جامعه شناسی درسی برای زندگی

جامعه شناسی درسی برای زندگی

پیشتر در مطلبی با عنوان چگونه علوم انسانی را بخوانید و زندگی کنید؟ از مزایای رشته علوم انسانی و تاثیر آن در زندگی گفتیم ، این بار میخواهیم به طور خاص به درس جامعه شناسی بپردازیم.

پرسش کلید دانایی

برای موفقیت در هر شاخه ای از دانش ازجمله (فلسفه ،جامعه شناسی ،تاریخ،روان شناسی و غیره) ضروری است که ابتدا توانایی خوب پرسیدن را در خود ایجاد کنیم.برای این کار هم چاره ای نداریم جز اینکه قابلیت تحلیل و ارزیابی دیدگاه های گوناگون را در خود پرورش دهیم . به خصوص در کتابی مانند جامعه شناسی که درباره مسائل وموضوعات مختلف و مهمی بحث می کند باید بیاموزیم که چگونه خوب بخوانیم و راه و روش نوشتن و یادداشت برداری را یاد بگیریم تا ذهن خود را هرچه بهتر منسجم و قوی کنیم.

مهمترین درس جامعه شناسی؟

به نظرمن مهم ترین درسی که در جامعه شناسی می توان آموخت این است که در همین زمانی که هستیم با ساختن زندگی خودمان سرشار از حیات باشیم.در غیر این صورت ،انگار هیچ وقت زنده نبوده ایم؛یا ظرفی بوده ایم آماده پر شدن از تعالیم مربیان و یا اگرخود مربی بوده ایم تنها ابزاری بوده ایم که پاسخ های بسته بندی شده و ناآزموده را مثل یک میراث فرهنگی ،از دست مربیان خود به دست تربیت شدگان خود رسانده ایم.

ما باید بتوانیم با جنبه های اصیل و راستین خودمان و جهان پیوند برقرار کنیم  نه آنچه خیالی واهی یا تصوری آرمانی است. شاید نهایتا بتوانیم خودمان را نجات دهیم، اما با این حال می توانیم در برابر این جهانی که در حال نابودی است و ما را هم با خودش نابود می کند محکم بایستیم و پیش از انکه جهان ما را و بعد خودش را به باد فنا بدهد، وضعیت خودمان و جهان را بازبینی کنیم.

اما چگونه؟

خب به وضوح معلوم است همیشه هدف ها هستن که حرف اول را می زنند.هدف ها،غایت ها و نیازهای خودمان را باید بفهمیم و به طور مرتب سعی کنیم بیان بهتری از آنها ارائه کنیم. در راه رسیدن به هدف ها، ما به خوبی می دانیم که مشکل هایی وجود دارند که نباید وجود مشکل ها را دلیلی برای دست کشیدن از هدفمان بدانیم. هر مشکل یک مانع بر سر راه ماست؛ مانعی که باید آن را از سر راه برداشت.

حال چگونه در تست زنی موفق باشیم؟

اکنون با توجه به توضیحاتی که دادم می خواهم به طور مختصر به موضوع تست زدن بپردازم. همانطور که می دانید در درس جامعه شناسی هم باید مانند سایر دروس ابتدا به خوبی کتاب درسی را بخوانیم و یاد بگیریم و بعد از آن حتما به سراغ کتاب کمک آموزشی برویم تا مطالب کتاب درسی را یکبار دیگر مرور کنیم و پس از آن خود را با انواع تست ها چه تالیفی و چه تست های کنکور سراسری به چالش بکشیم. شما دانش آموزان عزیز هر چقدر تست بزنید به همان اندازه هم مهارت تست زنی و سرعت عمل را در خود تقویت کرده و هم مطالب به خوبی در ذهنتان حک می گردد.

چگونه جامعه شناسی را صد بزنید

تو میتونی چون هدف داری

شما عزیزان برای موفق شدن و کسب نتایج عالی در کنکور 1400 باید از همین الان با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده پیش بروید و کافیست به راحتی در منزل شبیه سازی کنکور را برای خود انجام دهید اصلا هم کار سخت و دشواری نیست من براین باورم که دانش آموزرشته علوم انسانی یک فرد کاملا قوی و جسور است و هیچ مانعی برای رسیدن به اهدافش وجود ندارد پس بعد ازاینکه به کتاب های درسی جامعه شناسی تسلط کامل پیدا کردید حتما به سراغ تست های مختلف و متنوع رفته تا چشم شما هرچه بهتر و بیشتر با انواع سوالات تستی آشنا شود و ذهن به یک آرامش تقریبا نسبی تا قبل از جلسه کنکور بتواند برسد.

برای مطالعه بیشتر

روش مطالعۀ جامعه‌شناسی

0 نظر

نظر شما چیست؟