روش مطالعۀ ریاضی انسانی برای کنکور 1400

روش مطالعۀ ریاضی انسانی برای کنکور 1400

ریاضی برگ برنده کنکور 1400

  نتیجه کل مطلب این جمله است . شما به عنوان دانش آموزان انسانی باید ریاضی را جدی بگیرید . من هم دانش آموز انسانی بودم و درک میکنم که برای انسانیها ریاضی آزار دهنده است اما اگر روش مطالعه خود را تغییر دهید و در این درس پیشرفت کنید ، مطمئنا ریاضی درس مورد علاقه شما خواهد شد.

چرا باید برای ریاضی بیشتر وقت بزارید؟

باید به اطلاعتون برسانم که اکثر دانش آموزان انسانی از ریاضی خوششان نمیاد و زمان زیادی برای آن نمیگذارند . بنابراین میانگین درصد این درس بسیار پایین است . با این که ضعف انسانیها در ریاضی خبر خوبی نیست ، اما برای کسانی که برای کنکور به دنبال فرصت طلایی میگردند می تواند خبر خوبی باشد . درصد خوب در ریاضی کنکور 1400 می تواند بسیاری از رقبای شما را کنار بزند و شما را به رتبه های بالا هدایت کند .

میانگین درصد ریاضی انسانی در کنکور 98

 ریاضی سخت است 

میدونم برای بسیاری از شما ریاضی درس سختی است و این مشکل ممکن است بخاطر پایه ی ضعیف ریاضی شما در سال های قبل باشد ، اما بدونید اصلا دیر نیست . شما می تونید از مباحث ساده تر شروع کنید و کم کم به سراغ مباحث پیچیده بروید. استفاده از منابع تخصصی رشته انسانی نیز در سرعت و میزان یادگیری شما موثر است ( مطلب  بهترین منابع کنکور 1400 انسانی را نیز بخوانید)

مثلا مبحث اتحاد در پایه دهم مبحث ساده ای محسوب می شود . اول با اتحاد های ساده شروع کنید و بعد به سراغ اتحاد های پیچیده و سوال های دشوار بروید

حتی ما در ریاضی انسانی مباحثی داریم که حفظی هستند. در کنکور انسانی 98 چند سوال حافظه ای وجود داشت . پس به هیــــــچ وجــــــه نباید نا امید شوید

حتی اگر در پایین ترین سطح هم باشید باز هم روزنه ای وجود دارد تا حداقل 1 یا 2 سوال در کنکور را درست پاسخ دهید .

سوالات ریاضی در کنکور 1400

شما باید این رو بدونید که سوالات ریاضی کنکور در چند سطح قرار دارند یعنی این سوالات در یک طیف از «ساده تا بسیار دشوار» هستند . پس حتی اگر ریاضی شما در سطح خوبی قرار داشته باشد باز هم نباید از خودتان توقع درصد 100 داشته باشید 

نکته مهم در پاسخ به سوالات کنکور این است که شما باید مطمئن به سوالات جواب دهید . یعنی اصلا شانسی سوالات  جواب ندهید و در صورتی که به پاسخ خود مطمئن بودید آن را جواب دهید . احتمالا این مشکل برای شما پیش آمده که در لحظه آخر به جواب خود شک می کنید ... باید بگم تنها راه حل این مشکل این است که فراوان تست بزنید و پرکاری تستی داشته باشید. در این صورت اعتماد به نفس شما بالا می رود و همچنین به خودشناسی خوبی می رسید و می دانید در کدام نوع تست امکان خطای شما بیشتر است و بعد از آن دیگر الکی به پاسخ های خود شک نمی کنید 

روش مطالعه ریاضی برای کنکور 1400

ریاضی نیاز به فهم عمیق دارد پس باید برای آن خوب وقت بگذارید . پس از مطالعه خوب هر مبحث و حل مثال هایی در حین مطالعه ، باید به سراغ تست ها بروید . (از تست های آسان شروع کنید تا توی ذوقتان نخورد) شما با تست زدن خود را به چالش می کشید . به احتمال زیاد پس از تست زدن سوالات زیادی برایتان پیش می آید و دوباره به سراغ درسنامه می روید و دوباره با دقت نکات را می خوانید . همچنین در تست ها نکاتی را یاد خواهید گرفت که  در درسنامه نبودند. در کل روش مطالعه ریاضی به این گونه است :

مطالعه درسنامه یا جزوه------  تست آموزشی و تحلیل آن  -----  بازگشت به درسنامه  -----   پرکاری تستی و تحلیل دقیق  

شروع مطالعه برای کنکور 1400

شما در ابتدای کار باید سطح خود را تعیین کنید . باید بدانید چه مباحثی برایتان قابل فهم تر است و در کدام مباحث  ضعف دارید. برای تعیین سطح خود ، می توانید در آزمون هایی که برگزار می شوند شرکت کنید و خودتان را بسنجید و بدانید در کدام مرحله هستید . اما خب بعضی از بچه ها در این آزمون ها شرکت نمی کنند برای خود از سوالات در دسترستان آزمونی طرح کنید و از خود امتحان بگیرید. البته شما می توانید آزمون هایی که قبلا برگزار شده را نیز دانلود کنید و از آنها استفاده کنید.

هر دانش آموزی نسبت به سطح خود باید یک پله بالا بیاید و این یعنی پیشرفت. مثلا برای کسی که ریاضی را 40 درصد میزند ، اگر این درصد به 50 تا 60 برسد پیشرفت خوبی محسوب می شود و دانش آموزی که ریاضی را منفی یا صفر میزند ، درصد 10 تا 15 پیشرفت بزرگی محسوب می شود.

بچه هایی که سطح پایین دارند

این دسته از بچه ها ، یا به سوالات جواب نمی دهند یا اگر هم بدهند احتمالا درصد آنها بسیار پایین یا منفی است

شما برای شروع ریاضی ، یک مبحث ساده را انتخاب کنید . فهرست مباحث را نگاه کنید و به سراغ مبحثی که درکش برایتان راحت تر است، بروید . مبحث انتخابی را خوب مطالعه کنید و مطمئن شوید که انواع تست آن را بزنید . بعد از اینکه بر این مبحث مسلط شدید و اعتماد به نفس پیدا کردید سراغ مبحث بعدی بروید

به طور مثال در مبحث تابع تسلط خوبی داری، پس در کتاب ریاضی و آمار جامع به سراغ این مبحث می‌روی.

دانش آموزانی که سطح متوسطی دارند

 این که شما سطح متوسط دارید ، به این معنی است که تسلط نسبتا خوبی بر مباحث دارید . پس شما باید در ابتدا باید درصد خود را تثبیت کنید و بعد از آن به سراغ مباحثی که در آن ضعف دارید بروی 

هر دو دسته از دانش‌آموزان فوق کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور مشاوران را تهیه کنید تا دیوار ترس از ریاضی را بریزید. 

دانش آموزانی که سطح بالایی دارند 

شما باید درصد خود را تثبیت کنید و سعی کنید بر تمام مباحث مسلط شوید، بعد از آن به سراغ تست های سطح بالا بروید تا بتوانید خود را برای سوالات دشوار کنکور آماده کنید؛ 

یک پیشنهاد برای بچه‌هایی که از سطح بالایی در ریاضی انسانی برخوردارند؛ جدای از مطالعۀ کتاب ریاضی و آمار جامع، استفاده از کتاب تیزشیم ریاضی و آمار بریتان بسیار خوب است؛ چراکه تیزشیم ریاضی شامل سوالات نسبتا ساده اما مهم و پرتکرار در کنکور تا سوالات سطح دشوارتر آوزده شده است.  

تاثیرات کرونا بر روند کنکور 1400

مطمئنا شرایط کرونا برای شما هم سخت و مشکل زاست و نمی توانید به خوبی مطالب را یاد بگیرید یا در کلاس های کنکور شرکت کنید و از یادگیری سر کلاس حضوری بهره ببرید . اما هرگز این نکته را فراموش نکنید که این شرایط برای همه است و فقط شما نیستید که کلاس حضوری ندارید.

پیشنهاد  برای مطالعۀ مطلب:

چطور تهدید کرونا را به فرصت آموزشی تبدیل کنیم؟

برترین ها همیشه برای خود فرصت خلق می کنند . شما هم می توانید با استفاده مناسب از فضای مجازی و کتاب های کمک آموزشی مناسب رشته تان ، فرصتی طلایی داشته باشید. خوب درس هایتان را مطالعه کنید و بعد از کتاب درسی ، از منابعی تخصصی برای رشتۀ علوم انسانی برای پیشرفت خود استفاده کنید. چراکه کتاب درسی برای کنکور لازم است اما کافی نیست.

ما، در مشاوران آموزش نسبت به رشتۀ علوم انسانی شناخت داریم چرا که علوم انسانی را زیر بنای توسعۀ کشورمان می‌دانیم. 

بر روی دو عبارت زیر، کلیک کنید: 

خرید کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور 

خرید کتاب تیزشیم ریاضی و آمار 

به امید موفقیت شما در کنکور 1400 

10 نظر

یکشنبه 26 مرداد 1399

سلام خسته نباشید اینکه گفتین درسنامه ی ریاضی رو خوب بخونیم بعد تست بزنیم یه موقع هس ک خیلی خوب فرمول رو می فهمیم اما همونو نمی تونیم تو سوالات تستی پیاده کنیم تو این موقع باید چیکار کنیم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 27 مرداد 1399

سلام :) 
خب این مشکل بزرگی نیس و برای خیلیا اتفاق میفته ک با وجود فهمیدن یک مبحث ، توی تست ها ضعیف عمل می کنند . اما مهم اینه ک نترسی و تست ها رو کنار نزاری . تو برو سراغ تست ها هرچند ک غلط بزنیشون . انقد تست بزن و تست بزن تا اینکه دیگ کامل دستت بیاد چجوری باید تست ها رو حل کنی. 
موفق باشی

یکشنبه 26 مرداد 1399

سلام من سال که شروع بشه میرم دوازدهم بنظرتون اگه از همین الان بخوام برایه اولین بار ریاضی دو پایه قبل رو شروع کنم به ترتیب کتاب پیش برم یعنی اول ریاصی دهمو بخونم بعد ریاضی یازدهمو یا درسا رو ترتیب خاصی برای خوندنش هست که مفید باشه؟؟مثلا تابع دهمو بخونم بعد تابع یازدهمو

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 27 مرداد 1399

سلام :) 
به نظرم حتما شروع کن و حدودا این یک ماه رو ریاضی پایه بخون . 
ترتیب مباحث رو هم با توجه به سطح ریاضی و علاقت انتخاب کن . یعنی اگه مثلا تابع دهم رو کار کردی و دیدی هم خوب تست هاش رو میزنی و هم اینکه برات جالبه ، برو سراغ تابع یازدهم و اون رو هم کار کن .
 در کل انتخاب ترتیب مباحث به خودت بستگی داره اما حتما از تابستون شروع به مطالعه کن. 
موفق باشی

ریحانه همت‌یار

پنجشنبه 30 مرداد 1399

سلام خسته نباشید.من امسال ورودی یازدهمم و میانگین درصدم توو ریاضی دهم حدود30.40بوده و بقیه درسام عالی و درصد بالا.اصلااا نمیتونم با ریاضی کناربیام والان که دارم دهم رو جمع بندی میکنم و فقط ریاضی مونده نمیتونم بخونم و زود خسته میشم.تصمیمم اینه از ریاضی دهم فقط امارشو بخونم و کارکنم و برای کنکور کتاب یازدهم یا دوازدهم رو کارکنم.به نظرتون درسته؟جدی نمیدونم چیکارکنم این معضل بزرگو!

پاسخ انسانی ها

جمعه 31 مرداد 1399

سلام خدمت شما دوست عزیز انسانی.

مطلب زیر را بخوانید. 

 روش مطالعۀ ریاضی و آمار انسانی؛ از منفی تا 40درصد (متن، لینک دار است.)

حتما مطالب اتاق علمی ریاضی و آمار را در سایت انسانی‌ها بخوانید.

همچنین در کتابخانۀ سایت انسانی ها، راهنمای روش مطالعۀ ریاضی و آمار را دانلود کنید. 

شنبه 12 مهر 1399

سلام خدمت شما من الان سال دوازدهم هستم و سطح پایینی در ریاضی دارم . کتاب ریاضی و آمار ۱۲ چاپ ۹۸ رو خریدم به نظر شما برام مناسبه تا به درصد متوسطی برسم؟ یا کتاب ۱۰ و ۱۱ مشاوران رو هم کار کنم؟؟؟؟؟؟؟

شنبه 12 مهر 1399

یعنی کتاب جامع ریاضی به درد بخور تره؟ و باید دوباره هزینه کنم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 12 مهر 1399

سلام به شما.

اطلاعات کاملی در کامنت خود ننوشتید به منظور راهنمایی بیشتر 

با شمارۀ زیر تماس بگیرید:

تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205

شنبه 12 مهر 1399

سلام وقت بخیر منظورم اینکه من کتاب ریاضی ۱۲ مشاوران رو دارم(تشریحی وتستی) ولی مثل اینکه یه کتاب ۱۲ جامع شما دارید یه دونه هم ۱۰ ۱۱ ۱۲ جامع . سوال من این هست: منی که سطح پایینی دارم برای آوردن درصد متوسط چه کتابی برام مناسبه کودوم رو شما صلاح میدونید؟ با تشکر

پاسخ انسانی ها

شنبه 12 مهر 1399

سلام دوست عزیز.

اگر مطابق برنامه ریزی هفته به هقته برای کنکور 1400 پیش روید، گفته ایم که تمرکز اصلی شما دانش‌آموزان در درس ریاضی بر روی پایۀ دوازدهم است، که در برنامه مباحثی ساده و پرتکرار از درس ریاضی و آمار پایه را در برنامه جای میدهیم.

بنابراین برای تمرین مباحثی از پایه، به تمرین نیاز دارید که توصیۀ ما کتاب جامع است.

مطلب   روش مطالعۀ ریاضی و آمار انسانی؛ از منفی تا 40درصد    را بخوانید. 

شنبه 12 مهر 1399

آها ممنون فقط در توضیح سوال قبلیم که فرمودید کتاب جامع بهتره. من کتاب پایه ۱۰ و۱۱ مشاوران و ۱۲ هدفدار رو دارم آیا لازمه دوباره کتاب جامع ۱۰ ۱۱ ۱۲ رو بگیرم ؟؟ باهم فرق میکنن؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 16 مهر 1399

سلام به شما.

با شمارۀ تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. 

شنبه 12 مهر 1399

آها ممنون فقط در توضیح سوال قبلیم که فرمودید کتاب جامع بهتره. من کتاب پایه ۱۰ و۱۱ مشاوران و ۱۲ هدفدار رو دارم آیا لازمه دوباره کتاب جامع ۱۰ ۱۱ ۱۲ رو بگیرم ؟؟ باهم فرق میکنن؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 13 مهر 1399

سلام خدمت شما.

اگر منظورتان کتاب پایه به پایه است یعنی مثلا کتاب ریاضی پایۀ دهم یا ریاضی پایۀ یازدهم بهتر است که کتاب جامع را خریداری کنید.

برای راهنمایی بیشتر با یا با شمارۀ 02166975727 داخلی 203 الی 205 تماس بگیرید. 

چهارشنبه 23 مهر 1399

من ریاضبم خوبه وتمام نمراتم ۲۰بوده ولی تست های ریاضی برام دشوار بخصوص مبحث اتحاد و وقت زیادی روش گذاشتم ولی بیشتر تست هاش رو غلط میزنم چی کار کنم؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 25 مهر 1399

سلام 
بحث تست و سوالات تشریحی مخصوصاً در درسی مثل ریاضی بسیار متفاوت هستند زیرا در سوالات تشریحی این درس راه حل و روش که در کتاب درسی به آن اشاره شده است اهمیت دارد و همچنین شما برای حل سوالات تشریحی وقت زیادی دارید. 
اما تست های ریاضی این گونه نیستند و برای اینکه در تست های این درس مهارت پیدا کنید باید تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید مثلاً ممکن است سوالی که در امتحان تشریحی با راه حل زیادی حل می شود ،  در آزمون تستی با یک یا دو نکته و راه حل کوتاه، چند گزینه را حذف کرد و به جواب رسید.

شما با حل تست های زیاد و تحلیل آنها و همچنین استفاده از تکنیک های تست زنی، می‌توانید بعد از مدتی در حل این تست ها تبحر پیدا کنید بنابراین ناامید نشوید و به تست زدن ادامه دهید زیرا حل تستهای زیاد تکنیک های زیادی به شما یاد می دهد.

همت یار

چهارشنبه 6 اسفند 1399

بنظر شما در مبحث تابع باید از پایه قوی باشیم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

سلام به شما 
بله از همون ابتدا که در دهم مبحث تابع شروع شد باید مطالعه کنید تا پایه تون قوی باشه 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟