معرفی رشته روانشناسی و رتبه لازم برای قبولی

معرفی رشته روانشناسی و رتبه لازم برای قبولی

رقابت در روانشناسی

از آنجایی که روان‌شناسی از هر سه رشته دبیرستان پذیرش دارد، رقابت هم برای دانش آموزان انسانی – والبته سایر داوطلبان علاقمند- دشوارتر است.

بنابراین دانش آموزی که می‌خواهد در شهر تهران  و یا مراکز استان‌ها  این رشته را بخواند، رقبای زیادی پیش رو دارد.

رتبه لازم برای قبولی

گرچه نمی‌توان به طور قطعی رتبه تعیین کرد و این موضوع به متغییرهایی مثل  ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها، تعداد داوطلبان کنکور، انتخاب این رشته توسط داوطلبان و.... بستگی دارد اما به طور میانگین اگر می‌خواهید با خیالی آسوده در دانشگاه‌های  شهر تهران این رشته را بخوانید رتبه زیر 500کشوری لازم است.

اما در سایر دانشگاه‌های کشور، قبولی در دوره روزانه نیاز به رتبه زیر 3هزار و حتی 2هزار هم دارد. (به ظرفیت پذیرش سالانه بستگی دارد)

مطلب مرتبط برای رسیدن به رتبه زیر هزار

برای رتبه زیر هزار انسانی چکار کنیم

بهترین دانشگاه‌ها

بهترین دانشگاه‌ها برای این رشته دانشگاه تهران، بهشتی، علامه طباطبایی ، علوم بهزیستی و توان بخشی (اگر تصمیم دارید روان شناس بالینی شوید  حتما  راجع به این دانشگاه تخصصی تحقیق کنید) دانشگاه تبریز، شیراز و فردوسی مشهد  هستند (این سه دانشگاه تقریبا از سطح علمی و امکانات برابری برخوردار هستند)

روان‌شناسی، روان پزشکی و مشاوره؛ تفاوت‌ها و شباهت‌ها

شاید خود شما هم این سه حوزه را یکی دانسته و این سه واژه را بجای هم بکار برده‌اید. اما در واقع روان شناس، روان پزشک و مشاور، حوزه شغلی و روش‌های کاری متفاوتی دارند.

تحصیلات دانشگاهی

روان شناس یک دروه چهار ساله کارشناسی را می‌گذارند و سپس با ادامه تحصیلات تکمیلی می‌تواند یک درمانگر بالینی، روان شناس سلامت، روان شناس صنعتی سازمانی، روان شناس اجتماعی و یا پژوهشگر حوزه روان‌شناسی شود.

روان پزشکان اما کسانی هستند که از طریق رشته پزشکی، این تخصص را کسب می‌کنند.

یعنی پس از سپری کردن دوره پزشکی عمومی در تخصص اعصاب و روان و یا روان پزشکی تحصیل کرده و به کار درمان می‌پردازند. 

تحصیلات دانشگاهی مشاوره نیز همانند روان‌شناسی است و در تعدادی از واحدهای درسی این دو رشته، تفاوت وجود دارد. اما فضای کاری این دو رشته متفاوت است.

معرفی رشته رواششناسی

تفاوت روان شناس و روان پزشک

روش کار روان پزشک دارو درمانی است. یعنی پس از آشنایی با وضعیت بیمار و تشخیص بیماری، به تجویز دارو می‌پردازد اما کاری که روان شناس انجام می‌دهد مداخله روان شناختی نام دارد. یعنی روان شناس با استفاده از ابزار خاص خود به تشخیص اختلال روانی مراجع کننده می‌پردازد و سپس سعی در پیدا کردن ریشه آن اختلال و رفتار ناسازگار خواهد داشت.

روان پزشک بیشتر به دنبال علل زیستی برای اختلال مراجع است و در کار درمان خود نیز از دارو استفاده می‌کند روان شناس اما به آنچه که در پس اختلال وجود دارد توجه می‌کند و بدون تجویز هیچ گونه دارو و از طریق مداخلات موثر روان شناختی اختلال را درمان می‌کند.

تفاوت روانشناس و مشاور

مراجعی که به روان شناس رجوع می‌کند دارای اختلال روان شناختی است اما فرض بر این است که کسی که از مشاور بهره می‌گیرد اختلال روان شناختی خاصی ندارد و در مسائلی مانند تصمیم‌گیری یا سازگاری و روابط بین فردی خود، به مشکل برخورده است.

در واقع حیطه کاری یک روان شناس گسترده‌تر و تخصصی‌تر از مشاور است.

امیدوارم به آرزوی زیبای روانشناسی خواندن برسید؛ اما فقط آرزو کردن کافی نیست. تلاش درست و بسیار می‌خواهد. حتما توصیه‌ها و روش‌های سایت انسانیها را دنبال کنید و اجرا کنید. 

موفق باشید:)

89 نظر

یکشنبه 12 آبان 1398

یعنی فقط رتبه کشوری لحاظ میشه؟ منطقه سه باید چند بشه تا بپذیرنش؟ 😐

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلامممممم
مسلما خیر. اما ما رتبه کشوری را خدمتتون عرض کردیم تا بتونیم با یک تقریب درست عددی رو مطرح کنیم(باتوجه به تغییرات تعداد شرکت کننده ها و ظرفیت دانشگاه ها برای مناطق و سهیمه های مختلف) البته روانشناسی از رشته هاییه که پذیرش کشوری داره. 

برای اینکه بدونین پذیرش کشوری چجوریه این مطلب را با دقت بخونین: سهمیه‌ها و رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی

دوشنبه 13 آبان 1398

Arash سلام خانم دشتبان از اطلاعاتی که عنوان کردید؛ متشکرم. چند پرسش دارم: ۱- دانشجوی روانشناسی پس از اخذ لیسانس و سپس فوق لیسانس چگونه میتواند شرایط کاری خود را ارتقا دهد، شرایط بازار کار برای او چگونه است؟ ۲- امروزه میتوان گفت که تقریبا هر کسی که در زمینه کنکور کار میکند خود را به عنوان یک روانشناس هم معرفی میکند. اینجا تکلیف دانشجو روانشناسی چیست؟ آیا او هم باید به جرگه‌ی مشاوران درسی بپیوندد؟ (به نظر من یک دانشجو روانشناسی میتواند برای کسب تجربه و امرار معاش در زمینه کنکور هم به مدت محدودی کار کند؛ اما نباید غرق در آن شود، زیرا ارزش روانشناسی بالاتر است.)۳- متاسفانه در کشور ما جایگاه رشته روانشناسی همچون کشورهای غربی نیست. افراد، مراجعه به روانشناس را ننگ می‌بینند. تاثیر این موضوع بر کار یک روانشناس به چه اندازه است؟ ۴-موضوعی دیگر که ذهن مرا درباره این رشته درگیر و آشفته کرده است! اثر تبلیغات و نمایشهایی است که چهره جذاب و زیبایی به این رشته داده، بگونه‌ای که شاید بسیاری از افراد خود را عاشق و شیفته این رشته تلقی کنند، افرادی که با دیدن سخنی از فروید یا کارل یونگ آنرا سریعا در پیج اینستا یا کانال تلگرامشان قرار میدهند و از قضا طرفدارانی هم دارند که تعداشان نه تنها کم، بلکه به طرز عجیبی زیاد است. یا آنهایی که صرفا با فنجانی قهوه و سیگاری بر لب، به قول خودشان از نظریات فروید صحبت میکنند اما اگر تنها کمی اطلاعات داشته باشیم ، میفهمیم که تنها چند ورق از داستانهای آنتونی رابینز را خوانده اند. مشکل اصلی من همینجاست ،با کمال احترام به همه، اما متاسفانه ناخالصی و ساده انگاری در این رشته زیاد است و همین موضوع تردید من را درباره‌ی آن از هر زمانی بیشتر کرده است. کمی طولانی شد! خانم دشتبان؛ با توجه به اینکه شما هم در این رشته مشغول به تحصیل هستید، میخواهم بدانم که نظر و تجربه شخصی شما تا بدینجای کار چگونه بوده ؟ آیا شما هم چنین دغدغه هایی دارید یا داشته اید؟ و در انتها اگر بخواهید تعریفی برای روانشناسی بیان کنید، کدام گزینه است؟ ۱-افزایش انگیزه و امید ۲-شناخت عمیق خویش، خواه نکات منفی باشد، خواه مثبت. ۳........................(گزینه خودتان،خوشحال میشم اگر نظر بقیه دوستان رو هم بدونم) ممنون و سپاسگزارم از خانم دشتبان و تیم خوب انسانی ها.

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

جناب آقای آرش و احتمالا هم رشته محترم سلام.

میتوانم سوالاتتان را جز به جز پاسخ دهم اما ترجیح میدهم به یک پاسخ جامع اکتفا کنم. اصولا به تطویل مطلب معتقد نیستم و از شما درخواست دارم اگر موردی مبهم ماند مطرح کنید تا دوباره پاسخ داده شود.

میدانیم روان شناسی علمی نوپاست و هنوز دوام کافی را ندارد. در کنار هرپدیده جدید بازار زرد آن رونق میگیرد و مواردی که از فعالیت های روان شناسانه نه چندان علمی گفتید به این حوزه مربوط میشود.بعلاوه روان شناسی علم مربوط به انسان است و میدانیم عامه مردم همواره به خود جرات اظهار نطر در این علوم را میدهند که امری اجتناب ناپذیر است. کاملا متوجه حس فناپذیری که نسبت به مطالعات روان شناسی دارید هستم.

اما باید پذیرفت ما در این مقطع نمیتوانیم انتظار یک علم کامل و قابل استناد از روان شناسی داشته باشیم.
در واقع ما در برهه ای از این علم به آن وارد شدیم که موظفیم با استفاده از روش علمی و هرچه بیشتر کردن استفاده از الگوهای آماری مکاتب مختلف روان شناسی را زیر یک جهان بینی و چتر مشترک بیاوریم تا آنچه مطللوب شما و علاقه مندان به این علم کاربردی هست حاصل شود.
در مورد سوال آخرتان باید عرض کنم باتوجه به پراکندگی تعاریف ترجیح میدهم برشانه غول ها ایستاده و تعریفی که امروز در مجامع علمی معتبرجهانی ارائه میشود را به عنوان آنچه خود نیز پذیرفته ام مطرح کنم. "مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی"

نهایتا به شما مطالعه کتاب فلسفه علم روان شناسی/ماریو بونژه را پیشنهاد میدهم.
موفق باشید. دشتبان 

دوشنبه 13 آبان 1398

خیلی ممنون عالی

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

مرسیییی :)

دوشنبه 13 آبان 1398

باتشکر فراوان از اطلاعاتی که در اختیارمون میذارین🌹

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

خوشحالیم که میتونیم در مسیر آگاهی و موفقیت با شما همراه باشیم.blush

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام،بازار کارش رو یکم توضیح میدین؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام
اولا تمام مواردی که در مورد بازار کار گفته میشه کلی هستند و فرد به فرد متفاوتن یعنی نهایتا این خود شما هستید که جایگاه شغلیتون رو تعیین خواهید کرد.

حتما این مطلب را در سایت انسانیها بخون: رشته های پردرآمد علوم انسانی
در مورد رشته روان شناسی باید بگم که با مدرک کارشناسی میتونید در مشاغل سطح پایین شروع به کار کنید اما در صورت ادامه تحصیل فرصت های شغلی بسیار خوبی پیش رو خواهید داشت.
گرایش بالینی:
تاسیس مطب،کودکستان،خانه سالمندان یا استخدام به عنوان درمانگر در کلینیک یا بیمارستان های روانی و غیر روانی
دیگر گرایش ها:
فعالیت به عنوان پژوهشگر و محقق،استخدام در ارگان های مختلف به عنوان روان شناس صنعتی سازمانی یا رشد و یادگیری(آموزش و پرورش،ادارات دولتی و حتی شرکت های خصوصی) و . . . 

موفق باشید :) دشتبان

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام دوباره به شما. از پاسخ شما متشکرم. من چندین سال در مدارس سمپاد (طبعا رشته تجربی) درس خواندم اما تصمیم گرفتم که به دنبال علاقه و شور درونی ام بروم، تغییر رشته دادم و امسال در کنکور انسانی شرکت خواهم کرد،جاییکه امید و عطش موفقیت را احساس میکنم. بدلیل علاقه ای که به روانشناسی دارم موضوعات بالا را مطرح کردم ، به امید علمی تر شدن جایگاه روانشناسی در ذهن افراد. سپاسگزارم. Arash

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام
تبریک میگم که مسیرتون رو پیدا کردید. با امید اینکه شما خودتون از افراد موثر در این روند باشید.
با آرزوی موفقیت :)

ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398

سلام آیا دانشگاه های امام صادق و الزهرا هم برای روانشناسی خوب هستند ؟اگر خوب هستند استادان آنجا چه کسانی هستند ؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام
در دانشگاه امام صادق رشته روان شناسی ارائه نمیشه
در مورد دانشگاه الزهرا باید بگم روی هم رفته دانشگاه خوبی هست و گروه روان شناسی این دانشگاه علاوه بر اساتید قویشون کارگاه ها و نشست های خوبی رو برای دانشجوهاشون تدارک میبینن. نهایتا بهترین راه شناخت این هستش که سری به سایت این دانشگاه بزنید.
موفق باشید. دشتبان :)

پنجشنبه 23 آبان 1398

سلام یعنی واقعا کسی که از تجربی و ریاضی و انسانی وارد شدن باید تو یه کلاس بشینن؟؟؟ این درست نیست واقعا

پاسخ انسانی ها

شنبه 25 آبان 1398

سلام.یه نکته را فراموش نکنین. اونم اینکه موفقیت ذهن تحلیل گر یک دانشجو از رشته انسانی به نسبت ذهن آماری-عددی دانشجوی رشته های دیگر، در رشته روانشناسی موفق تر عمل میکنه. به شرطی که در انجام محاسبات و ریاضیات لازم در این رشته هم دقیق و حساس باشه. 

پس ریاضی را دست کم نگیرید. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 15 آذر 1398

با سلام من میخوام روان شناسی بخونم ولی یه سوال دارم من اگه نتونم تا مقطع فوق لیسانس بخونم ایا با همون مدرک لیسانس روان شناسی میشه شاغل شد تو رشته مربوطم؟ خیلی ذهنمو درگیر کرده اخه من واقعا این رشته علاقه دارم و میدونم برای رشد بیشتر و بازار کار بهتر حداقل باید تا فوق خوند ولی باید همه احتمالات رو در نظر گرفت .. مربوط میشم راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 17 آذر 1398

سلام
فقط یک بخش از شاغل شدن در یک رشته مربوط به شرایط اون رشتس یک بخش عمده تری از این فرآیند به انگیزه و اشتیاق خود شما مربوط میشه و ما و نه هیچ فرد دیگه ای  نمی تونیم در این مورد نظری بدیم.
 اما به صورت کلی فضای رشته روان شناسی به صورتی هستش که اکثر افرادی که واردش میشن تا دکتری و حداقل تا کارشناسی ارشد ادامه تحصیل می دن.
توصیم به شما دوست عزیز میتونه این باشه که علاقتون رو بسنجید و ببینید تا چه حد واقعیه
برای این کار می تونید واحد ها و کتاب های دانشگاهی این رشته رو بررسی کنید
اگر علاقتون واقعی بوده باشه بلاشک به کارشناسی قانع نخواهید شد و به سمت تحصیلات تکمیلی گرایش پیدا خواهید کرد
موفق باشید
دشتبان

دوشنبه 25 آذر 1398

سلام از شما در جایی خوندم که اول به حقوق علاقه داشتید و به خاطر اون تغییر رشته دادید ، اگر شخصی نیست میشه بگید چی شد که مجذوب روان شدید؟ مرسی

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام دوست عزیز
ممنونم که به دقت مطالب رو مورد مطالعه قرار میدید. بله همینطور بود
علاقم به حقوق یک علاقه بدون آگاهی بود در واقع من بی هیچ تصور واضح و اطلاعاتی و صرفا بخاطر محبوبیت و فضای شغلی این رشته فکر می کردم که بهش علاقه مندم. اما خوشبختانه خیلی زود به اشتباهم پی برد
اینجوری بود که چند تا کتاب دانشگاهی از دورشته رو مورد مطالعه قرار دارم و بعد واحد های دانشگاهیشون رو بررسی کردم تا به این نتیجه رسیدم که بعله،رشته من روان شناسیِ:)
موفق باشید
دشتبان

دوشنبه 25 آذر 1398

به امید دیدار.

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام میخواستم بدونم دبیری روانشناسی هم داریم ؟یعنی میشه اونو تا دکترا خوند و بعد ب عنوان استاد تو دانشگاه تدریس کرد ؟ممنون میشم اگه دراین باره یکم بیشتر راهنماییم کنید فائزه

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام دوست عزیز. بله که داره. حتما این مطلب را بخون: شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

ببخشید منظور از دبیری جامعه همون دبیری روانشناسی هس یا هر کدوم باهم فرق دارن؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام به شما همراه عزیز انسانیها

خیر این دو یکی نیستن و رشته دبیری روان شناسی رو به صورت کلی نداریم و تدریس روان شناسی دبیرستان به دبیران رشته های مرتبط محول میشه.

موفق باشید.

دشتبان

چهارشنبه 27 آذر 1398

سلام خانم دشتبانمن ب سایتی که گفتین مراجعه کردم ولی چیزی درباره ی سوالم متاسفانه دستگیرم نشد من ب شما گفتم دبیری روانشناسی داریم گفتید بله. حالا سوال من اینه ک من چیزی ب این اسم ندیدم میخوام بدونم شامل کدوم زیر گروه میشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام دوست عزیز

خیر رشته دبیری روان شناسی نداریم و تدریس این درس(متاسفانه) به دبیر های دیگر دروس محول میشه.

بنابراین اگر هدفتون تدریس روان شناسی هستش دو راه دارید:

1-از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد مدرسه بشید و اونجا با مدرسه مربوطه برای تدریس این درس هماهنگ کنید.

2-رشته های غیر فرهنگیان(روان شناسی،علوم تربیتی،مشاوره و...)رو انتخاب کنید و از طریق آزمون استخدامی  وارد اموزش و پروش بشید  مرحله قبلی رو طی کنید.

موفق باشید

دشتبان

جمعه 29 آذر 1398

سلاممن ب دبیری ادبیات علاقه دارم این رشته شامل زیر گروه یک میشه فقط ضرایب زبان انگلیسی و دین و زندگی تو هیچ کدوم از زیرگروه ها نیست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 آذر 1398

سلام. سوالتون واضح نیست. لطفا به طور کامل توضیح بفرمایید. 

جمعه 29 آذر 1398

ببخشید خانم دشتبان من چون میخوام ترازبالایی رو تو زیرگروه یک بیارم ضریب عربی ۴ هس بخاطر همین کلاس عربی میرم میخواستم نظر شما رو در این باره بدونم

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 آذر 1398

سلام دوست عزیز. این فایل صوتی را گوش بدین: پاسخ به سوال شما: پیشرفت در آزمون

موفق باشید

دشتبان

جمعه 29 آذر 1398

خانم دشتبان من زیادی نه زبان انگلیسی رو دوست دارم نه زبانم خوبه میخواستم بدونم اگه تو کنکور اصن زبان و نزنم چی میشه؟ ادبیات انسانی هم علاقه دارمممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 آذر 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها
لازمه به چندتا مورد توجه داشته باشید:
۱_ما برای کنکور دروسی رو مطالعه می کنیم که سازمان سنجش تعیین می کنه نه فقط دروسی که دوستشون داریم.

۲_با سوگیری به هیچ درسی نگاه نکنید.علاقه رابطه مستقیم داره با بلد بودن.
بنابراین زبان رو به صورت مستمر و تدریجی مورد مطالعه قرار بدید تا راه بیفتید تو این درس و نگرش مثبت هم ایجاد بشه

۳_به اینکه درسی رو در کنکورتون سفید بذارید به هیچ وجه فکر نکنید.
درصد صفر تراز شما رو به طرز قابل توجهی کاهش میده

۴_به اتاق علمی درس زبان انگلیسی برید و مقاله رسیدن از صفر به درصد ۱۰ رو مورد مطالعه قرار بدید
موفق باشید
دشتبان

شنبه 30 آذر 1398

منظور از ضرایب زبان انگلیسی و دین و زندگی این هس ک تو برگه ای ک مشاورمون بهم داده ضرایب این دو تا درس نیس میخواستم ضرابشون رو بدونم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 1 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها

در جدول اعداد انسانیها ضریب این دو درس و بقیه دروس در زیرگروه های مختلف مشخص شده.

http://www.ensaniha.ir/post/index/3105#

موفق باشید

دشتبان

شنبه 30 آذر 1398

ممنونم خانم دشتبان ک خیلی خوب راهنماییم میکنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 1 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز

کاری جز انجام وظیفه نیست:)

خوشحالیم از همراهی شما توسعه سازان آینده

موفق باشید

دشتبان

چهارشنبه 11 دی 1398

درود بر خانم دشتبان. یاسمین هستم. یکم سوال دارم ازتون ، من عاشق روانشناسی ام و امیدوارم روزی بتونم مثله شما بشم‌ ۱_از نظر شما ۳ ویژگی برتر یک روانشناس چیست؟ ۲_ کدام روانشناس را بیش تر می‌پسندید؟ ۱- فروید. ۲- کارل یونگ. ۳-اروین دیالوم ۴استیون پینکر ۳- هدف‌گذاری و پیش‌بینی شما از آینده خودتان در این رشته چیست؟ خیلیییییی مرسییی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 12 دی 1398

سلام به شما یاسمن خانم و ممنون از ادبیات زیبای کامنتتون

امیدوارم به هدفتون برسید و یک دانشجوی موثر در رشته روان شناسی بشید.

من هنوز در ابتدای راه روان شناسی هستم و به عنوان یک دانشجوی روان شناسی با اطلاعات اندکم جوابتون رو میدم.

1-بنظر من بهترین ویژگی یک روان شناس شاید انعطاف پذیریش در مواجه با رویکرد های مختلف و پذیرش اطلاعات مدام بروز شونده روان شناسی هستش.

2-من هوز در مورد تمامی مکاتب به اون صورت عمیق نشدم اما با اطلاعاتی که تا الان کسب کردم روکرد روان کاوی و در این رویکرد یونگ رو بسیار می پسندم.

3-روان شناسی بسیار گستردس و گرایشات مختلفی داره و فکر می کنم فعلا برای تصمیم گیری زود باشه با این وجود در حال حاضر گرایش بالینی خانواده رو مسیر مناسبی برای خودم می بینم.

روان شناسی برای رشد بیشترش منتظر دانشجویان مشتاقی مث شماست:)

موفق باشید.

دشتبان

دوشنبه 23 دی 1398

یک سلام گرم خدمت شما خانم دشتبانمیخواستم بدونم حالا ک امتحانات نوبت اول تموم شده چجوری برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا تو امتحانات نوبت دوم به مشکلی بر نخوریم ؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام به شما همراه خوبمون.
دو تا روش طلایی که هم تو امتحانات ترم دوم موفق خواهید شد با اجراشون و هم به یادگیری عمیقتون برای کنکور کمک خواهد کرد:
۱_پیش خوانی
۲_همان روز خوانی
اجراشون کنید و نتیجه رو بهمون بگید:)
ممنون از همراهیتون.
دشتبان

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام خانم دشتبان ببخشید شما کدوم دانشگاه درس میخونید

پاسخ انسانی ها

شنبه 26 بهمن 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها. 
دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی تهران. یک دانشگاه برتر و تخصصی در حوزه توان بخشی افراد در زمینه جسم و روان.
موفق باشید.
دشتبان

جمعه 2 اسفند 1398

سلام خانم دشتبان ، به نظر شما روانشناسی از طریق رشته ی انسانی مزیتی نسبت به روانشناسی از طریق رشته ی تجربی داره؟ اگر از طریق تجربی بریم روانشناسی مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام به شما دوست عزیز.
در دانشگاه یک سری واحد ها داریم که برمبنای زیست شناسی هستند و برخی برپایه فلسفه.
که معمولا دانش آموزان تجربی در واحد های گروه اول و دانش آموزان گروه انسانی در گروه دوم بهتر عمل می کنن.
بنابراین توصیه می کنیم اگر هدفتون
 روان شناسی هستش در فاصله بین کنکور و دانشگاه انسانیها زیست شناسی دبیرستان و تجربی ها فلسفه منطق رو مورد مطالعه قرار بدن.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 22 اسفند 1398

سلام به خانم دشتبان عزیز.چندتا سوال داشتم یکی اینکه با رتبه حدود 4000 رشته روانشناسی چه دانشگاهی میشه قبول شد؟ برای قبولی توی دانشگاه های مختلف(دولتی و ازاد و غیر انتفاعی و..) چه رتبه ای لازمه؟ شرایط هر دانشگاه رو لطفا بگید(مثل شهریه دانشگاه غیر انتفاعی و ازاد/ رتبه لازم/ تعداد دانشجویی که هر سال میگیرن و..)معمولا افراد تست جامعه که میزنن درصدهاشون بهتر میشه ولی من تو هر ازمون جامع درصدای کمتری نسبت به ازمون قبل میگیرم علت خاصی داره؟!با تشکر❤

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 22 اسفند 1398

سلام به شما دوست عزیز.
فکر نمی کنم با این رتبه بشه دانشگاه سراسری قبول شد.
ضمنا در مورد رتبه لازم برای قبولی در روان شناسی و دیگر جزئیات این رشته در ترمینولوژی روان شناسی مفصلا صحبت کردیم باهاتون.
اگر به خوبی مراحل یادگیری،خلاصه نویسی و پرکاری تستی رو انجام می دید و با این وجود هنوز درصداتون افت می کنه لازمه موارد زیر رو رعایت کنید:
۱_سراغ تست های چالشی تر و سطح بالاتر برید(می تونید از آزمونهای مشابه پارسال یا کتاب های تیز شیم استفاده کنید)
۲_حتما حتما خیلی دقیق و موشکافانه آزمون رو بررسی کنید.
۳_در درس جامعه شناسی با تمرکز روی واژگان کلیدی و خوب یادگرفتن اونها قطعا پیشرفت محسوسی خواهید داشت.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 26 فروردین 1399

سلام ببخشید من علاقه زیادی به روانشناسی دارم.به نظرتون رشته خوبیه؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 27 فروردین 1399

سلام. مطلب را که مطالعه بفرمایید توضیحات کامل داده شده است.

شنبه 30 فروردین 1399

سلام خسته نباشیدمیخواستم بدون برای ورود به گرایش روانشناسی بالینی فرقی نداره که تو دوره دبیرستان رشتمون انسانی یا تجربی بوده و یا محدودیتی نداره؟چون من یکجا شنیده بودم برای ورود به گرایش روانشناسی بالینی، دیپلممون باید تو رشته تجربی باشه.

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 فروردین 1399

سلام. مطلب را با دقت مطالعه کنید لطفا

چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام وقتتون بخیرمیخواستم بدونم کسی که رشتش تجربی هست اگر بخواد روانشناسی در بیاد باید کنکوره انسانی رو بده؟ یا همون کنکوره تجربی و درس های شامله خودش..میشه لطفا بگید کسی ک تجربیه چطوری میتونه روانشناسی در بیاد ، ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خیر نیازی به شرکت در کنکور انسانی نیست.
رشته روان شناسی از هر سه رشته متوسطه دوم در دانشگاه پذیرش داره.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 8 اردیبهشت 1399

سلام دانشگاه فرهنگیان رشته روان شناسی هم داره ؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 9 اردیبهشت 1399

سلام . مطالب مربوط به دانشگاه فرهنگیان در سایت را جستجو کنید 

شنبه 13 اردیبهشت 1399

سلام. مي‌خواستم بدونم دانشگاه غيرانتفاعي علم و فرهنگ - تهران در رشته كارشناسي روانشناسي چطوره؟ (با توجه به اينكه در هر سه مقطع كارشناسي، ارشد و دكترا هم دانشجو مي گيره و مال جهاد دانشگاهيه). خيلي خيلي ممنون.

پاسخ انسانی ها

جمعه 19 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
دانشگاه علم و فرهنگ معتبرترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور هستش که از نظر سطح علمی گروه روان شناسی قوی ای داره و به صورت کلی دانشگاه مناسبیه.
اما حالا که فرصت هست می تونید برای دانشگاه های بهترم تلاش کنید:)
موفق باشید‌.
دشتبان

شنبه 13 اردیبهشت 1399

سلام وقتتون بخیر مطلبتون عالی بودمن از طریق رشته انسانی میتونم در دانشگاه شهید بهشتی تهران روانشناسی بخونم؟ قبول میکنن؟ یا باید رشتم تجربی باشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز. 
رشته روان شناسی از طریق هر سه رشته انسانی،تجربی و ریاضی در دانشگاه پذیرش داره.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 13 اردیبهشت 1399

سلام ببخشید از هنرستان هم میشه وارد دانشگاه شد و روانشناسی خوند؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز. 
روان شناسی علمی هست که به بررسی فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان می پردازه و دانشجوی این رشته باید پیش زمینه ای از این موضوع رو داشته باشه.
در هنرستان چنین پیش زمینه ای به دست نمیاد.
همونطور که یک دانش آموز علوم انسانی زمینه لازم برای تحصیل در رشته های ارزشمند مرتبط با دروس هنرستان رو نداره.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 16 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشيد براي رشته مشاوره ياسوج چه رتبه اي لازم است ممنون

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام. تخمین رتبه و رشته از خدمات این سایت نمی باشد.

جمعه 19 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشین من کلاس نهم هستم وکسی نیست که بخوام اطلاعات کافی درمورد رشته های مورد نظرم بگیرم میخوام ببینم اگه از طریق رشته انسانی بخوام روانشناسی بخونم چه درس هایی مهمه به چه معدلی؟!؟ممنون میشم جواب بدین..

پاسخ انسانی ها

جمعه 19 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خیلی خوشحالیم که از الان به فکر کنکور شناسی دقیق هستید.
توصیم اینکه برای داشتن یک دیدگاه علمی به دروس رشته خواندنیِ علوم انسانی مجموعه ترمینولوژی رو مطالعه بفرمایید.
در مورد سوالتون باید بگم روان شناسی از رشته های پرمتقاضی دانشگاهی هست و برای قبولی در دانشگاه های با اعتبار بالا لازمه رتبه برتر بشی که برای کسب رتبه برتر هم لازمه تمام دروس رو تا یک حدی مطالعه و تسلط داشته باشید.
اگر چه که در  زیر گروه5(زیرگروه رشته انسانی)دو درس روان شناسی و جامعه شناسی اهمیت بسزایی دارن.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 20 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشید، میخواستم بپرسم دانشگاه های معتبر چه مقدار از قبولی هاشون رو از رشته انسانی و چه مقدار تجربی و ریاضی میگیرن؟آیا برای داوطلبان کنکور انسانی ظرفیت بیشتری هست؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 اردیبهشت 1399

سلام باید منتظر دفترچه انتخاب رشته بمانید

ﺳﻪشنبه 23 اردیبهشت 1399

سلام من رشتم تجربیه می خوام اطلاعاته کنکورمو تغییر بدم به رشته ریاضی برای قبولی روانشناسی قبولی از ریاضی آسون تره یا تجربی؟! چون من تجربی هیچی بارم نیست از زیست

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
در گروه ریاضی تعداد شرکت کننده ها کمتره.
از طرفی سهمیه این دو رشته برای پذیرش دانشجو برابره.
بنابراین به نظر می رسه قبولی از رشته ریاضی آسون تر باشه.
اما نباید تصور کنید اونجا دیگه بدون مطالعه و خیلی راحت میشه رشته روان شناسی قبول شد.
هر رشته ای سختی ها و آسونی های خاص خودش رو داره‌.
بنابراین توصیه میشه قبل از تغییر رشته احتمالی ماهیت تک تک دروس رشته ریاضی رو بشناسید تا یک موقع حس الانتون به زیست رو به دیفرانسیل نداشته باشید:)
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399

با سلام خسته نباشید من تا الان برای کنکور چیزی نخوندم قراره از امروز با جدیت شروع به خوندن کنم و متولد ۷۹ هستم (نظام جدید) درس خوندم بنا به دلیلی پارسال کنکور ندادم ولی امسال شرکت کردم میخواستم ببینم میتونم دبیر روانشناس بشم در دانشگاه فرهنگیان رتبه بیارم چون به شدت علاقه دارم و تو این ۳ ماه چه درس هایی رو بخونم

پاسخ انسانی ها

جمعه 26 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خب پاسخ این سوال رو فقط و فقط یک نفر می دونه‌.
خود شما!
بله درسته شما باید ببینید آیا می تونید تو این مدت از خیلی چیزا بزنید و روی مطالعه و هدفتون متمرکز بشید؟
اگر جوابتون بله هستش امید قبولی شما بالا میره.
البته که تلاش صرف کافی نیست و لازمه که روش مند و با برنامه درست این مدت رو مطالعه کنید.
در جواب سوالتون به برنامه مطالعاتی این مدت باید بگم بهتره از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399

با سلام خسته نباشید من تا الان برای کنکور چیزی نخوندم قراره از امروز با جدیت شروع به خوندن کنم و متولد ۷۹ هستم (نظام جدید) درس خوندم بنا به دلیلی پارسال کنکور ندادم ولی امسال شرکت کردم میخواستم ببینم میتونم دبیر روانشناس بشم در دانشگاه فرهنگیان رتبه بیارم چون به شدت علاقه دارم و تو این ۳ ماه چه درس هایی رو بخونم

پاسخ انسانی ها

شنبه 27 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خب پاسخ این سوال رو فقط و فقط یک نفر می دونه‌.
خود شما!
بله درسته شما باید ببینید آیا می تونید تو این مدت از خیلی چیزا بزنید و روی مطالعه و هدفتون متمرکز بشید؟
اگر جوابتون بله هستش امید قبولی شما بالا میره.
البته که تلاش صرف کافی نیست و لازمه که روش مند و با برنامه درست این مدت رو مطالعه کنید.
در جواب سوالتون به برنامه مطالعاتی این مدت باید بگم بهتره از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1399

و میشه بگید از تجربی چه رتبه ای برا قبولی در دانشگاه شهید بهشتی و.. برا روانشناسی لازمه

پاسخ انسانی ها

جمعه 2 خرداد 1399

و لطفا مطلب را با دقت مطالعه کنید

شنبه 3 خرداد 1399

سلام ..من به رشته روانشناسی علاقه دارم و رشته انسانی هستم و در درس زبان و ریاضی ضعیف هستم ایا میتوانم رشته روانشناسی بیارم؟ یعنی در دانشگاه به خاطر این دودرس به مشکل بر نمیخورم ؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 4 خرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
حالای جدای از اینکه برای قبولی در دانشگاه خوب و تحصیل روان شناسی لازمه این دروس رو بالا بزنید،به طور کلی اکثر قریب به اتفاق رشته های دانشگاهی به آمار(که بخشی از ریاضیات هستش) و زبان قوی نیاز دارن‌.
بنابراین تو فرصت باقی مونده تا می تونید پایتون در این دروس رو تقویت کنید تا با یک تیر دو نشون بزنید.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 5 خرداد 1399

یه سوال اصلا دبیری روانشناسی داریم یا نه؟!😐

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام

دوشنبه 5 خرداد 1399

یه سوال اصلا دبیری روانشناسی داریم یا نه؟!😐

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام!

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام خانم دشتبان خسته نباشید عذر میخوام من رشته تجربی هستم و به روانشناسی علاقه دارم ۱_از کجا باید متوجه بشم علاقه من واقعیه یا کاذبه؟ ۲_از رشته تجربی انسانی یا ریاضی قبولی اسون تری داره؟ ۳_چه کتابهایی رو برای امادگی ورود به این رشته برای مطالعه ازاد پیشنهاد میکنید؟ ۴_درسهای دشوار این رشته در دانشگاه برای ورودی از تجربی چه دروسی میتونه باشه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 11 خرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
قبل از اینکه جواب سوال هاتون رو بدم باید بگم خیلی خوشحالم که با آگاهی می خواید وارد این رشته بشید.
هر داوطلبی اگر قبل از ورود به دانشگاه برای این سوالات جواب درستی پیدا کنه و با ذهن شفاف انتخاب کنه مقدمات موفقیتش در دوران دانشجویی رو فراهم کرده‌.
اما جواب سوال هاتون:

۱_بررسی واحد های درسی این رشته؛شما قراره 4سال این واحد ها و کتاب ها رو مطالعه کنید.پس با بررسی اونها می تونید بفهمید تا چه حد به این فرآیند علاقه مند هستید.
۲_جواب این سوال به فاکتور های مختلفی و متغییری بستگی داره‌.
پس برای رسیدن به جواب با یک مشاور "متخصص" مشورت کنید.
۳_کتاب زمینه روان شناسی ۱و۲که به هیلگارد هم معروفه در کنار کتاب فلسفه روان شناسی(ماریو بونژه) زمینه آمادگی ذهنی شما برای ورود به این رشته رو فراهم می کنه.
۴_طبق تجربه ای که از هم کلاسی هام داشتم دانشجویان روان شناسی که از رشته تجربی وارد این رشته میشن در دروسی که تم فلسفی دارن(معرفت شناسی،علم النفس و...)کمی به مشکل برمیخورن‌.
البته اگر با مطالعه آزاد و آشنایی با فلسفه و یا مطالعه دو تا کتاب فلسفه دبیرستان آشنایی مختصر با این فلسفه داشته باشین به مشکل خاصی بر نمی خورین.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام مجدد خدمت شما ببخشید من زبان خوبی ندارم برای مطالعه و تقویت زبانم سی دی یا کتاب یا د مجموع منبع مشخصی رو اگر امکانش هست خیلی ممنون میشم معرفی کنید (منبعی که بصورت روان زبان انگلیسی رو اموزش بده)

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 خرداد 1399

سلام. از مطالب تخصصی سایت ما در زبان استفاده کنید:
 

www.omoomiha.com

پنجشنبه 8 خرداد 1399

سلام وقت بخیر با توجه به آماری که بدست اومده و ظرفیت خالی ای که گروه های انسانی دارن ایا امکانش هست برا کسی که رشته تجربی کنکور میده و به رشته روانشناسی علاقه داره این شرایط هم فراهم باشه و پذیرش بشه ممنون میشم جواب بدید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 8 خرداد 1399

سلام. کنکور و نتیجه اون براساس امار  واحتمال نیست دوست عزیز.

تلاش درست، بموقع و حساب شده!

پنجشنبه 8 خرداد 1399

سلام خیلی مچکر به خاطر تموم توضیحات مفیدتانببخشید اگه بخوایم از طریق رشته تجربی روانشناسی بالینی بخونیم رتبه باید چند باشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 8 خرداد 1399

سلام.

رتبه های مورد نیازهم در متن توضیح داده شده است

شنبه 17 خرداد 1399

سلام خانم دشتبان ممنون از اطلاعاتی که دادید من دانش اموز پایه نهم هستم و علاقه به رشته روانشناسی دارم میخواستم بدونم ورود به رشته روانشناسی از طریق رشته انسانی سخت تره یا از طریق رشته تجربی

پاسخ انسانی ها

شنبه 17 خرداد 1399

سلام. توضیحات و پاسخ دقیق به سوال شما در کامنت ها و متن داده شده است. لطفا با دقت بیشتری مطالب  و کامنت ها را مطالعه کنید

یکشنبه 18 خرداد 1399

برای خواندن روان شناسی از کدوم رشته وارد شم علوم انسانی یا تجربی؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 19 خرداد 1399

سلاامم

جمعه 23 خرداد 1399

سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم به رشته روانشناسی علاقه دارم میخواستم بدونم رشته خوبی هست ؟؟ و اینکه چه رتبه ای باید کسب کنم درکنکور

پاسخ انسانی ها

شنبه 24 خرداد 1399

سلام دوست عزیز.

مطلب را با دقت بخونین و البته مطالب مرتبط دیگر که در اتاق علمی روانشناسی در همین سایت قرار دارد.

شنبه 24 خرداد 1399

سلام خسته نباشید و ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قراردادید.من سال بعدکنکوردارم ولی متاسفانه هنوزمطلع نشدم که به چه رشته ای کاملاوواقعی علاقه مندم و الان دارم دربارشون تحقیق میکنم.اطلاعاتتون بسیار کافی و مناسب بوده.من علاقه پیشینی به روانشناسی داشتم ودارم ولی انچنان راغب نیستم تا این رشته رو به عنوان رشته دانشگاهیم بپذیرم و همینطور درباره چندین رشته دیگر.میخواستم بدونم علاوه بر تحقیق بیشتردرزمینه رشته هاوپیداکردن رشته موردعلاقم دیگه چه کارهایی باید انجام بدم تا کاملا متوجه بشم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 26 خرداد 1399

سلام به شما دوست عزیزم.
ممنون از همراهیتون.
اگر از الان می خواید به طور قطعی رشتتون رو تعیین کنید می تونید از راه های زیر اطلاعات خوبی به دست بیارید:

1_چک کردن واحد های دانشگاهی رشته ها و مروری کوتاه بر کتاب های مرتبط با اون واحد ها

2_صحبت و مشورت با دانشجویان،اساتید و افراد مشغول به کار از طریق اون رشته

3_چک کردن سایت دانشگاه مورد علاقتون و کسب اطلاعات از دانشکده ها و رشته های مختلف اون دانشگاه

البته اگر به تصمیم قطعی رسیدید نگران نباشید.
قطعا بعد از این یک سال اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد و در کنار اون در بازه زمانی بین کنکور و انتخاب رشته فرصت کافی برای پرداختن به این موارد رو خواهید داشت‌.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 12 تیر 1399

دانشگاه فرهنگیان این رشته رو نداره‌؟یعنی باید اول روانشناسی بخونی بعد حذب اموزش پرورش بشی یا مستقیم میری؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 12 تیر 1399

سلام. بله دانشگاه فرهنگیان داره. 

چهارشنبه 18 تیر 1399

سلام ببخشید برای قبولی توورشته روانشناسی چه کتابایی ضریب بیشتری دارن و چه درسایی احتمال قبولی رو افزایش میده؟منبه شدت به این رشته علاقه دارم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 19 تیر 1399

سلام. از بخش جستجوی سایت، کلمه  جدول اعداد را سرچ کنین مطالب موردنظرتون براتون میاد

جمعه 20 تیر 1399

با تشکر

شنبه 21 تیر 1399

سلام خسته نباشید.ببخشید من واقعا الان چند وقته که دنبال جواب سوالات هستم ممنون میشم پاسخ بدین.برای رسیدن به روانشناسی باید تجربی بخونیم یا انسانی؟!و اینکه اگر بخوایم از رشته ی تجربی بخونیم، چطوریه و چه چیز هایی نسبت به رشته ی انسانی اضافه تر و یا کمتر داره؟!

پاسخ انسانی ها

شنبه 21 تیر 1399

سلام. لطفا مطلب را با دقت بخونین

چهارشنبه 25 تیر 1399

سلام ببخشید من امسال کنکور تجربی می دم ولی می خواستم ببینم می تونم برم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد ؟؟؟؟لطفا جواب بدید خیییللیی برام مهمههه!! با تشکر از سایت خوبتون :)

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 25 تیر 1399

سلام. منتظر دفترچه انتخاب رشته باید بمانید

شنبه 28 تیر 1399

ببخشید یه سوال داشتم از رشته تجربی برم روان شناسی بهتره یا رشته انسانی ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 تیر 1399

سلام. در هر دو رشته نیاز به تلاش درست و بموقع دارید

دوشنبه 30 تیر 1399

سلام ببخشید من رشتم تجربی بود و الان میخوام دانشگاهدروانشناسی بخونم ایا از رشته تجربی هم میشه رفت روانشناسی یا فقط انسانی ؟؟ممنون میشم بگید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 30 تیر 1399

سلام. از هردو رشته؛ البته اگر اون سال در دفترچه انتخاب رشته پذیرش اعلام بشه

چهارشنبه 1 مرداد 1399

سلام خسته نباشید و ممنونم از توضیحات مفیدتون من سال بعد کنکور دارم و رشته ام انسانی هست و علاقه زیادی به رشته روانشناسی بالینی دارم ولی قبل از هرچیزی میخوام چندتا کتاب در این باره بخونم تا با فضای این رشته بیشتر آشنا بشم بی زحمت میشه کمکم کنید و چندتا کتاب در این باره معرفی کنید ممنونم🙂roghaye

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 1 مرداد 1399

سلام این مطلب و مطالب اتاق علمی روانشناسی را با دقت بخونین

یکشنبه 5 مرداد 1399

سلامسپاسگزارم از اطلاعات خوبی که در اختیار دانش آموزان قرار میدین.من دانش آموز رشته ریاضی هستم. اگر لطف کنید به سوالات من پاسخ بدین ممنون میشم.1) توی رشته ریاضی معمولا برای دانشگاه تهران و بهشتی رشته روانشناسی چه رتبه نیازه؟ 2) آیا روانشناسی که ما میریم با بقیه رشته ها یکیه؟ چون من شنیدم که از ریاضی میرن "رواشناسی صنعتی و سازمانی"

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 5 مرداد 1399

سلام. این سایت فقط برای رشته انسانی هستش با عرض پوزش

دوشنبه 6 مرداد 1399

سلام وقت بخیر من 15 ساله هستم و سال بعد قرار هست انتخاب رشته کنم من به نسبت دروس عربی و اجتماعی و ادبیاتم بهتر از علوم و ریاضی هستش میخواستم بدونم من انسانی بر دارم برای روان شناسی بالینی راحت تر هستش یا تجربی ؟ و اینکه من ساکن تبریز هستم و میخوام از دانشگاه تبریز قبول بشم به نظرتون رتبه ام باید حدودا چند باشه ؟ ممنون از لطفتون و مشاوره خوبتون :)

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 مرداد 1399

سلام. هر دو رشته سختی ها  و  امتیازات خودش را داره.

حتما با مشاور انتخاب رشتتون مشورت کنید

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

سلام وقت بخیر من 15 ساله هستم و سال بعد قرار هست انتخاب رشته کنم من به نسبت دروس عربی و اجتماعی و ادبیاتم بهتر از علوم و ریاضی هستش میخواستم بدونم من انسانی بر دارم برای روان شناسی بالینی راحت تر هستش یا تجربی ؟ و اینکه من ساکن تبریز هستم و میخوام از دانشگاه تبریز قبول بشم به نظرتون رتبه ام باید حدودا چند باشه ؟ ممنون از لطفتون و مشاوره خوبتون :)

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 مرداد 1399

سلام. حتما با مشاور انتخاب رشتتون کامل و مفصل مشورت کنید

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

سلام خیلی ممنونم از مطالب خوبتونمن علاقه ی زیادی به روانشناسی دارم ولی رشتم ریاضیه اونطور که فهمیدم یعنی میتونم کنکور ریاضی بدم ولی رشته ی روانشناسی قبول شم دانشگاه ?

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 8 مرداد 1399

سلام. باید منتظر دفترچه انتخاب رشته بمانید

دوشنبه 20 مرداد 1399

سلام ممنونم بابت اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید. من خیلی به روانشناسی علاقه دارم و من امسال میرم یازدهم انسانی . من می خواستم در مورد سختی این رشته و کتاب هاش بدونم. همه میگن اگه علاقه باشه میشه با سختی ها کنار اومد ولی من ممنون میشم اگه در این مورد توضیح بدین تا یه تصور خوب و دقیق داشته باشیم.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 2 شهریور 1399

سلام به شما دوست عزیز.
سپاس از همراهیتون.
خیلی خوبه که به دنبال کسب این دیدگاه واقع بینانه هستید.
کمتر کسی با این آگاهی به رشته ها فکر می کنه.
بله رشته روان شناسی هم مانند سایر رشته ها دشواری های خاص خودش رو داره.
تا مقطع ارشد شما کارورزی ندارید و صرفا باید از دروس تئوری کسب کنید دانشتون رو،ممکنه با برخی دروس و واحد ها ارتباط کافی رو برقرار نکنید،اگر به دنبال روان درمانگر شدن باشید لازمه کاملا به خودتون و فعالیت ها و دوره های غیر دانشگاهی متکی باشید(دانشگاه به هیچ وجه کافی نخواهد بود)،بازار روان شناسی غیر علمی در کشور به شدت داغه و باید در حد خودتون بکوشید با اون مقابله کنید و....
اما مهم ترین مسئله اینکه خیلی ها بودند که با وجود این شرایط بسیار موفق بودند و در حال حاضر یک روان شناس موفق و موثر هستند.
پس شما چرا نتونید؟
ضمنا برای شناخت بیشتر این رشته حتما به سایت دانشگاه هایی که رشته روان شناسی رو ارائه می دن مراجعه کنید و سعی کنید از واحد های درسی و دیگر برنامه های گروه روان شناسی اون دانشگاه سر در بیارید.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 20 مرداد 1399

سلام ممنونم بابت اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید. من خیلی به روانشناسی علاقه دارم و من امسال میرم یازدهم انسانی . من می خواستم در مورد سختی این رشته و کتاب هاش بدونم. همه میگن اگه علاقه باشه میشه با سختی ها کنار اومد ولی من ممنون میشم اگه در این مورد توضیح بدین تا یه تصور خوب و دقیق داشته باشیم.

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 مرداد 1399

سلام دوست عزیز. می‌توانید مطالب کانال تخصصی روان‌شناسی را دنبال کنید. (متن، لینک دار است.)

یکشنبه 26 مرداد 1399

سلام خانم دشتبان من امسال میرم یازدهم انسانی وبه روانشناسی علاقه دارم ولی متاسفانه زبانم ضعیفه وقتی کلاس دهم بودم ترم اول زبانو۱۳شدم وترم دوم باتوجه به فعالیت کلاسی و...۱۴/۲۵شدم میخواستم بدونم میتونم تورشته روانشناسی قبول بشم یانه؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 26 مرداد 1399

سلام دوست عزیز. 

در کنکور، درصد ملاک است نه نمرۀ مدرسه. 

مطالب اتاق علمی زبان را دنبال کنید.   (متن، لینک دار است.)

روش مطالعه زبان انگلیسی؛ نظام جدید.فایل کامل از صفر تا صد   ((متن، لینک دار است.)

 

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام خانوم دشتبان عزیز ، شما آقای محسن عبد الهیان رو میشناسید ؟ من چجوری میتونم در رشته ی ایشون وارد بشم و ادامه تحصیل بدم ۲, وارد شدن در رشته روانشناسی در تجربی و انسانی متفاوته ( از نظر نوعش ،بالینی یا...)؟۳, برای روانشناسی کودک به کدوم شاخه روانشناسی باید وارد شد!

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام به شما همراه خوب انسانی ها.
گویا تخصص ایشون در کشور ما ارائه نمیشه و برای تحصیل در اون باید مهاجرت کنید.
گرایش های روان شناسی در مقطع ارشد مطرح می شن و به عنوان دانشجوی کارشناسی فقط یک انتخاب خواهید داشت.
برای ادامه تحصیل در گرایش کودک در مقطع ارشد باید این گرایش رو انتخاب کنید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 29 مرداد 1399

ببخشید اکه کسی روان شناسی بخونه و بخاد در کنار مشاوره و مطب و ....در مدرسه تدریس کنه باید چه کار کنه؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 31 مرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
برای تدریس در آموزش و پرورش می تونید بعد از کسب مدارج لازم در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید و یا به صورت حق التدریسی در مدارس به فعالیت بپردازید.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 30 مرداد 1399

سلام خانم دشتبانممنون که این قدر به سوالات و نگرانی‌های دانش‌آموزا بها میدید و بعد از گذشت یک سال از انتشار این مطلب، همچنان پاسخ تمام نظرات رو میدید. من که از جواب ها و مشاوره هاتون خیلی استفاده کردم. خصوصا این پست که مربوط به رشته مورد علاقمه و امروز به عشقش کنکور دادم.و اما چند سوال کوچیک که اگه فرصت کردید لطف می‌کنید بهم جوابی بدید:۱. به نظرتون تو مقطع لیسانس خیلی فرق میکنه روانشناسی رو تو دانشگاه های تهران بخونم یا شهرستان هایی مثل مازندران و یزد و...؟ یعنی در این حد ارزش داره که اگه رتبه ام زیر ۱۰۰۰ نشد یه سال دیگه صبر کنم تا بهترین جایی که میخوام برم رو قبول شم مثل شهید بهشتی و...؟ (اثرات کمال‌گرایی افراطی من!!) آخه بعضیا میگن لیسانسو هرجا گرفتی گرفتی دیگه مهم نیست.۳. اگه انتخاب رشته کنم ولی اون جایی و رشته ای که میخواستم رو قبول نشدم و نرم دانشگاه، سال دیگه از کنکور محروم میشم؟!۳. رشته‌های دیگه‌ای که نزدیک به روانشناسی باشن تو مقطع لیسانس و ارزش فکر کردن بهش رو داشته باشن هستن؟ یا فقط بچسبم به روانشناسی؟!سپاس از نگاه پرمهرتونبا آرزوی موفقیت برای شما و همگیمهدی | عضو کوچکی از اهالی انسانی‌ها

پاسخ انسانی ها

جمعه 31 مرداد 1399

سلام به شما همراه همیشگی انسانی ها.
متشکریم از نگاه پر مهرتون و سپاس گزار همراهیتون هستیم🙏.
قطعا سطح علمی دانشگاه ها(تهران و شهرستان) و خود رشته روان شناسی در مقایسه با رشته های مرتبط تفاوت هایی داره.
اما مهم تر از تمام اینها ویژگی های فردی افراد تعیین کننده موفقیتشون در این رشته است.
پس بنظرم خیلی سخت نگیرید و اگر از علاقه مبتنی بر شناختتون به این رشته اطمینان دارید و از طرفی در خودتون توانایی تلاش بی وقفه در دانشگاه رو می بینید به رشته و دانشگاه های دیگه هم فکر کنید.
امیدوارم در آینده روان شناس موثری بشید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 5 شهریور 1399

سلام ایا دانشگاه فرهنگیان رشته روانشناسی را دارد لطفا جواب بدید واسم خیلی مهمه

پاسخ انسانی ها

جمعه 7 شهریور 1399

سلام خدمت شما. دانشگاه فرهنگیان رشتۀ راهنمایی و مشاوره را دارد که می‌توانید در این زمینه تحصیل کنید. 

چهارشنبه 5 شهریور 1399

سلام برای قبولی در رشته روانشناسی چ درس هایی رو باید بالا بزنم و روش بیشتر کار کنم من سال یازدهم انسانی هستم و اینکه من دهم رو اصلا تستی کار نکردم و الان ک دارم میرم یازدهم دیر شده بنظرتون باید چکار کنم بیخیال دهم بشم یا ن

پاسخ انسانی ها

جمعه 7 شهریور 1399

سلام به شما دوست عزیز.
رشته روان شناسی در زیرگروه پنج رشته علوم انسانی قرار داره.
پس دروس روان،جامعه و اقتصاد اهمیت ویژه ای برای شما دارند.
اما باید توجه داشته باشید که این به معنی بی اهمیت بودن سایر دروس نیست و برای کسب رتبه خوب لازمه تمام دروس رو به خوبی مطالعه کنید.
توصیه می کنم در این فرصت باقی مونده تا شروع مدارس تا جایی که می تونید برای سال دهم تست کار کنید.
موفق باشید.
دشتبان

کانال تخصصی روانشناسی متوسطه دو (متن، لینک دار است.)

 

چهارشنبه 5 شهریور 1399

سلام رشته من انسانی هست و من رویای یک روانشناس موفق را دارم ولی متاسفانه ب یه سری دلایل نتوانستم سال یازدهم بخونم و امسال میخام بخونم من سال دهم رو ی مقدار فراموش کردم و الان ک نزدیک ده روز مونده ب شروع سال جدید اصلا دهم رو ب صورت تستی نخوندم با اینکه اقتصاد و منطق و جامعه شناسی خیلی در روانشناسی موثر هس من باید چیکار کنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 8 شهریور 1399

سلام خدمت شما. برای شروع دیر نیست. 

با مشاور متخصص خود در رشتۀ علوم انسانی مشورت کنید . 

مطلب زیز را بخوانید:

شروع از شهریور برای کنکور (متن، لینک دار است.)

برای تهیۀ کتاب‌های تخصصی رشتۀ علوم انسانی به سایت مشاوران آموزش مراجعه کنید. 

 

چهارشنبه 5 شهریور 1399

سلام ممنون از شما من امسال باید دوازدهم میبودم ولی بخاطر یکسری از مشکلات نتونستم یازدهم بخونم و امسال یازدهم هستم من علاقه زیادی ب روانشناسی دارم ولی دهم رو اصلا تست نزدم و میگن اقتصاد و جامعه شناسی و منطق خیلی مهمه من باید چکار کنم ایا دوسال خوندن مداوم کافیه واسه اینکه من تو این رشته در یک دانشگاه خوب در مشهد قبول بشم نظر شما چیه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 6 شهریور 1399

سلام به شما دوست عزیز.
بله!چرا که نه!
البته تمام دروس مهم هستند و برای کسب رتبه خوب باید یک حداقلی از درصد رو در تمام دروس کسب کنید.
بنابراین:
امسال رو روی یازدهم تمرکز کنید و سعی کنید کاملا همگام با مدرسه پیش برید.
هرجا مطلبی رو متوجه نشدید از دبیرتون بخواید مطلب پایه مرتبط با اون رو هم باهاتون کار کنن.
به این ترتیب یازدهم رو خوندید و دهم رو هم تا حدودی با کلاس مرور کردید.
در تابستون مجدد فرصت دارید پایه رو یک باره دیگه مرور کنید و بعد از اون هم که سال دوازدهم و مرور کلی.
فرصت بسیار خوبی برای مطالعه دارید.
امیدواریم ازش استفاده کنید و به هدف قشنگتون برسید.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 6 شهریور 1399

با سلامبرای آشنایی بهتر با روانشناسی واینکه بدونم دارم وارد چه چیزی میشم چه کتابایی رو معرفی میکنید(تا اینجا فلسفه روانشناسی و زمینه روانشناسی رو معرفی کردید)ممنون که راهنماییم میکنید.

پاسخ انسانی ها

جمعه 7 شهریور 1399

سلام به شما همراه همیشگی انسانی ها.
اگر این دو کتاب رو مطالعه کردید تا حد زیادی آشنا شدید با این علم.
برای آشنایی بیشتر در مورد واحد های مرتبط با زیست شناسی این علم(احساس و ادارک،فیزیولوژی،روان شناسی فیزیولوژیک و...) و مطالب مرتبط با ریاضیات و آمار(آمار توصیفی،روش تحقیق و....) مطالعه داشته باشید.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 12 شهریور 1399

این که میگن دکترای روانشناسی بگیریم بعد میتونیم روانپزشکی بخونیم درسته؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 14 شهریور 1399

سلام به شما دوست عزیز.
خیر این حرف اشتباهه.
تفاوت رشته های روان شناسی، روان پزشکی و مشاوره رو به طور کامل در کتابچه ترمینولوژی روان شناسی توضیح دادیم که می تونید جزئیاتش رو در اون قسمت مطالعه کنید. (از کتابخانۀ سایت انسانیها دانلود کنید.)
موفق باشید.
دشتبان

یکشنبه 16 شهریور 1399

سلام امیدوارم حالتون خوب باشد من یازدهم انسانی می خونم می خواستم بدون در گیلان دانشگاه معتبری در رشته روان شناسی هست؟ اسم دانشگاه چیه؟و رتبه باید چند باشه ؟ ممنون میشم جواب دید )(

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 17 شهریور 1399

سلام خدمت شما. حتما در گوگل دانشگاه های موجود در گیلان را سرچ کنید. 

در این سایت، واژه رتبه را سرچ کنید. 

یکشنبه 16 شهریور 1399

سلام ببخشید منکلاس دهم رشته ریاضی هستم ومیخام تغییر رشته بدم به انسانی میخاسم بپرسم رشته انسنی روانشناسی بالینی داره؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 17 شهریور 1399

سلام خدم شما. شما از رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانید در دانشگاه روانشناسی بخوانید. 

در رشته انسانی، در سال یازدهم درس روانشناسی را می‌خوانید.

به منظور خرید کتاب‌های مشاوران آموزش، ناشر تخصصی علوم انسانی با شمارۀ زیر در تماس باشید. 

تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205

 

پنجشنبه 27 شهریور 1399

سلام خسته نباشید،ببخشید من دهم تجربی هستم و میخوام برم روانشناسی،آیا حتما باید تغییر رشته بدم و برم انسانی یا از طریق همین تجربی هم‌میشه؟ممنون میشم جواب بدید و بگید چطوری میشه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 27 شهریور 1399

سلابه شما دوست عزیز.
رشته روان شناسی یک رشته شناوره.
به این معنی که شما از هر سه رشته دبیرستانی می تونید انتخابش کنید.
توضیحات بیشتر در مورد رتبه لازم برای قبولی در روان شناسی و سایر جزئیات رو می تونید در ترمینولوژی این درس(قابل دانلود از همین سایت در قسمت کتابخانه سایت انسانیها ) مورد مطالعه قرار بدید.
موفق باشید.
دشتبان

دوشنبه 31 شهریور 1399

سلام وقت بخیر میشه چند تا کتاب روانشناسی معرفی کنید ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مهر 1399

سلام به شما.

با کتاب چای با فروید شروع کنید. 

ﺳﻪشنبه 1 مهر 1399

با سلاممن کلاس دهم از رشته انسانی در ارزوی روانشناسی و سپس روانکاوی هستم اما مطالبی شنیدم که به شدت مظطربم کرده!یه جا خوندم ازونجایی که شیمی و زیست در روانشناسی موثره و ریاضی انسانی هم سطح پایینه دانشجوی رشته انسانی به موفقیت رشته تجربی نمیرسه!! البته بگم معدل نهمم۲۰بود.ممنون میشم زودتر جوابمو بدید خواب و خوراکم مختل شده از استرس

پاسخ انسانی ها

جمعه 4 مهر 1399

سلام به شما دوست عزیز.
هیچ چیز تو دنیا ارزش این همه مضطرب شدن رو نداره😄.
بله نقاط قوت دانش آموزان انسانی(دروس متنی و مبتنی بر روان شناسی) نقطه ضعف تجربی خوان های دانشجوی روان شناسیه و حالت برعکسش در مورد واحد های دروس فیزیولوژیکی صادقه.  
اما هیچ کدوم از این ها دلیل نمیشه که موفق نشن دانشجوهای این رشته. و این مورد فقط یکی از فاکتور های موفقیت در این رشتس.  
پس در هدفتون مصمم باشید و تا می تونید مطالعه کنید در موردش.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 2 مهر 1399

سلام میشه درمورد آموزش کودکان استثنایی توضیح بدین مزایاش چیه

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 مهر 1399

سلام با یک سرچ ساده در گوگل اطلاات مفیدی دستگیرتان خواهد شد. 

چهارشنبه 2 مهر 1399

روانشناسی هنوز هم زیر گروه انسانیه؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 16 مهر 1399

سلام.

بله زیرگروه 5

پنجشنبه 3 مهر 1399

با سلام خدمت شمایک سوال داشتم ممنون میشم اگه بهم جواب بدینمن امسال کنکور دادم و بین رشته روانشناسی و مدیریت بیمه اکو دو دل هستم. مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه و روانشناسی رو دانشگاه شهید بهشتی قبول میشم.‌ چند سال خارج از کشور بودم برای همین زبانم خوب است و در رشته مدیریت بیمه اکو مشکلی از این نظر ندارم. میشه من رو راهنمایی کنین که مثلا بازار کار کدام رشته بهتر است یا درآمد بیشتری دارد و از نظر جایگاه اجتماعی از موقعیت بهتری برخوردار است. قصدم هم صرفا گرفتن مدرک لیسانس نیست میخواهم ادامه بدم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 مهر 1399

سلام خدمتتون 
هر دو رشته ای که مدنظر دارید رشته های خوبی هستند و بازار کاری مخصوص به خودشان را دارند 
اما مهم علاقه شماست که ترجیح می‌دهید مدیریت بخوانید یا روان شناسی این دو رشته فضایی کاملا متفاوت دارند و درست‌ترین کار در نظر گرفتن علاقه تان است

مطلب زیر را بخوانید.

رشته های پردرآمد علوم انسانی

شنبه 5 مهر 1399

ی سوال داشتم.حدود رتبه قبولی در روانشناسی در دانشگاه فردوسی مشهد از منطقه دو چقدر است.؟من در اینترنت زیاد دنبال گشتم اما رتبه قبولی فردوسی رو در منطقه دو پیدا نکردم.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 مهر 1399

سلام. کارنامه های سال های گذشته کنکور را مشاهده کنید.

دوشنبه 14 مهر 1399

سلام ببخشید میشه از رشته ریاضی رفت روانشناسی بالینی؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 15 مهر 1399

سلام دوست عزیز.

رشتۀ روانشناسی رشته ای شناور است بین تمام رشته های نظری.

پس میتوانید.

چهارشنبه 16 مهر 1399

سلام چرا باید ریاضی خوب باشه؟؟خسته هم‌نباشید اطلاعات خیلی کامل و خوبی بود⚡💙

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مهر 1399

سلام به شما.

مطالب اتاق علمی ریاضی و آمار را در همین سایت بخوانید.

شنبه 19 مهر 1399

سلام من امسال باید تعیین رشته کنممی‌خوام روانشناسی بخونم باید رشته ام انسانی باشه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام به شما.

 از رشته های نظری دیگر نیز میتوانید وارد رشتۀ روانشناسی شوید.

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام ببخشید من دوازدهم تجربیم روانشناسی رو دوست دارم اگه دروس انسانی رو بخونم روانشناسی قبول میشم بنظرتون

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 28 مهر 1399

سلام به شما دوست عزیز‌
روان شناسی از طریق هر سه رشته قابل انتخاب است‌.
حالا اینکه از طریق کدوم رشته می خواید انتخابش کنید بستگی به خودتون داره.
موفق باشید.
دشتبان

یکشنبه 20 مهر 1399

ولی همه شهر ها دانشگاه روزانه روانشناسی ندارن اگه بغیر از انسانی بخوای بری درسته؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 28 مهر 1399

سلام به شما.
خیر در این مورد رشته شما دخیل نیست و تقربیا همه شهر ها ظریفیت پذیرششون رو بین سه رشته به طور مساوی تقسیم می کنن.
موفق باشید.
دشتبان

جمعه 25 مهر 1399

خیلی خیلی ممنون دستتان درد نکنه مطالب خیلی مفید بودن

پاسخ انسانی ها

جمعه 25 مهر 1399

سلام به شما.

موفق باشید. heart

یکشنبه 27 مهر 1399

سلام. امکانش هست برای ارشد، روانشناسی خوند؟وقتی کارشناسیت یه رشته غیر مرتبطه دانشکده انسانی باشه؟مثلا ادبیات؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 1 آبان 1399

سلام بله.

در مقطع کارشناسی ارشد میتوان تغییر رشته داد.

نظر شما چیست؟