سرمایه‌گذاری روی اقتصاد کنکور 1400

سرمایه‌گذاری روی اقتصاد کنکور 1400

سرمایه‌گذاری روی اقتصاد کنکور 1400

دانش آموزان رشته انسانی در دو مقطع با اقتصاد سروکار دارند: سال دهم و سال دوازدهم. اما تجربه روش مطالعه آنها در این دو سال متفاوت است. در سال دهم آنها اصل توجه خود را در این درس بر روی درک متن و مفاهیم اقتصادی می‌گذارند و دبیران نیز به دلیل کمبود وقت سعی مفاهیم اصلی و مسائل را نیز در حد لازم برای امتحانات تشریحی یاد می‌دهند. اما مطالعه اقتصاد برای کنکور متفاوت است. علاوه بر مطالعه دقیق و نکته‌ای متن، دانش آموزان باید از پسِ مسائل تقریبا دشوار اقتصادی بربیایند.

دانلود رایگان کتابچه راهنمای اقتصاد کنکور 1400

در سال کنکور، شما دانش‌آموزان باید به شیوه‌ای بنیادین، بر روی بخش محاسباتی اقتصاد تمرکز کنید تا تسلط پیدا کنید.

اقتصاد کنکور 1400

اقتصاد درس مهمی برای شما دانش آموزان انسانی است. شما در سال کنکور تنها دو درس که تک کتابی دارید: اقتصاد و روان شناسی. این دو درس فرصت بسیار خوبی هستند تا بتوانید این دو درس را بارها مرور کنید و با تسلط خوب، به درصد بالایی برسید.

پس می‌توانید بر روی این دو درس کلیدی (اقتصاد و روان شناسی) به‌طور جدی کار کنید و از منابعی که به شکل تخصصی بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری شده است، استفاده کنید.

شما این کتاب را یکبار در سال دهم خوانده اید پس دیگر نگران مطالب جدید نباشید و با اعتماد به نفس  مطالب را دقیق‌تر و جزئی‌تر بخوانید. حتی اگر احساس می‌کنید در این درس ضعف دارید به هیـــــچ وجه نباید آن را کنار بگذارید و تسلیم شوید. درصد خوب در این درس می‌تواند رتبه شما را تعیین کند و تاثیر زیادی بر آن بگذارد.

 کتاب اقتصاد جامع کنکور مشاوران به تألیف آقای وحید تمنا، با تلاش و دقّت نوشته شده است.

چگونه اقصاد را 100 بزنید؟

روش مطالعه

شما داوطلبان برای مطالعه اقتصاد در سال کنکور، دیگر نمی‌توانید از روش سال دهم استفاده کنید؛ یعنی دیگر نباید طوطی‌وار، متن کتاب درسی را حفظ کنید!!

 شما باید متن کتاب را بارها بخوانید و مفاهیم را کامل درک کنید. زیرا سوالات متنی ممکن است عینا مثل متن کتاب نباشد و سوالات در قالب مثال طرح شوند (طراحی سؤالات به شکل مفهومی است.)  پس مهم ترین نکته این است ک نباید مفاهیم را حفظ کنید بلکه باید مفهومی یاد بگیرید مطمئن باشید این مفهومی یاد گرفتن حتی در حل مسائل اقتصاد نیز به شما کمک می کند.

علاوه بر متن کتاب، شما در کنکور با مسائل اقتصادی مواجه خواهید شد که پیچیده تر از مسائل داخل کتاب هستند. پس شما باید انواع مسائل را بشناسید و روش حل هر کدام را نیز بدانید. حل مسائل کنکور سال های قبل نیز می تواند بسیار موثر باشد.

نمونه‌ای از آموزش روش حل مسائل اقتصادی را در کتاب اقتصاد جامع کنکور مشاوران ببینید

در کنکور شما با 15 سوال مواجه خواهید شد . که حدود 7 تا از این سوالات، سوالات متنی هستند که شامل سوالات مفهومی، ترکیبی، کنکاشی و حافظه‌ای طرح می شوند و مابقی سوالات، مسائل و جداول یا نمودارها هستند. نتیجه این که شما برای کسب درصد بالا برای این درس رتبه‌ساز، نمی توانید هیچ قسمتی را حذف کنید و بر روی این درس، سرمایه‌گذاری، کنید.

پیشنهاد مرکز مشاورۀ انسانی‌یار، کتاب اقتصاد جامع کنکور از انتشارات مشاوران آموزش است.

با این کتاب، هم راحت‌تر یاد بگیرید هم راحت‌تر به یاد آورید.

مشاهدۀ بخشی از این کتاب و خرید با تخفیف ویژه

4 نظر

چهارشنبه 15 مرداد 1399

سلام من میرم یازدهم و با برنامه ریزی که کردم در حال خوندن دروس دهم هستم اما وقت نمی کنم همه دروس تاریخ و جغرافیا) اقتصاد جامعه و رو با توجه به برنامم بخونم و نمی دونم الان زمانم رو روری کدوم بزارم برام مفید تره و هر یه هم در زیر گروه مورد نظر من ضریب یکو دارن؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 16 مرداد 1399

سلام خدمت شما دوست عزیز. شما دروس علوم انسانی را باید با هم پیش ببرید. 

مطلب "روش استفاده از جدول اعداد انسانیها" را دنبال کنید. (متن، لینک دار است.)

یکشنبه 6 مهر 1399

با سلام خدمت استاد عزیز و دوست داشتنی استاد تمنا بزرگوار. سوالی که از شما دارم این است که تست 18 صفحه 12 جامعه شناسی جامع مشاوران به نظرم ن-د-د-د میشود درحالی که در گزینه ها نیست. اگر اشتباه میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید تا متوجه اشتباه بشوم . رتبه 1 کنکور1400

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مهر 1399

سلام به شما.

ایراداتی که در کتابهای مشاوران به نظرتان آمد را در  قسمت ویراستار باش در سایت مشاوران ثبت کنید حتما بررسی می‌کنیم. 

اینجا کلیک کنید. 

جمعه 9 آبان 1399

من امسال کنکور دادم نخوندم اقتصدو اما۳۵درصد زدم برا سال اینده برنامه ریزی کنم میتونم در حد بالا بزنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 10 آبان 1399

سلام به شما دوست عزیز.
به شرط تغییر روش و دیدگاه ها چرا که نه.
موفق باشید.
دشتبان

چهارشنبه 28 آبان 1399

سلام من پشت کنکوری ام اگ امسال بخوام بخونم کتاب اقتصاد تغییر کرده باید کتاب امسال بخونم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 5 آذر 1399

سلام به شما 
کتاب جامع مشاوران تغییرات کیفی داشته اما کتاب درسی خیر 
پس با همون کتاب میتونید پیش بروید 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟