چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟-قسمت سوم-

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟-قسمت سوم-

laugh در ادامه مطالب مربوط به روش مطالعه دروس دهم و کنکوری شدن به درس منطق خواهیم پرداخت.

enlightenedمنطق یکی از تک کتاب های رشته انسانی است و 9 سوال از 25 سوال فلسفه و منطق را در کنکور شامل می‌شود؛ یعنی اگر فقط به سوالات منطق در دفترچه پاسخ صحیح دهید 36% کسب خواهید کرد که طبق جدول اعداد انسانی ها، رتبه شما در بازه 1000 تا 2000 قرار خواهد گرفت.

yesبرای کسب همین 30% هم باید از پایه دهم شروع به مطالعه منطق کنید؛ زیرا این درس با مرور و تمرین پیوسته  است که شما را به موفقیت نزدیک می‌کند.

(که با مرور در واقع مطلب را عمقی یاد می‌گیریم و صرفا تکرار طوطی وار نخواهیم داشت)

چگونه از دهم شروع به مطالعه کنکوری برای منطق کنم؟

 enlightenedشما 2 انتخاب دارید، یعنی می‌توانید با دو کتاب از انتشارات مشاوران آموزش پیش بروید.blushانتخاب اول کتاب کار و تمرین منطق دهم از انتشارات مشاوران است. در این کتاب درسنامه، تمرین تشریحی و آزمون برای نیم سال اول و دوم به همراه پاسخ نامه تشریحی در اختیار شما قرار داده شده است.

در ابتدای شروع هر درس کادری تحت عنوان (زیر چشمی نگاه کن)وجود دارد، که هدف کلی درس و نکاتی که باید هنگام مطالعه به آن توجه کنید را بیان کرده است.

yesبرای مثال در تصویر بالا که مربوط به درس 2 منطق است، هدف درس را یادگیری انواع مغالطه در زبان دانسته و در قسمت چرتکه بندازیم ، میزان نمره ای که این درس در امتحان نیم سال اول و دوم به خود اختصاص داده را بیان کرده تا متوجه شوید اهمیت هر درس در امتحان مدرسه چه قدر استsurprise

درسنامه کتاب تحت عنوان ویترین آورده شده و همچون نامش اشاره ای به هر بخش کرده و درسنامه

خلاصه واری را در اختیار شما قرار داده است.

smileyدر تصویر بالا شیوه یافتن مغالطه ایهام در مرجع ضمیر را به صورت نکته ای بیان کرده است.

 بعد از درسنامه تمرین های تشریحی قرار داده شده اند تا مطالب را کامل یادبگیرید.

angelخود را بسنجید و مهارت خود را در یافتن پاسخ بالا ببرید.

laugh برای مثال در تمرین بالا از شما خواسته شده که مغالطه های نگارشش را بیابید. وقتی این تمرین هارا حل می‌کنید خارج از بعد کتاب درسی پیش می‌روید.

smileyهمچنین نمونه سوالات ترکیبی نیز داریم تا بتوانید بین موضوعات درس های مختلف کتاب ارتباط برقرار کنید.

هدف کتاب کار و تمرین بالا بردن درک شما در درس منطق و نشان دادن کاربرد آن در جهان اطرافمان است. با این کتاب منطق را کاربردی و عمقی فرا خواهید گرفت و همچنین با تمرین های تشریحی آماده امتحانات مدرسه می‌شوید.

yesدر انتهای کتاب پاسخنامه کاملا تشریحی و تحلیلی در اختیار شما قرار داده شده تا بتوانید علت و چگونگی رسیدن به پاسخ درست را متوجه شوید.

وقتی معرفی انتخاب دوم شماست؛ کتاب منطق هدفدار از انتشارات مشاوران. درسنامه کتاب هدفدار بسیار

کامل تر و نکته ای تر بیان شده و به کمک کادر های مختلف( توجه کنید، نکته و...) کتاب را زیر ذره بین قرار داده است.

 

در بررسی درس 2 منطق از کتاب هدفدار می‌توانید به تصویر زیر توجه کنید.در این تصویر مشاهده می‌کنید که چه قدر مطالب مربوط به مغالطه مرجع ضمیر جزئی تر و به اصطلاح کنکوری تر بیان شده است.در کتاب هدفدار منطق به سوالات و پرسش های داخل کتاب درسی نیز پاسخ داده و آن هارا مورد بررسی قرار می‌دهد.

enlightenedهمچنین مانند تصویر بالا در درسنامه، نمودار های داخل کتاب را مورد بررسی و تحلیل قرار داده شده است.

بعد از درسنامه، نمونه سوالات تشریحی آورده شده که ریز به ریز از همه‌ی بخش های کتاب سوال طراحی شده و شما را آماده امتحانات مدرسه می‌کند.

نمونه سوالات تستی نیز در این کتاب ارائه شده؛ هم تالیفی و هم کنکور. با زدن این تست ها نسبت به زاویه دید طراح کنکور آشنایی پیدا می‌کنید و در سال دوازدهم با توجه به تلاشتان برای یادگیری و درک مطالب  می‌توانید پرکاری تستی داشته باشید.

اما فراموش نکنید که تست زدن بدون تحلیل کردن بعد از آن مانند ساختمان نیمه کاره است. از پاسخنامه تشریحی نهایت استفاده را بکنید تا بدانید چرا و چگونه به این پاسخ رسیده اید حتی اگر تستی را درست زده باشید.

با توجه به اینکه دو کتاب و شیوه مطالعه به شما معرفی کردیم، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در نوبت های مطالعاتی منطق در برنامه با کدام کتاب پیش بروید (حتی می‌توانید زمان بیشتری گذاشته و از هر دو کتاب استفاده کنید تا هم تمرین تستی داشته باشید و هم درکتان از منطق و کاربرد آن تقویت شود.)

 

منطق زمانی درس راحتی می‌شود که تمرین را از پایه شروع کنید.

برای خرید و دانلود بخشی از کتاب های منطق انتشارات مشاوران آموزش بر عکس زیر کلیک کنید  

 

 

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟ ـ قسمت اول ـ

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم ؟ -قسمت دوم-

 

 

 

3 نظر

جمعه 7 آذر 1399

nice

پاسخ انسانی ها

جمعه 7 آذر 1399

angelyessmiley

یکشنبه 9 آذر 1399

عالی

ﺳﻪشنبه 3 فروردین 1400

ایا میتوان بدون خواندن فلسفه 11فلسفه 12 رو خوند؟ممنون از سایت خوبتون

پاسخ انسانی ها

شنبه 7 فروردین 1400

سلام به شما خوشحالیم سایت مفید بوده براتون
بله چون مباحث جدا دارن و سوال از پایه دوازدهم بیشتر میاد 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟