چرا اینطوری شدم؛ خسته و بی انگیزه!؟

چرا اینطوری شدم؛ خسته و بی انگیزه!؟

وقتش همین روزهاست؛ همیشه اینجوری بوده و هست و خواهد بود! خسته شدن از درس خوندن را میگم. 

در تمام سال هایی که مشاور تحصیلی بودم، از همین دی ماه اولین دانش آموزها میومدن پیشم و از بی حالی و کسلی و تنبلی و خواب آلودگی میگن. 
اینکه دو روز خوب میخونه و چهار روز بعدش اندازه یکروز مطالعه مفید نداره. خلاصه اینکه بی انگیزگی و خستگی از درس، ویژگی این دوران از مطالعه کنکور است. ادامه را بخونید که هم دلیل را بدونید و هم راهکار پیشنهادی.

عجیب تر از همه داوطلبان کنکور علوم انسانی..... که این تجربه را دارند، از نظر من گروهی هستند که در ایام امتحانات این احساس را تجربه می کنند. اما به هر حال به جرات میگم تمام داوطلبان جدی کنکور برای یکبار هم که شده این احساس دلزدگی از درس و کتاب، نا امید شدن از نتیجه را تجربه خواهند کرد! 
دلیل چیست؟ چرا این اتفاق می افتد؟ راه چاره چیست؟  اول دلیل را بگویم و بعد راهکار پیشنهادی.

دلایل خسته شدن

این نوع خستگی و دلزدگی از درس را می شود طبیعی دانست. وقتی موضوع و اتفاقی طبیعی رخ می دهد، معمولا هم به دنبال شناخت و تحلیل و ارزیابی آن نخواهیم رفت. 

اما چرا برای شما غیر طبیعی بنظر می رسد؟ و چرا طبیعی و عادی است؟

موضوع بی انگیزگی در این روزها اتفاقی عادی است چون: 

1) شما تا امروز نیمه مسیر کنکور را آمده اید. یعنی چون استراتژی کنکور را نمی دانستید، با طی کردن نصف مسبر، نیمی از انرژی شما هم مصرف شده است.

2) این روزها که شما نیمه انرژی خود را صرف کرده اید، با فشار و حجم مطالعه بالای امتحانات دیماه همزمان شده است. که انرژی و تمرکز خاص خود را نیاز دارد.

3) ویژگی ذاتی کنکور است که داوطلبان آن بعد از مدتی درس خواندن دچار خستگی ذهنی-روحی می شوند.

4) طولانی بودن مسیر زمانی مطالعه برای کنکور، آن را دشوارتر می کند. یکسال یا حداقل 9 ماه مطالعه جدی و حساس آن کاری ساده و بدون حاشیه نیست.

5) بی تجربگی شما در این موضوع هم خودش داستان دیگری است. مطالعه کنکوری با تمام نکات ریز و درشتی که دارد، با تجربیات دانش آموزی شما کاملا متفاوت است.

6) اشتباهات شخصی هر داوطلب در نوع برنامه ریزی، روش مطالعه و منابع مطالعاتی که داشته است.

ممکن است هر کدام از شما دو یا چند مورد از موارد بالا را شامل شوید. مهم این است که اکنون می خواهید چکار کنید؟

راه حل رایج

به طور معمول روش این است که دنبال  فیلم انگیزشی، مشاور انگیزشی، جمله انگیزشی، و خلاصه اینکه موضوع انگیزه و بی انگیزه شدن می روید. 

راه حل پیشنهادی

مخالف این روش نیستم اما آن را نمی پسندم. چون شما را وابسته خود می کند. در حالی که شما باید مستقل از هر چیزی و هر کسی تلاش خود را داشته باشید و درس بخوانید!  چرا؟ چون همیشه تعدادی از داوطلبان کنکور هستند که همواره درس می خوانند.

تعریف همواره درس خواندن

همواره درس خواندن یعنی مطالعه مفید و موثر بدون دعوا و سرکوفت زدن به خود، همراه با پذیرش این موضوع که یکساعت درس خوندن هم برای خودش یکساعته! چرا نخونم؟! چرا خوب درس نخونم. حالا یه ساعت کمتر ولی مفید باشه. مطمئنم درست میشه و باز همون آدم سابق میشم. پون این خستگی طبیعیه و منم داوطلبی نیستم که به این راحتی ها بیخیال بشم!

این جملات که خواندید، زمزمه های درونی و کاملا همراه با باور یک داوطلب موفق کنکور است. جملاتی که از هیچ مشاوری نشنیده و هیچ کانال و پیج یا سایتی هم به خود القاء نکردند. بلکه به دلیل بزرگ شدنش برای کنکور و به اندازه کنکور است که اینطور می گوید. بزرگ شدن به انداره کنکور همان مطلبی است که اول کار و در ابتدای راه به شما گفته بودم که قبل از شروع برای کنکور، لطفا بزرگ شوید؛ به اندازه کنکور بزرگ شوید. مطلبش را حتما بعد از این مشاوره بخوانید و خوب درباره آن فکر کنید. چگونه برای کنکور شروع کنید

نتیجه گیری

نتیجه این شد که در ایام خسته شدن از مطالعه برای کنکور:
1) با خودتان دعوا نکنید. این تجربه شما یک موضوع طبیعی است.
2) راه حل خسته شدن، گشتن به دنبال شارژر انگیزشی نیست. 
3) خسته شدن از درس، نیاز به استراحت را می خواهد.
4) استراحت به معنای تعطیل کردن مطالعه و کنار گذاشتن کتاب ها نیست.
5) با کمک مشاور خود به ساعت مطالعه مفید و منطقی برای این روزها برسید.

کسانی از شما که خوشبختانه تا امروز با این مسئله روبرو نشدید، حتما خواندن و اجرای این مطلب را یادتان باشد.

 

موفق باشید و بمانید. معلممشاور

56 نظر

شنبه 14 دی 1398

واااااااااای دقیقااا من خیلی داشتم خوب پیش میرفتم یهو این چن وقته اصن انگار نمیتونم سمت کتاب برم اینقدم عذاب وجدان دارمو حال روحیم خرابه که بخاطر این موضوع

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 دی 1398

سلام. امیدواریم از راهکارهای پیشنهادی استفاده کنید و خیلی زود به ساعت مطالعه مفید خوب خودتون برگردید.

شنبه 14 دی 1398

وااای دقیقا منی که ساعت مطالعام از هشت ساعت رسیده بود به دوازده ساعت الان پنج ساعت به زور میخونم عالی بود دمتون گرم❤

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 دی 1398

blush دَم شما هم گرم؛ امیدوارم با برنامه ریزی دست و اجرای جدی اون زودتر به همون 8 ساعت و بعدش به 12 ساعت مطالعه مفید برگردیدyes

موفق باشید و بمانید

شنبه 14 دی 1398

وای منم اینجوریما.کلا تو امتحانا ری استارت کردم .فرجه امتحانا خیلی زیاده نمیدونم اصن چی کنم.حسم درسم ندارم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 15 دی 1398

منتظر ظهور حس درس خوندن نباشید. با این انتظار، زمان را از دست خواهید داد. 

یکشنبه 15 دی 1398

سلام من قبلاً هم براتون پیام فرستادم اما جواب ندادید که خب حق هم داشتید اما باور کنید که این تنها مشکل من نیست و خیلی از افراد دیگه هم درگیرش هستند.می‌دونم تابو شکنی و غیرمتعارفه اما خقیقته لطفاً راهکار و ایده ای بدهید . مرسی ن‌.م

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 15 دی 1398

سلام به شما همراه عزیز انسانیها

بله ما حرفتون رو تایید می کنیم و منکر این نیستیم که باید به این موضوع پرداخته بشه.

اما از اون جایی که حوزه تخصصی ما نیست ،درست نیست در موردش صحبت کنیم.

ناسلامتی همیشه از تخصص حرف میزنمیا:)))

بنابراین به متخصصین این حوزه احترام می ذاریم و شما رو به اونها ارجا می دیم.

مشاور مدرستون و یا یک روان شناس متخصص خیلی خوب می تونن راهنماییتون کنن.

موفق باشید.

دشتبان.

 

یکشنبه 15 دی 1398

سللللللام. خیلی خوشحال شدم که بعد از مدت ها بازم متن به اسم شما رو دیدم ☺☺☺😝متناسب با احوال این روز ها و راهکاری معقول و منطقی

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 15 دی 1398

سلام دوست خوب من.

خوشحالم از اینکه پیگیر مطالب سایت هستید.

حتما میتونید از مطالب بسیار خوب دیگر همکارانم در مرکز مشاوره انسانی یار استفاده کنید.

موفق باشید و بمانید.

رستم جو

دوشنبه 16 دی 1398

وااای منم اینجوری شدم شما از کجا میفهمید الحق که بهترینید

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام. انشالا با اجرای راهکارهای پیشنهادی زودتر به حال و هوای سابق خودتون برگردید.

موفق باشید. انسانی یار

دوشنبه 16 دی 1398

سلام راستش بخواید انتظار یکم احترام بیشتر داشتم احساس میکنم که تو دلتون حسابی به من خندیدید . من اگر تواناییش رو داشتم پیش یک متخصص میرفتم اما پول خانم دشتبان ، شما مغرورانه و با تکبر جواب من رو دادید که دلم رو شکوندید لطفا چاپ سه. ن.م

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام دوست عزیز.
ما به هیچ وجه چنین دیدگاهی نداریم اما همونطور که عرض کردم خدمتتون درست نیست در مورد حوزه ای که متخصصش نیستیم صحبت کنیم که خدایی نکرده اشتباه راهنماییتون نکنیم.
مشاور مدرستون به خوبی می تونن راهنماییتون کنن و هزینه هم دریافت نمی کنن.


موفق باشید.
 

دوشنبه 16 دی 1398

من از خرداد پارسال دارم یتیکه می خونم و اینکه این تابستون واقعا تلاش خوبی داشتم تا اول ابان همه چی خوب بود ینی عالی اما نمیدونم چی شده که دیگه اصلا مثل اون روزا نمی خونم و بشدت هم خود خوری می کردم. مرسی زیاد بابت متن خوبتون یه قوت قلب بود برا تلاش بیشتر و بر گشتن به من قبل . مانا باشید.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام. راهنمایی ها و راهکارهای متن را با دقت مطالعه و اجرا کنید. امیدواریم با اجرای درست اون خیلی زود به روزهای اوج مطالعه برگردید.

موفق باشید. انسانی یار

دوشنبه 16 دی 1398

سلام من دانش آموز تجربی ام و از طریق خواهرم با سایت شما آشنا شدم اون انسانیه. واقعا حال شما رو درک نمیکنم آخه به چی این رشته اینقدر می‌نازید!!! بله زیر بنای توسعه هستش اما نه توی کشور ما که همه چیز از پای بست ویران است الان تمام آینده متعلق به خانواده پزشکی و درمانی هست نه علووم انسانی!! بجای پرداختن به رویاهای ذهنی از واقعیت این رشته بگید کدوم یک از فارغ‌التحصیلای سالهای قبله انسانی حرفی واسه گفتن داشتن اگر هم شدن قطعا وابستگی سیاسی بوده و جزو خودی ها و آقا زاده ها بودن تو رو خدا نگین که انسانی بهترینه تازگیا یکم آمار شرکت کننده‌اش رفته بالا چرا؟ چونکه افراد ضعیف و شکست خورده یا اونایی که ترس از شکست داشتن به این رشته اومدن برای همین فکر میکنن بحث علاقه و عشقه نخیر خانم نخیر آقا اینطور نیست!! ورودی هاشم چند دستن بعضیا میرن حقوق فقط برای پول ( عینه پزشکی) بعضیا میرن به رشته بی‌هدف روانشناسی که این روزا از پچه ۵ ساله تا پیرزن ۸۰ ساله برای خودشون یه پا روانشناسن. یا هم میرن فرهنگیان که بشن معلم ساده و بیچاره مثل پدر من که باید با ماهی ۳ تومن زندگیشو بگذرونه . بقیه هم که نگم بهتره. امیر پزشک فردا

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام به شما مهمان علوم انسانی.

پاسخ این کامنت را به دوستان و عزیزان انسانی واگذار می کنیم که گمان تنها مدافع علوم انسانی برای سایت انسانیها ایجاد نشود. 

هر کدام از شما انسانیهای عزیز لطفا با دلایل قاطع و منطقی و به زبان علوم انسانی، با حفظ رعایت تمام ادب و احترام ایشان را در زمینه علوم انسانی راهنمایی بفرمایید.

با تشکر. سایت انسانیها 

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان زحمتکش من پایه دوازدهم انسانی هستم همه این چیزایی ک گفتین رو من دارم از نظر روحی و احساس گناه تا تنبلی هام هنوز رو هوام نمیدونم چکار کنم هیچ برنامه‌ای واس کنکور ندارم لطفا کسی میتونه کمک کنه مدرسمون هم مشاور نداره لطفا راهنمایی کنید

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام مهسا خانم.
کار بسیار خوبی انجام دادید که چارت رو بررسی کردید. از نظر بازار کار این دو رشته کاملا متفاوتن یعنی دبیری استخدامه و حقوق خود اشتغال. شما بی هدف نیستید!،هدف واضحتون رو بذارید دبیری یا حقوق. بعد از کنکور مفصل تر در این مورد صحبت خواهیم کرد. بله اگر کتاب های هدفدار رو کامل و درست کار کنید کافی خواهد بود.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398

سلام به آقای امیر پزشک آینده. بگذارید یک مثال بزنم. یک بار سر کلاس زبانم از دبیرم که تحصیل کرده کانادا بود پرسیدم آگه مشکل اقامت براتون پیش نمی آمد باز هم بر می گشتید میدونی چی گفت. گفت تو بین بهشت و جهنم کدوم رو انتخاب می کنی. اون زمان من 14 سالم بود در شرف شکل گیری عقاید اصلی برای زندگی ام. از این جمله این حس به من القا شد که اشخاص منفعلی هستیم و هر چی که سرمون میاد ما منفعل هستیم و در وضعیت کنونی که به تعبیر ایشان جهنم گونه هست هیچ دخلی نداریم آگه اون سمت بهشت هست هم خود.به خود و بدون رنج بوده اما یک اصل هست که میگه اشخاص خودشان از درون نسبت به شرایط حس انفعال دارند و شما می تونین با تلقین این حس از بیرون به آنها موانعی سختی برای حرکتشان ایجاد کنید و یک.مصداق بارز دیگه که هممون دیدیم. اشخاص خودشان را برای بهبود شرایط به زحمت نمی اندازند و وقتی ازشون می پرسی چرا میگن مسئولین باید یک.کاری کنند اما دریغ که مسئولین هم از دل همین افراد و با همین افکار مدیرت مسائل رو به عهده می گیرند این همان اصلی هست که دشمنان ایرانی داخل پیج های انیستاگرامی به شما تلقین می کند آگه روان شناسان متخصص و متبحر ی داشتیم متوجه این اصل خطرناک میشدیم این یک مثال خیلی خیلی ساده در حد فهم مبتدی من برای اهمیت روان شناسی بود برادر عزیز علوم انسانی با کنه تفکری شما که حکمران درونی هر شخصی برای زندگی هست سروکار دارد به مملکت نگاه کن همه مسائل از سر پازل های اشتباه ذهنی هست این پازل های اشتباه فقط با محصلین و متخصصین علوم انسانی در زمینه آموزش سیاست حقوق روان شناسی مردم.شناسی و..... اصلاح میشه. بله این مسیر به شدت سخت هست به شدت اما باید عده ای باشند که این ایثار رو به.جون بخرند برای رسیدن به همان شرایط ایده آل ذهنی شما. ایده آل ساخته می شود ساخته این رسالت جوان امروز هست انتخاب این رسالت به عهده و تمایل شماست شهربانو مهدوی. محصل علوم انسانی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

اولین پاسخ برای کامنت دیروز در نقد وبررسی رشته علوم انسانی. 

ارسالی از خانم شهربانو مهدوی.

شما عزیران دیگر انسانی هم اگر می خواهید مثل آنچه شهربانو خانم در پاسخ امیرخان رعایت کردند (منطق+احترام) ارسال کنید. 

 

تنها کامنت هایی نمایش داده می شود که دو مورد گفته شده را رعایت کرده باشند!

 

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به آقای امیر پزشک آینده. ما باید تلاش کنیم علوم انسانی جایگاهشو از پزشکان و مهندسانی که اومدن پشت میز ها نشستن و دارن به عبارتی مدیریت میکنن پس بگیریم. تو کشور ما بد جور دارن جای بچه های علوم انسانی رو میگیرن از وزیر بهداشت(که همیشه پزشک ها و امثال پزشکی بودن) و نفت(مهندس ها) تا رئیس بیمارستان ها که باز هم پزشک ها بودن و هستن و حتی مدیر اداری بیمارستان شهر ما هم یک پرستار هست و مقام های پشت میزی دیگه که در دست دارن.پزشکان به مطب باید باز گردند، اما پشت میزا نشتن و دارن رئیسی میکنن، دارن ورود بچه ها در کنکور سراسری رو به پزشکی دچار انحصار میکنن، و این برای کنکور تخصص و فوق تخصص خیلی بد تر هست به طوری که مثلا دانشگاه، فوق تخصص میگیره در یک رشته فقط دو تا و شهرستانی های بیچاره باید کلی هزینه کنن برن شهر های کلان که بچه شونو ببرن فوق تخصص غدد. اونا اجازه نمیدن این انحصار شکسته بشه چرا؟؟ چون تعداد پزشکان زیاد میشه و بیماران تقسیم میشن و دیگه به هر کدوم هزاران مریض نمیفته که بعد سرمایه دار بشن برن ویلا و خونه های زیادی بخرن و از طرفی از خونه هاشون، اجاره های کلان بگیرن و مالیات مسکن هم که نه اجاره دادن نه هیچی و فقط یه گوشه ای به عنوان سرمایه شون افتاده یا دارن ساخت و ساز میکنن رو ندن، مالیات مطب هم که نمیدن. باز هم میگویم پزشک به مطب بازگردد شایسته تر هست. انسانی ها باید جاشونو از پزشکا بگیرن. باید مدیریت و نظارت رو به دست بگیرن. ما ۹٪ منابع جهان رو دارا هستیم و ۱٪ جمعیت جهان رو دارا هستیم پس چرا باید اینطور فقر در خیلی نقاط باشه، چون درآمد در کشور ما عادلانه توضیع نمیشه. این نظام ارباب رعیتی رو ما انسانی ها برمیداریم. منتظر باشن پزشکان سرمایه دار و همه ی اونایی که مافیا درست میکنن. درآمد باید عادلانه توضیع بشه. فردی که مدیریت میکنه باید تفکر منطقی داشته باشه از جامعه از سیاست از منطق و فلسفه از روانشناسی از جغرافیا از تاریخی که بر ماگذشته و خیلی چیزای دیگه اطلاع داشته باشه که اینا در تجربی یاد داده نشده. شما وظیفتون چیز دیگه ای هست: بدن مردم، درمان، پیشرفت علم مربوط به درمان مردم، نه ایجاد انحصار، نه سرمایه جمع کردن، نه نه. مدیر و سیاست گذار و وزیر باید از تاریخی که بر ماگذشته اطلاع داشته باشه تا هِی اتفاقات و تلفات گذشته مکرراً تکرار نشه. و الان که میبینید هنوز که هنوزه یه جایی هنوز مردم از سیل آواره اند، یه جایی از زلزله، خونه ها هنوز سست ساخته میشه، خونه های غیر مجاز ساخته میشه، نظارتی نیست. بعضی نقاط از قدیم فقر بوده و هنوز هم هست. هیچ چیز تغییر نمیکنه. اتوبوس چپ میکنه آتیش میگیره. چون سیاست گذار ها و قانون گذار ها تاریخ نمیدونن از جامعه نمیدونن و من و همه ی انسانی ها افتخار میکنیم که علوم انسانی عشق ماست و تا ابد خواهد بود دوست عزیز. ما جایمون رو پس میگیریم. اندکی صبر سحر نزدیک است. شما هم راه پزشکی تو برو عزیزم مثل بقیه پزشکان سرمایه دار نباشی. ولی البته بگم که پزشکانی هم در همین کشور هستن که اینطور نیستن و تنها هدفشون اینه که رنجی و دردی از مردم کم کنن مالیات هم میدن.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

دوستان و انسانی های عزیز. 

لطفا کامنت های خود را با ذکر نام و مشخصات ارسال کنید. 

موفق باشید و بمانید.

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به همه عزیزان.درپاسخ به آقای پزشک آینده باید بگم که:کل آینده ی شما و ما و نسل آیندمون مربوط به رشته علوم انسانیه.اقتصاد،سیاست،جامعه شناسی،روانشناسی،حقوق و کلی رشته های دیگه که اگه مسوولینشون درست عمل کنن اگه این علوم پیشرفت کنه ما قطعا زندگی بهتری خواهیم داشت.چه در جامعه کوچیکی مثل شهر خودمون چه در جوامع بزرگتر.به قول یکی از معلمهامون اگه به یه پزشکی یه بیمارستان رو بدی کارشو انجام میده و خدمت و توانایی و کارش محدود به بیمارستان و درمان بیمارهاست.ولی فارغ التحصیلان علوم انسانی مربوط به کل جامعه هستن و قطعا مشکلات بزرگتری رو حل میکنن.رشته علوم انسانی رو دست کم نگیرید.ما همه ی مشکلمون در کشور و جهان در حوزه علوم انسانیه.حتما اگه این علم پیشرفت کنه زندگیمون خیلی بهتره.کشورهای غربی انقدری گرایش و رشته های علوم انسانی براشون مهم هست که اجازه نمیدن به جز کسانی که ملیت کشورشون رو دارن در اون پست و مقام باشن.اون ها کشورهای دیگه رو تشویق به علوم فنی و پزشکی میکنن تا از تخصص و پیشرفت توو توسعه کشور های دیگه جلوگیری کنن.از همه دوستان خواهش میکنم که راجع به هرچیزی با آگاهی صحبت کنن نه برحسب شنیده ها.موفق باشید.هدیه مرتضوی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

ممنون از شما هدیه خانم 

چهارشنبه 18 دی 1398

با سلام خدمت تیم مشاوران و پزشک آینده ویژگی مهم علوم انسانیها این است که به مسائل یکجانبه نگاه نمیکنند ،ما انسانیها به اعتدال بیشتر از هر رشته دیگری معتقدیم و میدانیم که جامعه به همه رشته ها نیاز داردو افرادی امثال شما که بدون توجه به سایر رشته ها و نقش آنها رشته های علوم انسانی را بی اهمیت خطاب میکنید باید بدانید که:۱.پس فردا فارغ التحصیل حقوق است که از حق تو دفاع خواهد کرد۲.همان فرهنگیانی که به تمسخر میگیری فرزندان ایران عزیز را تربیت خواهد کرد مردم خود به خود پزشک یا مهندس و یا حقوقدان نمیشوند درواقع معلمان یک تنه مسئولیت همه شغل هارا به دوش میکشند تا فرزندانی را تربیت کنند که آینده کشور را رقم بزنن۳.همینکه فردی فارغ التحصیل روانشناسی ودارای مدرک باشد حرفش معتبرتر از حرف کودک و یا پیرزنی میشود که صرفا براساس تجربه حرف میزند۳.اگر فردی حسابداری ویا اقتصاد خواند به کمیت و کیفیت همزمان توجه خواهد کرد نه صرفا توجه به اعداد و ارقام و این یعنی زیر بنای توسعه هر کشوری آز نظر اقتصاد وابسته به رشته علوم انسانی است.بله وارد شدن به رشته ی انسانی آسان است ولی خارج شدن از آن به سادگی خواندن وحل کردن فرمول ها و اعداد و ارقام نیست ،فهم و درک میخواهد وآنهایی که بدون علاقه و صرفا برای تحصیل و مدرک وارد انسانی شدند تعدادشان محدود است .-ودر پایان♦ همه ما مکمل یکدیگریم ♦زهرا نصیری محصل رشته انسانی پایه دوازدهم.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

زهرا خانم نصیری از شما هم سپارسگزاریم

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به آقای امیر داوطلب رشته تجربی. آقای امیر من خودم خیلی درس خونم واز درس خوندن لذت میبرم معدلمم در پایه نهم ۱۹/۹۷شد ولی به دلیل علاقه ای که به رشته ی انسانی داشتم وارد این رشته شدم خدمت شما عرض کنم که از نظر من این ماییم که موقعیت هارو به وجود میاریم چون اگه من با تمام وجود به چیزی علاقه داشته باشم نهایت سعیمو برای رسیدن بهش انجام میدم واگه کسی نهایت تلاششو بکنه حتما به اون چیزی که میخواد میرسه هیچ کس با یکبار تلاش به جایی نرسیده هرشکستی که مادر راه رسیدن به اهداف مون میخوریم زمینه ساز موفقیت ماست بعضی ها میشینن و منتظرن که موفقیت به سمت شون بره یا نهایت تلاش شونو نمیکنن شاید من و شما ندونیم ولی چه بسیارند از این داوطلب های تجربی و دکترا که الان بیکارن چون نتونستن برای خودشون موقعیت بسازن. این چیزایی که میگم ذهنی نیستن واقعی ان. و حرف آخرم اینه که من ترجیح میدم شغلی داشته باشم که ازش لذت ببرم نه اینکه شغلی داشته باشم که درآمدبالا داشته باشه و هر روز با عذاب برم سرکار

ته یان Kim

چهارشنبه 18 دی 1398

پزشک آینده!من هم تجربی بودم بشدت هم عاشق رشتم بودم...منم دوست داشتم تو علوم پزشکی فعالیت کنم اما میدونی چی شد؟! به این نتیجه رسیدم من ماشین پول سازی نیستم! هرکسی که پول زیاد داره لزوما خوشبخت نیست! خیلیا دوست ندارن مثل پرستارا شیفت شب کار کنن...خیلیا دوس دارن بجای جسم روح درمان کنن...خیلیا دوست دارن بجای حفظ کردن فرمولای شیمی مسائل منطق رو یادبگیرن تا ذهنشون برای مسائل واقعی زندگی رشد کنه نه ساختن پنتاهگزان!!!اگر همون معلم بیچاره نباشه بچه های تو چطوری باید پزشک بشن؟آره درسته مردم بیمارن ولی اگه ماها نریم انسانی تو کیو میخوای درمان کنی؟!#به علایق_دیگران_احترام_بزارهمه چیز پول نیست! انسانم آرزوست!

چهارشنبه 18 دی 1398

انشالله هرکی میخواد به آرزوش برسه ،،، چه پزشک چه حقوقدان یا هر چیزه دیگه ... فقط دوستان علی الخصوص پزشک های آینده :) یه لطفی بکنین به سایت های دیوار و شیپور یا امثالهم یه سری بزنید . پر از آگهی کتاب کار و کمک درسی تجربی ، اینا همونایی بودن که میگفتن : فقط (دندان - تهران )

چهارشنبه 18 دی 1398

هدیه خانم شما کاملا دچار یک رویا پردازی ذهنی هستید که بر گرفته از سیاستهای غلط ذهنی شماست. ۱- ابتدا درباره ساختار متنی که نوشتید باید خدمتتون عرض کنم که پر شده از اگه و امیدواری ، مثلاً شما عنوان کردید «اگه مسئولین توجه کنند، اگه این علوم پیشرفت منه» خانم هدیه من در متنم به شما گفتم که خانه از پای بست ویران است، اگر بنا بر اهمیت دادن به این رشته بود بارقه هایی از اهمیت دادن به این رشته را تا کنون حس میکردیم. ۲- شما اشاره کردید که فارغ التحصیلان رشته انسانی قادر به حل مشکلات بزرگتری به نسبت یه پزشک هستند، کاملا درسته و حق با شماست اما باز هم طبق فرض اولیه ای که خدمتتون اشاره کردم محدوده عمل این دانش آموختگان انسانی متاسفانه گسترده نخواهد بود. ۳- اما نکته سوم که اوج عدم آگاهی شما نسبت به علم و دانش نوین جهانیست . خانم هدیه در کشورهای غربی به صورت کاملا ساختار مند و حرفه ای به این رشته اهمیت داده میشه که خب شما هم کاملا به درستی به این موضوع اشاره کردید اما در ادامه حرفی زدید که فوق‌العاده برای من عجیب است و بیانگر همان تئوری دشمن سازی است ، تئوری که اعتقاد دارد « من خوبم ، من معتقد و با ایمانم اما دیگران برخلاف مسیر الهی و درست حرکت میکنند پس بدند» خانم هدیه در جوامع به اصطلاح شما غربی ، در مراتب بالای سیاسی و اجتماعی خبری از تعصبها و تئوری های غلط از جمله از نوع قومی و دینی آن نیست. در ضمن در رابطه با ملیت و دارای مقام بودن بایستی خدمتتون عرض کنم که در تقریبا همه کشورها افراد صاحب مقام بایستی حتما تابعیت این کشور را داشته باشند که برایتان چند مثال میزنم: شهردار لندن فردی با اصلیت کاملا پاکستانی اما با تابعیت انگلستان. شهردار تورنتو فردی با اصلیت ایرانی اما تابعیت کانادا. و چه بسیاری از استادان و فرهیختگان علوم انسانی که در کشورهای غربی مشغول پژوهش هستند و مقامهای علمی و اجتماعی شایسته ای دارند. ۴- اما جالبترین نکته: کشورهای غربی در کشورهای دیگر مثلاً وطن خودمون افراد را ترغیب به مطالعه علوم پزشکی و فنی می‌کنند!! اولا این حرف کاملا نادرسته که بازهم تحت تأثیر همان تئوری است ، ثانیا جایگاه علوم پزشکی و فنی را پایین نیاورید و ثالثا میتونید بهمون بگید که چطور این کارو میکنن آیا غیر از اینه که این خودمون هستیم که بهش بها نمیدیم ، وقتی میگم خودمون یعنی من،شما، تمام دانش آموزان و دانشجویان، مدیران آموزش و پرورش، تبلیغات و کل ساختار. چرا خودمون رو به راحتی نادیده میگیرم و تمام مشکلات رو به غرب منتقل میکنیم. لطفا ثبت شود. سپاسگزارم.

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

از اینکه به اصل منطق و احترام در بحث ها پای بند هستید سپاسگزاریم.

چهارشنبه 18 دی 1398

با عرض سلام و ادب در پاسخ به امیر آقا: ویژگی ها و علایق افراد متفاوت اند و به همین دلیل هر شخصی به رشته ای از علم گرایش و تمایل دارد. جامعه نیازمند هر شغلی ست و همه در جای خود گرامی هستند و ارزش هر شغلی به صاحب آن است. اینکه رشته های علوم انسانی پایه و ستون جامعه اجتماعی هستند، در اون شکی نیست اما با توجه به شرایط اقتصادی که امروزه برای جامعه ما پیش اومده هرکسی در وهله اول بدنبال تامین نیاز های اولیه خودش (قدرت مالی-امنیت-آزادی و...) هست که همین باعث شده که دانش آموزان ممتاز به رشته علوم تجربی گرایش پیدا کنند به منظور درآمد ایده آل و وضعیت اقتصادی مطلوب. اما در جوامع پیشرفته علایق دنبال میشوند و همین عامل موفقیت آنها در هر زمینه ای شده است. این طرز تفکر شما ناشی از شرایط موجود و به نوعی مدگرایی ست که رشته علوم تجربی امروزه بیشتر پاسخگوی زحمات دانش آموز هست. نتیجتا هر کسی در زمینه و کاری مهارت و استعداد داره و میتونه در اون موفق باشه ، هر که را بهر کاری.آرین مومنی دهم انسانی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

آرین خان ممنون از شما

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به جناب امیر، امیدوارم که به آرزوتون یعنی پزشک شدن برسید. من به گفته شما یک شکست خورده هستم ، کسی که در رشته تجربی درس خواند و حتی یکبار هم کنکور داد و خب آره شکست خوردم اما دلم میخواد که به دور از هر گونه احساس و بصورت کاملا منطقی با شما صحبت کنم . من کاملا به این موضوع باور دارم که آینده به هیچ رشته ای تعلق ندارد، بلکه آینده به مجموعه‌ای از علوم تعلق دارد. دوست عزیزم، امیر جان ، اجازه بده که به زبان تجربی حرف بزنم. زیست چطوره؟ ببین؛ جامعه را مثل بدن انسان در نظر بگیر، آیا میتونی بگی که تنها متعلق به قلب یا دستگاه گوارشه؟ آیا میتونی بگی که دستگاه تنفس همه کارس؟ بعید می‌دونم که بشه همچنین عقیده ای داشت! آری، مغز نقش کنترلی و مدیریت داره ، آگاهی بخش و هماهنگ کنندس اما برای فعالیت به دیگر اندام هم احتیاج داره. همکاری مهم ترین شرط است.شوربختانه در نظرات برخی از دوستان رشته انسانی هم دیدم که آینده را به رشته خودشان نسبت میدادند.دوستان، شغلها و رشته ها صرفا یک نام هستند و این( ما) هستیم که به آنها معنا می‌بخشیم. شما اشاره کردید که خانه از پای بست ویران است. آری من هم قبول دارم و این موضوع را کاملا درک میکنم اما یک پرسش! حال که وضعیت چنین است، مسئولیت من اول از همه به عنوان یک انسان چیست؟ ناامیدی را اشاعه دهم و به جرگه‌ی همرنگان جامعه بپیوندم؟ باز هم تکرار میکنم که آری،من هم معتقدم بسیاری از مشکلات ما بدلیل ریشه عقیم و فاسدی است که از ابتدا نهادینه شده، اما صبر کنید؛ قطعا افرادی آگاه به ادراک مسائل همچون شما در سالهای گذشته به چنین موضوعی فکر کردند، قطعا آنها نیز متوجه این خانه سست بنیان شده اند اما پرسش اینجاست که آیا به راستی تا چه اندازه برای بهبود وضعیت تلاش کردند؟ احساسی صحبت نمی‌کنم زیرا به اصول و قواعد منطقی ذهن خویش ایمان دارم. یادمان نرود که به اندازه تلاشمان نتیجه میگیرم. (هرچه کنی کاشت همان بدروی.) اما در انتها لازم می‌دونم که اشاره ای به مبحث شکست داشته باشم. امیر گرامی، اجازه بده از خودم برایت بگویم من دانش آموز ضعیفی نبودم و حضورم در مدارس سمپاد مشهد میتواند گواهی بر این ادعا باشد. اما چرا در تجربی نتیجه نگرفتم؟ میدانی چرا؟ نمی‌توانستم به علم تنها به چشم مسائل مادی نگاه کنم، اهل شعار دادن نیستم اما بدان که برای انتخاب راه زندگی ات، پول اهمیت دارد اما بالاتر از آن بحث عشق است. عشقی که به منطق گره خورده باشد. امیر جان، من شکست خوردم اما نه به دلیل عدم توانایی،بلکه شکست خوردم زیرا جسارت نه گفتن به امواج حاکم بر اطرافم را نداشتم اما عیبی نداشت ، ایستادم و به رشته ارزشمند و جذاب انسانی آمدم جاییکه از انتخاب و تصمیمم خوشحالم زیرا خودم خواستم. امیر عزیزم، آخرین نکته ام به تو بسیار شخصی و حساس است، بین خودمان بماند. میدانی که چرا روز به روز اعتماد مردم نسبت به جامعه پزشکی کمتر شده و اعتبار این رشته محترم در حال کاسته شدن است؟ زیرا افرادی وارد این رشته شدند که بیماران را همچون اسکناس میبینند و این یعنی عدم تعهد و مسوولیت پذیری‌، در حالیکه این رشته به وجدان کاری بسیار بالایی نیازمند است. اما چرا برخی پزشکان چنین رفتاری انجام میدهند؟ آنها نگاه صرفا مادی دارند زیرا پتانسیل و حقیقت درونیشان را کنار گذاشته اند.با احترام به تمامی رشته ها وتشکر از تیم خوب انسانی ها؛Arash

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

ممنون از شما انسانیهای عزیز که خیلی خوب منطق را یاد گرفتید.

لطفا در کامنت هاتون مشخصات را ارسال کنید. 

چهارشنبه 18 دی 1398

آقا امیر پزشک آینده، اصلا شما چیزی به اسم علاقه به گوشتون خورده یا احترام‌ به انتخاب افراد؟شما خداروشکر رفتین تجربی پزشک میشین و ایشالله که کلی درآمد و رفاه داشته باشین ؛ ولی با این طرز نوشتن و حرف زدن و انتقاد کردنتون واسه هیچکسی ارزشی نداره مقام شغلیتون و تنها بیمارانی که بهتون نیازدارند مجبور به احترام به شما میشن که فکر نکنم این باعث افتخار یک انسان باشه! منم رشته م تجربیه و الانم دارم میخونم که دیپلم تجربی بگیرم میتونم منم مثل شما پزشک بشم و بهش بنازم چون جامعه‌م این شرایط رو واسم فراهم کرده و منم خواهر و والدینی مثل شما دارم و هم عقیده با شما اما تلاش می کنم با عقیده نادرست اونها بجنگم و میرم دنبال علاقه م و کنکورم رو انسانی میدم و دوست دارم وکیل بشم یکی دیگه مثل من دوست داره معلم بشه یا روانشناس بشه به شما چه ربطی داره که میگین بچه ۵ ساله تا یه فرد ۸۰ ساله بلدن از روانشناسی حرف بزنن، شما همین کتاب روانشناسی پایه یازدهم انسانی رو هم مطالعه کنید متوجه حرف اشتباهتون میشید از رفرنس های دیگه هم حرفی نمیزنم !کاش بفهمین کشوری که الان شما توش دارین اینحرفا رو میزنید به دست هزاران نفر مثل شما اینجوری شده، کشوری که از هر لحاظ سیاسی، اقتصادی، حقوقی و حتی آموزشی نیاز داده به علوم انسانی و باید علوم انسانی در اون پیشرفت بکنه،کشور ما نیاز به درمانگر اقتصادی و اجتماعی هم داره چه بسا بیشتر از درمانگر زیستی و پزشکی تفاوت اساسی بچه های علوم انسانی و علوم انسانی با شما در همینه، علوم انسانی به فکر حل مشکلات و بیماری های جامعه است،به فکر درمان و ریشه کن کردن مشکلات اقتصاد هستش به فکر تصحیح شیوه آموزش نسل آینده هستش که چندین هزار نفر با تفکر نظیر شمارو وارد جامعه نکنند که بلکه کشورمون پیشرفت کنه اما شما ( و کسانی که به اعتقادات شما معتقد هستند) بخاطر پول، برتری در جامعه و

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 18 دی 1398

لطفا کامنت ها را با اسم و مشخصات خودتون ارسال کنید.

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام انسانی های عزیز.لطفا نظر منو ثبت کنید.من 12 هستم اما میخوام کنکور 1400 بدم بنا به دلایلی.میشه لطف کنید تغییرات کتب 10 و 11 رو بگید؟فقط در این حد که تغییرات زیادی داشتن هرکدوم یا نه؟چون تصمیم دارم درطول سال تحصیلی 10 و 12 رو بخونم برای همون الان به این اطلاعات نیاز دارم.اما منبع موثقی که میتونه بهم کمک کنه شما هستید.تنها چیزی که ازش اطلاع دارم اینه که فلسه 11 به شدت تغییر کرده.ممنون میشم بقیرو هم در همین حدِ کم یا زیاد بگید.ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

ممنونیم از همراهیتون.

اجازه بدید فایل کنکور99بسته بشه مفصل بحث رو در مورد کنکور1400شروع خواهیم کرد.

توصیه دوستانه ما این هست که با وجود دلایلتون سعی کنید برای کنکور امسال خودتونو آماده کنید و حتما در آزمون 99شرکت کنید.

مو فق باشید.

دشتبان.

 

چهارشنبه 18 دی 1398

سلام به آقا امیر عزیز با اینکه خودم انسانی هستم صددرصد باهات موافقم👌

چهارشنبه 18 دی 1398

سلامی دوباره.در پاسخ دوباره به پزشک اینده باید بگم که:1_بله من گفتم که اگر پیشرفت کنه اگر بهاداده بشه توسط مسوولین.اون کسی که مسوول این اهمیت دادن به این کار هست من و شما هستیم.اگه منی که قراره فارغ التحصیل رشته انسانی باشم به خودباوری خودم برسم و بدونم که از مهمترین رشته های دنیاست حتماااا پیشرفت میکنه و همینطور شمایی که فکرمیکنید این رشته بی اهمیته و هرکی که از راه برسه به رشته انسانی میره و کلا هیچی به هیچی طرز فکرتون تغییرکنه.من معدل نهمم19.93بود و توو تیزهوشان هم درس میخونم که دور و اطرافم پره از کسایی که با عشق و علاقه و هدف مهم این رشته رو دنبال میکنن.2_کسی درباره دین و سیاست و حاکمیت دینی صحبت نکرد.ما در جامعه شناسیمون داریم که کشورهای جهان غرب براساس عقیده مارکس وبر جهان سکولار رو دارن.جهانی که به گفته ایشون شبیه یک قلاده ست.چون تنها علوم فنی و کاربردی رو به کار بردن و به فطرت و سرشت واقعی انسان ها اهمیت ندادن برخلاف جهان اسلام ما.که الان ما حتی توو فیلم ها و اهنگ هاشون میبینیم که دارن به حرف ما میرسن.ببینید جناب،من نه ادم مذهبی هستم نه وابسته به حزب و سیاستی.من دارم درباره واقعیت ها صحبت میکنم نه به قول شما رویاپردازی! 3_شما درمتن دومتون هم به صراحت بیان کردید جایگاه و ارزش علوم انسانی رو! و باید راجع به ملیت و تابعیت بگم که آیا برای اون ها مهم هست که پزشک یا مهندس کشورشون هم نسبت به اون کشور تعهد داشته باشه یا نه؟درمورد پست و مقام های رشته های علوم انسانی چی؟به نظرتون درباره کدوم حساسیت به خرج میدن؟بله ممکنه درباره ملیت اشتباه کرده باشم ولی هیچ شکی دربابت حساسیت این رشته ها در کشورهای دیگه نیست4_من به هیچ وجه به هیچ رشته و شغلی توهین نکردم و ارزشش رو پایین نیاوردم.درباره ی قسمت آخر متنتون هم باید بگم که بله حق باشماست که خودمون و اطرافیانمون بها نمیدیم که این موضوع با تخصص داشتن و عشق و علاقه به این رشته که قبل هم گفتم حل شدنیه.درمورد ترغیب کردن هم بگم که من خودم به شخصه دیدم اکثر کسایی که به کشورهای خارجی رفتن و اون ها بهشون اهمیت دادن از رشته های تجربی و ریاضی فیزیک بودن نه انسانی!که این موضوع نشون دهنده اینه که جوامع دیگه بقیه رو با منافعی مثل پول و شهرت دیگران رو تشویق میکنن.ولی درمورد اینکه درکشور هم بها داده نمیشه هم هیچ شکی نیست و کاملا حق باشماست.و این مشکل دوطرفست.لطفا درج بشه.هدیه مرتضوی

پاسخ انسانی ها

شنبه 21 دی 1398

ممنون از شما هدیه خانم

پنجشنبه 19 دی 1398

سلام،وقتتون بخیر،ممنون بابت تمام مطالب امیدبخش و خوبی که داخل سایت قرار میدید💖گاهی اوقات هرچند چیزیرو قبول داشته باشیم،اما برای به دست اوردن ایمان تو اون قضیه نیاز داریم تایدد و تشویق بشیم... راستش! میخواستم بپرسم من تا اینجای راه رو محکم و قوی نبودم... اگر این5 ماه باقی موندرو با اراده پیش برم و درس هارو خوب بخونم میتونم نتیجه خوبی بگیرم...؟؟؟؟!!!!! احساسات خودم میگه که درسته شاید زمان کمی باشه... اما نباید فراموش کرد که اراده و تلاش و خواستن هم چیز کمی نیست....نمیدونم !!! میشه نظر شمارو بدونم !؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز که معلومه مطالب سایت رو به دقت و حوصله مورد مطالعه قرار دادید.
شاید تا الان هم جدی بودید و توقعتون از خودتون خیلی زیاده:) در هر صورت چیزی که میتونه تحت تاثیر اراده و تلاش شما قرار بگیره از این به بعده که اگر با تلاش مستمر مطالعه کنید حتما موفق خواهید شد. چرا که نه:)؟
موفق باشید 
دشتبان

جمعه 20 دی 1398

سلام. تصور میکنم تمام دوستان جواب پرمحتوایی به "پزشک آینده" دادند و ادامه بحث زیاده گوییست. به هرحال چندی حرف دارم که به نظر تنها در همین فضا میتوان گفت. فضایی که می‌شود در آن درک شد چون همه اعتقادی راسخ به علوم انسانی دارند. ابتدا اینکه علوم انسانی تنها زیربنایی بر توسعه نیست؛ بلکه زیربنای انسانیت و انسان بودن نیز هست. درواقع "فکر کردن" و "فلسفیدن" را در برمیگرد که بدون آن نمی‌شد هیچ زندگی را بنا نهاد. حال آنکه اصلاح وضع کنونی که هم حال درونی انسان را به هم ریخته و البته جامعه بیرون، به چه چیز نیاز دارد جز نگاه عمیق و زیرورو کردن تمام افکاری که آنها را بدیهی مینامیم. بعد از فلسفه که مادر علوم است به شاخه‌ها می‌رسیم و توانایی نقد کردن که در دستان تک‌تک این رشته‌هاست. جامعه‌شناس و مردم‌شناسی که به شیوه علمی به تحقیق می‌پردازد و شاعر و نقاشی که با اثر خود اعتراض خود را به گوش همگان می‌رساند. پزشک وظیفه درمان را دارد ولی با فکر و منطق درست هیچ‌گاه مردم سراغ جنگی نمیروند که هزاران بیمار برای پزشک به بار آورد. به هرحال در این وضع که واقعا تنها راهِ پیشرفتِ شخصی، پزشکی و تربیت معلم هست باید گفت چنان ناامیدی بر آدم مسلط میشود که باز هم تنها پناه آدم بازگشت به آخرین امید یعنی علوم انسانی است. حقیقت هم این است که هرکس با انسانی خواندن خود را فدای آینده‌ای خالی کرده که کورسوی امیدی به او میگوید شاید توانستی. و تنها زندگی با همان شاید است. هیچ شغل و درآمدی در انتظار فیلسوف یا جامعه‌شناس و حتی نویسنده این کشور نیست. اینجا همان نقطه‌ایست که انسان به کولبرهایی ‌که یخ زده‌اند، کودکانی که دارو به آنها نرسیده یا مدرسه بر سرشان خراب شده، می‌نگرد و تبلیغ چهارهمسری و کودک همسری در سرش صدا میکند و به یاد می‌آورد قضیه خود فرد نیست که بخواهد با پزشکی آینده خود را تامین کند. قضیه جامعه‌ایست که دیگر وقت فکرکردن ندارد و تمام مدت فرو می‌ریزد. در آخر به امیر پزشک توصیه می‌کنم قبل از اینکه حرفی درباره انسانی بگوید حداقل ریشه اسامی رشته‌ها را بخواند شاید که در قضاوت بعدی اینقدر بی‌پروا عمل نکند.رها - دوازدهم انسانی

پاسخ انسانی ها

شنبه 21 دی 1398

ممنون از شما رها خانم

جمعه 20 دی 1398

سلام آقای امیر،برای زندگی کردن در این جهان تنها یک عنصر،یا عناصر خاص کافی نبودند...برای حال خوب ،برای به جلو رفتن و زندگی کردن تنها یک چیز کافی نبود. ما به خیلی چیزها نیاز داریم.ما به محبت،دلسوزی،همدردی،انسانیت و عشق نیاز داریم. درست مثل جامعه. درست مثل این چرخش بودن ها. بودن شغل ها،حرفه ها و رشته های مختلف . اگر همون معلمی که شما میگید با ماهی 3ملیون زندگی میکنه نبود،یقینا افردی وجود نداشت تا درس هایی که الان میخونیو برات تدریس کنه. اگر وکیلی نبود امکان نداشت وقتی مشکل حقوقی برات پیش بیاد بدونی چیکار باید کنی ! نمیشد روان شناسی نباشه تا روحمون رو از بیماری نجات بده، فیلسوفی نباشه که جهان رو برامون وصف نکنه،مدد کاری نباشه که .... و خیلی چیز های دیگه... ما درکنار هم معنا دار میشم و فراموش نکن که جامعه تنها به یک پزشک معمولی نیاز نداره! بلکه به یک پزشک با سطح درک بالا که توانایی احترام به هرچیز و هرکس رو داشته باشه نیاز منده... امیدوارم فراموش نکنی که جهان بی علوم انسانی بی معنا بود😀💜مریم جامع شناس فردا ✋

پاسخ انسانی ها

شنبه 21 دی 1398

از شما هم ممنونم خانم جامعه شناس آیندهheart

جمعه 20 دی 1398

سلام،دانش آموز یازدهمی میتونه در کنکور سراسری شرکت کنه؟فقط برای اینکه خودش محک بزنه.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.

همچین امکانی برای دانش آموزان یازدهمی وجود نداره.

اما شما خودتون می تونید بلافاصله بعد از کنکور سوالات رو دریافت و شبیه سازی کنید.

موفق باشید.

دشتبان.

 

یکشنبه 22 دی 1398

از مدیریت سایت خواهانم که ۳ کامنت برتر را انتخاب کنید و اعلام کند.ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

انتظار ما از جامعه دانش آموزی انسانیها پاسخ منطقی، با اعتماد بنفس و محترمانه بود که از این نظر تمام کامنت ها برتر هستند.

خوشحالیم که بستری برای شناساندان جایگاه واقعی علوم انسانی به دیگر رشته ها توسط دانش آموزان این رشته در سایت انسانیها فراهم شد.

موفق باشید.

مرکز مشاوره انسانی یار

یکشنبه 22 دی 1398

خانم دشتبان دوستمون راست میگه، لطفا بگید که از کدوم جواب بیشتر خوشتون اومده، شما خیلی با سیاست رفتار میکنید!!!😡😁

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 23 دی 1398

سلام به شما دوست خوبمون.

حقیقتا تمام کامنت ها بسیار پخته بودن و نمیشه ملاک مشخصی برای تعیین برتری در نظر گرفت.

ممنون از همراهی شماwink

دشتبان

یکشنبه 22 دی 1398

منظورم از مدیریت شما نبودید سرکار دشتبان. شما همینکه سوالات رو جواب میدید خوبه!

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 23 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

ممنون می شیم نقد هاتون رو به طور واضح تر بفرمایید که ما متناسب با نیازهاتون تغییرات لازم رو اعمال کنیم.

موفق باشید.

دشتبان

دوشنبه 23 دی 1398

بالاخره یک بحث داغ و مهمی تو این سایت دیدیم . بخدا خسته شدیم از بس بچه ها سوالای خسته کننده پرسیدن . خانم دشتبان شما چکار کردین؟ خانم دشتبان ریاضی چطور بخونم؟ جغرافیا و تاریخ بخونم یا نه؟؟ خلاصه نویسی بکنم؟ من خیلی خستم چکار کنم !!؟ شما چطوری رتبه شدین؟ دوستان شما را به ایزد لطفاً دیگه از این سوالا نپرسین، بابا بخدا خانم دشتبان و سلیمی هم یه روزی مثل ما بودن هیچ رازی هم نداشتن و هیچ معجزه ای هم براشون رخ نداده فقط تلاشگر ، هدفمند و روشمند بودند. خانم دشتبان دروغ میگم؟؟🤥؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 23 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.

شما به یک نکته بسیار مهم اشاره کردید.

" اونایی که موفق شدن هیییچ تفاوتی عجیب و غریبی ندارن با بقیه و تک تک ما ظرفیت هاییی داریم که با شروطی آشکار میشن

اما در مورد روند سایت باید بگم که یک سری دوستان جدیدا به ما اضافه شدن ومشتاقن جواب یک سری سوالات رو بگیرن وشاید به همین خاطر هست که احساس می کنید سوالات تکراری شدن اما به هر حال ما وظیفه داریم با حوصله پاسخگوی دغدغه تمام انسانیها باشیم.

باعث خوشحالی ماست که شما هم اگر ایده های جدیدی دارید در کامنت های بعدی مطرح کنید.

راستی!واژگان کلیدی که بکار بردید بسیار دلنشین بودند.

هدغمندی،روشمندی،تلاشگری:)

ممنونیم از همراهی،دقت نظرتون.

موفق باشید.

دشتبان

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلاااام وای خدا جونم باورم نمیشه الان فهمیدم دوستان خانم دشتبان پشتیبان ویژه رتبه ۱۰ کنکور مهلا معماری بودن . از این به بعد خانم دشتبان وقت سر خاروندن براتون نمی‌زارم حداقل خودم گفتم . 😃😃😃😉

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

باعث خوشحالیه منم بتونم سوالاتتون رو پاسخ بدم.

حتما هر سوالی داشتید مطرح کنیدwink

موفق باشید.

دشتبان

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام سلامی به سردی زمستون روی فکرهای پر از منطق و فلسفتون که با گفته امیر اقا بیشتر از همیشه گرم شده تا یه جواب محکم و قاطع و واقع بینانه رو به اقای پزشک اینده بده اول لازم میدونم که از همتون تشکر کنم بعدم ممنونم از مطلب شما آقای رستم جو هر چند دیر رسیدم اقای پزشک اینده نظر شما محترم اما من توی یه خانواده بزرگ شدم که همه رشته تجربی رو انتخاب کردن و موفق هستن الان عمه من داره فوق دکتری میگره توی المان بابام دکترای فیزیک داره و برادرم دانشجوی ترم اخر پزشکیه و تا دلت بخواد میتونم برات مثال بزنم از خانوادم اما میدونی چیه انگاری توی زندگی ما فقط درس خوندن و کار کردن و پول داشتن ملاک شده و (اینو بدون نیومدم پز خانوادمو بدم محض مثال گفتم) وقتی توی زندگی ما ادما منطق نباشه فلسفه نباشه جامعه نباشه تاریخ نباشه ما فقط مث یه سری ماشینیم که کار هایی که بقیه کردنو تکرار میکنیم شاید پیشرفت کردیم شایدم توی همون سطح موندیم هیچ میدونی شما هایی که رشته تجربی میخونین از جزئیات تاریخی که به سر دنیا اومده بیخرین و دارین فقط توش زندگی میکنین؟شاید وقت کنین دوصفحه زندگی نامه فلان پزشکو بخونین همین بی خبر از اینکه این تاریخه که داره شما رو به طرف اینده میبره (: اقا پزشک شماها حرف اولو نمیزنین اون جایی که توش زندگی میکنین اون فکرتون که با منطق کار میکنه اما خودتون ازش بیخبرین حرف اولو میزنن میدونی یه ادم چه جوری قدرت کلام پیدا میکنه وقتی که بتونه با این منطقی که توی ذهنشه کنار بیاد فلسفه ببافه به چیز های جدیدی برسه که هیچ دانشجوی رشته تجربی بهش نرسیده و ببخشید اما من فکر میکنم کسایی که رشته تجربی میخونن افسرده ان در عین حال که خنده رو لباشونه چون رباط وار فقط از چیز هایی که قبلا بوده استفاده میکنن اما ما انسانی ها با اینکه پول دار نمیشیم اونجوری که شما میگی و درسته که به نظر شما ها پول حرف اولو میزنه اما شاد تریم توی زندگی هامون فلسفه های جدید میبافیم به هم زندگی هامونم قشنگ تره حتی اگ سرکار نریم همه چی ک پول نیست یه نگا به دور و برت بنداز نیاز به انرژی روحیم داریم ما انسانی ها قادریم یه زندگی رو نه یه دنیا رو با فکرمون تغییر بدیم چون چیزایی از این دنیا میدونیم که شما ها نمیدونین مطمئن باش با قانون فیزیک نمیشه خنده رو لبا اورد اما همین زندگی ثابت کرده با کوچیک ترین ذهنیات روانشناسی میتونی دنیا رو شاد کنی خنده رو برای همه بخوای نه فقط برای خودت با همین روانشناسی که تو کم ارزش میدونیش اما برای من مثل..... اصن میدونی چیه روانشناسی مثلی نداره که بخوام باهاش مقایسش کنم بی همتاست ارزشش بی نهایته (: در اخر بگم منم اگ صرفا میخواستم یه ماشین باشم میتونستم راه خانوادمو پیش ببرم اما با اراده محکمی که داشتم تونستم از اعتقاداتم در مورد علوم انسانی در برابر همه شما تجربی ها حتی خانوادم بایستم و الان پدرم حمایتم میکنه چون میدونه به علوم انسانی ایمان دارم و مطمئنه که موفق میشم # شاد و بی غم بزی که شادی و غم زود ایند و زود میگذرند مادیات اونقدری ارزش ندارن برام که به خاطرشون از اعتقادات و باور هام بگذرم غمت نباشه اقای پزشک اینده شما راه خودتو میری ما راه خودمونو حالا کی تهش احساس خوشبختی کنه خدا داند و بس ( معذرت میخوام از سایت انسانی ها برای پر حرفی هام اخه هیچکس نمیتونه از چیزی که دوسش داره انقد کم دفاع کنه اما همینم خیلیه)دنیز علوی از زنجان

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام و تشکر از شما.

تبریک به اراده محکم وتصمیمات شجاعانتون.

چهارشنبه 25 دی 1398

لطفاً نظرات را هر روز بروز رسانی کنید و مطالب جدیدتر و کار آمد تری را بزارید . مرسی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.

ممنونیم از نظرتون و حتما اعمال خواهیم کرد.

موفق باشید.

دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست.سلامی دارم پر از مهر و دوستی برای شما انسانی ها. دوستدار واقعی ما دانش آموزان‌ .لطفا با قدرت به مسیرتان ادامه دهید و مطالب جدیدتر ی بر روی سایت قرار دهید .

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما همراه مهربانمون.

همراهی شما بلاشک بزرگترین سرمایه ودلگرمی ماست.

باآرزوی بهترین ها برای شما و همه انسانیها.

دشتبان.

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام خانم دشتبان ، من نیاز به مشاوره دارم ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.
دوست عزیز مشاوره سایت انسانیها از طریق پرسش و پاسخ سایت انجام میشه. درصورت تمایل برای مشاوره خصوصی مشخصات و شماره تماستون رو برای ما ارسال کنید تا با شما تماس گرفته بشه.
موفق باشید. 
دشتبان

جمعه 27 دی 1398

سلامبا اینکه خیلی از اون مطلب آقا امیر گذشته ولی من الان با خوندن جواب های محکم دوستان انسانی ب پزشک آیندمون بیشتر در انتخاب خودم مصمم تر شدم ب امید موفقیت همه ی دوستان در هر رشته ی درسی 😊

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

براتون آرزوی موفقیت داریم

جمعه 27 دی 1398

سلام عبدالوند هستم میخاستم بدونم شما خانوم دشتبان و رستم جو مشاور تحصیلی هم میشین یا همکاراتون؟ من مشاور میخام که برام برنامه بریزه و پیگیر کارام باشه...........

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام خانم عبدالوند. پیرو درخواست قبلیتون با شما تماس گرفته شده که پاسخگو نبودید و متاسفانه مشاورهای مرکز مشاوره انسانی یار به دلیل حجم بالای کاری، متاسفانه در حال حاضر وقت خالی ندارن. اما میتونین از اواسط بهمن ماه مجدد پیگیری کنید.

موفق باشید. انسانی یار

یکشنبه 29 دی 1398

سلام خانوم دشتبانیه سوال داشتممن پدرم تازه برا کارت ا یثارگریش اقدام کرده و تا 16بهمن کارتش نمیاد تا از سهمیه استفاده کنم چکار کنم؟؟؟ دوستم گفت زمان ویرایش استفاده کنم.ویرایش چه زمانیه؟؟؟ یا زمان انتخاب رشته از سهمیه میشه استفاده کرد؟؟؟ میشه راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام عزیزم

شما باید در لحظه ثبت نام براساس اون چیزی که سهمیه هست، ثبت نام کنید. نه اون چیزی که خواهید شد.

در زمان ویرایش اگر امکان تغییر سهمیه وجود داشت، میتونی اینکارو انجام بدی

موفق باشید

جمعه 4 بهمن 1398

سلام خواهش میکنم پیاما رو بروز کنید یه هفتس منتظر جوابم دوباره سوال میکنممن پدرم تازه برا کارت ایثارگریش اقدام کرده و تا 16بهمن کارتش نمیاد تا از سهمیه استفاده کنم دوستم گفت زمان ویرایش یا انتخاب رشته از سهمیه میشه استفاده کرد! زمان ویرایش کی هست؟زمان انتخاب رشته مگه میشه استفاده کرد؟؟تاثیری هم داره؟؟ تاثیرش روی رتبه هست؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام. پاسخ سوال شما در مطلب ارسال شده قرار دارد. 

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام خدا قوت که اینقدر با حرف های خوب انگیزشی که به ما کمک میکنید خیلی ممنونم ازتون ما میتونیم 💪💪💪💪🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 9 بهمن 1398

ممنونننننblush

دوشنبه 14 بهمن 1398

سلام همین الان پشت کتاب مشاوران رو نگا میکردم خلاصه که همین الان سایتو پیدا کردم ..یازدهم انسانی ام ..گاهی خیلی خستم ولی حاضرم خیلی تلاش کنم چون موفقیتمو تو همین خوندن میبینم ...سال دهم به خودم نیومدم درس جامعه و اقتصاد معلم خوبی نداشتیم و واقعا هیچ ... با ی شرایط خیلی بد این دو تا درسو پاس کردم تابستون بازم کاری از پیش نبردم و دنبال مشاور بودم ..برای اقتصاد مشکل داشتم ..منطقه سه هستم و شرایط کلاس جبرانی و اینارو ندارم ..بسته اموزشی انسانی گیر نیامد ..معدل چندان تعریفی نداش ...امسال خودمو جمع کردم و معدلمو رسوندم به 19 ......نمیدونم باید برا کنکور چجوری بخونم ..اقتصاد یه درس خیلی مهمه من الان چطوری کار کنم وقتی حتی ی مسئله از اقتصاد به ما توضیح ندادن .....و اینکه درس تاریخ با ضریب یک ارزش خوندن دارع ... درس عربی چطوری بخونم ...قواعد مشکل دارم ...من واقعا ترس ایندمو دارم ..نمی خوام یه سال عمرمو دوباره پشت کنکور حروم کنم ...بلاتکلیفم ...میخونم اما برنامه ندارم ..پنج شنبه جمعه میخوام بخونم ..ولی نمیدونم چی ..فقد میتونم همون درس شنبه و درسایی که امتحان دارم یکم بخونم ..تست نمیزنم ..وقت نمیشه یا تنبلی خودمه ...واقعا نیاز دارم به ی مشاور ..خیلی وقته نیاز دارم ..باعد یکی راهو بهم نشون بده ...بهم چطور تست بزنم ..چطور بخونم ...چطور به برنامه ای که دارم برسم ...چه موقع تست بزنم ...برای جمع کردن اقتصاد باید چیکار کنم ..... خواهش میکنم کسی باشه که کمکم کنه ...خواهش میکم ..نگرانم برای خودم ...اینکه میگن سال 1400 منطقه ها (سهمیه) 1و2و3 برداشته میشه یا درسته ؟ :/:/ماه 98/11/14کنکــوری 1400

پاسخ انسانی ها

شنبه 19 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
خیلی خوشحالیم از اینکه با سایت خودتون آشنا شدید. رشدتون قابل تحسینه و نشون میده اراده پیشرفت رو دارید. شما نیاز دارید به طور کلی با روش مطالعه دروس آشنا بشید و برای این مورد مطالعه مقالات اتاق علمی هر درس کافیه. در مورد برنامه هم می تونید از برنامه تخصصی انسانیها استفاده کنید. باز هم اگر نیاز به مشاوره داشتید می تونید سوالتتون رو تو کامنت های بعدی مطرح کنید.
موفق باشید.
دشتبان

مائده تیموری مقدم

چهارشنبه 16 بهمن 1398

به مشاور نیاز دارم یازدهم انسانیکنکوری 1400ماه

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 17 بهمن 1398

سلام.

در ساعت و روزکاری با این شماره تماس بگیرید: 02166975727 

ﺳﻪشنبه 22 بهمن 1398

یازدهمم چطوری برای خودم برنامه بریزم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.

گام اول برای برنامه ریزی شناخت وضعیت فعلیتون هستش.

بنابراین ابتدا سعی کنید به این شنخت برسید و بعد از اون برای هفته های اتی برنامه بچینید.

یکی دو هفته گزارش نویسی کنید تا وضعیتتون اعم از ساعت مطالعهفمیزان مطالعه هر درس و... دستتون بیاد.

موفق باشید.

دشتبان

جمعه 25 بهمن 1398

عجیبه . پارسال که به زور خانواده رفتم تجربی یک بهونه برای خستگی داشتم ولی امسال بااینکه با رغبت اومدم انسانی هیچ دلیلی برای خستگی نمیبینم ولی بازهم خسته میشم

پاسخ انسانی ها

شنبه 26 بهمن 1398

surprise

جمعه 1 فروردین 1399

سلام مرسي از مطالب كاربرديتون متاسفانه من به يك مشكلي برخوردم و ميخواستم اگه ميشه كمكم كنيدمن دوازدهم انسانيماز تابستون شروع به خوندن دروس كردم از همون اوايل تابستون ساعت ها توي كتابخونه درس ميخوندمولي خب بنا بر دلايلي نتونستم توي تابستون دروس پايه رو تكميل كنم كه البته بعد از شروع مدارس اين كار رو انجام دادمو الان از طريق اموزش مجازي هم دوازدهم تموم شدهولي من حس ميكنم دروس رو قوي كار نكردمحس ميكنم يه سري موضوعات يادم رفتهبه خاطر همين تصميم به مرور گرفتمولي حس ميكنم فرصتم خيلي كمه و بشدت ميترسم از اينكه روز كنكور وقتي سوالات رو ديدم هيچي رو نتونم جواب بدم يعني سطح سوالات خيلي بالا باشهبعد اينكه از دروس منطق و اقتصاد و رياضي و عربي بشدت براي روز كنكور ميترسم متاسفانه اين استرس ها انگيزمو گرفته من قبلا خيلي انگيزه داشتم نمونش زماني كه از معدل ١٩/٢٠ در سال دهم به معدل ٢٠ در يازدهم و حتي ترم اول دوازدهم رسيدمولي الان واقعا استرس دارمهمه بهم ميگن به زير ١٠٠٠ اميد داشته باش ولي من اميدي ندارمببخشيد كه طولاني شدمرسي از همه شما 🙏🏻❤️❤️❤️

پاسخ انسانی ها

شنبه 2 فروردین 1399

سلام دوست عزیز.

موضوعات و وضعیت پیشرفت شما نیاز به داشتن مشاور و پشتیبان دارن که از طریق سایت امکان نداره متاسفانه این همراهی صورت بگیره

حتما با مشاوری که بتونه همراهیتون کنه مشورت کنید

موفق باشید

پنجشنبه 7 فروردین 1399

سلام خانم دشتبان عزیززززمببخشید میخواستم بدونم وضعیت بازار کار روانشناسی عمومی تو ایران چطوریه؟سوال دومم اینکه اگه کسی تا دکترای روانشناسی بخونه امکان داره جزء هیئت علمی بشه و ب عنوان استاد تو دانشگاه تدریس کنه؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ❤

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 18 فروردین 1399

سلام به شما همراه خوب انسانیها.
فارغ از گرایشی که یک دانشجوی روان شناسی در ارشد انتخاب می کنه رشته روان شناسی دارای بازار کار بسیار خوبی هستش.
چون یک رشته گسترده از تظر گرایش و کاربردی از نظر محتوا هست.
البته در نظر داشته باشید رشته روان شناسی ماهیت خود اشتغال داره.
به این صورت که بعد از اتمام تحصیل شما خودتون باید به دنبال کار باشید و نهاد خاصی شما رو استخدام نخواهد کرد بنابراین تفاوت های فردی در موفقیت افراد در این رشته اهمیت بسزایی داره.
در مورد گرایش عمومی اگر بخوام بگم در این گرایش اکثرا همون مطالبی که شما در کارشناسی مطالعه کردید رو به صورت پیشرفته و تخصصی تر یاد می گیرد(می تونید واحد های درسی کارشناسی و ارشد عمومی رو بررسی کنید)
در واقع هدف این رشته تقویت دانشجو از جهت مباحث نظری هستش اما اخیرا دانشجوهای روان شناسی عمومی در حوزه درمان هم فعالیت می کنند.
موفق باشید‌.
دشتبان

یکشنبه 31 فروردین 1399

خدایا منم خسته شدم.نه مکان مطالعه خوبی دارم(همش سروصدای زیاد،مهمونی،داد،جیغو،سرما،کثیف)ازطرفی استرس روز افزون خودم.کمبود محبت وعدم درک خانواد😪

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 1 اردیبهشت 1399

ستاره ها در محدودیت ساخته می شوند.

مطلبی در سایت با این عنوان هست که بخونین حتما. 

چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399

سلام با عرضض خسته نباشید خدمت شما....من یه دانش آموز یازدهم انسانیم ک اگه خدا بخواد قراره کنکوریه 1400 باشم......من یه تغییر رشته اییم....قبلا ریاضی بودم و هدفم رو در اون نمی دیدم....تغییر رشته دادم و اومدم انسانی و بهش علاقه پیدا کردم....توی تابستون فقطدرسای تغییر رشتم رو خوندم و خوندم و خدا رو شکر جزءنمره بالا ها شدم........ولی وقتی مدرسه ها باز شد اون عشق علاقم به درس رو ک تو تابستون پیدا کرده بودم از دست دادم و معدلم حتی از معدل ترم دوم رشته ی ریاضیمم کمتر شد....الانم ک با وجود داشتن مشاور احساس راحتی نمی کنم باهاش و وقتی کامنت های بچه ها رو خوندم گفتم چ خوبه ک با شما درمیون بزارم.....چکار کنم واقعا چکار کنم تا اون نقطه ی اوجم دوباره برگرده؟من تنها وقتی ک برادرم پیشم هست شروع میکنم به خوب درس خوندن.....شما میگید چکار کنم ک با وجود نبود برادرم هم همون مقدار خخوب درس بخونم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
تبریک میگیم به آگاهی و شناختی که از خودتون کسب کردید و تصمیم بزرگی که گرفتید.
و خوش آمد میگیم ورودتون رو به جمع انسانیها.
من از حرفاتون اینطور برداشت کردم که شما مطالعتون رو به یک نیروی خارجب وابسته کردید.
حالا برادرتون،مشاورتون یا هر فرد و مطلب دیگه...
اما من اینطور فکر می کنم کسی که با سن کم به قدری پختس که مسیر رشته تحصیلیش رو با شناخت و جرات تغییر داده می تونه به تنهایی مطالعه کنه‌.
توصیه عملیم برای شما این هست که بعد از مطالعه مقالات سایت برای خودتون برنامه ریزی با تاریخ انقضا داشته باشید.
یعنی چی؟
یعنی اینکه یک دسته دروس رو مشخص کنید و بعد برای انجام اونها یک تاریخ مشخص تعیین کنید.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 13 اردیبهشت 1399

هرانوشسلام خسته نباشین...قبول باشه طاعات و عباداتتون....امیدوارم ک خوب باشین...دوازدهمی ام انسانی و کنکوری 99راستش من حدودا دو هفتس ک حوصله درس خوندن ندارم...میدونم باید درس بخونم هدفمم فرهنگیانه شوق درسو دارم اما نمیتونم بخونم پرش ذهنی زیاد دارم....ب خاطر این اوضاع هم مجبورم ک کلیپ درسامو و تست و کلی چیزای دیگه از لپتاب نگا کنم اما نیم ساعت ک کلیپ میبینم یک ساعتشو وب گردی میکنم ...متن (چرا اینطوری شدم خسته و بی انگیزه)خوندم اما فایده نداره برام...اصن نمیدونم چیکارم ک درس نمیخونم....میدونم باید تلاش کنم ک ب هدفم برسم میدونم همه چیزو...اما نمیخونم...تو رو خدا کمکم کنین چیکا کنم دارم دیوونه میشم چون ک روزام هی داه تند تند تموم میشه و کلافم..:(

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
بنظر میرسه لازمه استفادتون از لپ تاپ رو محدود کنه.
و با توجه به زمینه درسیتون قطعا مدیریت این مورد کار ساده ای برای شما خواهد بود بنابراین هیچ نگران نباشید.
پیشنهاد من این هست که به طور واضح مشخص کنید برای استفاده مفید درسیتون چه زمانی لازمه صرف استفاده از لپ تاپ کنید.
به عنوان مثال امروز ۴ساعت برای دو کلاس.
بعد برای اون زمان مشخص تعیین کنید.
مثال:این ۴ساعت رو در دوبازه دو ساعته مشخص(۸تا۱۰صبح)و(۲تا۴عصر) انجام بدید.
در زمان های غیر از این لپ تاپتون رو کنار بذارید و یا اونو به یک فرد دیگه بسپرید.
فکر می کنم با مدیریت این مورد برنامه درسیتون هم روی روال خواهد افتاد.
موفق باشید.
دشتبان

یکشنبه 28 اردیبهشت 1399

راستش من دوستم زده شده از درس.از کلاس سوم کلاسهای مختلف رفته و بیشتر از حد کتاب یاد گرفته تا الان ک دهمیم.نمیدونم چجوری علاقشو به درس برگردونم.اصلن تمایلی نشون نمیده به درس خوندن.اگ میشه کمک کنید لطفن

پاسخ انسانی ها

جمعه 2 خرداد 1399

سلام. اگر دوستتون در این حد بی علاقه شدند که پیگیر بازگشت به پیشرفت و وضعیت سابق خودشون نباشن، بنظر میرسه  کمک ما یا شما هم نمیتونه چیز یجز مُسکّن براشون باشه

امیدواریم زودتر خودشون پیگیر وضعیت خودشون بشن

یکشنبه 11 خرداد 1399

سلام..منم خسته شدم..به خاطر همین همش سرچ میکنم که بتونم انگیزه ی قبلی مو برگردونم ...میدونم همه چند ماه آخرش اینطوری میشن ..منم میدونم تو این چند ماه آخر اگه واقعا خوب بخونم نتیجه میگیرم..ولی خب خسته شدم دیگه..چیکار کنم؟حتی دو روز کامل استراحت کردم و واسه خودم برنامه چیدم ولی بازم احساس خستگی ناامیدی کسالت پوچی و اینا دارم..بهرحال میدونم که میگذره😀پس خدا کنه خوب بگذره😊

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 12 خرداد 1399

yes


 

یکشنبه 18 خرداد 1399

سلام من دانش اموزی باهوش و درسخوانیم امسال دوازدهم خواهم شد ولی دو هفته هست که با شروع کلاسا اصلا خوب درس نمیخونم ایا پیشنهادی برای من دارید.در ضمن من یازده رو جز ده نفر اول شهر بودم و هدفم اینه که سال کنکوری جز پنج نفر اول بشم .منظور راهکاری که ارائه میدهید در حد خود من باشد نه بالا یا پایینتر.ممنون.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 18 خرداد 1399

سلام.

حتما هوش، استعداد و انگیزه خودتون را با کمک و همراهی مشاور متخصص کنکور انسانی تکمیل کنید.

چهارشنبه 28 خرداد 1399

سلام واقعا من هم این شرایط و دارم ولی از اوایل سال درسم و خوب و کنکوری خوندم و این دو ماه جا زدم ولی به نظرم انگیزشی اصلا به دردتون نمیخوره تا خودتون نخواهید هیچی نمیشه این خودتونید که تعیین میکنید از شکست نترسید و دوباره بلند شید و یادتون باشه انگیزه خود شما هستید انگیزه اون شغلته که این یه ماه باقی مونده بتونی بهش برسی من هم از شما هستم و از امروز ببیاید قول بدهیم که درسمونو میخونیم

پاسخ انسانی ها

شنبه 31 خرداد 1399

wink

چهارشنبه 9 مهر 1399

سلام دوسال پشت کنکور موندم رشته انسانی و ت ابن دو سال هیچی نخوندم شرایط خوندن رو هم ندارم چیکار کنم خانواده اصلا درکی ندارم چیکار کنم همش گریه میکنم خسته شدم هیچ کاری نمیتونم انجام بدم دیگ مثل قبل نیستم

پاسخ انسانی ها

جمعه 11 مهر 1399

سلام به شما دوست عزیز.

حتما با یک مشاور متخصص مشورت کنید و شرایطتان را مطرح کنید.

مطلب پشت کنکوری ها چگونه درس بخوانند را بخوانید. 

نظر شما چیست؟