بدون توجه به نمره و کارآمدی اون درس مطالعه اش کنید انشالله که موفق بشید 
نگار رفیقی

چهارشنبه 13 اسفند 1399

سلام من زهرا هستم کلاس دهم رشته ی انسانی تو درس ریاضی خیلی مشکل دارم و اصلا نمیتونم درکش کنم و معدل م بخاطر ریاضی خیلی اومده پایین نمبدونم باید چکار کنم لطفا کمکم کنید با تشکر

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 اسفند 1399

سلام به شما 
روش درست ریاضی خوندن اینه که تمرین هارو حل کنید ریاضی با حل کردن و نوشتن باید مطالعه بشه و نه با روخوانی تمرین ها 
از یه درسنامه خوب استفاده کنید من بهتون کتاب تستیک ریاضی دهم انسانی رو از انتشارات مشاوران پیشنهاد میکنم که تهیه کنین و قبل از شروع خوندن، این مطلب که لینکش رو میذارم براتون بخونید خیلی کمکتون میکنه

بر چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟ ـ قسمت اول ـکلیک کنید.

نگار رفیقی

دوشنبه 6 اردیبهشت 1400

سلام من امسال کنکور دارم ریاضیم خیلی ضعیفه اصلا نمیفهمم پارسال کنکور دادم منفی زدم اصلا تا سوال میبینم حس میکنم بلدم اما اشتباه میکنم و همش غلط میزنم چه کار کنم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

سلام 
شما باید از سوالات ساده شروع کنین و طبق پاسخنامه ها راه حل ها رو بنویسید و زیاد تمرین کنید 
همین که دو سوال هم بتونید درست جواب بدید ( و منفی نزنید) عالیه 
نگار رفیقی

جمعه 25 تیر 1400

سلام لطفا راهنمایی کنید که در کلاس های مجازی چگونه درس بخونیم در حالی که مدارس بعضی دبیرها خوب اموزش نمیدهند ؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 28 تیر 1400

سلام دوست عزیز، مهم ترین عاملی که می تواند در سال کنکور به شما کمک کند، تنها خودتان هستید البته این جمله من به این معنا نیست که دبیران یا اساتید حرفه ای در میزان پیشرفت شما تاثیر نگذارند بلکه مطالعه و پیگیری شما داوطلب محترم خیلی بیشتر موثر تر و با اهمیت تر است؛ زیرا تلاش ها و زمانی که شما برای هر درسی می گذارید متناسب با میزان شناختی که از خودتان دارید می باشد.
در دوران کلاس های مجازی که به نظر بنده زمان طلایی شما برای مطالعه و تست زنی بیشتر می باشد، باید بیشتر زمان خود را برای مطالعه و مرور درس و بودجه بندی و تست زنی هرچه بیشتر کنید.
پیشنهاد ما به شما شرکت نکردن در کلاس های مجازی نیست ! بلکه تقسیم کردن زمان برای مطالعه و تست بیشتر می باشد. یادتان باشد علاوه بر اینکه کلاس های مجازی و ارتباط با دبیران و مشاوره برای شما می تواند خیلی تاثیر گذار باشد بلکه مطالعه هرچه بیشتر شما و تست زنی در حین مطالعه به شما بسیار کمک خواهد کرد.
در زمان مجازی تمام حواس و تمرکز خود را روی مطالعه و میزان تست بالا بگذارید اما به کلاس های مجازی هم بی اهمیت نباشید.
زینب سماورچی طهرانی

نظر شما چیست؟