چگونه در خرداد ماه کنکوری بخوانیم؟

چگونه در خرداد ماه کنکوری بخوانیم؟

همانطور که می‌دانید خرداد ماه برای سال دوازدهم مصادف با امتحانات نهایی است و برای دوستان فارغ التحصیل زمان خوبی برای آمادگی های نهایی برای کنکور است.

شاید فکر کنید تشریحی خواندن در امتحانات نهایی زمان شما را برای کنکوری خواندن می‌گیرد، اما این مطالعات تشریحی به شما کمک می‌کند تا مباحث کنکور را دوره کلی کنید. وقتی درسی مثل تاریخ، جغرافیا، قسمت تاریخ ادبیات علوم و فنون را تشریحی می‌خوانید درواقع تستی هم خوانده اید؛ زیرا این دروس بیشتر هویت حافظه ای دارند.

 نوع مطالعه تستی و تشریحی آنها نزدیک به همدیگر می‌باشد. لازم به ذکر است که با مطالعه تاریخ و جغرافیا دوازدهم توانایی پاسخ به سوالات مربوط به این پایه را خواهید داشت و درصد خوبی را کسب خواهید کرد.( خودتان بهتر می‌دانید بسیاری

به دلیل زیاد بودن حجم این دو درس از مطالعه آن برای کنکور صرف نظر می‌کنند اما شما دوستان دوازدهمی به دلیل موقعیت امتحان نهایی‌تان به نوعی برای کنکور هم آماده می‌شوید.)

به علاوه بعد مطالعه این سه درس می‌توانید برایشان پرکاری تستی داشته باشید تا مطالب هم به صورت تشریحی و هم به صورت تستی در ذهنتان نقش ببندد.

 

همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این نمونه سوالات تاریخ ادبیات مربوط به امتحان نهایی می‌باشد و شباهت بسیاری با مطالب کنکور دارد.

به علاوه اگر با برنامه درستی پیش روید می‌توانید بعد از مطالعه تشریحی و مطالعه امتحانتان از کتاب های مبحثی استفاده کنید و کار مهارتی انجام دهید.

 برای مثال می‌توانید تست های قرابت معنایی را بزنید؛ هر شب بعد از مطالعه تان 15 الی 30دقیقه می‌توانید برای یک کار مهارتی اختصاص دهید، حتی می‌توانید در بخشی که ضعیف هستید تست بزنید. برای مثال از کتاب درک مطلب و کلوز تست استفاده کنید تا زدن تست های درک مطلب کنکور برایتان راحت تر شود. انجام کار مهارتی به نفع شماست زیرا باعث می‌شود در این ماه از فضای تست و پرکاری تستی دور نشوید و همین طور مبحث های مهم و پرتکرار و رتبه ساز کنکور را بارها و بارها تکرار کنید.

بعضی از درس ها در امتحانات زمان زیادی دارند، یعنی می‌شود در تعداد روز های کمتری آن درس را خواند، از زمان آن درس ها می‌توانید برای تست زنی موضوعات پراهمیت در کنکور استفاده کنید و یا تست هایی که مربوط به همان درس است را بزنید. برای مثال اگر امتحان ریاضی دارید بعد از اینکه برای امتحان خواندید می‌توانید تست های ریاضی را بزنید، و یا اگر امتحان تاریخ دارید چند تست هم بزنید تا با دیدتستی به تاریخ هم آشنا شوید.

فارغ التحصیلان عزیز خرداد ماه برای شما که دغدغه امتحان نهایی ندارید زمان بسیار با ارزشی است.

می‌توانید عقب افتادگی های خودتان را جبران کنید و مباحثی را که در طول سال مطالعه نکردید را مطالعه کنید و تست بزنید( البته اگر از مباحث اصلی و رتبه سازتان مطمئن هستید این کار را بکنید؛ در غیر این صورت بهتر است روی همان موضوع های اصلی تمرکز کنید و دقیق تر بخوانید.)

به علاوه از این زمان برای زدن کنکورها و شبه کنکور ها استفاده کنید و فضای آزمون را برای خودتان تداعی کنید و در همان شرایط و با همان زمان بندی و ساعت شروع و پایان کنکور پیش بروید.

همچنین مانند دوازدهمی ها به شما هم پیشنهاد میکنم کار مهارتی انجام دهید. هیچ چیز به اندازه کار مهارتی توانایی شما را در یک مبحث افزایش نخواهد داد.

روش مطالعه تستی-تشریحی از رتبه‌های برتر انسانی

روش مطالعه زبان انگلیسی

چگونه زبان دوازدهم را تستی -تشریحی بخوانیم؟

 

 

0 نظر

نظر شما چیست؟