ارجمندی علوم انسانی

ارجمندی علوم انسانی

سلام عرض می‌کنم خدمت بچه‌های عزیز علوم‌انسانی.

 خیلی خوشحالم از اینکه شما رشتۀ علوم‌انسانی را انتخاب‌کردید.

خواهم‌گفت که به چه دلیلی، دوست‌دارم شما دانش‌آموزان به رشتۀ‌ علوم‌انسانی آمدید؛ و چرا کشورمان دوست دارد که شما رشتۀ علوم انسانی را انتخاب کردید.

رشتۀ علوم‌انسانی یکی از بهترین رشته‌ها، بین تمامیِ رشته‌‌های موجودی‌است که گاهاً برخی از آن‌ها بیش از رشته‌های دیگر ارزش پیدا‌ کردند.

چرا رشتۀ علوم‌انسانی ارزشمنــد است؟

به یک دلیل بسیار ساده؛ چون با انســـان سروکار دارد. چون شما در رشته‌ای درس می‌خوانید که اساساً فقط با انسان سروکار و هر چیزی که مربوط به انسان است، سروکار دارد.

 می‌خواهم به شما دانش‌آموزان علوم انسانی بگویم که: «برای نتیجه گرفتن در تمامی آزمون‌هایی که در سال دهم، یازدهم و دوازدهم خواهید بود و بعد در دانشگاه خواهید بود؛ باید به یک نکته، حتماً و حتماً توجه کنید و آن اینکه به رشته‌تان باید افتخار‌کنید.

به‌این توجه کنید که، این افتخار نمی‌تواند جز بر‌اساس مبــانی واقعی باشد؛ یعنی چه؟ یعنی شما نمی‌توانید هر‌روز جلوی آینه بایستید و بگوئید من رشتۀ علوم‌انسانی می‌خوانم و به خودم ‌افتخار می‌کنم؛ نه، باید دلایلی داشته باشید، دلایل مهم و دلایل درســت.»

اولین موضوعی که رشتۀ علوم‌انسانی را، به نظر من برایتان حتماً ارزشمند می‌کند؛ بیان می‌کنم:

-رشتۀ علوم‌انسانی تنها رشته ایست که شما با خودتان مواجه می‌شوید؛ یعنی رشتۀ علوم انسانی یک رشته‌ایست برای رشد شخصی خودِ آدم‌ها.

آدم وقتی رشتۀ علوم‌انسانی می‌خواند وقتی درس روان‌شناسی می‌خواند، وقتی ادبیــات می‌خواند، وقتی می‌رود جامعه‌شناسی و اقتصاد می‌خواند؛ اتفاقی که در ذهنش می‌افتد این است که:«ذهن آدمی نسبت به خودش، آگاه می‌شود.» و این بزرگترین اتفاقی است که در رشتۀ علوم‌انسانی می افتد.

بعد ها در دانشگاه خواهید دید که شما وقتی برای کارشناسی ارشد، شرکت می‌کنید و در رشته‌تان  قبول می‌شوید و به مقطع کارشناسی ارشد می‌روید، دوستانی از رشته‌های تجربی و رشته‌های مهندسی از لیسانس به فوق لیسانس، وارد رشته‌های علوم‌انسانی شده اند،

 چرا؟ اگر از آ‌ن‌ها بپرسید، می‌گویند: «چون دغدغۀ امور انســانی داریم.»

حالا متوجه شدید که شما می‌توانید بر چه نکته‌ای پافشاری کنید؟

بله. برای خودتان ارزشمندی یا با واژگان خودم بگویم که: «ارجمندی، برای رشتۀ علوم انسانی و برای خود، داشته باشید.» این مهم‌ترین نکته‌ای است که شما می‌توانید بر روی آن پافشاری کنید.

نکته دیگری که رشتۀ علوم انسانی را برایتان ارزشمنــد می‌کند، چیست؟

-موضوع دیگر رو به دیگران است.

 رشتۀ علوم‌انسانی کاری که با شما می‌کند این است که: «خودتان را می شناسید(خودشناسی)؛»

کاری‌که با دیگران می‌کند چیست؟

«علوم انسانی، زیر‌بنای توسعه محسوب می‌شود.»

معنای «رشتۀ علوم انسانی، زیر بنای توسعه است»

اینکه رشتۀ علوم انسانی، زیر بنای توسعه است، یعنی چه؟

«نمی‌شود بدون علوم انسانیِ محکـم، استــوار، دارای مبــانیِ قوی و تحقیقات عمیــق تأکید می کنم؛ نمی‌شود بدون این‌ ها توسعه، در یک جامعه شکل بگیرد؛ شاید رشــدی شکل گیرد اما تـــوسعه شکل نمی‌گیرد.»

اقتصاد پایۀ دهم را خوانده‌ باشید؛ تفاوت بین رشد و توسعه را می‌دانیــد.

پیشرفت در یک کشور، زمانی شکل می‌گیرد که مبانیِ  ‌علوم‌انسانی داشته باشد؛ این کمکی است که رشتۀ علوم انسانی به شما دانش‌آموزان می‌کند.

ارجمندی علوم انسانی

نکتۀ آخر را بگویم:

‌«برای رشتۀ علوم‌انسانی خواندن، همواره ارزش بیش‌تری را قائل باشـید.»

-ما، دیگران را با رشتۀ علوم‌انسانی می‌شناسیم؛ خانواد‌ه‌مان، دوستانمان، تمام کسانی که در اطراف ما هستند؛ رشتـۀ علوم‌انســانی به ما یک چشم‌انداز میدهد برای شناختنِ آدم‌ها، برای شناختنِ اطرافیانمان، روابطشان. بنابراین انتظار می‌رود، شما که رشتۀ علوم‌انسانی می‌خوانید؛ مطمئن باشید که بیش‌تر از دیگران دور‌و‌بَرتان را خواهید‌شناخت

44 نظر

یکشنبه 24 فروردین 1399

و اما اجازه دهید چیزی بیفزایم ریاضیات و طبیعیات علم ابزار اندوسیله فراهم کردن آسایش اند علوم انسانی به ما و به زندگی مان ‌جهت می دهد و ما را به راهی برای یافتن معنای زندگی رهنمون می سازد به همین دلیل در شیوه قدیم تحصیل ابتدا طبیعیات سپس ریاضیات و پس از آن فلسفه و الهیات تدریس می شد فلسفه و الهیات پس از وحی بالاترین شان را درمیان تمام علوم دارند

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 فروردین 1399

yes

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام می خواستم بدونم با دکترا ی روانشناسی عمومی امکان این هس ک عضو هیئت علمی شد؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 19 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
درصورت دارا بودن بقیه شرایط برای عضویت در هئیت علمی بله میشه.
اعضای هئیت علمی گروه روان شناسی دانشگاه ها رو اساتید با گرایش های مختلف تشکیل میدن که یکی از اون ها هم گرایش عمومی هستش.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 19 تیر 1399

سلام . به عقاید شما درباره برتری علوم انسانی ایراد وارد است . شغل های مربوط به رشته انسانی تنها به وکالت و قضاوت و روانشناسی و مدد کاری اجتماعی محدود میشوند . در حالی که اهمیت علوم طبیعی و تجربی ازعلوم انسانی بالاتر است . چرا که یک کشور بدون پایه های علمی ضعیف در تمام زمینه ها ضعیف خواهد بود . تمام کشورهای پیشرفته جهان ابتدا در زمینه علم و فناوری رشد داشته اند و بعد به پیشرفت رسیده اند . نمیدانم هدف شما از این همه مطالب غلط چیست ؟چرا اینقدر اصرار دارید دانش آموزان خوب و با استعداد کشورمان که میتوانند در زمینه تولیدات و علم و فناوری کشور را شکوفا کنند بیایند و درس های بی خودی مثل جامعه شناسی و منطق بخوانند ؟لطفا انتقاد پذیر باشید و این پیام را نشان دهید . این خوب است که دانش آموزان رشته انسانی بهتر و بیشتر باشند ؛ اما زیاده روی نکنید علوم انسانی ارجمند نیست . شمایی که طرفدار علوم انسانی هستید اگر به تاریخ رجوع کنید میبنید که هر کشوری که اکنون ابر قدرت است اول در زمینه علوم طبیعی پیشرفت کرده . در ضمن خطاب به کسانی که درسشان خوب است ولی از رقابت در تجربی و ریاضی میترسند میگویم که اگر به درسهای رشته انسانی را ببینید پشیمان میشوید . پس لطفا عاقلانه انتخاب رشته کنید از رقابت هم نترسید . هر چه موفقیت سخت تر باشد شیرینی پیروزی هم بیشتر است .

پاسخ انسانی ها

جمعه 20 تیر 1399

سلام. پاسخ این کامنت توسط بازدیدکنندگان سایت با رعایت کامل اصول اخلاقی بحث های علمی  داده خواهد شد. 

(البته فرستنده بی نام این کامنت!، مطالبشان را در چند کامنت ارسال کردند که بصورت یکپارچه در یک کامنت گرداوری و منتشر شده است)

با تشکر

انسانی یار

جمعه 20 تیر 1399

بزرگترین مدیران و دولتمردان کشورها از رشته علوم انسانی کشور ها را اداره میکنند . علوم پایه ای که با نظریاتش علوم تجربی و ریاضی رو تشویق به فعالیت میکنه و به اونا میتونه شکل بده . ابن سینا بنا بر نظریات الهی و فلسفی و انسانی نظریات طبیعی و تجربی خود را بیان میکرد . اکثر بزرگان و دانشمندان ما هم در علوم طبیعیات دست داشتند هم در علوم فلسفی و انسانی پس این نشان دهنده این است که علوم پایه ای محسوب میشود که در کنار یک دیگر مهم هستند نه جداگانه . پس بهتر است به تفکیک رشته ها و دامن زدن به اینها نپردازیم

جمعه 20 تیر 1399

هر کشوری باید درهر عرصه ای به اندازه کافی رشد کنه که همیشه قدرتمند باقی بمونهاگه فقط به یک بعد اهمیت بده و بیشتر روی اون کار کنه و به بخش های دیگر اهمیت نده در اون ابعاد ضعیف میمونه و وابسته میشهما توی هر رشنه ای یه عده بهترین احتیاج داریم

جمعه 20 تیر 1399

ما در رشته انسانی راه و روش زندگی کردن درست فکر کردن و تصمیم گیری درست و انتخاب بهترین روش را می اموزیم تمامی دروس آن در زندگی ما کاربردی هستند و ما هر لحظه زندگیمان را با آن ها سپری میکنیم و به راحتی از تمامی مطلب های که یادگرفته ایم استفاده میکنیم اما در صورتی که دروسی مثل فیزیک و شیمی یا فرمول های ریاضی چه فایده ای دارند وقتی نمیتوانند از آن ها استفاده کنند وقتی حتی درک درست و کاملی از آن ها ندارید و تنها آن هارا حفظ کرده اید و تمام دلخوشیتان حل کردن یک مسئله ریاضی یا شیمی است اما درحالی که تمامی دروس تخصصی علوم انسانی خط به خط مطالبش سرشار از دروس کاربردی است و وقتی که آن هارا میخوانی به این موضوع پی میبرید که تمامی این دروس در زندگی تو نحفته هست و تو از این اصول حتی بدون اینکه نامشان را بدانی استفاده میکنی اگر قرار باشند تمامی افراد یک کشور پزشک و جراح باشند پس وظیفه چه کسانی است که نسل بعدی را اموزش دهد و این طرز تفکر که هر دانش اموزی که درسش ضعیف است وارد رشته انسانی شده است کاملا اشتباه است ما رشته یمان را با علاقه انتخاب کردیم برتری به رشته انتخابی نیست برتری به خود شمایی است که چطور و چگونه خودتان را در رشته ای که هستید شکوفا میکنید هر رشته ای سختی های خودش را دارد و تو تا زمانی که وارد آن رشته نشوی و دزوسش را نخوانی به سختی بودن ان پی نخواهی برد شما با فرمول سرکار دارید با ما درون خودمان دانش اموزان علوم انسانی پایه های این کشور را میسازند وظیفه ما دفاع از حق دیگران امید دهی به دیگران و اموزش و تعلیم تربیت دانش اموزان نسل بعد و اموختن راه و روش زندگی به آن هاست من به عنوان یک دانش اموز انسانی به خود و رشته ام افتخار میکنم و مطمعنم که نقش من در اینده ای این جامعه کمتر از یک دکتر یا مهندس نیست بلکه شاید بیشتر هم باشد

پاسخ انسانی ها

جمعه 20 تیر 1399

سلام. ممنون از پاسخ شما دوست عزیز.

 

لطفا کامنت ها را با نام و مشخصات خود ارسال کنید.

با تشکر

جمعه 20 تیر 1399

سلام ب تو عزیز دلی ک دلت از انسانیا خونه..😂😂ازاونجابی ک هممون ب این امر واقفیم ک زیربنای هرجامعه ای رو نظام حکومتی و مدیریتی اداره میکنه و رو این اساس میچرخه ، باید خدمتت عارض شم ک گل من: وقتی یه وزیر یه مدیر ویا ... ک هیچ سررشته ای از مدیریت تو اون زمینه نداره و وارد اون وادی میشه و تعدادی کارمند و کارگزار رو زیر دستش ب کار میگیره خب معلومه دیگه .... ن تنها اون جامعه پیشرفت نمیکنه بلکه جهان سومی بودنو دو دستی محکم میگیره ولش هم نمیکنه😊مثلا یه شخصی میشه مدیر فلان شرکت یا...چرا؟!چون فقط مدرکت دکتری از داشگاه مطرح فلان اگثرا تجربی یا ریاضی اونم با نمرات تووووپ داره(اونم تازه اگه دکتری داشته باشه..) اخه دکتری فیزیک فلان چ ربطی ب مدیریت فلان داره...حدقل باید درکنارش یه سری دوره های مدیریتی ببینن دیگه تا.....بعلههه😐طبق امار سال های اخیر تعدادداوطلببن تجربی از بقیه گروهابیشتره....پس چرا ما این روزا شاهد ضعف مدیریتی از طرف بعضی از مسئولین هستیم؟یا نماینده مجلسی ک ریاضی محض یا کاربردی خونده از جامعه و جامعه شناسی چ بدونه اخه....کلام اخر;همون کشورهایی ک شما مدنظرتونه و ما انسانیا با اصطلاح جهان اولی میشناسیم،بیشتر از سایر رشته ها ب علوم انسانی و علوم انسیانیا بها میدن...تا شما و امثال شما و افکار امثال شما هست ن تنها جهان سومی میمونیم بلکه ب یمن وجود شما اصلاح جدید جهان چهارمی هم ب دنیا معرفی میکنیم...😆

جمعه 20 تیر 1399

سلام خدمت دوست عزیز انتقاد کنندهباید خدمتتون عارض شم که تویه هر کشوری بخصوص کشورهای توسعه یافته رشته هایی مثل مدیریت ، اقتصاد ، سیاست ، جامعه شناسی و... در مرحله اول قرار دارنفکر میکنید چرا اونا اینقدر پیشرفته اند؟چون اقتصاد دان های ماهر و متخصصی دارنددرس برعکس کشور ما که اینگونه نیستفکر میکنید چرا از سایر کشورها دانشجویانی در حیطه رشته های پزشکی و برق و مکانیک و ... بورسیه میکنند؟چون جوانان خودشون در رشته های مهمی مثل اقتصاد و سیاست و مدیریت تحصیل میکنند تا پزشکی و ...بهتره اینقدر متعصب به این موضوع نگاه نکنیدسعی کنید با اندکی منطق ب موضوع نگاه کنیدهمین...

جمعه 20 تیر 1399

من معدل نهمم ۲۰ بود و تو هدایت تحصیلی اولویت اولم ریاضی و بعدش تجربی و بعدش انسانی بود...و خوشحالم و ب خودم میبالم ک تصمیم درستی گرفتم و علوم انسانی رو انتخاب کردم ،چون احساس میکنم روابط عمومیم بالا رفته و با جامعه میونه خوبی دارم ...جوری ک حتی ب راحتی ودر قالب یک سری قوانین و چهارچوب ها میتونم خیلی چیزهارو نقد کنم...😇😇

محمد گلمحمدی

جمعه 20 تیر 1399

خب این رو هم اضافه باید کرد که کشتارهای الان آلودگی هوا از بین بردن طبیعت تبعیض نژادی و هزاران مشکل دیگه تقصیر علوم تجربیه نه اینکه علوم تجربی بده نه ما طریقه استفاده از اون رو نمیدونیم و برای استفاده صحیح از علوم طبیعی باید علوم انسانی اون رو کنترل کنه و زیر دست خودش داشته باشه ولی متاسفانه در این چند قرنی که علوم طبیع یپیشرفت فوق العاده ای داشته علوم انسانی رشد انچنانی نداشته و میبیند که در سراسر دنیا یاءس و ناامیدی و خودکشی چقدر افزایش داشته و بعد از اون بحث ما سخت و اسون بودن نیست که کدوم راحته و کدوم سخت ولی شاید توی فیزیک یا شیمی یک فرمول مشخص باشه ولی هیچ انسانی روی کره زمین روان همسان مثل هم ندارن شاید شبیه باشه ولی یکی نیست و این سختی و پیچدگی علوم انسانی رو شیرین تر کرده و کلام اخر مگه الان ما دانشمند یا تحصیل کردگان نجبه زیادی توی کشور نداریم چرا پس رشد نکردیم و اون هایی که خوب بودن به خارج از کشور رفتن چون علوم انسانی روشون کنترل نداره کسایی مدیرن که همون فیزیک خوندن همش کارشون حساب کتابه و فکرشون پول ولی علوم انسانی اینطور نیست

جمعه 20 تیر 1399

علوم انسانی پایه و اساس یک کشوره بهتره بگم بگم اگه علوم انسانی نبود اقتصاد دانی نداشتیم سیاستمدار نداشتیم جامعه شناس نداشتیم قاضی و دادستان نداشتیم خبرنگار و روزنامه نگار نداشتیم . هر رشته ای جایگاه خودشو داره تو این کشور و رشته انسانی هم اساسی ترین نیاز های کشورو تامین میکنه رشته انسانی به کمک رشته های دیگ میره در اینده و به جرات میتونم بگم بسیار هم بالاتر از سایر رشته هاس فقط بهش کم توجهی شده و بسیاری از مردم ما هنوز درک نکردن ک بسیاری از پیشرفت های ما در سایه دانشجویان و افرادی بوده ک رشته انسانی رو دنبال کردن ما حق اینو نداریم ک از رشته های جاری در کشورمون بد بگیم هر کدوم به نحوی به کشور ما کمک میکنن .. ما کارمون فرهنگیه اخلاقیه منطقیه با اخلاقیات و روحیات مردم سر کار داریم با یه جامعه کامل باید روبه رو بشیم کار ما در اینده خیلی سخت تر از دکتر ها و مهندس ها خواهد بود ما به رشتمون علاقه داریم و برای پول و مادیات وارد همچین رشته ای نشدیم اگر در کشور ما به این رشته کم لطفی شده ما نادیده گرفتیم چون به رشتمون عشق میورزیم ☺️💛

جمعه 20 تیر 1399

سلام بر تمام انسانی ها یه سوال دارم از انتشارات مشاورانشما معتقدین که تست های شما هدف داره من خودم کتاب های مشاوران رو دارم ولی نمی فهممفرق تست هدف دار با بی هدف چیهمگه انتشارات دیگه تست بی هدف طرح می کنع؟هدفدار اصلا یعنی چیمگه کتاب های دیگه تست فیک طرح می کنن )ابوالفضل)یکی از دانش آموزان علوم انسانیلطفا پاسخ این کامنتو بدید✋

پاسخ انسانی ها

جمعه 20 تیر 1399

سلام ابوالفضل عزیز

پاسخ این سوال را میتونین از طریق تماس با بخش تالیف انتشارات مشاوران به طور کامل بدونین.

02166975727

جمعه 20 تیر 1399

تا جامعه ای توسط بچه های علوم انسانی شکل نگیرد ، دانشمندان علوم ریاضی و طبیعی قادر به ارائه علم خود نخواهند بود

جمعه 20 تیر 1399

دوست عزیزی که میگی رشته انسانی به درد نمیخوره شما وقتی تواین رشته تحصیل نکردین نمیفهمین که این رشته چقدر خوب و موثر و کاربردی هستش بنده خودم سال دهم که بودم فکر میکردم انتخابم اشتباهه ولی یازدهم که رسیدم با فلسفه و روانشناسی که آشنا شدم کاملا نظرم عوض شد چون مفاهیم فلسفی باعث شد تفکراتم عوض شه درنتیجه سبک زندگیم هم عوض شد شما اگه هزار تا فرمول فیزیک و شیمی هم بلد باشی ولی ندونی کی هستی و چی هستی و ندونی آخرش میخوای چیکار کنی اون فرمولا به هیچ دردت نمیخورن قبل ازینکه بفهمی اجزای بدن ماهی چین باید یاد بگیری خودت چجوری زندگی کنی وقتی دکتر باشی مهندس باشی ولی روابط عمومیت پایین باشه به درد نمیخوری خلاصه بهت بگم که تا وقتی خودتو نشناختی نمیتونی اطرافتو بشناسی.درضمن جامعه امروز ما به دلیل کمبود نظریه پرداز ها و جامعه شناس ها به این اوضاع گرفتار شده اگه به جامعه شناسان و اقتصاد دانان بها داده میشد شاید جامعه الان ما به این وضع گرفتار نمیشد.با تشکر از سایت خوب انسانیها

جمعه 20 تیر 1399

سلام خدمت همه عزیزان علوم انسانی و همچنین دوستان علوم طبیعی . بنظر من همچین نظری خودش نشات گرفته از عدم رشد جامعه شناسی در کشور عزیزمان ایران است. بیایید یه نگاهی به شرایط جامعه خودمون بندازیم، گله هایی که بخاطر ضعف در قسمت های مختلف کشورمون ایران داریم به دلیل ضعف در حوزه مدیریت و علوم انسانی هستش . وگرنه پزشکان و مهندسان مجرب کشورمون رشد و عملکرد خوبی داشته اند . اگر حوزه علوم انسانی پیشرفت نکرده باشد چه کسی میخواهد برای سایر علوم برنامه ریزی کند و آنها را در مسیر خودش قرار بده .در یکی از قسمت های دوستی که مطلب رو نوشته بود . اورده شده بود که کشور های ابر قدرت به این دلیل در چنین جایگاهی هستند که در علوم طبیعی پیشرفت داشته اند . حال من یک سوال دارم . چه علومی اگر پیشرفت داشته باشد میتواند سایر علوم را به حرکت در بیارد ؟ قطعا تنها علوم انسانی ،چون توجه بزرگان علوم انسانی موجب میشود تا طرح ها و مدل های علوم طبیعی عملی شوند . اگر علوم انسانی نباشد کشور به سمت خوباختگی و غرب زدگی میره در صورتی که ما باید از سایر کشور ها قسمت های خوب انها رو یاد بگیرم و در کشورمون اجرا کنیم ولی با توجه شرایط ، فرهنگ ، نیاز های کشور عزیزمون ایران . در این صورت هست که جامعه ای پویا و فعال و پیشرو خواهیم داشت.و در آخر ، بچه های علوم انسانی با عشق و علاقه درس های این رشته رو میخونن و کاری به سختی اسونی درس ها ندارن .یاعلی ...

جمعه 20 تیر 1399

سلام به شما دوست عزیزمن به عنوان یک دانش اموز انسانی یا یک محصل ازین حرف های شما اصلا تعجب نکردم اما باید بگم مطالعاتتان را افزایش دهیدیا درست مطالعه بفرماییدچراکه ابر قدرت های جهان که فرمودید زیر سایه پرورش علوم انسانی توانستند علوم طبیعی خود را تقویت کنند یا به قول شما ابر قدرت شوند هیچگاه فراموش نکنید هیچ دولتی یا کشوری بدون علوم انسانی نتوانسته موفق باشدثروتمند ترین کشور های جهان بیشتر ثروت خودشون رو صرف محکم کردن پایه های علوم انسانیه خودشون کردناز شما میخام که نظرات سایر دوستانم رو هم بخوانید تا به یک طرز صحیح تفکر دراین زمینه برسید هرچند که بدون پذیرفتن شماهم تاثیری در قدرت این رشته و درست بودن کار دوستان انسانی یارمان ندارد💙

جمعه 20 تیر 1399

سلام به نظر من هر علم ودانشی مهم ودر جایگاه خود اهمیت داره وزمانی که انسان فقط به علوم تجربی توجه کنه دچار اخلاق گریزی میشه چرا که با ابزار تجربی نمیتوان امور عاطفی اخلاقی و... درک کرد پس در نتیجه هر علمی در جایگاه خود مهم است

جمعه 20 تیر 1399

مهسا درگاهی:سلام دوست عزیز ؛تاریخ که ما میخونیم به وضوح میگه که عصر رنسانس همان تحول اروپااز سوی نویسندگان و اندیشمندان در ایتالیا اغار شد ...وقتی تمام برنامه های مدیریتی تغییر پیدا کرد و سبک زندگی مردم دگرگون شد و نظام اموزش تغییر پیدا انگاه تحول بنیادین هم شروع شد .از شما خواستارم حتما تاریخ رو مطالعه بفرمایید ...ما وقتی قلبمون درد میگیره هیچ وقت نمیریم پیش پزشک ارتوپد که بگیم قلب مارو درمان کن چون از دستش کاری بر نمیاد بجاش باید بریم پیش پزشک قلب عروق تا مشکلمون رو ریشه یابی کنه و درمان کنه ..حالا اگر روزی جامعه مریض بشه یا از مریض و بیمار شدن جامعه بخواییم جلوگیری کنیم نیاز به دکتر جامعه داریم چون پزشک نمیتونه به عقاید ارزش هامون امپول و قرص تزریق کنه ..جامعه شناسه که اید بیاد و مشکل رو پیدا کنه راهکار بده و درمان کنه اونه که باید راه پیشگیری از مشکلات رو ارائه بده این یکی از کوچک ترین کار های یه جامعه شناسه ...و این که ما برای اینکه موفق باشیم فعالیت هامون توی جامعه به ثمر برسه برای اینکه فعالیت های هم رو خنثی نکنیم باید توی یک محیط سالم دور از فساد باشیم اگر فلسفه نباشه تا قوانین رو متناسب با عمیق ترین ریشه های وجود انسان تنوین نکنه اگر قوه قضاییه که شامل بخش گسترده ای از رشته های انسانی میشه نباشه که کنترل کنه اگر وکیلی نباشه که از حق موکل دفاع کنه ...سنگ رو سنگ بند نمیشه یک مخترع حتی نمیتونه اختراع اش رو به ثبت برسونه چون کجا میخواد بره وقتی علوم انسانی نباشه قاضی و دادستانی مرکز ثبتی نباشه 😊حتی یه پزشک وقتی توی مطبش نشسته چطور باید مطمئن باشه که این پول حقشه ...وقتی قانونی نباشه که بگه هر کس صاحب کسب و کار و درامد خویش است ؟؟؟تا بحال به تاثیر اقتصاد فکر کردی ....میدونی تمام دنیا بشدت بهش نیاز دارن ؟؟میدونی نباشه الان شما همون گوشی رو هم نداشتی اینجا کامنت بزلری چون کسی نبود برنامه ریزی کنه و حساب و کتاب بکنه ؟؟؟ودر نهایت یه روزی با مشکل مواجه میشی میبینی خدایی نکرده تعادل زندگی و خانوادت داره از دستت میره نیاز به یکی داری کمکت کنه ...واون کسی نیست جز یه مشاور خانواده 😊دوست عزیزم دنیا مجموعه از روابط به هم پیوسته است من فقط تونستم تعداد بسیار کمی تز فواید علوم انسانی رو نشونت بوم چون این علم علم انسان هست .و توی این دنیا ایا چیزی مهم تر از انسان هم داریم ؟امیدوارم بعد از اینکه کنکور دادی و موفق شدی فرصتی پیدا کردی حتما تاریخ مطالعه کن اونجاست که اندکی به تاثیر علوم انسانی پی خواهی برد من خودم با معدل ۱۹/۹۳وارد علوم انسانی شدم هیچ وقت هم از رقابت نترسیدم ..از این ترسیدم که بخوام خودم رو ذهن ام و وقت ام که بزرگترین سرمایه هایم رو جایی صرف کنم ...که من متعلق به اونجا نیستم ...من عاشق علوم انسانی ام و عاشقانه تا بالاترین مقاطع ادامه اش خواهم داد ...ودر نهایت هرچیز که در جستن آنی آنی درپناه حق

جمعه 20 تیر 1399

#علوم_انسانی 💢 ما در رشته‌های فنی بیشتر از انسانی پیشرفت کرده‌ایم. پیشرفت نامتقارن چقدر ناشی از نگاهی بوده که به علوم انسانی وجود داشته است؟همه آن به همین مربوط است. صددرصد و نه حتی 90 درصد. علوم انسانی در خانواده‌ها شأنی ندارد. آنها غالبا می‌خواهند فرزندان‌شان مهندس شوند. در حالی که علوم انسانی خیلی اهمیت دارد، به علوم انسانی محقرانه نگاه شده و همچنین تصمیم برای این علوم را بیشتر مهندسان گرفته‌اند. چند سال پیش رئیس کمیسیون مجلات علوم انسانی یک مهندس بود که حتی اسم بعضی مجلات را درست قرائت نمی‌کرد.💢 چطور می‌شود این نگاه را درست کرد؟رسانه‌ها باید اهمیت علوم انسانی و طبیعی را بگویند. آنها باید بگویند که اصلا این علوم چه نقشی در مهندسی و پزشکی دارند و چه نقشی در رفتارهای جامعه و رفع نیازهای جامعه دارند. در آمریکا مهندسی از نظر محبوبیت در رده ششم است. این چیزها باید گفته شود. اگر اطلاعات درست به جوانان داده شود آنها به خاطر جو تصمیم نمی‌گیرند که حتما مهندسی بخوانند. اما چون چنین نیست، بعضی از آنها بعد از دو سال تغییر رشته می‌دهند و سراغ علوم انسانی می‌آیند. در همین گروه فلسفه ما غالبا هشت نفر از 10 نفری که در کارشناسی‌ارشد رشته فلسفه علم می‌گیریم از مهندسی می‌آیند. این نشان می‌دهد که: «آنها با مهندسی قانع نشده‌اند.» دکتر مهدی گلشنی

جمعه 20 تیر 1399

به نام خدای بزرگ... باعرض سلام و احترام در خصوص انتقاد تند و اشتباه یکی از عزیزان در مورد علوم انسانی جهت دفاع از این رشته ی مهم و معتبر مطالبی رو عرض می کنم ... کسی که به رشته ی فنی و کارودانش می رود قطعا می تواند در آینده یک کارآفرین شود و برای خودش کارگاهی به راه بیندازد و افرادی را نیز زیر چتر خود مشغول به کار بدارد.. دوستان ریاضی هم مهندس می شوند و در پیشرفت علوم و فناوری تاثیر گذارند کسی هم که به رشته ی تجربی می رود می تواند پزشک و داروساز شود و جسم انسان ها را درمان کند اما روح را چه؟ آیا قبول دارید که بخش بیش تری از وجود انسان را روح تشکیل می دهد؟؟؟ کسی که به رشته های تجربی و ریاضی می رود تنها کتبی مانند زیست و فیزیک و شیمی و هندسه می خواند این دروس فقط در دانشگاه و رشته های تخصصی کاربرد دارند ولی در زندگی بر فرض مثال شیمی چه تاثیری دارد؟؟؟ رشته ی انسانی برای تربیت کردن انسان هاست کسانی که انسانی را با همه ی وجود می خوانند و درک می کنند پس از فارغ التحصیلی به عنوان یک انسان متشخص و اجتماعی وارد جامعه می شوند .. ما جامعه شناسی می خوانیم تا یاد بگیریم جامعه محل تعامل و احترام است نه محل درگیری و توهین و دعوا... یاد می گیریم چه حقوق و تکالیفی داریم ... منطق و فلسفه می خوانیم تا یاد بگیریم هر چیزی را بدون دلیل نپذیریم و منطقی و عمیق فکر کنیم .. ما اقتصاد می خوانیم من از شما می پرسم در حال حاضر چه مسئله ای در جهان و کشور از اقتصاد مهم تر هست؟؟؟ ما تاریخ می خوانیم تا درس و عبرت بگیریم زیرا اگر نیاموزیم قطعا تاریخ با تمام تلخی هایش تکرار می شود ما روان شناسی می خوانیم عزیزان تجربی پزشکان جسم هستند و جسم و اکثر بیماری های جسمی با دارو قابل درمان هست ولی ما روان شناسان آینده ایم ما پزشکان روح ایم و قطعا درمان و حفظ روح امری ست به مراتب دشوار تر... پایه و اساس تمام آرمان ها و کل فرهنگ جامعه بر علوم انسانی استوار است اکثر رئیس جمهوران و شهرداران و استانداران و خیل عظیمی از انسان های مهم و بزرگ از علوم انسانی قد عَلم کرده اند.. به جز ضرب و تقسیم و جمع و تفریق و درصد مابقی فرمول های پیچیده رشته های دیگر در زندگی عمومی افراد چه تاثیری و یا کاربردی دارد؟ مثلا در زندگی یک کارگر هم جامعه شناسی هم فلسفه هم اقتصاد هم تاریخ می تواند تاثیر داشته باشد ولی علوم تجربی چه؟؟ فرمول های نیوتون به چه درد یک مغازه دار می خورد؟؟ این علوم انسانی هست که به ما تضمین می دهد کسانی وارد جامعه می شوند که اجتماعی هستند... اگر بخواهم بنویسم واقعا صفحات زیادی لازم است.. امید است که ارزش علوم انسانی بیش تر دانسته شود.

جمعه 20 تیر 1399

دوست عزیز سلام نظر شما درباره رشته انسانی و سایر رشته ها محترمه اما باید به این نکته هم توجه کنید اساس و جامعه ی مارو علوم انسانی پایه ریزی کرده و بسیاری از مدیرات و دیگر کارکنان کشورمون پرورش یافته ی رشته علوم انسانی هستند علوم انسانی فقط یک رشته نیست یه نوع سبک زندگی هستش که باید حتما مطالعه بشه تا درکش کنید من بعنوان یک محصل رشته انسانی عاشقانه رشتمو دوست دارم و برای گسترش دادن اون تمام تلاشمو میکنم 😌💙

جمعه 20 تیر 1399

سلام و عرض ادبمن محمدطاها ملااسماعیلی هستم درمورد بحث خواستم بگم که همه رشته ها ارجمند هستن و برای خودشون ارزش دارند اما رشته انسانی از رشته های خوب و تاثیرگذار است چون که اکثرمعلم های ابتدایی از رشته انسانی هستن و انسانی زیربنا توسعه هست و یک معلم خوب جامعه خوب را می‌سازد

جمعه 20 تیر 1399

سلام میشه کتابی رو معرف کنید که سه سال انسانی رو یجا داشته باشه و تست های زیادی هم داشته باشه

پاسخ انسانی ها

جمعه 20 تیر 1399

سلام. با این شماره تماس بگیرید راهنماییتون میکنن:

02166975727

جمعه 20 تیر 1399

باسلام خدمت همه عزیزان وشما دوست عزیزی که ارجمندی علوم انسانی وزیر سوال میبری شاید گفته شما درست باشه البته ازاین نظر که علوم انسانی ارجمندتره به نظرمن تمام علوم موردنیاز بشریت اند وباید به همه دانش ها توجه بشه نه علوم طبیعی ونه علوم انسانی هیچکدوم به خودی خود ارزشمند نیستند همه این علوم درصورتی که بتوانند نیازهای بشریت وتامین کنند وبشریت ودرمسیر تکامل وتوسعه قراربدند ارزشمند هستند اما این گفته شما که دانش اموزان قوی ازترس رقابت سنگین به سمت علوم انسانی نمیرند برای همه صدق نمیکنه هرانسان عاقل وبالغی باید علایق وتوانمندی خودش ودراولویت قراربده وخوب بودن وبرتربودن درهررشته ای ارزشمنده امیدوارم وشماگفتید اگرتاریخ بخونید ..بنده به تاریخ به شدت علاقه دارم وتاریخ ومطالعه میکنم وتاالان درهیج جای تاریخ چه قرون وسطی ورنسانس وغرب متجدد ویااسلام وباستان ایران ویونان ندیدم که جامعه ای تنهااا به واسطه علوم طبیعی به توسعه رسیده باشه علوم انسانی وعلوم طبیعی مکمل یکدیگرند وباید درکناریکدیگر استفاده بشوندو اماا ناگفته نماند که رشته علوم انسانی رشته فوق العاده قشنگی است..

جمعه 20 تیر 1399

طی پنجاه سال گذشته بخاطر کم اهمیت شمردن رشته انسانی افرادضعیفی که اجازه تحصیل دررشته های تجربی و ریاضی رانداشتند براحتی واردرشته انسانی شدند و ثمره اش هم اکنون مقابل دیدگان همه ما،موج سواری میکند و سرنوشت ملتی چه غم انگیز رقم میخورد(بخاطر همین کم توجهی).این انتقادو کوچک شمردن علوم انسانی همیشه بوده خصوصا درکشورهای جهان سوم(ازجمله ایران).کمی بیندیشید ماچرا جهان سومیم؟کشورماکه در زمینه های علوم طبیعی و پزشکی نخبه های زیادی دارد.نگاهی به امریکای کنونی بیندازید تفاوتش را به وضوح با امریکای دوران اوباما میفهمید.واهمیت سیاست و جامعه شناسی و علوم انسانی را خیلی خوب میفهمید.هرعلم و هنری اهمیت خودش رادارد بهترست درباره چیزهایی که ازانها اگاهی نداریم نظرهای سطحی و پوچ ندهیم زیرا جز اثبات بیشتر سفاهت مان بهره ای نخواهیم برد.

جمعه 20 تیر 1399

درخصوص انتقادیکه درباره ی علوم انسانی شدطی پنجاه سال گذشته بخاطر کم اهمیت شمردن رشته انسانی افرادضعیفی که اجازه تحصیل دررشته های تجربی و ریاضی رانداشتند براحتی واردرشته انسانی شدند و ثمره اش هم اکنون مقابل دیدگان همه ما،موج سواری میکند و سرنوشت ملتی چه غم انگیز رقم میخورد(بخاطر همین کم توجهی).این انتقادو کوچک شمردن علوم انسانی همیشه بوده خصوصا درکشورهای جهان سوم(ازجمله ایران).کمی بیندیشید ماچرا جهان سومیم؟کشورماکه در زمینه های علوم طبیعی و پزشکی نخبه های زیادی دارد.نگاهی به امریکای کنونی بیندازید تفاوتش را به وضوح با امریکای دوران اوباما میفهمید.واهمیت سیاست و جامعه شناسی و علوم انسانی را خیلی خوب میفهمید.هرعلم و هنری اهمیت خودش رادارد بهترست درباره چیزهایی که ازانها اگاهی نداریم نظرهای سطحی و پوچ ندهیم زیرا جز اثبات بیشتر سفاهت مان بهره ای نخواهیم برد.

جمعه 20 تیر 1399

وقتی کامنت رو دیدم تعجب کردم چرا؟واقعا چرا؟خب چرا به عقاید همدیگه احترام نمیزاریم وقتی افرادی مثل مشاوران که سعی دارن جامعه رو برامون مفید کنند نمیزاریم؟؟فکر میکنید فروش کتاب های انسانی بیشتر از تجربی هست؟جامعه ای پیشرفت میکنه که یک حکم گذار عدالت خواه در اون حاکم باشه:)نه یک دکتر مغز و اعصاب یا یک خطاط بدون منظور:)پس جامعه به همه ی ما نیاز داره از خیاط تا مدد کارپس ما میتونیم کنار هم باشیم هیچ رشته ای حرفه ای برتری ندارهمگر اینکه عشق ما در اون رشته باعث حس برتری دادن به اون میشه:)

جمعه 20 تیر 1399

سارا صیادی : با عرض سلام خدمت شما دوست عزیزخوب درجواب سوال تون‌ که پرسیده بودید چرا کتاب هایی مثل جامعه شناسی و ومنطق رو باید بخونیم واینکه درسهایی هستند که به کارمون نمیاد باید بگم: اولا رشته انسانی بخاطر این،،، کتاب جامعه شناسی رو می خونه که درد مردم رو بفهمه امروزه بخاطر افزایش رشته تجربی وریاضیات باعث شده وقتی مردم کم درامد رو مشاهده می شه بی توجه از کنارشون بگذرند،،، اما جامعه شناسی راه زندگی و شناخت مردموجامعشون هسته واینکه جامعه شناسی در چند کلمه خلاصه نمیشه این کتاب سرشار از عشق ومحبت به مردم و درک کردن شرایط اونهاست دوما:::: منطق که قواعد عقل رو بیان می کنه اینکه چطور خداوند اون رو در چنین پیچیده گی قرار داده که انسان می تونه منطقی در همه شرایط از مغز خودش استفاده کنه حالا چند کلمه درمورد این رشته با ارزش ....اینکه جامعه ما فقط دکترو مهندس نمی خاد گاهی باید باشن کسایی که درد مردم رو بفهمن درسته این تجربی«رشته» در تاریخ گذشته جوامع مختلف از جمله اروپایی هاگسترش بیشتر داشته اما این رشته انسانی بود که اولین بار قواعد عقل رو کشف کرد وپی برد که انسان قدرت تفکر وکشف حقایق رو داره و با این قانون بود که انسان ها در جستو جوی طبیعت برای کشف دانش های جدید شد دوست گرامی درمورد همه ی دانش ها وحرفه ها کسانی هستند که عاشقانه پای اون مبارزه می کنن پس سریع درمورد هر چیزی قضاوت نکنید هر چیز در جای خود با ارزش است

جمعه 20 تیر 1399

باتوجه به این همه کامنت همشون به طور کافی جوابگو بود اما منم لازم دونستم نکته ای رو بگم اینکه درسته کشورای غربی تو زمینه ی صنعت خیلی پیشرفته باشن ولی اینو فک نکنم بدونید اینکه کشورای غربی چون فقط علمو به حس و تجربه محدود کردن الان تو مسائل اساسیشون موندن ..تو تحلیل ارزشاشون موندنو نمی تونن درست و غلط کنن فضای جامعه رو ...که اگه فقط علمشون به تجربی خلاصه نمیشد این فضا به وجود نمیومد..

جمعه 20 تیر 1399

سلام خدمت دوستان عزیز انسانی . شاید بعضیاتون از صحبت های من ناراحت شده باشید و من هم قبول دارم در به کار بردن بعضی اصطلاحات مرتکب اشتباه شدم به خاطر همین از همه پوزش میطلبم . دلیل انتقاد من از رشته انسانی این بود که من کلاس دهم در سال دهم در رشته انسانی تحصیل میکردم اما متاسفانه مدرسه من از جهات دانش آموزان و معلمان اونقدر بد بود که نا امید شدم . رشتم هم عوض کردم . اما توضیحات شما دوستان عزیز کافی و خوب بود . پوزش من هم بپذیرید ممنونم .

شنبه 21 تیر 1399

سلام و عرض ادب به همه ی عزیزان مخصوصا اون دوستی که چنین پیامی برای انسانی ها گذاشتن افتخار میکنم که انسانی میخونم و افتخار خواهم کرد در ضمن فرمایش دوست عزیز مون در رابطه به علوم طبیعی درسته ولی اینو بدونید که ما زیر بنای تمام علوم رو با انسانی بررسی می‌کنیم و در ضمن همون کشور های غربی خودشون الان دچار بحران معرفتی شدن امیدوارم م‌وفق باشید ❤️

دوشنبه 23 تیر 1399

سلام بنظر شما بشری که تونسته به ماه بره چرا نمیتونه جلوی جنگ، مرگ و میر بر اثر سو تغذیه و... رو بگیره چرا باید هزاران نفر با یک بمب اتم بمیرند؟؟ ایا علوم تجربی در دست هرکسی میتونه موجب پیشرفت انسان ها در تمامی زمینه ها شود حقیقتا نه در برخی از موارد علوم تجربی باعث شدند که خیلی از معنا ها کشته شوند و بشر با بحران هویت رو به رو به شود راستی هیچ فکر کردید که کشورهای پیشرفته در علوم تجربی چرا در المپیاد های فیزیک، زیست و... گاها بعد کشورهایی مثل هند و ایران و.... هستند و حتی مدال نمیگیرند؟؟ پاسخ مشخصه در کشورهایی مانند امریکا این مهندس و فیزیکدان ایرانی و هندیه که در جایی مثل ناسا کار میکنه اما نخبه های غربی اند که به سیاست گذاری های کلان و خرد برای خود و حتی دنیا مشغول اند. بیاییم واقع بین باشیم مهندس و دکتر و فیزیکدان و... همه تحت مدیریت یک سیستم فکری هستند سیستمی که حتی نوع خوراک و پوشاک مردم عادی رو در سراسر دنیا با استعمار علوم تجربی مدیریت میکنه دوست عزیز زمانش نرسیده که به علوم انسانی در حد جایگاه خود و نه بیشتر و کمتر اهمیت دهیم؟

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

# پیام انتقادی .با سلام . این سایت میگوید بچه های درسخوان بیایند رشته انسانی. بیایند که آخر چه شود ؟ همه که نمیتوانند قاضی و وکیل شوند ، تنها این دو منصب در رشته انسانی هستند که درآمد بالایی دارند ، بقیه شغل ها چه ؟ میانگین درآمدشان چه قدر است ؟ با این وضع معیشتی میشود با شغل های رشته انسانی زندگی کرد ؟ البته همان قاضی و وکیل هم ، اکنون زندگی خیلی آسانی ندارند . گرچه بخشی از انگیزه درس خواندن مالی است ؛ اما بنده دانش را برتر از ثروت میدانم . اما شما که میگویید که مشکلات کشور ناشی از سیاست و اقتصاد است اگر به این ها باشد ، دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی هم میتوانند رشته های اقتصاد و سیاست هم بخوانند . تنها فرق دانش آموزان انسانی با دانش آموزان تجربی و ریاضی این است که تنها یک کتاب در مورد اقتصاد خوانده اند که چیز زیادی نیست . بنده خودم بخش بیشتر مطالعات خارج از درسهایم به کتابهایی در مورد اقتصاد اختصاص دارد . بیشتر از این اصرار نکنید که بچه ها بیایند رشته انسانی چرا که با افزایش داوطلب بیکاری های مربوط به شغل های این رشته هم افزایش پیدا میکنند . در ضمن اگر عادل هستید ، مطلبی هم بگذارید که تمام رشته ها باید در کنار هم پیشرفت کنند نه فقط رشته انسانی . در ضمن از بسیاری از پیام ها ی بالا متعجب و غمگین شدم . دوستان عزیز یک کشور برای پیشرفت باید در تمام زمینه ها قوی باشد . در ضمن اگر رشته انسانی مهمتر از تجربی و ریاضی است ، چرا دانشمندان حوزه علوم تجربی بسیار بیشتر از دانشمندان حوزه علوم انسانی هستند ؟؟؟ علوم تجربی در زندگی کاربرد بسیاری دارند . مثل تقسیم ارث ، مسائل مربوط به کشاورزی ، حسابداری ، مسائل مربوط به بدن و حتی اینکه شما اگر علوم تجربی خوانده باشید میتواند بسیاری از وسایل خانه تان را تعمیر کنید و دنیای اطرافتان را بشناسید . به همه علم ها احترام بگذارید نه اینکه بخاطر تنفرتان از دروس تجربی و ریاضی مطالب غلط منتشر کنید . بسیاری از اجداد ما مانند ابن سینا ، زکریای رازی و ... در علوم تجربی بسیار بسیار انسان های بزرگی بودند ولی حالا شما بخاطر تنفرتان از دروس دیگر علوم تجربی را بی اهمیت میدانید . در حالی که اگر کشوری مشکلی داشته باشد تنها به این دلیل است که از لحاظ علمی و فناوری ضعیف است . لطفا سایتتان را اصلاح کنید . از طولانی شدن پیام معذرت میخواهم . امین محمدی مهر از تهران .

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

هدف شما از انتشار این مطالب در این سایت این است که اولاً کتابهای مشاوران شما فروش پیدا کنند و دانش آموزان رشته انسانی افزایش پیدا کنند ، در حالی که کارتان بسیار غلط است و موجب میشود که بیکاران رشته های وکالت و قضاوت و علوم اجتماعی و روانشناسی و ... به طور چشمگیری افزایش پیدا کنند. همین تعداد دانش آموز برای رشته انسانی زیاد هم هستند . لطفاً این کار بیهوده تان را تمام کنید .

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

شما یک مطلب در مورد بهترین منابع کمک درسی کنکور گذاشته اید و فقط کتابهای مشاوران را معرفی کرده اید در حالی که از بین کتابهای شما تنها اقتصاد و روانشناسی و فلسفه و منطق شما منابع خوبی هستند و این نشان میدهد که هدف شما از انتشار مطالب در این سایت این است که کتابهایتان فروش روند . با افزایش داوطلبان رشته انسانی بیکاری در شغل های این رشته صعودی میشود و تنها فقر را برای دانشجویانی که سالها در رشته های وکالت و قضاوت زحمت کشیده اند به ارمغان می آورد و مقصرش شما هستید . همین تعداد داوطلب برای رشته انسانی کافی بلکه زیاد هم هست. بیشتر از این التماس نکنید که دانش آموزان بیایند رشته انسانی که مقصر پشیمانی آنها شما هستید .

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

تنها یک جمله در برتری علوم تجربی و طبیعی می گویم و بس . اگر علوم تجربی و علم و فناوری نبود ما انسان ها و این جهان همان انسان و جهان ۶۰۰۰ سال پیش بودیم . تمام .

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

شما سطح سوادتان در مورد علوم تجربی به دوره راهنمایی خطم میشود که میگویید علوم تجربی در زندگی کاربرد ندارد . در حالی یک مهندس ، پزشک و ... با شغلش عشق میکند و در زندگیش موفق است . لطفاً به دلیل ضعیف بودنتان در دروسی مانند شیمی ، فیزیک ، ریاضی و .... مطالب دروغ و ناقص ننویسید و بچه هایی که میخواهند انتخاب رشته کنند را گمراه نکنید .

چهارشنبه 8 مرداد 1399

برای اینکه جواب همه تان را بدهم و از علوم تجربی دفاع کنم و از گمراه شدن دانش آموزان جلوگیری کنم مثالی از اهمیت علوم تجربی میزنم که گوشه ای از اهمیت این رشته بزرگ است . روزی مردی را دیدم که در حال تعمیر‌ موتور خود بود . چون او و آچار قدرت باز کردن پیچ را نداشتند ، مثل ابله ها با پا آچار را فشار میداد . واقعاً خنده ام گرفت .چون کسی که در رشته های تجربی و ریاضی درس خوانده و یا حداقل در مورد گشتاور نیرو در کلاس نهم چیزی میدانست میله ای به آچار وصل میکرد و به راحتی پیچ را باز میکرد . فقط به دلیل اینکه ریاضی و علومتان ضعیف بوده و در درسهایی مثل مطالعات و عربی خوب بوده اید ، به دروغ این نظر ها را مینویسید . واقعاً خنده دار است 😂😂.

چهارشنبه 8 مرداد 1399

دوستان من این پیام ها رو نوشتم نه اینکه بگم علوم انسانی اهمیت نداره . البته من همه پیامهای بالا رو ننوشتم . تمامی علوم اهمیت دارند من فقط خواستم بگم نگیم رشته ما اهمیت داره اون رشته اهمیتش کمتره . ممکنه یک دانش آموزی رشته اش تجربی و ریاضی باشه و از خواندن این پیام ها نا امید بشه و اونوقت گناهش گردن شما خواهد بود . حالا فهمیدید یکی ضد رشته شما صحبت میکنه چه حسی داره ؟ ضمناً خوب است که سایت انسانی ها منابعی به غیر از کتابهای مشاوران هم معرفی کنند . دوستان به هم احترام بذاریم و عادلانه نظر بدیم . ماییم که آینده کشور رو میسازیم . اگر هم کسی ناراحت شد من عذر خواهی میکنم لطفا ببخشید .

یکشنبه 16 شهریور 1399

وقتی جهان سوم باشیم دید همه به رشته انسانی هم میشه رشته ای که دانش آموای صعیف انتخاب میکنن:)))من تنها هدفم از انتخاب رشته انسانی تکون دادن کشورمو پیشرفتشه. اونایی که ادعای علم بالا با رشته های بجز انسانی دارن حتما اینم میدونن که کشورای پیشرفته زیرساختار پیشرفتشون از رشته انسانیه:)هنوز طرز تفکر اینکه یه جامعه به همه ی شغل ها نیازداره تو ذهنمون نهادینه نشدهو وای به حال بچه هایی که زیر همچین تفکراتی قراره بزرگ بشنبه امید اینکه معلمان آینده و مسئولین همچین طرز فکری رو رواج ندن

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 17 شهریور 1399

سلام دوست عزیز! 

شما آینده سازان ایران‌مان هستید. 

پنجشنبه 27 شهریور 1399

# امیرحسین پارسا # دانش آموز پایه یازدهم علوم انسانی . سلام متنی که خواهم فرستاد متنی طولانی ولی بسیار مفید است و شایسته است که دوستان آن را مطالعه کنند.

پنجشنبه 27 شهریور 1399

برای اینکه صادق باشیم ، این مطلب برگرفته از سایت پرسمان است و از خودم نیست . مفهوم پیام دوست انتقاد کننده ما اینست که شبیه جوامع غربی باشیم و به علوم انسانی توجه نکنیم و فقط علوم تجربی را علم بدانیم . حالا توجه شما را به جوانب مثبت و منفی جوامع غرب یعنی همان جامعه بدون علوم انسانی جلب میکنم .

پنجشنبه 27 شهریور 1399

ت ارزش های انسانی و اسلامی است و بر اساس آن به تعریف مفاهیمی چون عدالت ، آزادی ، توسعه و پیشرفت و... می پردازد و نگاه متفاوتی از نگاه مادی و سود جویانه سکولار دارد.گرچه متأسفانه به دلایل مختلف ، زمینه و شرایط برای بر پایی و گسترش چنین الگویی فراهم نشده و در سایه هیاهو و یکّه تازی الگوی سکولار و تلاش آن برای مقابله با دین ، تا دیر زمانی مجالی برای طرح این الگوی حکومتی وجود نداشت ، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و بر پایی حکومت دینی ، الگوی حکومت دینی به عنوان جایگزین الگوهای سکولار مطرح گردید که البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد ، اما به همین اندازه ظرفیت خود را برای تبدیل شدن به الگویی فراگیر نشان داده از این رو شاهد شدیدترین دشمنی ها با نظام جمهوری اسلامی بوده و هستیم و نظام سلطه تمام تلاش خویش را برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی و جلوگیری از موفقیت این الگوی حکومتی به کار بسته است . اما نظام جمهوری اسلامی مصمم به پیمودن این مسیر نورانی است از این رو مقام معظم رهبری فرمودند: « ما پیشرفت را به شکلى که غرب دنبال کرد و پیش رفت، نمی خواهیم؛ پیشرفت غربى هیچ جاذبه‌اى براى انسان آگاهِ امروز ندارد. پیشرفت کشورهاى پیشرفته‌ غربى نتوانست فقر را از بین ببرد، نتوانست تبعیض را از بین ببرد، نتوانست عدالت را در جامعه مستقر کند، نتوانست اخلاق انسانى را مستقر کند. اولاً آن پیشرفت بر پایه‌ ظلم و استعمار و غارت کشورهاى دیگر بنا شد... اینها پایه‌ تمدن خودشان را با مکیدن خون ملتها شروع کردند؛ بعد هم با پیشرفتهاى گوناگون، نه ظلم را در کشورهاى خودشان برطرف کردند، نه تبعیض را برطرف کردند، نه جوامع فقیر را توانستند به بى‌نیازى برسانند؛ مى‌بینید امروز هم وضع اقتصاد در این کشورها چه جورى است، وضع اجتماعى چه جورى است، وضع اخلاقى چه جورى است؛ این انحطاط اخلاقى، این لجنزار اخلاق جنسى در غرب. پیشرفت تمدن غربى، یک چنین پیشرفتى است با این خصوصیات؛ این را ما به‌هیچ‌وجه نمى‌پسندیم. ما دنبال الگوى مطلوب و آرمانىِ خودمان هستیم، که یک الگوى اسلامى و ایرانى است؛ از هدایت اسلام سرچشمه می گیرد، از نیازها و سنتهاى ایرانى بهره می برد؛ یک الگوى مستقل.»( پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری , بیانات در دیدار اساتید دانشگاهها , ۱۵/۵/۹۲)

پنجشنبه 27 شهریور 1399

سلام مدیر سایت متاسفم که پیام بسیار طولانی شد ولی هر جا را که صلاح دانستید حذف کنید ، در ضمن دوستان علوم انسانی متن بالا را بخوانید و در همه جا از علوم انسانی دفاع کنید چرا که ما استاد دروس متنی هستیم و این متن ها که کاری ندارند.

پاسخ انسانی ها

شنبه 29 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

بسیار متشکریم که نظرتان را با ما به اشتراک گذاشتید.

موفق و سربند باشید.

نظر شما چیست؟