چیستی شخصی سازی برنامه مطالعاتی

چیستی شخصی سازی برنامه مطالعاتی

با توجه به موضوع اهمیت برنامه مطالعاتی ، مسئله شخصی سازی برنامه مطالعاتی مطرح می شود که اکثر شما دانش آموزان در این زمینه سوالاتی داشتید ..

مشاوران انسانی یار در این زمینه برایتان صحبت کردند و از تجربه های شخصی خود در دوران کنکور گفته اند .smiley

enlightenedزینب سلیمی ؛دانشجو رشته مشاوره دانشگاه الزهرا

وقتی کنکور رو دادم از نظر دیگران همه چی تموم شد؛ اما از نظر خودم بازی های دیگری از زندگی شروع شد.

smileyکنکور رو فرصتی در نظر بگیرید که خودتان قرار است در منِ فعلی تان تفاوت به وجود آورید.

۱. شما باید یاد بگیرید در مطالعۀ روزانه برای کنکور، تک کتاب نخوانید.

مثلا قرار نیست در یک روز شما ۶ الی ۷ ساعت از زمان خود را صرف مطالعه یک درس خاص کنید.

آیا شما سر جلسه آزمون‌های آزمایشی و در نهایت کنکور سراسری، یک درس / کتاب را امتحان می‌دهید؟

در سال کنکور، شما از ۳۵ کتاب در عرض ۴ ساعت، امتحان دارید.

پس عادت ۱۱ ساله دانش‌آموزی در سال دوازدهم برای شما کاربردی ندارد!

۲. آدم ها با همدیگر متفاوتند.

اختلاف نظرات زیادی درباره تعریف خودِ واژه شخصیت وجود دارد.

یک آدم معناها، رویاها، ارزش ها، درخواست‌ها و و و .... متفاوتی با دیگری دارد.

پس شما هم به‌عنوان یک کنکوری با دوستان، رقیب های خود متفاوت هستید و قرار نیست یک نسخه از برنامه‌ریزی را که مشاور خودتان / مشاوران انسانی یار برای شما تنظیم کرده‌اند را دقیقا اجرا کنید!

هر کدام از شما، ویژگی‌های منحصر به فردی دارید که از دیگری متمایز می‌شوید.

روان‌شناسی، 8 درس دارد؛ شما قصد دارید برای هر درس متناسب با صفحات کتاب درسی، صفحات درسنامه و تعداد پرسش‌های چهار گزینه‌ای در برنامۀ مطالعاتی‌تان، تقسیم‌بندی کنید

به طور مثال:

تعداد صفحات کتاب درسی در درس اول: 22 صفحه

تعداد صفحات درسنامۀ کتاب روان‌شناسی جامع کنکور مشاوران: 28 صفحه

تعداد پرسش‌های چهار گزینه‌ای درس اول کتاب جامع کنکور مشاوران: 211 تست

آیا منطقی است در مدت زمان 3 ساعت، فقط درسنامۀ درس اول از کتاب روان‌شناسی مشاوران را بخوانید؟!

وقتی می‌خواهید به سوال بالا پاسخ دهید، توجه داشته باشبد که؛ در درس سوم روان‌شناسی می‌خوانیم که برای حفظ توجه و ایجاد تمرکز باید از انجام فعالیت در طی ساعات طولانی پرهیز کنیم.

مشاور شما ممکن است مطالعه و پرکاری تستی درس اول روان‌شناسی را به دو نوبت مطالعاتیِ ۶۰ دقیقه‌ای تقسیم کرده باشد،

ممکن است فردی، نوبت‌های مطالعاتی خودش را برای درس روان‌شناسی به ۴ نوبتِ ۱۵ دقیقه‌ای در روز تقسیم کند؛ چه ایرادی دارد برنامه‌ریزی، امری شخصی است!laugh

برای تست زدن هم اجازه دهد دو روز از آنچه خوانده‌است بگذرد و بعد آن به سراغ تست‌های درس اول روان‌شناسی برود.

در برنامه تهیه شده توسط مرکز مشاوره انسانی یار / برنامه‌ای که مشاوران تنظیم کرده است، تغییر به وجود آورید.


 

enlightenedشقایق ذکری امیر ؛ دانشجو دانشگاه تربیت معلم رشته آموزش ابتدایی

قطعا همه شما می دانید که کنکور شامل 3سال تحصیلی می شود ، پس این را هم به خوبی درک می کنید که با این حجم از دروس بدون زمان گذاشتن و برنامه ریزی نتیجه خوبی حاصل نمی کنید / شاید بگویید به هرنحوی شده تمام می کنیم !

اما آیا واقعا این اتمام رساندن به معنای عمیق جا افتادن دروس و به اندازه کافی تست زدن است ؟! یا فقط به معنی سرسری خواندن و به قولی نوک زدن از هر درس است ؟!

خب حالا چه کنیم ؟ چطور تمام دروس را باهم ، به بهترین شکل به نتیجه خوبی برسانیم؟

به نحوی که هر روز که به جلو پیش می رویم ، پیشرفت را در دروس خود حس کنیم .

اولین کار "برنامه ریزی" است ، قطعا الان که همه دانش آموزان در شرایط کرونا به تحصیل خود ادامه می دهند ، زمان خالی و کافی بیش تری نسبت به قبل که نصف روز خود را در مدرسه حضور داشتند ، دارند.

پس باید برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی کنید تا همه زمان های پرت شما تبدیل به زمان های مفید شود .

بعضی از شما مشاورانی در مدرسه دارید که برایتان برنامه ریزی می کنند و در قالب یک برنامه عمومی در اختیار شما قرار می دهند / و یا مشاوری ندارید و می خواهید خودتان متناسب با وضعیت تحصیلی خود برنامه ریزی کنید .

در هر دو حالت شما با "شخصی سازی " برنامه ریزی مواجه می شوید ، که باید انجام دهید وگرنه آن برنامه ریزی برای شما کارآمد نخواهد بود .wink

شخصی سازی ، همانطور که از اسمش پیداست یعنی آنچه متناسب با شما است

شخصی سازی برنامه مطالعاتی ، یعنی متناسب با ساعت خواب و بیداری خود برنامه ای را تنظیم کنید / متناسب با نقاط قوت و ضعف خود / متناسب با ساعات کلاس خود /

زمانی که برنامه مطالعاتی را شخصی سازی می کنید ، نسبت به انجام دادن آن انگیزه دارید و انرژی خوبی از برنامه خود می گیرید چون اون برنامه برای شماست و به اسم شما ثبت شده است .

نباید طوری برنامه  را برای خود تنظیم کنید که دچار اضطراب و نگرانی شوید یا از انجام دادن آن بیزار باشید .

ممکن است شما نرسید تمام آنچه در برنامه مطالعاتی عمومی قرار می گیرد را شما در طول روز انجام دهید ، پس متناسب با ظرفیت خود برنامه را شخصی سازی کنید .

قطعا با این کار اگر نرسید برنامه را انجام دهید متوجه کم کاری خود می شوید ، سعی می کنید خود را به برنامه ای که برای شما هست برسانید .


enlightenedفاطمه ابراهیمی ؛ دانشجو رشته جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی

برنامه مطالعاتی من در سال کنکور

من از دی به بعد شروع به درس خوندن کردم. بخاطر همین حرفام از دی به بعد هست من روزی 5 الی 6 ساعت درس میخوندم و بیشتر بین ساعات 16 تا 22 بود. تقریبا در طول روز، وقت خودم رو به سه درس اختصاص میدادم. برای بخش های حفظی مثل کلمات عربی، 1 ساعت و 20 دقیقه وقت می ذاشتم و برای درس های مفهومی مثل منطق و فلسفه، 2 ساعت وقت میذاشتم. و بین هر چهل دقیقه به خودم 7دقیقه استراحت می دادم.

نوع تست زنی من هم اینطور بود که مثلا وقتی شنبه درسی رو میخوندم، فقط اختصاص میدادم به خود کتاب و درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی و جزوه هام. و روز بعدش یعنی یکشنبه، تست اون درس رو میزدم و روند به همین صورت ادامه

پیدا میکرد.

یک نکته ی دیگه اینکه من شنبه ها و یکشنبه ها رو اختصاص میدادم به درسایی که درآنهاخوب نبودم، مثل ریاضی و عربی. چون اول هفته بودن و آدم تو اول هفته انرژی بیشتری داره و میتونه بهتر کار کنه. درس هایی مثل اقتصاد و روان شناسی و جامعه شناسی و ادبیات رو که نبستا درآنها خوب بودم رو هم میذاشتم برای سه شنبه و چهارشنبه.

پنجشنبه ها و جمعه ها هم معمولا جامع درس میخوندم. یعنی وقت خودم را بر تست هایی که در طول هفته غلط زده بودم،روی اون ها کار میکردم و بازهم از همون مباحث تست میزدم.

 من هیچ وقت این روند رو بهم نزدم چون خوب پیش میرفتم و اعتقاد داشتم آدم بهتره تو این چند ماه باقی مونده تا کنکور، اگر میبینه داره خوب پیش میره، عادتی رو بهم نزنه، چون هر روشی، حدود دو هفته طول میکشه تا تبدیل به عادت بشه.

اما مشکل کار من این بود که برای دینی و تاریخ و جغرافیا وقت نگذاشتم و خب نتیجه اش این شد که این دو درس رو تو کنکور خیلی پایین زدم.

اشکال دیگه ای که من داشتم این بود که هروقت جمعه ها آزمون تستی می دادم، تحلیلش رو روز دوشنبه انجام می دادم. و کلا دوشنبه های من به تحلیل آزمون میرفت. نه اینکه یه روز اختصاص دادن به تحلیل آزمون بد باشه، نه! این بده که همون روز جمعه و یا شنبه این کار رو نمیکردم. چون بعدها فهمیدم زمان تحلیل آزمون هرچه قدر نزدیک به زمان آزمون باشد بهتراست .

اینها تجربیات من از دوره کنکور بودندsmiley


enlightenedنگار رفیقی؛ دانشجو رشته جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی

برخورد من نسبت به برنامه مطالعاتی سال کنکورم :

جدا از همه مشکلات پیش اومده اگر شروع به درس خوندن می کردم همیشه ترجیح من این بود که نوبت های مطالعاتی ۷۵ دقیقه ای داشته باشم و در ۹۰دقیقه ای ها خیلی احساس خستگی میکردم .wink

برای استراحت های بین نوبت ها حتما تو هوای آزاد میرفتم تا نفسی تازه کنم

نوبت های صبح رو خواب بودم و ترجیح میدادم که درس هایی رو بخونم که باهاشون مشکل اساسی ندارم مثل زبان و ریاضی و بعد از اون درس های دشوار تر مثل فلسفه و عربی رو انتخاب میکردم .

همیشه مطالعه بعضی دروس در برنامم افراطی بود و بیشتر توجه میکردم مثل علوم و فنون ،اقتصاد ، زبان اما بعضی درسا هیچ وقت نبودن مثل دینی

همین باعث شد که کمترین درصد عمومی رادر دینی داشته باشم درسته که درصد های اقتصاد و ریاضی و زبان و فنون من  بالا بود اما چون بین درصد هام تعادل وجود نداشت رتبه خوبی کسب نکردم.surprise

و از اینکه یک مبحثی در یک نوبت مطالعاتی تموم نمی شد بیزار بودم و تا تمومش نمی کردم نمیتونستم برم سراغ درس بعدی

اشتباه بزرگ دوم من که باید حل می‌شد اما نمیدونستم چجوری ؟

از کار مهارتی انجام دادن خوشم نمی اومد و ترجیح می دادم به جای اینکه مثلا قرابت معنایی رو هر روز ۳۰ دقیقه بخونم در هفته دو یا سه نوبت مطالعاتی ۷۵ دقیقه ای براش میذاشتم که این بخش هم برمیگرده به همون اتفاق تموم نشدن یک مبحث حس میکردم کاری رو نیمه کاره رها کردم و ذهنم دائم درگیرش بود .

درسته تنوع درس ها توی یه روز برنامه مهمه اما من ترجیح میدادم درس های مرتبط رو بخونم ...blush

 

مثلا یک روز تاریخ و جغرافی و جامعه بخونم

یه روز ریاضی و اقتصاد

یه روز ادبیات و علوم ‌‌فنون

زبان و عربی

و از انجام این کار خسته نمی شدم اما وقتی تنوع درس بالا میرفت و بهم هیچ ارتباطی نداشتن و روش مطالعه آنها اصلا به هم نزدیک نبود کلافه می شدم .فکر نمیکنم این کار اشتباه بوده ...

روزهایی که ازمون داشتیم درس خوندن بعدش برام خیلی سخت بود چون خسته می شدم و همیشه جمعه های آزمونم رو از دست می دادم و به عنوان یه کنکوری تا آخر سال تونستم روزی ۵ ساعت درس بخونم و بیشتر هم نشد که نشد wink

yes  این مجموعه رفتار هایی بود که من نسبت به برنامه مطالعاتی داشتم امیدوارم از تجربه من استفاده کنید و اشتباهات من رو تکرار نکنید.

 


 

enlightenedحدیثه کریمی ؛ دانشجو دانشگاه خوارزمی رشته روانشناسی

یکی از نکات مهمی که باعث موفقیت شما می شود این هست که در برنامه ریزی که مشاور به شما میدهد تغییراتی ایجاد کنید و شخصی سازی انجام دهید. برخی از دانش آموزان تمام تلاششون رو میکنن که عیناً اون چیزی رو که مشاور داده رو اجرا کنند و هیچ انعطافی در برنامه ریزی ندارند و با وجود تلاش زیادشون موفق نمی شوند و اشتباه اون ها دقیقا همینجاست که به تفاوت های خودشون با دیگران توجه نمی کنند و یک مشاور برنامه ای کلی  و پیشنهادی میده و شما می تونید جاهایی رو تغییر بدید و به طور مثال خودم وقتی که بی حوصله بودم و در ابتدای برنامم درسی مثل زبان بود و از اونجایی که علاقه چندانی به درس زبان نداشتم خودم رو مجبور نمی‌کردم که حتما در این ساعت طبق برنامه مشاور همین درس رو بخونم و برای جایگزینش از یکی از دروس مورد علاقم که در اون روز قرارداده بودم بخونم استفاده می کردم و زبان رو برای زمانی می گذاشتم که انرژی بیشتری داشتم

yes این کار دو تا فایده برام داشت :

اول اینکه انرژی خوبی از درس مورد علاقم می‌گرفتم و دوباره انگیزه کافی برای ادامه ی درس خواندن می‌گرفتم .

دوم اینکه باعث می شد اون زمان درس خواندن رو از دست ندم و از برنامه عقب نمونم .

منظور از شخصی سازی این هست که فرد به ترتیب دروس را به تناسب ویژگی های فردی به طور مثال علاقه مندی به دروس اولویت بندی کند.

همچنین یکی دیگر از پیشنهادات برای شخصی سازی در برنامه ریزی این است که شما اگر

می خواهید دو درس جامعه شناسی را در یک ساعت و نیم مطالعه کنید سعی کنید تا به میزان تسلط خودتان در هر کدام از درس ها توجه کنید یعنی اگر در درس اول بیشتر تسلط دارید آن را با سرعت بالاتری مطالعه کنید و زمان بیشتری را به درس دو بدهید.

yesعدم تک خوانی در روز :

یکی از مواردی که خود من هم در برنامه ریزی سعی می‌کردم انجام بدهم این بود که درس های متنوعی را در روز مطالعه کنم و این کار باعث میشد سرعت من در خواندن درس ها بالا برود چون می‌دونستم که من فقط برای درسی مثل زبان یک ساعت و نیم زمان دارم و مبحث را به صورت کامل در آن زمان تمام کنم و باعث میشد در هنگام مطالعه تمرکز بالاتری داشته باشم .


smiley اینها چکیده ای از صحبت های مشاوران انسانی یار در زمینه تجارب شخصی آنها در دوره کنکور بود .

اگر باز هم در زمینه شخصی سازی برنامه سوالی داشتید حتما بیان کنید و حتی اگر در این زمینه تجربه خاصی دارید مطرح کنید تا همه دانش آموزان از تجارب شما  استفاده کنند.

 

21 نظر

شنبه 15 آذر 1399

سلام من پایه یازدهم هستم،ازامسال شروع کردم به تست زدن کتاب های یازدهم که با مدرسه پیش میریم این کار درسته؟واینکه چطور برنامه بچینیم دوسال دهم و یازدهم باهم تابستون داشته باشم بدون اینکه دهم تست زده باشم.

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 27 آذر 1399

سلام به شما 
بله که کارتون درسته چه خوب که شروع به تست زنی کردید 
ببینید الان که دارید برای یازدهم تستی کار میکنید تک کتاب های دهم(منطق و اقتصاد) رو هم شروع کنید و تستی کار کنید 
اما راجب سوالتون برای برنامه تابستان خیلی کلی هستش شما همین که بتونین در سال تحصیلی یازدهم تک کتاب هارو خوب بخونید و تست بزنید و در تابستان براشون ازمون تستی کار کنید کلی از بقیه جلوتر هستید 
پیشنهاد میدم تابستان خودتون رو با کتاب های مبحثی بخصوص قرابت معنایی و درک مطلب زبان پر کنید (یعنی مبحثی درس بخوانید کاری که در سال دوازدهم به علت زیاد بودن حجم درس ها نمیتونید انجام بدید)و یا اینکه اگر در درسی ضعف دارید شروع به عمقی خواندن آن داشته باشید تا درگیر یادگیری نشوید 
میتوانید خلاصه نویسی داشته باشید از درس های تاریخ ادبیات و جامعه شناسی و تاریخ و جغرافی 
خلاصه کار های متنوع میتونید انجام بدید اما لازم نیست در روز حجم زیادی درس بخونید و خودتون رو فقط درگیر درس کنید(در تابستان) چون ممکنه در سال کنکور خسته بشید 
من لینک کتاب های مبحثی انتشارات رو براتون میذارم : انتشارات مشاوران آموزش

نگار رفیقی

شنبه 29 آذر 1399

سلام خوبین من دلم میخولد رتبه زیر پانصد بیارم وقت دارم اما برنامه ندارم که یخونم براهمین ساعات مطالعه م کم زیاد میشه یه روز شش ساعت میخونم یه روز نمیخونم تازه دی شده من هنو تست یازدهم رو نزدن امروز بنامه شما رو دیدیم که از ش عقبم میشه لطفا یه راهکاری بدین که بتونم جبرلن کنم وبا برنامه شما بیام جلو من پاییه یازدهم هستم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 3 دی 1399

سلام به شما 
نگران زمان نباشید چون پایه یازدهم هستید و میتونید با برنامه پیش برید 
سعی کنید در طی امتحانات این کار رو بکنید :هر درسی که ما تو برنامه براش تست زنی گذاشتیم بعد اینکه تشریحی خوندین تست هاشم بزنید چون فقط ترم اول رو شامل میشه برنامه ما 
بعد از اون در بهمن ماه با برنامه پیش برید (حتما واحد های مرور و جبرانی در برنامه بهمن ماه برای ترم اول قرار خواهیم داد نگران نباشید)
نگار رفیقی

دوشنبه 13 بهمن 1399

سلام من یه مشاور برنامه ریزی میخام ک تو درسام همیشه کمکم کن وب سوالاتم جواب بده

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 بهمن 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما ، شماره خود را برای ما قرار دهید مشاورین ما باهاتون تماس می گیرند.

"شقایق ذکری امیر "

دوشنبه 13 بهمن 1399

سلام،من پایه ی دهم هستم،وباتوجه به اوضاع مجازی!زبان وریاضیم ضعیفه؛البته زبان بیشتر!درتست هاهم ترازم دراین دودرس متوسط یا ضعیف هست،من معارفم ودرکنارکتب معارف درسای انسانی هم هست!که هرسال بیشترمیشع الان بایدچجوربرنامه بچینم که به همشون برسم؟!چطورتست بزنم ودردرسام قوی بشم؟! تاترازازمون های شبیه سازبالابره؟!ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 بهمن 1399

سلام 
ببینید این دو درس مهم هستن و اگه بتونین درصد بالایی توشون کسب کنین حتما رشته خوبی قبول میشین به تست زنی و مطالعه این دو درس ادامه بدین و خسته نشین حتما به نتیجه خواهید رسید و اینکه برای درک مطلب و کلوز تست زبان میتونید از کتاب و نترسیم از متن انتشارات مشاوران آموزش استفاده کنید و شبی یک درک مطلب با تحلیل کار کنید 
ریاضی هم میتونید هر شب دو تا تست بزنید و تحلیل کنید این استمرار باعث میشه که در این دو درس قوی بشین 
درس های دیگه رو هم با یه برنامه سبک شروع کنید به مطالعه کنکوری و تست زنی 
نگار رفیقی

ﺳﻪشنبه 14 بهمن 1399

سلام خسته نباشیدمن دانشجوی حقوق ترم5 هستم، میخام برای تربیت معلمی دوباره کنکور بدم، 22 سالمه، به تازگی منابع و کتابای نظام جدید رو تهیه کردم، واینکه فکر میکردم حداکثر سن دانشگاه فرهنگیان 24 سالگی هست امروز که دفترچه رو مطالعه کردم فهمیدم تا 22 سالگیه، در واقع امسال فرصت اخر من هست، خیلی دیر دارم شروع میکنم از این بابت خیلی نگرانم میخام دبیری روانشناسی برم نمیخام این فرصتو از دست بدم ممنون میشم راهنماییم کنید با این فرصت کم چه درس هایی رو تو اولویت قرار بدم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 22 بهمن 1399

سلام به شما طبق اطلاعات جدید شرایط سنی تا ۲۲ هستش 
باز خودتون از سایت فرهنگیان چک کنید شاید بتونن بهتر راهنماییتون کنن
نگار رفیقی

پنجشنبه 16 بهمن 1399

ســلــام خــســتــه نــبــاشــیــد واقــعــامــمــنــون بــابــت پــاســخــگــویــے هاے دقــیــق تــون 🌹❤️دوازدهم انــســانــے هســتــم وڪــنــڪــور زبــان هم شــرڪــت مــیــڪــنــمــ.مــیــخــواســتمــ نــظــرتــون راجــب بــرنــامــمــم بــدونــم واشــڪــالــاتــش بــهم بــگــیــنــ.بــرنــامه درســیــم تــقــســیــم ڪــردم بــه ۳وعــدهدوازدهم رو ڪــه درســهاے مــدرســه هســت مــیــخــونــم وتــســت هاش ڪــارمــیــڪــنــم .پــایه رو تقسیم کردم به درسهای ضریب بالا ورتبه سازتوبرنامم ازهرکدوم یکی گذاشتم ومــیــخــونــم وخــلــاصــه نــویــســے مــیــڪــنــم وتــســت هاش هم ڪــارمــیــڪــنــم .بــرای ـزبــان هرشــب لــغــت حــفــظ مــیــڪــنــم واخــر هفــتــه ها تــســت زبــانــم ڪــارمــیــڪــنــم .بــرای ریــاضــے ومــســائل اقــتــصــادهم صــبــح ها زودتــربــلــنــدمــیــشــم قــبــل ڪــلــاس انــلــایــن هر روز مــیــخــونــم وتــســتــش ڪــارمــیــڪــنــم .دارمــ روے تــنــدخــوانــے وتــمــرڪــزبــالــاهم ڪــارمــیــڪــنــمــ.وایــنــڪه هردرس بــاتــوجــه بــه روشــش ڪــه تــوســایــت انــســانــے هاهســت مــطــالــعــه مــیــڪــنــم .میخوام تو دوران عید ضعف هایی که تو درسهای مهارتی هست برطرف کنم وبعد عید هم کنکورهای گذشته کارکنم وبراساس تیپ بندی سوالات یه دور دیگه مرورکنم .چون نمیتونم مشاوربگیرم مطرح کردم دقیق

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 بهمن 1399

سلام به شما 
ممنونم از شما 
برنامه عالی هستش و تمام نکات توش رعایت شده آرزو موفقیت براتون دارم و‌ امیدوارم تلاش هاتون به ثمر برسه 
هر سوالی داشتین مطرح کنین راجب جزئیات برنامه تون 
نگار رفیقی

چهارشنبه 22 بهمن 1399

سلامپشت کنکور انسانیم!پارسال ۱۱هزار اینا شدم!از اواسط بهمن شروع کردم ازمونای قلمچیو دارم هفته ای(با کیفیت جم میکنم)از ازمون۱۸ مهر...به غیر از دینی و تاریخ و جغرافیا و جامعه فعلا اینارو گذاشتم کناربه نظرتون با این رویه جلو برم میتونم سه رقمی بیارم؟حقوق فقط تهران میخوام💎هر چند بزرگان گفته اند خواستن توانستن است ولی اگه از بابت انگیزشی کمی هوامو داشته باشید ممنون میشم!خلاصه احساس خوبی نسبت به خوندن درسا دارم ولی بعضی وقتا عصبی میشم احساس میکنم دیر شروع کردم بعضی شبا دوساعت بیدارم استرس دارم...ممنون میشم راهنماییم کنید در این زمینه.

پاسخ انسانی ها

شنبه 25 بهمن 1399

سلام 
چرا دینی و جامعه رو حذف کردید دروس مهمی هستن مخصوصا دینی در دروس عمومی اهمیت زیادی داره حتما توی برنامه قرار بدید اگه نمیتونید هر سه پایه رو باهم بخونید که هیچ اما اگه نمیتونید پیشنهادم حذف دینی یازدهم هستش و دهم و دوازدهم رو بخونید به غیر از آیات حفظی حتما اون درس ها که آیات حفظی دارن بخونین 
اصلا نگران نباشید و سعی کنید کارتون رو انجام بدید و به نتیجه فکر نکنید و تمام تلاشتون رو بکنید و دست از مطالعه نکشید 
سعی کنید قبل خواب تمرین های مدیتیشن انجام بدید و آهنگ آروم گوش کنید و گوشی و وسایل دیجیتال رو هم از خودتون دور کنید و بخوابید 
نگار رفیقی

پنجشنبه 23 بهمن 1399

سلام من یک دهمی هستم برای ومیخوام از الان برای کنکور استارت بزنم اما شیوه ای برنامه ریزی ندارم اگه کمک کنید ممنون میشم🌺

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب خدمت شما ، بعد از اتمام امتحانات پایان ترم زمان بزارید دروس دهم را همراه با تست جمع بندی کنید.

از اولین روز با ساعت مطالعاتی بالا شروع نکنید ، کم کم ساعت مطالعاتی را افزایش دهید . 

در صورت نیاز به مشاوره خصوصی برای کنکور با این شماره ارتباط برقرار کنید : 09396987020

شنبه 25 بهمن 1399

سلام مجددمن همون نفر بالاییم😅منظورم از نخوندن جامعه و...حذف کامل اونا نبود صرفا کمرنگ کردنشون بود اونم فعلا ولی خب تو تایم های اضافه هستن،چون حجم مطالب بالاست نمیشه همرو باهم خوند..کم کم میخونم تو تایم های اضافه، ولی بشدت عربی و فارسی نیست خب یعنی نمیشه...در مورد حذف هم(فقط شاید تهش یه مبحث کوچیکی از ریاضی حذف بشه + یک کتاب تاریخ و یک جغرافیا) وگرنه من تموم قدرت رو میزارم که باکیفیت بالا جمع بشه/همشون.ممنون از راهنماییتون!💎

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

سلام خیلی ام عالی موفق باشینlaugh

جمعه 8 اسفند 1399

سلام خسته نباشیدمن رشته اصلیم تجربی بوده و تغییر دادم ب انسانیاز نظر شما میتونم از الان کامل کتابام رو جمع کنم و به رتبه سه رقمی نزدیک بشم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

سلام به شما 
بله هنوز زمان برای مطالعه هستش خیلی از رتبه های تک رقمی از دوازدهم شروع کردن اما درست مطالعه کردن و مفید و تست زدن و تست هارو تحلیل کردن 
اگه به شیوه صحیح هر درس رو مطالعه کنین موفق میشید 
نگار رفیقی

شنبه 9 اسفند 1399

سلام خسته نباشید من یازدهم انسانی هستم و هم یازدهم صفره هم دهم حالا میخوام تا آخر اسفند نوبت دوم یازدهم رو جم کنم که بعد دوران عید فقط نوبت اول رو بخونم و جم کنم و در کنارش ترم دوم رو تست و آزمون کار کنم حالا میخوام دهم رو چند کتابش رو انتخاب کنم و بخونم ینی ۶ کتاب اگه میشه بگین آیا روشم درسته؟اگه درسته کدوم کتابا رو از دهم انتخاب کنم؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین ♥️🌹

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

سلام ممنون از شما. بله می توانید این روش را پیش بگیرید؛ فقط حتما بعد از اسفند هم نوبت دوم را مرور کنید و از آن غافل نشوید. 
اگر می خواهید فقط 6 کتاب دهم را بخوانید، باید ببینید طبق  رشته ی مورد نظرتان، کدام درس ها از ضریب بالاتری برخوردارند که آن ها را انتخاب کنید.
موفق باشید.
فاطمه ابراهیمی

شنبه 9 اسفند 1399

سلام خسته نباشید ببخشید من یازدهم انسانی هستم و هم یازدهم صفره هم دهم حالا میخوام تا پایان اسفند نوبت دوم یازدهم رو جم کنم و از عید تا آخر فروردین ماه نوبت اول یازدهم رو جم کنم بنظرتون درسته که ۶تا از کتابهای دهم رو پیش ببرم؟مثلا در طول هفته روزانه یک کتاب از دهم رو بخونم اگه برنامه درسته بگین کدوم درسا رو قرار بدم ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

سلام به شما 
دوست عزیز من پیشنهادم اینه که یازدهم رو از اول شروع کنید به خوندن اگه تونستین ترم اول رو تا عید تموم کنید در عید دوره رو شروع کنید اگر نه نگران نباشید 
خب حالا از دهم چه کتاب هایی رو باید بخونید؟ اقتصاد و منطق رو حتما شروع کنید 
اگر در درسی ضعیف هستید از پایه دهم ، در برنامه تون قرار بدید 
انجام دادن کار مهارتی مثل درک مطلب زبان یا تست قرابت ادبیات رو فراموش نکنین 
حتی بنظرم میتونین با برنامه یازدهم ما که در سایت قرار دادیم پیش برین و از اولین هفته اش شروع کنید ( اگه دوست داشتین میتونین درس اضافه کنین)

برنامه‌ مطالعاتی هفته به هفته برای پایۀ یازدهم انسانی

لینک برنامه یازدهم 
نگار رفیقی

شنبه 9 اسفند 1399

سلام خسته نباشید ببخشید من یازدهم انسانی هستم و هم یازدهم صفره هم دهم حالا میخوام تا پایان اسفند نوبت دوم یازدهم رو جم کنم و از عید تا آخر فروردین ماه نوبت اول یازدهم رو جم کنم بنظرتون درسته که ۶تا از کتابهای دهم رو پیش ببرم؟مثلا در طول هفته روزانه یک کتاب از دهم رو بخونم اگه برنامه درسته بگین کدوم درسا رو قرار بدم ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 10 اسفند 1399

سلام به شما 
دوست عزیز من پیشنهادم اینه که یازدهم رو از اول شروع کنید به خوندن اگه تونستین ترم اول رو تا عید تموم کنید در عید دوره رو شروع کنید اگر نه نگران نباشید 
خب حالا از دهم چه کتاب هایی رو باید بخونید؟ اقتصاد و منطق رو حتما شروع کنید 
اگر در درسی ضعیف هستید از پایه دهم ، در برنامه تون قرار بدید 
انجام دادن کار مهارتی مثل درک مطلب زبان یا تست قرابت ادبیات رو فراموش نکنین 
حتی بنظرم میتونین با برنامه یازدهم ما که در سایت قرار دادیم پیش برین و از اولین هفته اش شروع کنید ( اگه دوست داشتین میتونین درس اضافه کنین)

برنامه‌ مطالعاتی هفته به هفته برای پایۀ یازدهم انسانی

لینک برنامه یازدهم 
نگار رفیقی

ﺳﻪشنبه 10 فروردین 1400

سلام خسته نباشید سال نوتون مبارکمن یازدهم هستم و واقعا صفرم و نمیدونم باید از کجا شروع کنم نمیدونم چجوری باید برنامه ریزی کنم در طول روز هم فقط میتونم ۳کتاب بخونم و میخوام تا آخر فروردین ماه ۸۰درصد مطالب یازدهم رو ببندم به نظرتون درسته؟لطفا یک مدل برنامه ریزی بهم بگین واقعا کلافه شدم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 16 فروردین 1400

سلام 
کیفیت خوندنتون مهم تر از حجم هستش که میخونین 
بنظرم اگه بتونین دروس یازدهمتون رو در تابستون بخونید خیلی بهتره و الان درس هایی رو شروع کنید که ضعیف تر هستین توشون و از معلم هاتون کمک بگیرین 
نگار رفیقی

یکشنبه 5 اردیبهشت 1400

سلام خسته نباشید من میخوام این تابستون رو کتاب های کلاس یازدهم رو بخونم گفتم ببینم کار درستیه و چطوری برنامه ریزی درستی داشته باشم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب خسته نباشید، خوب هست روپایه تمرکز کنید. اما شما که از الان به خوبی تصمیم به مطالعه دقیق دارید به عقیده من بهتر است با یک مشاور مشورت کنید

در صورت تمایل با این شماره ارتباط برقرار کنید:09396987020

 

شنبه 18 اردیبهشت 1400

سلام خداقوت ببخشید میشه بگین برای اینکه تا آخر خرداد ماه چجوری برنامه بریزم که یازدهم رو ک صفرم کامل ببندم و تابستون بیشتر دهم رو بخونم؟ اگه میشه یک نمونه برنامه ریزی قرار بدین ممنون میشم واقعا به کمکتون احتیاج دارماجرتون با خدا 😇

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400

سلام به شما 
ما قصد داریم برای تابستون برنامه ارائه بدیم برای شما دوستان یازدهمی 
پیشنهادم اینه درسی مثل روان شناسی رو حتما تستی بخونید و فلسفه تون رو و اگر اشکال پایه ای در درسی دارید حتما تا قبل تابستان برطرف کنید تا بتونید خیلی خوب برای کنکور شروع کنید و صرفا تست بزنید و تستی بخوانید 
نگار رفیقی

یکشنبه 30 خرداد 1400

سلام من یازدهم انسانی هستم و تازه می‌خوام شروع کنم به درس خواندن ولی برنامه ریزی درستی ندارم 😔😔😔برای همین وقتی میرم سراغ رس خواندن زود خسته میشم و نمیتونم مشاور هم بگیرم سال دیگه هم باید کنکور بدم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 28 تیر 1400

سلام به شما
اصلا ناراحت نباشین هنوز زمان دارین و مشکلی نیست 
ما راهنمایی تون میکنیم 
اگه تازه قراره برین یازدهم تابستون رو استراحت کنید. لازم نیست درس بخونین 
اگه امسال یازدهمی بودین و میخواین برین دوازدهم از برنامه مطالعاتی تابستان ۱۴۰۱ ما میتونین به صورت رایگان استفاده کنین 

لینک برنامه: برنامه مطالعاتی تابستان کنکور1401

و حالا نکات کلی اگه خودتون دوست دارین برنامه بچینین: از ساعت مطالعاتی کم شروع کنید مثلا از ۳ ساعت در روز و سعی کنید هر هفته نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه به تایم درس خوندنتون اضافه کنین 
بعد اینکه تنوع درسی داشته باشین مثلا توی یه روز هم عمومی بخونین و هم تخصصی یهو اینجوری نباشه که کل روز رو ریاضی بخونین چون زده میشین
از واحد هایی که دوست دارین شروع کنین و بعد از اون درس هایی رو بذارین که توش ضعیف هستین و علاقه ندارین 
هر جایی هم سوال داشتین برامون کامنت بذارین در اسرع وقت پاسخگو شما هستیم 
نگار رفیقی

یکشنبه 30 خرداد 1400

سلام من یازدهم هستم اصلا برنامه ریزی درستی ندارم و نمیتونم مشاور هم بگیرم تا راهنماییم کنه سال دیگه هم باید کنکور بدم متاسفانه نتونستم درست کتاب های یازدهم و به خاطر مجازی بودن کلاس ها بخونم و وقتمو الکی طلف کردم 😔😔😔ولی می‌خوام این ۳ ماه تابستون رو درست و خوب مطالعه داشته باشم اگر راهنماییم کنید برای خواندن درس های یازدهم و دهمم ممنون میشم ازتون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 مرداد 1400

سلام به شما 
اصلا نگران نباشید، شرایط کرونا باعث شده خیلی از دانش اموزان شرایط سختی برای درس خوندن داشته باشن. الان هم وقت دارین این سه ماه خیلی خوب میتونید جبران کنید. از پایه دهم شروع کنید به مطالعه . حتما برنامه داشته باشین چون خیلی بهتون کمک میکنه . درس روان شناسی از پایه یازدهم خیلی مهمه حتما تو برنامه تون قرار بدید از همون ابتدا. اگه میخواین جزئیات بیشتری رو بدونین و یا از یه برنامه خوب استفاده کنید میتونید به لینک زیر مراجعه کرده و از برنامه تابستان کنکور ۱۴۰۱ مشاوران آموزش استفاده کنید.
لینک برنامه : بر برنامه مطالعاتی تابستان کنکور1401 کلیک کنید.

"نگاررفیقی"

شنبه 12 تیر 1400

سلام

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 15 تیر 1400

سلام لطفا سوال خود را مطرح کنید 

ممنونsmiley

شنبه 12 تیر 1400

سلام خسته نباشین . بنده سال یازدهمم تموم شده واکنون در حال سپری تابستون سال یازدهم هستم .میخوام برای کنکور تخصصی بخونم .الان بین این موندم که اول از سال دهم شروع کنم ویا یازدهم و با توجه به شرایط کرومایی هم کلا بگم ۵۰ درصدم تو هر دو سال بهتره . نه ۱۰۰ هستم و نه صفر. و اینکه واقفا میخوام بهره کافی رو از این تابستون ببرم .

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 مرداد 1400

سلام به شما 
چقدر عالی که به فکر درس خوندن توی تابستون هستین. از پایه دهم شروع کنید بهتره چون دهم در واقع پیش نیاز هستش یعنی شما اگه درس های پایه دهم رو بلد باشید، پایه یازدهم رو بهتر یاد میگیرید. ولی درسی مثل روان شناسی رو حتما از همین اول کار شروع کنید خیلی زیاد اهمیت داره. میتونید اول درس هایی که ضعیف هستین رو بخونین ( همون ۵۰٪ که گفتین توش خوب نیستین) چون توی تابستون بیشتر وقت دارین زمان بذارید 
در آخر برنامه مطالعاتی تابستان ۱۴۰۱ انتشارات مشاوران رو بهتون پیشنهاد میدم. اگه نخواستین عین برنامه هم پیش برین از تقسیم بندی ها و نکاتی که گفته شده حتما استفاده کنید بسیار کمک کننده اس

بربرنامه مطالعاتی تابستان کنکور1401کلیک کنید.

نگار رفیقی

 

چهارشنبه 13 مرداد 1400

سلام من یه مشاور برنامه ریزی میخواستم که تو درسام کمکم کنه و برام برنامه ریزی کنه و به سوالاتم پاسخ بده لطفا راهنماییم کنید؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 مرداد 1400

سلام و عرض ادب با این شماره ارتباط برقرار کنید:

09396987020

متخصص و مشاور کنکور

نظر شما چیست؟